Şimdi Ara

bios şifresini bulma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
4
Favori
56.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    burada bios şifresini unutanlara yönelik bir paylaşım yapmak istedim. birçok pc kullanıcısının muzdarip olduğu özellikle dizüstü(laptop) pc lerde bios şifresini bulmak yada kırmak oldukça zor bir işlem. 4 yıldır bir türlü kıramadığım bios şifresini tesadüfen internette araştırma yaparken karşılaştım ve denemeye karar verdim. oldukça basit ve kolay bir işlem olan bios şifresini buldum. bulduğumda gözlerime inanamadım pc tamircisi bile kıramamıştı, servis 100$ istemişti.oysa ben saniyeler içinde buldum. neyse uzatmadan hemen ugulamaya geçeyim.......

ilkönce f2 basıp biosa giriyorsunuz, tabi biosunuzda şifre koyulduğu için giremiyorsunuz. aklınıza gelen şifreleri giriniz ve 3. denemede hatalı password deyip master password girmenizi isteyecektir,

ve şöyle bir master kodu verip: 3D81C6B1

sirvise başvurun diyecektir. bu verilen master kodunu bir yere not edin.... daha sonra esc ye basıp pc yi başlatın. pc açıldıktan sonra

şu sayfaya girin: http://bios-pw.org/ enter your code yazan yere daha önce not aldığımız master kodunu buraya elle giriyoruz (kopyala yapıştır yapmayınız)

ve yazdığımız kodun hemen altında bir şifre verilecektir, ister inanın ister inanmayın o sizin unuttuğunuz bios şifresidir.:))))).......bu kadar basit hepsi bu.

şu programı bu yazılımı kurmaya gerek yok. unuttuğunuz şifreyi size buluyor.. eminim benim gibi muzdarip olan birsürü kişi var paylaşmak istedim. kolay gelsin.

not : şunuda eklemekte fayda var , benim leptopum fujitsu siemens phoenix bios var üzerinde ve bu yöntemle şifresini buldum.......

• quote:

Orijinalden alıntı: afsm

slm arkd...
    burada bios şifresini unutanlara yönelik bir paylaşım yapmak istedim. birçok pc kullanıcısının muzdarip olduğu özellikle dizüstü(laptop) pc lerde bios şifresini bulmak yada kırmak oldukça zor bir işlem. 4 yıldır bir türlü kıramadığım bios şifresini tesadüfen internette araştırma yaparken karşılaştım ve denemeye karar verdim. oldukça basit ve kolay bir işlem olan bios şifresini buldum. bulduğumda gözlerime inanamadım pc tamircisi bile kıramamıştı, servis 100$ istemişti.oysa ben saniyeler içinde buldum. neyse uzatmadan hemen ugulamaya geçeyim.......

ilkönce f2 basıp biosa giriyorsunuz, tabi biosunuzda şifre koyulduğu için giremiyorsunuz. aklınıza gelen şifreleri giriniz ve 3. denemede hatalı password deyip master password girmenizi isteyecektir,

sirvise başvurun diyecektir. bu verilen master kodunu bir yere not edin.... daha sonra esc ye basıp pc yi başlatın. pc açıldıktan sonra

şu sayfaya girin: http://bios-pw.org/ enter your code yazan yere daha önce not aldığımız master kodunu buraya elle giriyoruz (kopyala yapıştır yapmayınız)

ve yazdığımız kodun hemen altında bir şifre verilecektir, ister inanın ister inanmayın o sizin unuttuğunuz bios şifresidir.:))))).......bu kadar basit hepsi bu.

şu programı bu yazılımı kurmaya gerek yok. unuttuğunuz şifreyi size buluyor.. eminim benim gibi muzdarip olan birsürü kişi var paylaşmak istedim. kolay gelsin.

not : şunuda eklemekte fayda var , benim leptopum fujitsu siemens phoenix bios var üzerinde ve bu yöntemle şifresini buldum.......

güzel paylaşım

• bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajim bulusunsuj

• masaüstü pc de denedim, 20 kez yanlış girmeme rağmen öyle bir durum olmadı.
    acaba biosdan biosa farkediyor mu?
  • Her modelde işe yaramaz bu yöntem ama yine de emeğine sağlık. İlla ki yararlanan birileri olacaktır...
  • Masaustu icin degil notebooklarin sifreleri icin bu site. Zaten her sifreyi kiramiyor (orn Asus)
  • arkadaşlar bu yöntem laptoplar içindir, masaüstünde işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum, zaten masaüstü için bios şifresini kırmak basittir. pili çıkartın bios sıfırlanıyorr zaten. ama laptolar için öyle bir şansınız yok, leptopu açmak pilini bulmak imkansız, bulsanız bile pili çıkarsanız çip yüzünden hafızası silinemiyor, anlayacağınız leptolar kapalı kutu. biosu kırmak çok zor. ayrıca bios ve laptop markası farkedermi bilmiyorum, tek bir makinam olduğu için diğerlerinde deneme şansım olmadı.ama phoenix marka biosta çalıştı. zaten 3 hatalı denemeden sonra master kodu veriyor verilen master kodunu verdiğim internet sayfasına girdiğimde hemen altında bir şifre veriliyor ve makinamın markası olan fujitsu siemens yazıyordu. bende verdiği kodu not ettim ve biosa girdim, denedim açıldı. :)))))
  • iyiymiş
  • bazı notebooklarda da bios pilini sökünce şifre sıfırlanıyor. tabiki linkteki gibi bi bios pili olması lazım çünkü bazılarının bios pili sökülmüyor bitişik.
    http://image5.sahibinden.com/photos/28/11/79/57281179v76.jpg
  • Dediğiniz gibi aynen kapalı kutu bu laptoplar. Masaüstündeki rahatlığa alıştıktan sonra laptop kullanmak zor geliyor. En basitinden masaüstü PClerin BIOSlarında neler neler varken laptoplarınkine incik boncuk 2-3 seçenek koyuyorlar. Donanım veya yazılım hatalarının BIOS üzerinden çözüleceği varsa da çözülemiyor bu kısıtlamadan dolayı.
  • güzel paylaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiable34 -- 16 Mayıs 2013; 11:12:10 >
  • bende kod gelmiyo :S 3 kere yanlış yazınca kısa aralıklarla error sesi veriyo pc kapatmassam hiç bişey olmuyo. pc yi 0 aldığımda şifreyi söylemediler daha bulamadım :D
    beko pc anakart fujitsu bios phoenix. servisi aradım bulamayız dediler satan yere gittim ordada ilgilenen olmadı.
  • Kardeşim eyvallah.. Okadar uğraştım olmadı, verdiğin site ile 5 saniyede çözdüm.
  • bios şifresini unutursan bios pilini çıkart ve tekrar tak.
  • Bende program ile kırmayı denemiştim, bios silinmişti .) Phoenix için iyi bir çözüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel

• bios pilini çıkarınca şifre sıfırlanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: afsm

slm arkd...

MÜTHİŞ. işe yaradı hocam çok sağol. pc exper bu arada

• imzamdaki win7 anakonuda her biosa uygun program var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.