Şimdi Ara

Bios'tan Çıkamıyorum, Lütfen Yardim Edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
63.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

laptopum birden sorunla karsilasti deyip kapandi, artik acamiyorum windowsu. Ne zaman denesem karsima bios çikiyor. Ne yapmaliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bios kısmında boot menüsünden secure bootu disabled yapın altta çıkan uefı yı UEFI and Legacy yazanla değiştirin ve F10 tuşuyla çıkın. Menü isimleri biosa göre değişebilir. Dediğim ayarlarla oynarsanız sorununuz büyük ihtimal düzelecektir. Biosu default ayarına almanız fark etmez .
  • asuslarda şu şekilde olucakmış biraz araştırdım :)

securty bölümüne geldiğinde en alt tarafta securty boot control kısmını disable yap

boot bölümüne gelerek üst tarafta olan Launch csm yi enable yap

F10 tuşuna basarak kaydet ve yeniden başladıktan sonra normal bir şekilde başlaması gerekiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: red_code

asuslarda şu şekilde olucakmış biraz araştırdım :)

securty bölümüne geldiğinde en alt tarafta securty boot control kısmını disable yap

boot bölümüne gelerek üst tarafta olan Launch csm yi enable yap

F10 tuşuna basarak kaydet ve yeniden başladıktan sonra normal bir şekilde başlaması gerekiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam öncelikle ilgilendiginiz için çok tesekekkurler.

Dediklerinizi yapip yeniden baslattigimda siyah ekranda beyaz harflerle sunlar yazdi " Reboot and Select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key_ " bunlar ne demek oluyor?

Birde ilgisi var mi bilmiyorum ama pc yi actigimda yani bios menusundeyken pc nin sol kismi (fanin oldugu yer) cok isiniyor,sag kismi soguk kaliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wadlab -- 4 Temmuz 2016; 19:26:49 >

• tekrardan merhabalar Bilgisayarınızı başlatmak için sistem olan bir disk olmadığını söylüyor.

öncelikle bilgisayar açılırken esc tuşana bir kaç kez basıl boot menüsü çıkacaktır o kısımda harddiskin gözüküp gözükmediğine bakın .Gözüküyorsa harddiski seçip öyle bir daha deneyin

f2 tuşuyla biosa girip boot kısmına gelin boot option 1de ve 2 de neler yazdığını yazarmısınız
    biostayken F9 tuşuna basıp fabrika ayarlarına aldıktan sonra sadece secure boot kısmını kapatıp tekrar denermisiniz
  • Hard disk (bozuk) yok yada boot edemiyor.

• boot option 1# tıklayarak Windows Boot Manager'i devre dışı bırakın yine aynı şekilde hata alırsanız bilgisayarınız açılırken biosa girmeden F9 tuşuna birkaç kez basarak windows kurtarma bölümünü çalıştırmayı deneyin kurtarma bölümü çalışırsa bilgisayarınız fabrika ayarlarına dönecektir. Bilgilerinizin kaybolma riskini unutmayın
  • Boot Option #1 [P1: MATSHITABD-MLT...]

Boot Option #2 [P0: ST1000LM024 HN-...]

bunlar yaziyor hocam boot menusunde

Windows Boot Manager göremedim

f9 a basınca da recovery gelmiyor yine bios geliyor

• red_code R kullanıcısına yanıt
    YA SEN ADAMSIN HARBİDEN ADAMSIN. VALLA BURDA OLSAN ELİNİ ÖPERDİM

•  Bios'tan Çıkamıyorum, Lütfen Yardim Edin

Lenova z580 HDD görmüyor bios. Bios tan çıkamıyorum

• red_code R kullanıcısına yanıt

Dostum çok sağol sayende işimi hallettim teşekkürler:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.