Şimdi Ara

Dunlop marka lastikler kaliteli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu marka lastikleri kullanan var mı?

Çifti 700 tl civarında, yol tutuşu konusunda bilgi verebilir misiniz?

Teşekkür ederim.

• Hangi ölçülerini soruyorsunuz bilmiyorum ama geneli orta kalite Lastik. Falken, Dunlop, Nexen genel de bu 3 marka lastik, Yumuşak olmaları nedeniyle sessiz Lastikler, Islak Hava performansı A olan lastikler. Çok uzun ömürlü Lastikler değiller (Bridgestone, Lassa gibi). İşinizi fazlası ile görür.
  • Kullandık güzeldi, sessiz ve frenleme olarak iyiler.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Hocam yüksek kalite olarak hangilerini tavsiye edersiniz peki? F/p olması önemli.
  • Adac'ın 205 55 r16 sıralamasında continental winter contact ve goodyear ultragrip 9 ardından 3. Sırada dunlop winter sport 5 var. Kış lastiği olarak bu ölçülerde çok iyi bir lastik bu listeye göre. Ebattan ebata fark ediyor önerilen lastikler. Ebatıyla bakarsanız daha sağlıklı olur.

http://https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bacala -- 28 Temmuz 2020; 18:23:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam yüksek kalite olarak hangilerini tavsiye edersiniz peki? F/p olması önemli.
    Bende yazlıklar nokian powerproof, kışlıklarım nokian wr d4.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Goodyear Efficentgrip Performance tavsiye ederim.
  • barum kullanmıştım memnun kalmıştım aynı ebatta. dunlop elbette lassa, petlas ve türevleriinden iyidir.
  • orta kalite, kötü de olmayan bir lastik. fiyat uygunsa alınabilir.
  • üretildiği yere göre değişir. almanya üretimleri gayet kaliteli conti ile yarışır. tr üretimleri ise orta kalite bence.
  • 215 55 16 kullanıyorum memnunum
  • dunlop ama hangi dunlop? örneğin FM800 ile blueresponse modelleri arasında dağlar kadar fark var. dunlop var dunlop var..
  • Dunlop lastikler orta sertlikte ses yapan ama yağmurda kuruda iyi yol tutan bir lastiktir. Tabi bu modeline göre değişir.
  • FM800 kullandım, sağlam ama gürültülüydü. Kışlık Goodyear UGP G1 lastiklerim onlardan daha sessizdi. Yol tutuşu fena değil. Bendekiler Tayland üretimiydi. Üç sene kullandım ama sonra biri balon yaptı ve attım.

K.
  • Fm800 kullanıyorum 17 "
    Yağmurda kısmen iyi yanal surtunmede ortadan bir tık iyi ama kuru hava frende ciddi kötü. Nerdeyse ABS siz duramaz bir halde. Pek konforlu değil.
    Kendi adıma memnun değilim. Bir daha alıp kullanacağım bir lastik değil.
  • Ben dunlop marka yazlık teker kullanıyorum.Gayet memnunum.Fiyat uygunsa alınabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fffiled1 -- 30 Temmuz 2020; 10:14:9 >
  • Dunlop kış lastiği kullanmıştım gayet memnundum.
  • Bende de Kumho Solus var aracı alırken üstünde vardı nasıl bilirsiniz bu markayı iyi mi ? Kötü mğ?
  • 3 sene leon fr’da kullandım, ondan sonra aldığım lassaya 10 basar Dunlop. En çok frenlemesinden memnundum. Lassa fren konusunda dunlop gibi değil. Modele göre değişir ama aynı sınıf lastik almıştım sport model. Bir daha almam Lassa.
  • Dunlop ve Falken lastikleri Japon Lastik devi Sumitomo ile Petlas lastiklerinin Çankırıda ortak kurdukları fabrikada üretiliyor. Yerli üretim olması nedeni ile fiyatı uygun, teknolojisi Japon devinden geldiği için yeni teknoloji ve kaliteli lastikler. Şuan lastik piyasasında Dunlop ve Falken Fiyat/performans oranı en iyi lastik. Bu fiyata A sınıfı ıslak zemin performansı veren başka lastik yok. Falken ze310 modelini 1.5 yıldır kullanıyorum, konfor sessizlik ve sağlamlık açısından çok memnunum. Lastik en sert frende bile 1 kere bile kızaklama yapmadı. Dunlop da küçük farklar harici aynıdır. Falken den fiyatı 1 tık fazla oluyor genelde.
    Piyasada bundan daha iyi lastik var mı? Var tabii. Micheline, Goodyear, Continental'ın çok iyi lastikleri var ama hepsi ithal ve ateş pahası. Uygun fiyata güvenli ve konforlu sürüş sunan Falken ve Dunlop var. Yerli üretimin önemi işte burada öne çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunserce -- 1 Ağustos 2020; 11:44:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.