Şimdi Ara

Laptopunuz kaç yaşında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
2
Favori
19.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullandığınız laptop kaç yıllık ve değişmeyi düşünüyor musunuz arkadaşlar? Yenileme sıklığının normali nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9 yaşında.

Değiştirmeyi düşünüyorum ama yakın gelecekte pek mümkün gözükmüyor.

Yenileme sıklığı normalde 3 sene filan olmalı, ama bizim coğrafyada minimum 5 yıldır. Çünkü başka ülke vatandaşlarının 1 aylık maaşıyla aldığı laptopu biz döviz ve vergiler (ÖTV, KDV, TRT payı vs.) yüzünden 8-10 aylık maaşa anca alabiliyoruz.

• 2-3 yaşında, belki seneye uygun bir fiyata satabilirsem masaüstüne veya ince bir laptopa geçerim.

• Alırken iyi bir laptop alırsan 5 sene de kullanırsın 10 sene de. Benim laptop 1 yılını doldurmadı daha muhtamelen 4 sene daha beni götürür
  • Acer emektarım 12 yıl doldurdu...
  • Laptopum 7. Senesini doldurmak üzere 6-7 ay önce batarya + ssd takviyesi yaptım uzun bir süre daha gider bu şekilde ama güzel bir indirim yakalarsam yeni bir laptop almayı düşünüyorum

• 2010 yılında alındı hala kullanıyorum maalesef. Celeron B820 işlemci her şeyde çok kasıyor. Mühendislik okuyorum solidworksu bu pcde kullanmaya çalışmak işkence resmen. Yükseltmek isterim ama alacak para yok maalesef. Fiyatlar da ateş pahası olunca haliyle alamıyoruz.

• 10 ar senelik 2 laptop var biri i7 diğeri i5,
    i7 olan ati5650 mobil ekran kartı ile geldi belli bir süre (5sene) atı lehim attı şuan onboard ekran kartı ile çalışıyor, i5 olanda 620M var, SSD tskviyesi yapıldığı için çok sıkıntı yasatmiyor ama, 5ghz wifi ağlarını görmemesi bı sıkıntı sayılır
  • Masaüstü sisteme geçtim ama 9 yıllık laptop vardı ve eve koydum. Diğer aile üyeleri kullansın diye. Ona da SSD ve Ram takviyesi yapmıştım. Cenavar gibi oldu kerata   Bir 5-6 yıl daha sorunsuz gider. Hatta daha uzun süre. Tek eksiği batarya bitik.

• Y-O-K

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 oldu 4 GB ram takviyesi yaptım şuan gayet iyi
    İleri doğru 8 GB ram + SSD ile işimi görür mezun olana kadar

• çok seyahat ederim ve dizi film izlerim

• 9 yaşında.

Yenileme sıklığı normalde 3 sene filan olmalı, ama bizim coğrafyada minimum 5 yıldır. Çünkü başka ülke vatandaşlarının 1 aylık maaşıyla aldığı laptopu biz döviz ve vergiler (ÖTV, KDV, TRT payı vs.) yüzünden 8-10 aylık maaşa anca alabiliyoruz.

• 2010 yılında 1000 tlye almıştım şuan internete bile girmiyor aşırı yavaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bl@ckh@wk

9 yaşında.

Marka model nedir? SSD aldınız mı?

• Laptop kullanmıyorum. Kullandığım masaüstü bilgisayar da kötü bir sisteme sahip. Oyunlara pek bir ilgim olmadığından sorun teşkil etmiyor.

• 2012 Çıkışlı İ3 . Şuanlık işimi görüyor . Eğer olurda güzel bir ekonomiye sahip olursak daha iyisini almak isterim

• 7 yıl oldu pert durumda, değiştirmeyi düşünüyorum ama sadece düşünüyorum......

• 6 yaşında. GT 720M ve i7 3537U işlemci, 8GB ram var. Zamanının canavarıydı, halen iş yapıyor ama eski formunda değil tabi artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Marka model nedir? SSD aldınız mı?

Alıntıları Göster

Dell - Inspiron 5110

SSD aldım. (Seagate Momentus ST9500325AS)

• 10 yaşında. İ7 2630qm işlemci, Nvidia 540m ekran kartı var. Şükür hala çalışıyor.
    Yeni laptop almak için 6-7bini gözden çıkaramıyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.