Şimdi Ara

Lastik Markalarının Sınıfları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
1
Favori
10.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. sınıf premium lastikler: michelin, continental, hankook, goodyear, dunlop, bridgestone, pirelli

2. sınıf mid-range(orta sınıf) lastikler: nokian, yokohoma, kumho, falken, barum, nexen, fulda, bf goodrich

3. sınıf eco lastikler: lassa, Petlas, starmaxx, sava, debica, kormoran, federal, riken, semperit, linglong, sunny

4. sınıf budget tyres (ucuz lastikler): Jinyu, Membat, wanli, goodride, gislaved, maloya

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator93 -- 19 Ağustos 2019; 22:34:32 >

• Lassa 3. sınıf ise fiyatı neden 2. sınıf seviyesinde? Yerli malı diye defalarca Lassa aldım ama verdiğim paranın hakkını vermiyor kesinlikle, yılalr sonra ilk defa gidip yabancı marka lastik aldım; yazlık için continental, kışlık için Kumho taktım. Lastik ne imiş anlamış oldum.
    Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    P Polestar191 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Lassaya para kaptırmayın yeri gelir 1 metre bile önemli olur arkadaşlar düzeltsinler kendilerini yerli malı diye destek olduğumuza beni ve arkadaşımı pişman ettiler
    aynen öyle madem yerlisin en kalitelisini yapıp vatandaşına en iyi fiyata satmalısın. milliyetçilik böyle olur. bunlarda yerli ve milliyiz ayağına milleti keriz yerine koyuyor. böyle millilik olmaz.
  • Marka sınıflarından ziyade etiketteki A, B, C sınıflarına dikkat etmek lazım.
  • Lassa 3. sınıf ise fiyatı neden 2. sınıf seviyesinde? Yerli malı diye defalarca Lassa aldım ama verdiğim paranın hakkını vermiyor kesinlikle, yılalr sonra ilk defa gidip yabancı marka lastik aldım; yazlık için continental, kışlık için Kumho taktım. Lastik ne imiş anlamış oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Lassa 3. sınıf ise fiyatı neden 2. sınıf seviyesinde? Yerli malı diye defalarca Lassa aldım ama verdiğim paranın hakkını vermiyor kesinlikle, yılalr sonra ilk defa gidip yabancı marka lastik aldım; yazlık için continental, kışlık için Kumho taktım. Lastik ne imiş anlamış oldum.
    hem sınıfındaki lastiklerden pahalı hemde testlerde kötü. bu testte lassa ile aynı sınıf lastik olan semperit, debica gibi markalar ilk 15'e girerken lassa 32. olmuş.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-51-Winter-Tyre-Shootout.htm
  • Lassaya para kaptırmayın yeri gelir 1 metre bile önemli olur arkadaşlar düzeltsinler kendilerini yerli malı diye destek olduğumuza beni ve arkadaşımı pişman ettiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Lassaya para kaptırmayın yeri gelir 1 metre bile önemli olur arkadaşlar düzeltsinler kendilerini yerli malı diye destek olduğumuza beni ve arkadaşımı pişman ettiler
    aynen öyle madem yerlisin en kalitelisini yapıp vatandaşına en iyi fiyata satmalısın. milliyetçilik böyle olur. bunlarda yerli ve milliyiz ayağına milleti keriz yerine koyuyor. böyle millilik olmaz.
  • Aracı aldığımda üstündeki lastikler verdiğiniz listede premium geçenler arasındaki Dunlop idi. Başka bir sıkıntısını görmedim lakin fren konusunda sonraki lastiğim 3. Kategorideki sava dan çok daha kötüydü. Ya da şöyle söyleyeyim. Sava frenajda daha iyiydi. Savanın da ömrü kısa. Dunlop daha uzun ömürlü. Fark burdan kaynaklanıyor diye düşünen olabilir. Dunlop hakkında yarış pilotları röportajlarında da benzer şeyleri okudum. (Bunlar kendim farkettikten sonra oldu. Aslında yol ve yarış tamamen farklı kategori diyebiliriz. Demekki Dunlop da bu kronik)

Şu anda önde hankook (2 . Kategori) arkalar sava.

Hankook da ne özel bir şey hissettim ne de kötü bişey gördüm.

Kışıklarım nokian. Yazlıkların patinaj yaptığı yerlerde ptinajsız kalkıyor kuru zeminde. Frende onlardan çok daha iyi.

Burada yazdıklarım dışında kendi aracımda bir lastik tecrübem olmadı. İş yeri araçları var ama onların lastiklerine pek bakmıyorum.

Bi de motorsikletde irc tecribem var kimseye tavsiye etmem
  • Nokian ve Yokohoma neye göre 2. Sınıf olmuş . Bunlar bizde fazla bilinmiyor. Fakat bu lastikler özellikle de nokian iyi bir lastik tır. Hele nokian wdr4 kışlıkları 1. Lastik sınıfına sokulan lastiklerin hepsinden açık ara iyidir.
  • conti premium contact 5 var aynı lastiğin eco contact ve sport contact olanıda var

michelin energy saver var, primacy ve pilot sport u var

nokian kışlık lastiklerde başarılı mesela ama orta kısımda yer almış

tamam çeşidine etiketine testlerine göre değişiyor ama sınıflandırma bana saçma geldi açıkcası
  • Barum brillantis 2 aldım karda ani direksiyon hareketlerinde bile tutunuyo yola. Yazlık lastik olmasına rağmen..
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Yıllardır kış lastiği deyince Lassa tercih eder, tavsiye ederim. Snoways 2 plus, snoways 3 aldım binlerce km kullandım. ayrıca Audi a3 için de snoways 4 almayı planlıyorum.

Veteriner hekimiyim ve kar kış milletin caddeye çıkamadığı yerlerde işe gitmem gerekiyor Ve daha bir sefer olsun mahcup etmedi. Eksiği Yok mu var biraz sesli ve yakıtı artırıyor ama Michelin ve continental gibi markalardan hem daha uzun ömürlü hem de çok daha hesaplı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 2 Ocak 2019; 1:6:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Yıllardır kış lastiği deyince Lassa tercih eder, tavsiye ederim. Snoways 2 plus, snoways 3 aldım binlerce km kullandım. ayrıca Audi a3 için de snoways 4 almayı planlıyorum.

Veteriner hekimiyim ve kar kış milletin caddeye çıkamadığı yerlerde işe gitmem gerekiyor Ve daha bir sefer olsun mahcup etmedi. Eksiği Yok mu var biraz sesli ve yakıtı artırıyor ama Michelin ve continental gibi markalardan hem daha uzun ömürlü hem de çok daha hesaplı

Her insanın beklentisi farklı sizi tatmin eden lastik beni tatmin etmiyebilir kaldıki güvenlik açığı olan bi lastik snoways 3 değil michelin continental falan kormaronla ben aynı teraziye koyamam lassayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

Alıntıları Göster
    Çok haklısınız kesinlikle öyle
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Güvenlik açığından kasıt nedir ?
  • Lassa'nın partneri uzun yıllar önce Yokohama idi,sonradan üretim ortaklığına binayen Bridgestone oldu ve son yıllarda gerek mühendislik gerek yatırım ar-ge olarak oldukça geliştirdi kendini,yabana atılacak ya da pekçok kişinin yaptığı gibi tecrübe dahi etmeden basma kalıp argümanlarla klavyeden sallanacak bir lastik değil. Fiyatlar husunda evet yerli olmasına rağmen ve maliyetler dahilinde kesinlikle pahalı buna katılıyorum.Yine de en iyi yerli ürünler bu firmanın.

Dunlop'un belli bölümü Goodyear,belli bölümü Sumimoto bünyesinde,üretim yerleri ve modelleri alakasız olabiliyor.En son giren Fm800 Çankırı üretimi ve Sumimoto patentli mesela.Goodyear destekli üretilenler Almanya üretim oluyor.

Genel olarak ise Hankook,Toyo,Yokohama hatta Güney Koreli Nexen gibi lastikler benim nazarımda fiyat-performans ürünleri olarak oldukça üst sıradalar.Bir Japon üretim proxes,bir evo serileri gibi modeller;premium olarak kategorize edilen marka modellerden pek farkı yoktur.Yine Yokohama'nın Japon üretim AdvanSport serileri de aynı şekilde oldukça iyidir.

Ülkemizde pek bilinmeyen American Menşeyli Cooper Tyres mesela oldukça iyi lastiklerdir,Avrupa için Macaristan ve İngiltere'de üretim yaparlar;ayrıca Goodyear ile partner olan ve son üretim bandları Polonya'dan ülkemize gelen Debica da oldukça geliştirdi kendini.Marka ön yargısı olmayan kişiler için ve yerli lastik de almak istemeyenler için fiyat-performans ürünleri diyebiliriz.
  • yorumları okuyup sağdan soldan duyma bilgilerle yazmayıp sadece kullandığım ürün(ler) hakkında yazdığım için bazen çok tekrara düşüyorum ama dediğim gibi kullandığım ürün sayısı kısıtlı.

etiket değeri yada sınıflandırma bilmem ancak birkaç yıllık kış lastiği deneyimim debice nokian sava üçlemesi şeklinde.

nokian için yazacak pek bir şey yok her koşulda yolun, fiyatının, duyulan güvenin hakkını veren bir kış lastiği.

ekonomik düşünmek zorunda olduğumdan debica/sava kullanıyorum. (ölçüsüne göre değişiyor)
    son olarak dün gecenin bir saati bozyük mezitler arasındaki güzergahta gayet şık karakış koşulları hakimdi. şehiriçi karlı yollarda (sabahları buzlu) koşullarda iyi tepki veren bir lastik olmasına rağmen hızın biraz yüksek olduğu sert yol koşullarında biraz tırsmadım dersem yalan olur.

Ancak benimde beklemediğim konfor ve güvenlikle yolculuk yaptım. tabiki aşırı hızlı olmamak koşulu ile buz üstü sertleşmiş kar üstünde gayet güzel tepkiler verdi.

listeye bakarsak 3. sınıf lastik. doğrudur diğerleri ile tecrübem yok çok daha iyidir diğerleri. Ancak şahsım adına nokian lastiklerinin yerine şiddetle itiraz ederim. :)
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    aynı fiyata hatta yerine göre daha ucuza iyi lastikler varken daha kötü bir lastiği niye alayım. madem yerliler fiyatı düşürsünler o zaman herkes kullanır.
  • Herkesin cebine göre lastik var. Ben lastiğe ve ayakkabıya verilen paraya acımam en iyilerini almaya çalışırım her zaman. 2012 kışında aldığım Alpin 4 leri kullanıyorum hiçbir sıkıntı çekmedim. Kaliteli ürünün faydası hemen değil, uzun sürede belli olur bunu unutmayın. Bakıyorum biri bu yıl lastik almış oooo çok iyi. Bekle biraz km yap birkaç mevsim kullan sonra yorumunu yap. 2 yıl önce Petlas kış lastiği alan tanıdığım bu yıl kaymasından şikayetçi mesela.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    205/55/16 lastik bakıyorum şu anda.2018 üretimi Lassa snoways 4 280 lira. Bundan ucuza 2017 üretimi sava Ve debica bir tık daha ucuza petlas var. Daha ne kadar ucuz olması beklenir ki ?

Ayrıca snoways 4 etiket değerleri ile oldukça iyi konuma geldi. Bence fiyat Ve kalite olarak rakibi Yok. Doğu şartlarında şöyle çıkın sorun Lassa snoways dışında lastik kullanan nadirdir. 👍🏻
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.