Şimdi Ara

League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
24
Favori
29.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
213 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hashus1099

30'lu yaşlarınıza geldiğinizde oynadığınız oyunlar size iyi bir hayat sağlamıyor. o yüzden, her ne kadar sıkıcı olsa da ileride hayat kalitenizi artıracağını bildiğiniz yatırımlar yapmanız gerekiyor kendinize.

Alıntıları Göster

Yaşım 28 türkiyenin en büyük holdinginlerinin birinde çalışıyorum arabam var evim var kendimi bildim bileli bu tarz oyunları oynarım ve hala oynuyorum

Bu tarz konular boştur sadece ben değil çevremdeki herkes bir yerlerde biri doktor biri avukat diğeri öğretmen ve hepsi de oynar

Önemli olan şu bu hayatta kendim için ne yapmalıyım? Kişi bu sorunun cevabını biliyorsa başarıyı her şekilde elde eder..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mmo'ları unutmuşsun. Onlarda aynı. Karakterini kasarsın 1000 saat oynamışsındır elde var 0. Belki ingilizceni geliştirmişse geliştirmiştir.

• Bob Seger kullanıcısına yanıt

6- Oyunları sorunlarından kaçmak icin degil kendini ödüllendirmek icin oynamalısın. Biraz olsun düşün ve neyin dogru olduguna sakince karar vermeye çalış.

League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel)
  • lol e yeni başladım yardım etsenize bağımlılar 😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: menectras

Csgo’yu bıraktığımdan beri mental ve bedenen rahatım. Herkese tavsiye ederim.

Aynı şekil bende oyun sırasında 2 paket sigara içiyordum. lanet olası cs go

• Oyunlarda sıkıntı yok da, bu milletin gençleri gerçekten online rekabetçi oyunlardan eli eteği çekmeli diye ne kadar içimden geçirdim sayısı belli değil.

Bir tane Türk oyuncu topluluğuna girip de arkadaşlık edebildiğim bir grupla karşılaşmadım daha.

Bana göre oyunlar gençler için inanılmaz faydalı olabilir, tabii ki oyuna doğru şekilde yaklaşılırsa. Ben online bilgisayar oyunları sayesinde çok güzel dostluklar kurdum, gerçek hayatta da hiç unutamayacağım deneyimler kazandım.

Mesela şu aralar aktif olarak bir MOBA oynuyorum ve risk yönetimi, hızlı karar verme, anlık durum analizi ve multitasking anlamında aşırı faydasını gördüğümü söyleyebilirim.

On saat ekran başında salyalar akıtıp, takım arkadaşları "troll" olmasa sıralamalarda en birinci olacağını düşünerek, kendini geliştirmek adına tek bir adım atmayan ezikler hayatın her alanında zaten sürünmeye mahkumlar.

Ekleme: Forumda mesela bazı oyunların ana konuları var. Oralara girip başkaları adına utanmak hissini sonuna kadar yaşıyorum. Hearthstone ana konusunda adam goldla alınan pack ve gerçek parayla alınan packler arasındaki drop rate farkları üzerine kendi açtığı 50 pack üzerinden analizler yapıyor veya 30 kartlık destesinden spesifik bir kartı çekememe sebebini oyuna yakın zamanda para harcamamış olmasına yoruyor. Yayıncıların daha şanslı olması için Blizzard tarafından özellikle hesaplarının işaretlendiğine büyük bir içtenlikle inanıyor. Gerçekten böyle ezik bir çocuğum olsa ne hissederim diye korkutuyor beni bu tarz başlıklardaki tiplemeler. Her ihtimali düşünüyor ama asla yeterince iyi olamadığı için bir türlü oyunda yükselemediği kadar basit bir gerçeği bir türlü düşünemiyor. Böyle adamlar gerçekten oynamasın daha iyi. Çünkü onların oyunlara harcadıkları zaman tamamen çöpe gidiyor. Oynarken eğlenseler tek kelime etmeyeceğim ama eğlenen adam bu kadar ağlayıp zırlamaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Griffith -- 3 Ocak 2021; 19:45:51 >

• Lole 6 7 ay ara verip 2 3 hafta oynuyorum ama artık rahar 1 yıl oynamam bu güncwllemelerle
  • Strateji oyunu oynayın. Rome:Total War'dan başlayın Warhammer'a kadar önünüzde uzuun bir yol var.

League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel)
  • Oyun bir hobidir, kimisi spor yapar kimsi enstrüman çalar kimisi de oyun oynar.

Oyun oynamanın da Baska faydaları var, stres altındakarar verme, hızlı, karar verme, görsel, zeka gelişimi vs... Bunlarla ilgili bir sürü bilimsel araştırma da mevcut. 31 yaşındayım evliyim 1 couğum var Türkiye'nin en büyük temel gıda üreticisi şirketinde mühendisim. Arabam var hali vaktı yerinde kazancım var. Önemli olan sorumluluklarınızı iyi bilmeniz. Oyun oynarken daha az sigara içiyorum, daha az abur cubur yiyorum, iyi derecede stres atıyorum. Bence çok keyifli. Çocuğum büyüse de karşılıklı oynasak diye gün sayıyorum :)

Dediğim gibi önemli olan ne zaman ne kadar oynamanız gerektiği ayrımını yapmanız önemli. Sorumluluk bilinci hayatım her alanında önemli bir kazanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Oyun bir hobidir, kimisi spor yapar kimsi enstrüman çalar kimisi de oyun oynar.

Oyun oynamanın da Baska faydaları var, stres altındakarar verme, hızlı, karar verme, görsel, zeka gelişimi vs... Bunlarla ilgili bir sürü bilimsel araştırma da mevcut. 31 yaşındayım evliyim 1 couğum var Türkiye'nin en büyük temel gıda üreticisi şirketinde mühendisim. Arabam var hali vaktı yerinde kazancım var. Önemli olan sorumluluklarınızı iyi bilmeniz. Oyun oynarken daha az sigara içiyorum, daha az abur cubur yiyorum, iyi derecede stres atıyorum. Bence çok keyifli. Çocuğum büyüse de karşılıklı oynasak diye gün sayıyorum :)

Dediğim gibi önemli olan ne zaman ne kadar oynamanız gerektiği ayrımını yapmanız önemli. Sorumluluk bilinci hayatım her alanında önemli bir kazanım.

Konu genel degil sadece mobadan bahsedilmis.

Ha konuya katilmiyorum o ayri. Basarisizliga bahane bulmaya gerek yok. Ama bu tarz oyunlarin stresli oldugu da bir gercek.

• Oyunsuz hayatmı olur la manyakmısınız 😂😂
  • Güzel konu. Genelde tek kişilik oyunlan oynuyorum konuşmalar İngilizce olduğu için kulağım alışıyor.

Benim sıkıntım biraz ezber yapmış olarak mola verdiğimde oluyor. Hobi amaçlı roman okusam bile ister istemez bir şeyler öğreniyorum ; o da dinlememi engelliyor.

Önerilere açığım. Nadiren eski bir org cihazımı çalıyorum tek değişiklik o.

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an hangi uzmanlık alanındasınız
  • single oynayın yada casual multiplayer. lol oynamanın bir amacı yok ki veya benzerlerinin. sonunda elde ettiğin şey sıfır.

illa bir şey kazanmak istiyorsanız oynadığınız oyunun kupalarını falan toplayın daha çok sarar eminim. vaktinize yazık. tamam oyun oynamak vakit kaybı genel haliyle ama illa vakit harcayacaksanız daha iyi oyunlara harcayın.

• Yeni çıkan Wild rift oyunu yüzünden gece 3 te zor uyuyorum. Uyku düzenim kalmadı.

Oyunda takımına gelenler kolsuz. Ee takımda 1 kişi bile kolsuz çıkarsa yenmek bir hayli zor oluyor. Yenildikçe içimdeki hırs katlanarak artıyor. Art arda 3 oyun yenilirsen sinir krizlerine girmemek elde değil. Bir oyun en az 20 dakika sürüyor. 20 dakikan kolsuzun biri yüzünden heba oluyor.

Ben kendimi çözdüm. Durma noktasın bilmiyorum. 1 haftadır oyuna girmiyorum. Arada bir canım istiyor ama sabrediyorum. Aksi takdirde durum çok daha kötü bir hal alacak. Hissediyorum.

• kty28 kullanıcısına yanıt

Hocam sanırım siz bir hobi veyahut kafa dağıtmalık bir öneri istiyorsunuz. Eğer on parmak bilmiyorsanız on parmak öğrenin hocam. Öğrendikten sonra boş vakitlerinizde on parmak düelloya girip insanlarla yarışmak harika bir duygu. Tabi arkada en sevdiğiniz müziklerin çalması kaydıyla :)

• gençlerde para yok, sosyal hayat yaşanmıyor

covid, işsizlik vs derken millet sosyalliği oyunlarda arıyor

yani binevi sosyalliği, asosyallik yapıyolar

başlık içeriği doğru ama yapıcak bi şey yok, oyun oynamak güzeldir

• 1000 yıllık bilindik muhabbeti yazmışsın artık evinde internet olan herkes bunları biliyor zaten

Benim hayatımda oyun oynamayip yerine koyacak bir aktivitem yok. Işten eve gelince duş alıp yemek yedikten sonraki 2-3 saatte ne yapacağım? Dil mi öğreneyim yazılımcı mı olayım? Ev yok araba yok eş yok, ömrüm boyunca da olmayacak zaten. Insanı yaşatan progresyon yani ilerleme hissidir. Bir insanı ayda 280 saat çalıştırıp eline rahata erebilecegi miktarda para vermezsen bu işin sonucu kötü olur. Kısacası kendimi öldürmemek için oyun oynuyorum. Işyerinde de eve gideceğim vakti sayıyorum. Siz isterseniz tüm boş vakitlerinizi üretken etkinliklerle doldurup müthiş bir insan olabilirsiniz. Hadi şimdi wake up at 04:00am başlıklı hintli videoları izlemeye devam edin

• 5000 saat RUST oynadım. Camiada bu saatler ortalama sayılır malesef. Kesinlikle kumar bağımlılığına benzer bir yanı var ve beyni muhtemelen aynı yoldan uyarıyor.

Buna karşı koyulamaz. İlla ki geri dönmeniz için gerekli uyaran şartları oluşturuluyor. Hepimiz oyunun yapımcıları için çalışan köleler gibiyiz malesef

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.