Şimdi Ara

LCD ve Plazma Hakkında Bütün Sorularınız ve Yorumlarınız [ANA KONU] (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
2
Favori
133.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mandos23

Arkadaşlar soruyorum cevap alamıyorum yeni konu açmak istemiyorum bunun için.Forumdaki konular genelde eski konular o yüzden burdan soruyorum.82 Ekran 32'' lcd tv alıcam ancak FullHD mi almalıyım yoksa HDReady işimi görür mü? Tv %90 PS3 için kullanılcak.Film falan izlemiyorum ben izlediğim dizilerde kota sorunu yüzünden max 720p.Cevap vericek arkadaşlara teşkkürler

bu saatten sonra hd ready alma.full hd led bir tv al.%90 ps3 için kullanacağım diyorsan monitör al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiRTyMoNeY_35x

quote:

Arkadaşlar soruyorum cevap alamıyorum yeni konu açmak istemiyorum bunun için.Forumdaki konular genelde eski konular o yüzden burdan soruyorum.82 Ekran 32'' lcd tv alıcam ancak FullHD mi almalıyım yoksa HDReady işimi görür mü? Tv %90 PS3 için kullanılcak.Film falan izlemiyorum ben izlediğim dizilerde kota sorunu yüzünden max 720p.Cevap vericek arkadaşlara teşkkürler

bu saatten sonra hd ready alma.full hd led bir tv al.%90 ps3 için kullanacağım diyorsan monitör al.

Monitörler çok küçük değil mi masaya koyduktan sonra ps3 almanın anlamı ne ki hem? Koltukta rahat rahat oturup oynayamıcaksam

• quote:

quote:

quote:

Monitörler çok küçük değil mi masaya koyduktan sonra ps3 almanın anlamı ne ki hem? Koltukta rahat rahat oturup oynayamıcaksam

boyuta ve uzaklığa göre değişir.27'' de var monitör ama koca salonda uzakta oynarsan belki küçük gelebilir.32'' iyiyse 24 ve 27'' likte işini görür.gidip 700-800 e hd ready almayı düşünüyorsan 25'' led alabilirsin 600e.bunu misal verdim tabiiki.monitörü ise tavsiye etmemin sebebi tv olarak kullanmayışın.yine de sen bilirsin ama hd ready alma artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

boyuta ve uzaklığa göre değişir.27'' de var monitör ama koca salonda uzakta oynarsan belki küçük gelebilir.32'' iyiyse 24 ve 27'' likte işini görür.gidip 700-800 e hd ready almayı düşünüyorsan 25'' led alabilirsin 600e.bunu misal verdim tabiiki.monitörü ise tavsiye etmemin sebebi tv olarak kullanmayışın.yine de sen bilirsin ama hd ready alma artık.

Peki 2 sorum daha var cevaplasa biri başka sorunum kalmıyor

2)50Hz ile 100Hz arasındaki fark Ps3 oynarken beni zor durumda bırakabilir mi? Türk kanalları için 50 Hz yeterde artar bile ama PS3 oyunlarında 50Hz i geçtiği zamanlar olur mu 100Hz e ihtiyaç duyduğu?

3)Bu özellik dışında hangi özellikleri önemli Ps3 oynarken tvnin?

Monitör bana uymuyor tv alacağım kesin 900-1000 ayırcam o yüzden

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki 2 sorum daha var cevaplasa biri başka sorunum kalmıyor

2)50Hz ile 100Hz arasındaki fark Ps3 oynarken beni zor durumda bırakabilir mi? Türk kanalları için 50 Hz yeterde artar bile ama PS3 oyunlarında 50Hz i geçtiği zamanlar olur mu 100Hz e ihtiyaç duyduğu?

3)Bu özellik dışında hangi özellikleri önemli Ps3 oynarken tvnin?

Monitör bana uymuyor tv alacağım kesin 900-1000 ayırcam o yüzden

800 hz ler bile çıktı 100 hz alırsan en az iyi olur.oyun oynarken vs.. gözlerin daha az yorulur.zaten tüplü tvler 50 hz verebiliyor.

bi önemli nokta oyun oynarken ve film izlerken önemli olan tv nin tepkime süresi (ms).örneğin hızlı sahneler daha akıcı olur.alacağın tv en fazla 2 ms olmalı.(ne kadar az olursa o kadar iyi).

alacağın zaman kontrast a , tepkime süresine dikkat et.

• Tamam FullHD/100hz/2ms tepkime süreli bir tv bulmaya çalışcam 1000liradan az
  • Arkadaşlar odama küçük bir LCD televizyon düşünüyoruz PS3 için. HDMI girişi ve HD Ready veya Full HD özellikleri istiyorum en azından. Bu özelliklerde uygun fiyatlı iyi bir televizyon var mı ? Bulabiliyorsanız link de koyarsanız memnun olurum.
  • Arkadaşlar 1000 tl yi geçmemek şartıyla önerebileceğiniz bir led tv var mı odama koymak istiyorum. PS3 oynamak için.
  • O kadar konuşulmuş ancak bi noktaya varılmamış. Öncelikle şunları kesinleştirelim sonra çöp mesajlar gelmesin yine.
    Benim vermek istediğim ilk ve en öneli bilgi şu:
    1920 x 1080 TV alıp bütün çözünürlüğü kullanamazsınız. Full HD sonuna kadar kullanmak için max. 25" bir TV'ye sahip olmanız gerekiyor bundan sonra PPI(pixel per inch) değerleri azaldığı için pikseller dağılıyor ve görüntü bulanıklaşıyor. O yüzden 40-46-55" aldığınız televizyonları PPI değerlerine dikkat etmeniz gerekiyor.
    Bende şu an için 55" TV almayı düşünüyorum özellikle Sony(Sony, Sony ile oynanır mantığı ile) ve ilk baktığım özellik PPI değeri. Ayrıca yanına bir Sony ses sistemi paketi istiyorum tabi TV'nin ses sistemi 2 x 20 falan değilse. Bir de bu da aklınızda olsun, TV'nin ses sistemi 2 x 15 ise o TV'de subwoofer var mı diye sorun. Genel olarak 2 x 10'ların üstünde subwoofer oluyor. Yoksa ses sistemi sizi tatmin etmeyecektir. O yüzden ben 5+1 arkalar uydular kule ön uydular standart modelli ses sistemi düşünüyorum.

Kullanıcılara yardımcı olacak sorular ise aşağıda. Herkes ne kullandığını, tatmin olup olmadığını ve tavsiyelerini yazsın ki konu daha fazla sapıp, kirlenmesin.

PS3 için hangi TV'yi ve TV'nin hani ideal özelliklerini önerirsiniz?
    Küçük oda da oynanacaksa monitör olarak hangi markayı önerirsiniz?
    Ses sistemi için min. kaç W ve max. kaç W önerirsiniz?

• LG 32LS3400 mü yoksa 32LS5600 mü almalıyım? 5600 daha üst model tabiki ama aralarında 250 lira kadar bir fark var oyun için alıcam o 250 liraya 3-4 oyun alınır değer mi sizce
  • sadece ps3 için kullanılacak boyutu 24 inç i geçmeyecek monitor tavsiyesi olan var mı? mümkünse 300 tl yi geçmesin led olmasına da gerek yok.
  • LED : SAMSUNG BX2350 http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/monitor/838/125020479/samsung_bx2350_23_led_siyah_monitor] 249 tl

LCD: SAMSUNG BH2430http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/monitor/838/125020453/samsung_b2430h_24_siyah_lcd_monitor 209 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riwalp -- 21 Haziran 2012; 18:27:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blacktree

sadece ps3 için kullanılacak boyutu 24 inç i geçmeyecek monitor tavsiyesi olan var mı? mümkünse 300 tl yi geçmesin led olmasına da gerek yok.

Biraz daha bütçeni çıkarırsan;

SAMSUNG S22B350H 21.5'' LED
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=94412
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-s22b350h-215-2ms-analoghdmi-full-hd-wide-screen-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd300108&categoryId=3002879

• arkadaşlar monitörüm ün özellikleri bu sayfada yazıyor.http://www.bilborbilgisayar.com/default.asp?say=9&urun=4549 Ps3 ü nasıl bağlayabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaKe_DeAtH33

arkadaşlar monitörüm ün özellikleri bu sayfada yazıyor.http://www.bilborbilgisayar.com/default.asp?say=9&urun=4549 Ps3 ü nasıl bağlayabilirim?

HDCP destekliyorsa DVI'dan bağlayabilirsin, desteklemiyorsa TVBox ile VGA'dan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

quote:

arkadaşlar monitörüm ün özellikleri bu sayfada yazıyor.http://www.bilborbilgisayar.com/default.asp?say=9&urun=4549 Ps3 ü nasıl bağlayabilirim?

HDCP olduğunu nasıl anlayacağım?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

quote:

HDCP olduğunu nasıl anlayacağım?

Araştıracaksın... Zor bir şey değil...
    http://lmgtfy.com/?q=Philips+190X+LCD+Monitor+HDCP+Support

Ama, işte araştırmak zor gelebilir.

Manual'a göre HDCP varmış...
    http://download.p4c.philips.com/files/1/190x7fb_00/190x7fb_00_dfu_eng.pdf

Fakat bu arkadaş mesela sorun yaşamış...
    http://forum.donanimhaber.com/m_52597555/tm.htm

Sen en iyisi gidip bir DVI-to-HDMI kablo al ve dene istersen.

• duyduğum kadarıyla ps3 controlleri lcd tvlerde lag yapıyormuş doğru mu?
  • 'İşte uydu filan bağlanmayan bozuk LCD , Plazmalar ps3 çalıştırır'
    Diye bir şey duymuştum.Kimden , ne zaman , nasıl duyduğumu hatırlamıyorum ama aklıma takıldı doğru mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ´Lyvio

'İşte uydu filan bağlanmayan bozuk LCD , Plazmalar ps3 çalıştırır'
    Diye bir şey duymuştum.Kimden , ne zaman , nasıl duyduğumu hatırlamıyorum ama aklıma takıldı doğru mudur ?

up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.