Şimdi Ara

Anakartım da beyaz cpu ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir hazır sistem cihaz aldım ürün bugün elime ulaştı ancak bir problemim var. 

Ekran kartı takılmamıştı haricinde montajı yapılmıştı tüm aksamların bende ekran kartını takıp monster aryond a27 monitörümden gelen displayport kablosunu ekran kartına taktım ve çalıştırdım. Ancak bütün sistemin çalışmasına rağmen sadece ekran kartı çalışmıyordu fanları falan dönmüyordu ama düzgün taktığıma falan eminim sorunu araştırayım derken internette bir konuya rastladım anakart üzerinde beyaz ışık yanıyosa ilk önce monitörü açın sonra kasayı çalıştırın dediler yaptım olmadı. Daha sonra RAMlerin yerini değiştirin dediler değiştirdim gene olmadı. Sorunum nedir nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Anakartım da beyaz cpu ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

• Bu ışık monitör kapalı olduğunda da yanar. donanımla alakalı olmayabilir. çıkışın ekran kartından yapıldıgından ve monitörün açık olduğundan emin olup bağlatıları HDMI/DP gözden geriçirin.

bu arada sonradan farkettim yanan CPU debug led yani ekran kart ile alakası olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unconc3rn3d -- 20 Temmuz 2023; 21:30:41 >
  • Anakart bios update istiyor olabilir. Anakart islemciyi tanimadigi halleder bu led yanar. Bazende ramler uyumsuz yada hatali olabilir. Yine bu durumda ram kontrolcusu islemci icerisinde oldugundan led yanabilir.

İlk onerim bios update
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.