Şimdi Ara

Laptopun ekranına renkli çizgiler geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
122.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba.Dizüstü bilgisayarımın ekranına boydan boya renkli çizgiler geldi.Arada ekran geliyor ama beyazlamış gibi tam renginde değil sonra tekrar çizgileşiyor.Sizce neden olmuş olabilir ve çözüm öneriniz nedir ?

• Ekran kartı genleşmiş. Masaüstü olsa fırınlama derdim, laptop da oluyor mu bilmiyorum.
  • Genleşmiş derken ?
  • Hocam benim laptopta ekranı oynattığımda ekrana bir çizgi geliyor boydan boya büyük ihtimal pcnin kasasından ekrana giren bir şerit kablo var onda bir sıkıntı vardır ezilmiştir bir şey olmuştur en azından benimki ondan kaynaklanıyor diye düşünüyorum çünkü benim o kablo biraz ezilmiş bilgisayarı temizlemek için içini açmıştım her şeyi sökmüştüm takarken o kabloyu sıkıştırmışım kasaya
  • Flex kablo da sıkıntı olabilir.Bir bilgisayarcıya götürüp test ettirin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Ekran kartı genleşmiş. Masaüstü olsa fırınlama derdim, laptop da oluyor mu bilmiyorum.

Laptopta da yapılabiliyor ama arkadaşın sorun monitör kablosu ile ilgili gibime geldi.
    Monitöre giden kabloda arıza vardır. Monitör değişimine kadar gider.
    EDIT: @emrtgb dediği kablo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _flintstone -- 8 Ekim 2012; 10:00:50 >
  • genelde uzun süre baskı altında kaldığında o tür problemler çıkıyor.mesela uzun süre çantada bavula sıkışık yerde taşımak gibi.ben bunları yapmadım diyorsan servise gitsen iyi olur.
  • Sorun kesinlikle LCD data kablosunda yani flexde. Teknik servise götür yaparlar.
  • teknik servise götürmeden,

ekranı kavrayıp, 4 parmak arkadan, baş parmakla önden ekranın birçok yerine biraz baskı yap. değişik renkler oluşabilir, hemen korkma. bende de benzer sorun vardı, düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nco -- 8 Ekim 2012; 17:10:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: starthacker

Merhaba.Dizüstü bilgisayarımın ekranına boydan boya renkli çizgiler geldi.Arada ekran geliyor ama beyazlamış gibi tam renginde değil sonra tekrar çizgileşiyor.Sizce neden olmuş olabilir ve çözüm öneriniz nedir ?

merhaba
    Arkadaşım sorunun Laptop'tun ekran kartı çipinden kaynaklanıyor sanırım Ekran kartı cipi tamir eden bir laptop servisine götürüp baktırmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurYenigun

quote:

Merhaba.Dizüstü bilgisayarımın ekranına boydan boya renkli çizgiler geldi.Arada ekran geliyor ama beyazlamış gibi tam renginde değil sonra tekrar çizgileşiyor.Sizce neden olmuş olabilir ve çözüm öneriniz nedir ?

merhaba
    Arkadaşım sorunun Laptop'tun ekran kartı çipinden kaynaklanıyor sanırım Ekran kartı cipi tamir eden bir laptop servisine götürüp baktırmanı tavsiye ederim.

chip olmadığına bahse girebilirim. Ekranı oynatınca bükünce falan renkler değişiyordur. Ayrıca vga dan görüntü veriyordur. Chip arızası olamaz.
    Tamiri 40 tl den başlar monitör değişimine kadar gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

quote:

Orijinalden alıntı: OnurYenigun

quote:

merhaba

chip olmadığına bahse girebilirim. Ekranı oynatınca bükünce falan renkler değişiyordur. Ayrıca vga dan görüntü veriyordur. Chip arızası olamaz.
    Tamiri 40 tl den başlar monitör değişimine kadar gider.

Benim anlamadığım bir şey var hocam kablodaysa problem ki bence kabloda kablo değişir biter gider. Monitör niye değişiyor?

• Ekrana renkli çizgiler geldiği için hdmi kablosuyla tv'ye bağlayip kullaniyordum.Dun ekran tamamen gitti siyah ekran var sadece ve tv'ye de bağllaninca çalişmiyor.Bir süre touchpad çalişmiyor sonra işigi yanmaya başliyor.Sizce problem nedir ?
  • Laptop 700 liralık masraf çıktı.Anakart çatlamış ekran ezilmiş olaylar olaaaylar :)
  • çok teşekkür ederim otobuste ydim
    valizdeydi notebook eve geldim açtım ekran renk cumbuşu bastırdım dediğin gibi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: faust reis

çok teşekkür ederim otobuste ydim
    valizdeydi notebook eve geldim açtım ekran renk cumbuşu bastırdım dediğin gibi oldu

bir daha olursa yinede dikkat et fazla bastırma, benim ekran içten çatladı bastırırken
  • Benim samsung r522 ati radeon hd 4650 marka laptopumda son günlerde ekranda dikey çizgiler meydana gelmeye başladı,bilgisayarı açmaya çalıştığımda windows yazısı dikey çizgiler ile birlikte bellı bir kısmı çıkıyor tam windowsa geçecek donanımla ilgili mavi ekran çıkıp reset atıyor laptopun arızası tam olarak nedir,maliyetli midir??? Bu konular hakkında bilgi almak istiyorum.
    acil cevap verebilirseniz sevinirim,arızası çok maliyetli ise yeni laptop almayı düşünüyorum.
  • servise ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisurgun

Benim samsung r522 ati radeon hd 4650 marka laptopumda son günlerde ekranda dikey çizgiler meydana gelmeye başladı,bilgisayarı açmaya çalıştığımda windows yazısı dikey çizgiler ile birlikte bellı bir kısmı çıkıyor tam windowsa geçecek donanımla ilgili mavi ekran çıkıp reset atıyor laptopun arızası tam olarak nedir,maliyetli midir??? Bu konular hakkında bilgi almak istiyorum.
    acil cevap verebilirseniz sevinirim,arızası çok maliyetli ise yeni laptop almayı düşünüyorum.

Merhaba aynı sorun bende de var Halledebildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavisurgun M kullanıcısına yanıt
    imkanınız varsa remi degısıp oyle deneyın cozum olmazsa buyuk ıhtımalle chıp sorunu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.