Şimdi Ara

LCD ve Plazma Hakkında Bütün Sorularınız ve Yorumlarınız [ANA KONU] (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
2
Favori
133.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu dert beni foruma üye etti
    Full hd olmayan toshiba regza lcd tv'ye hdmi kablo ile ps3'ü bağladığımda sadece siyah ekran çıkıyor, açılış sesi var, başka hiçbirşey yok. reset format deva olmadı. bir hafta önce full hd tv de sorunsuz çalışıyordu. cihazın ayarlarına giremiyorum çünkü ekran siyah yazı vs gelmiyor. nasıl bağlantı kurabilirim lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowromeo

Merhaba herkese,
    bu dert beni foruma üye etti
    Full hd olmayan toshiba regza lcd tv'ye hdmi kablo ile ps3'ü bağladığımda sadece siyah ekran çıkıyor, açılış sesi var, başka hiçbirşey yok. reset format deva olmadı. bir hafta önce full hd tv de sorunsuz çalışıyordu. cihazın ayarlarına giremiyorum çünkü ekran siyah yazı vs gelmiyor. nasıl bağlantı kurabilirim lütfen yardım

bu gün nedense düzeldi açma tuşuna 10sn basılı tuttum resetlendi. dün olmamıştı. herkese kolaygelsin.

• Merhaba,

Ben şimdi PS3 için Led Tv almayı planlıyorum ufak araştırmalarım sonucu Samsung 32EH4000 görüntü kalitesini dolaştığım yerlerde beğendim parlak ekran olmasından dolayı sanırım ama televizyon özelliği 50hz olarak gösteriyor bu yetersiz mi sizce ürün buhttp://www.bimeks.com.tr/urun/122694/samsung-32eh4000-82-ekran-led-tv.aspx

yada 32'' başka tavsiyeniz var mı maksimum 800tl dolaylarında.
  • ana konu varmış bu nedenle buraya yazayım.

OYUNCULAR İÇİN EN BÜYÜK PROBLEM İNPUT LAG Ve genelde hiz ile alakalı olan ve futbol maçlarında baş gösteren MOTİONFLOW sorunudur.

Oyunlarda input lag yaşanan tvlerine başında samsung gelir. bu nedenle oyun için kesinlikle samsung tv seçilmemelidir. örneğin samsungun en üst seri si olan 2011 D8000 de bile müthiş derecede gecikme söz konusudur. hele ki online oynarken bu sorun daha çok baş ağrısı yapar. ( kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz) oyun oynamak isteyen pro oyuncular kesinlikle samsung tvden uzak durmaları gerekir.

Yine oyun için LG' nin samsunga nispeten daha az input lag değeri vardır. ancak philips bu konuda samsung , LG den daha öndedir. Sony tvler de hız problemi pek yaşanmaz ve Philips bu konuda Sony ile aynı seviyededir.

Philips tvlerde genelde gecikme problemi yaşamazsınız. 7xxx serisi ve yukarı modellerde özellikle en üst segment olan 9xxx serisinde hiçbir şekilde -KESİNLİKLE gecikme yaşamadan rahatlıkla oyun oynayabilirsiniz.

hz olayını zaten bilen arkadaşlar açıklamışlar. ancak bu konuda şunu söylemek isterim. piyasada 1200 hz yazan tvlere bakıp aldanmayın. sony nin en üst segment tvlerinde 200 hz xreality pro görüntü işleme motoru Motionflow XR 400 .. yazar buradan kullanıcı sony nin 200 hz imiş lg 800 hz gidiyim onu alıyım der. ama malesef bu tamamen kandırmacadan ibarettir. donanım özellikleri olarak en gerçekçi değerler led tvlerde sony lerde yazar. 200 hz gayet yeterli dir aksiyon sahnelerinde sorunsuz geçiş yapar. burada önemli olan tv nin görüntü işleme işlemcisinin bu konuda ne kadar iyi olduğudur. görüntü işleme motoru orta düzey 800 hz lik bir tv ile sony nin 200 hz ve Motionflow XR 400 hz olan , xrealitypro gibi güçlü bir görüntü işleme motoruna sahip hx720 tv sinin haraketli sahnelerde ve 3d de daha iyi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

plazmalara gelince oyunlarda gecikme yaşamazsınız ama bazı plazmalarda motionflow efecti sorunları, çoğunda buzzing ve en önemlisi hepsinde az ya da çok ekran yanığı sorunları vardır bu nedenle oyuncu kişiler için plazmalar en son tercih olmalıdır. plazmalar film için iyi bir tercihtir. oyun oynarsınız ama ekranda sabit duran resimler nedeniyle garanti kapsamında olmayan ekran yanığı sorunu ile karşılaşmanız büyük ihtimaldir.

OYUNCULAR için TV SEÇİMİ

tv seçimi karışık iştir. içine girdikçe boğlurusunuz. bu nedenle fazla dalmadan kriterlere göre elemey apıp onlarca modeli araştırmaya ve kafa bulandırmaya gerek yok.
    oyuncu kişilerin plazmayı elemesi gerekir . bu nedenle LED tv ler arasında seçim yapacağız.

1- led tvler arasından ise oyun oynayacağımız için bir kaç marka arasından seiçim yapmak gerekir. niye LG değil demeyin ben şahsen de denedim LG lerde malesef her modelde olmasa da bazı modellerinde İNPUT LAG Problemi mevcuttur. ha burada ben gider denerim pasif gözlükle 3 boyut izleyecem derseniz sizin seçiminiz tabi. (bu iki markanın yanında Tam bilmemekle birlikte 2012 model panasonic led tvlerin gecikme sürelerine bakılıp panasonic led tv de seçilebilir. ) İNPUT LAG ı en düşük tv olan SONY , PHİLİPS dir. ayrıca bu iki tvnin 2D kalitesi ve 3D performansları gerekse HD performansları çok çok iyidir. her açıdan oyun , film, sd yayın, hd yayın, 3d sizi pişman etmez. şurası iyi ama şurada kötü demezseniz.

2- sony nin model olarak en düşük NX720-750 , paranız varsa kafa karışmasın diye geçen seneki modelleri yazıyorum hx720, 820, 920 ve philipsin en düşük 7xxx serisinden başlayıp paranız varsa 8606-9706 modellerinden herhangi birini rahatlıkla önerebilirim.

3- 3. kriter 3 boyut olayı philipsin 7xxx serilirnde pasif gözlük kullanılır ve performanslarıda oldukça iyidir. bu seneki panasonic ET serileride pasif gözlüklü modeller ama bütün tvlerde olduğu gibi panasoniclerde de crostalk sorunu mevcut. herneyse filmlerde bile tvler için 3 boyut tamamen oturmamışken oyunlarda malesef daha kötü durumda, pilli gözlüklerle oyun oynamak bir süre sonra sizin için işkenceye dönüşür , pasif gözlüklerle daha rahat oynarsınız ama her ikisinde de tatmin olmazsınız. Sonyler ve philipsler (philips 7xxx serisi hariç) pilli gözlük kullanırlar. gözlükleri pahalıdır. 3 boyutlu düzgün film sayısı 10 u geçmez. >En iyi tv de bile crostalk sorunu mevcuttur. haftada bir kere seyredeceğiniz ve bir ay sonra bir çok arkadaşımız gibi rafa kaldıracağınız bir şey için bu özelliği tv seçiminde kriter olarak almayın derim. önemli olan oyun performanıs ve ağırlıklı olarak seyredeceğimiz sd-hd yayın -gösterim performansıdır.

4- son kriter ise inç olacak. oyuncular için ne kadar büyük inç o kadar çok İNPUT LAG demek . bu nedenle oyuncu arkadaşlar tvlerini seçerken maksimum 46' almalılar, bu bile sınırdır.

oyun oynarken özellikle online oyunlarda İNPUT LAG yaşamamak için oyun modunda olsanız bile hızlandırma seçenekleri haricinde işlemciyi yoran diğer özellikler kapatılmalıdır.

NOT: Toshibalar pahalı ve güzel tvlerdir ancak toshiba genelde tvlerini türkiyeye sonradan soktuğu ve her yerde bulunmama ihtimali olduğu için Toshibayı yazmadım.

• beyler ps3 için tv almak istiyorum 300 tl bütçem var iyi bir şey bulabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32 ınc sony tv tavsiyesi lazım fullhd olarak.
  • http://www.bimeks.com.tr/urun/120844/hp-2211x-21-5-wide-led-lcd-lv916aa-.aspx#dealers

Bu ürün nasıldır Arkadaşlar
    HP 2211x 21.5" Wide LED LCD (LV916AA)
  • quote:

Orijinalden alıntı: begtay

beyler ps3 için tv almak istiyorum 300 tl bütçem var iyi bir şey bulabilirmiyim

Monitor almak istiyordum bende pek cevap vermiyorlar gerci

• Samsung S27A950DS almak isteyenler (Samsung'ün en üst modeli oluyor) kesinlikle tereddüt etmesin. Alırken acaba 3D performansı nasıl olur diye düşünüyordum harika çıktı gerçekten. TV dururken PS3'ü monitöre bağlar oldum.

• Beyler bir sorum olacak

http://www.amazon.com/Optoma-PT105-Playtime-Gaming-Projector/dp/B005MXK1ZY/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1344495612&sr=8-6&keywords=optoma

Bu linkteki projeksiyonla ne derece keyif alırız xbox 360 ile 854 480 çözünürlüğü var
  • Ben samsunG t22b300 hd led monitor tv aldin ps3 icin sizce iyimi dir ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Mobilci91

Ben samsunG t22b300 hd led monitor tv aldin ps3 icin sizce iyimi dir ??

hocam bende ps3 içim monitor almak istiyorum ancak aynı zamanda tv olarakta kullanmak istiyorum sizin aldığınız model ne kadar ve hem tv hem ps3 bağlayıp kullanabilirmiyiz

• Arkadaşlar herkese merhaba. Ben bir hafta içerisinde xbox 360 alacağım. Aslında konuyu açacağım yeri seçerkende baya düşündüm inşallah yanlış yere açmamışımdır. Benim Crea Venera 3C2 marka televizyonum var. Xbox'ı televizyona bağlayınca tatmin edici bir görüntü verecekmi onu merak ettim. Televizyonun özelliklerine buradan marka ve model seçerek bakabilirsiniz.
  • arkadaşlar ben hdready lcd yerine samsung 40eh6030 3d led tv aldım 200hz. bu tv için ideal ayarları nerden bulabilirim ve çözüm aradığım bir sorun var. topun ayaktan hızlı çıktığı anlarda(mesela kaleci aut vuruşu kullanırken) ordaki görüntü kayıyo gibi oluyo bunun için ne yapabilirim?

not: sadece fifa 13 oynama şansım odu tv de başka oyunda deneyemedim...
  • Arkadaşlar sadece ps3 oynamak için hd ready almayı düşünüyorum evde full hd led var odama 500-600 82 cm bir şeyler alacağım bir fark olmaz sanırsam full hd ler ile ps3 de oyun oynarken
  • Xbox için 106 ekran/42 inç LCD almayı planlıyorum 1000 tl gibi bütçe ayırdım 1200 liraya çıkabilir evkurdan almayi planlıyorum tavsiyede bulunur musunuz

• Yakın zamanda PS3 alma ihtimalim var.Acaba konsolu HDMI to DVI kablosu ile HPS2231a model LCD monitörümde sorunsuzca oynayabilirmiyim?

Mönitör özellikleri:http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/118029-hp-s2231a-incelemesi/

Ekran Türü LCD
    Ekran Boyutu 21,5"
    Geniş Ekran EVet/Var
    Renk Siyah
    Tepki Süresi 5 ms
    Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080 px
    Kontrast Oranı 1000 : 1
    Nokta aralığı 0264,000 mm
    Parlak Ekran Hayır/Yok
    Parlaklık 300 nit
    Görüntü Giriş ve Çıkışları HDCP li DVI-D, VGA
    Yatay Görüş Açısı 170 °
    Dikey Görüş Açısı 160 °
    Entegre Hoparlör Evet/Var
    0 PixEl Hata Garantisi Hayır/Yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: NexeLGiuS

Yakın zamanda PS3 alma ihtimalim var.Acaba konsolu HDMI to DVI kablosu ile HPS2231a model LCD monitörümde sorunsuzca oynayabilirmiyim?

Mönitör özellikleri:http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/118029-hp-s2231a-incelemesi/

Ekran Türü LCD
    Ekran Boyutu 21,5"
    Geniş Ekran EVet/Var
    Renk Siyah
    Tepki Süresi 5 ms
    Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080 px
    Kontrast Oranı 1000 : 1
    Nokta aralığı 0264,000 mm
    Parlak Ekran Hayır/Yok
    Parlaklık 300 nit
    Görüntü Giriş ve Çıkışları HDCP li DVI-D, VGA
    Yatay Görüş Açısı 170 °
    Dikey Görüş Açısı 160 °
    Entegre Hoparlör Evet/Var
    0 PixEl Hata Garantisi Hayır/Yok

Napcan olm ps3u

• quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Takasa girebilim hacı..
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.