Şimdi Ara

Laptopunuz kaç yaşında? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
2
Favori
19.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 yıllık asus x550vx i7 6700hq işlemci 12gb ram 2 gb gtx950m ekran kartı. Sanırım bu donımda bir laptop şu an 8000 tl falandır. Zamanında 2.800tlye almıştım. Şu aralar güzel bir format ve temiz kurulum istiyor ama uğraşmıyorum.
  • 11 yaşında
  • AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt

Bende 240 gb ssd taktım hız çok iyi oldu.SSD gerçekten çok farkediyor hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

İkinci el, X3440 işlemcili bir bilgisayar toplarsan her oyunu oynarsın. En azından son çıkan oyunları en düşük ayarda da olsa oynarsın. Ekran kartına bağlı. Tabi 16gb ram ve ssd şart.

Ekran kartı hariç sadece kasa maksimum 1500 liraya toplanır.

Alıntıları Göster

Fırsatım olursa dediğiniz gibi bir masa üstü toplamak istiyorum.

• 2015 yılından beri bunu kullanıyorum. sipariş geçmişi bile hala duruyor.

Laptopunuz kaç yaşında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Blackmaster -- 3 Aralık 2020; 13:52:55 >
  • 2014'te aldığım asus x550jk hatırlıyorum 1800 tlye almıştım. Şimdi yeni laptop almaya kalksam 2 katı fiyatına belki bunun yarısı kadar performans verebilecek cihaz yok...

• 3 yaşında 2017 de 4000 tl ye almıştım gtx 1050 ve i 5 7. Nesil bir işlemci var 8 gb da rami var fakat hardiski çok yavaşladı oyun motorlarıyla ve bircok yazılımla çalışınca durmadan dosya yazıp okumaktan ömrünü doldurdu harddisk en az 3 yılım daha var diye düşünüyorum zaten mobil oyun geliştiriyorum bu yaz ssd alıp bilgisayarı yükselticem.
  • 17 yaşında pata to sata ile ssd taktım yemedi :)) , halen kullanıyorum w7 yüklü

https://www.overclockers.com/compaq-presario-x1000

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 aylık :)
    Bundan önce 7 yıllık Lenovo yoga'm vardı. Maalesef evden çalışmanın ilk ayında üzerine çay döktüm ve pert oldu. Yerine yeni laptop almadım hemen evde 10 yıllık bi külüstür laptop vardı böyle kalınlığı 5cm fln :) onu kullandım ama video bile izletmiyordu sadece remote desktop için kullandım. O sıralar yani Nisan ayinda fln 4000 in altına GTX 1650 li laptop alinabiliyordu ama almadım ve her gün fiyat artışını izledim üzülerek. Artık bı gün külüstür laptop canıma tak ettirdi ve Ağustos gibi 6400e i5 10. nesil GTX 1650ti li dell aldım. İyi ki almışım ama, fiyatlar artmaya devam ediyor ve aynı ayarda aletler markasına göre 8500-11000 arası şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14,5 yıl olmuş. Vaio vgn-fe11m (ekran görüntüsü hala bir çok bilgisayardan önde ve kullanıyorum) Form da en yaşlısı bende galiba)
    9,5 yıl olmuş Vaio vpcsb1s1e

• 2016 da almıştım.

• içinde çift gpu olan cihazlar hep bozuldu. bende de Çok ısınıyordu Asustu o bozulan.

İçnde ekran kartı olmayan ve düşük olan laptoplarım hep sağlam 8-9 sene olmuştur. Marka hep lenovo alırım.

• 6 aylık değiştirmeyi düşünmüyorum.

• Acer aspire e1 570g laptopumu 6 yıldır kullanıyorum.

Bana sorun çıkartan parçalar ve yaptıklarımı sıralamam gerekirse;

2 ay önce harddiski bozuldu , direk ssd'ye terfi ettim. 120GB'lık sandisk ssd şuan gayet güzel işini yapıyor.

Bataryası ömrünü doldurdu , tam şarjla 30 dakika civarı gidiyor ama şuanlık değiştirmeyi düşünmüyorum.

Fanı 2 gün önce bozuldu, zaten bir süredir sesli çalışıyordu orjinalini bugün sipariş ettim.

Ramleri 3 yıl önce 4+4=8gb'a terfi ettim.

Nvidia 820M'e olan desteği kestiğinden driver sorunu yaşamıştım, mecburen 391.35 sürüme geri çektim, güncellemesini kapattım.

Şuanlık başka bir sorunu yok gibi. Yeni laptop almak isterim fakat fiyatlarından dolayı 3-4 sene civarı daha kullanacağım gibi gözüküyor.

• 2 yaşında aslında değiştirmek istedim yükseltme amaçlı ancak tam istediğimi laptopu istediğim fiyata bulamadığımdan yapmadım babamın laptopu da 4-5 senelik falan benim eskisini kullanıyor anneminki aşırı eski ve kötü ama o da kullanmıyor 10 senelik

Edit millet özellikleri de yazmış: Benimki msi gp73 8750h gtx1060 32gb ram 120hz 17.3" ekran ssd vs vs

babamınki 4720hq gtx 965m 16gb ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 3 Aralık 2020; 15:10:15 >
  • 2018 şubat ayında almıştım

msi pe62-7rd

i7-7700hq 16 ram gtx 1050 4gb 1 tb hdd 250 gb samsung 960 evo nvme ssd

valla gönül ister ki güzel bi şeye geçelim ama fiyatlar uçuk

• 2011 den beri Packard Bell Dot UR U3600 işlemcili 11.6 inch netbook. Aldığımda 2 gb ram vardı, alır almaz 4 gb a yükseltip ssd takmıştım. 4 gb da yetmemeye başlayınca geçen sene 8 gb a yükselttim ve birkaç tuşu basmayan klavyeyi yeniledim. Son zamanlarda biraz fazla ısınmaya başladı, temizlik ve termal macun yenilenmesi gerekiyor, sökmesi zor olduğu için açıkçası üşeniyorum. 9 yıl sonra bile Windows 8.1 le Office Photoshop Lightroom Internet vs her türlü temel işi rahatlıkla kasmadan görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 3 Aralık 2020; 15:32:39 >
  • 2015'te almıştım,5 sene oldu internete girebiliyor,FM açabiliyor daha ne isterim :D

• 2011 YILINDA ALMIŞTIM. ASUS N55SF-S1194V MODELİ.

i7 8GB RAM 750 HDD GT555M 2GB EKRAN KARTI BLURAY DVD GİBİ MÜTHİŞ ÖZELLİKLERİ VARDI. O ZAMANLAR 2500 GİBİ BİR FİYATA ALMIŞTIM. HALA DURUYOR

BATARYASI ÖLDÜĞÜ İÇİN FİŞTE KULLANIYORUM. AYRICA HDD YANDI SSD ALDIM MAKİNA CANAVAR GİBİ OLDU. TEK EKSİĞİ YENİ OYUNLAR EKRAN KARTINI DESTEKLEMEDİĞİ İÇİN OYUN OYNAYAMIYORUM. PUBG LİTE HATTA EMİLATÖR BİLE HAFİF KASIYOR. AMA HALA DİRİ MAŞALLAH

YENİSİNİ ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM. DAHİLİ EKRAN KARTLI MODELLER BİLE 5 BİN CİVARINDA

• 2018 yılında aldım. MSI gaming laptop. İ7 7700 işlemcili. Satarsam üst model 17.3 inç almayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.