Şimdi Ara

Laptopu Monitör Olarak Kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
79.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörüm bozuldu ve laptopu monitör olark kullanmak istiyorum.Nasıl yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin5567

quote:

Orijinalden alıntı: posıtıve

yasin sallamışsın sorunu tam anlamadan adama yaktırtacan ekran kartını ...laptop un ekranını monitor olarak filan kullanamazsınız yanlış yönlendirmeyin vga out tur notebook ların üzeirndeki d-sub vga çıkışı

arkadaşın demek istediği monitörü bozuk fakat masaüstünün kasası sağlam ve monitöre ihtiyacı var... hangi notebook da vga in seçeneği var projesksiyonmu bu allah aşkına

kardeşim o kdr detaya bu kdr cvp ben napabilirm

ne bicim cevap be bu...
    bilmiyorsaniz yada tam okumuyorsaniz neden cevap veriyorsunuz.. ozur dilerim demek yerine uste cikmaya calisiyorsunuz...
    cikistan anca goruntu alirsiniz goruntu aktarimi icin tam tersine calisacak birsey lazim...

tv karti yada capture karti gibi bir cihaz ile anca laptopa goruntu aktarabilirsiniz..
    quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Şu an çalıştığına göre bi sıkıntısı yoktur.

Tamam o zaman tesekkurler

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar malesef laptoplarda vga ve hdmi ler sadece dışa çıkıştır içe yani ekrana görüntü aktaramayız bu satış stratejisi ve tv kart satıcıların sözleşmesine aykırıdır. tv yada projeksiyona görüntü aktarırız ama tersini yapamayız. sadece atölyesi yada evde malzemesi imkanı olanlar devreleri hesaplayıp el yapımı bir mekanizma yaparak tersine yapıp laptoba görüntü aktarabilirler.
    ben çok araştırdım uydu alıcıyı bağlamak için ama malesef sonuç yok.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Great Turk

Monitörüm bozuldu ve laptopu monitör olark kullanmak istiyorum.Nasıl yapabilirim

monitörün arkasındaki vga kablosunu laptopa tak sorun çözülür :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Great Turk

Monitörüm bozuldu ve laptopu monitör olark kullanmak istiyorum.Nasıl yapabilirim

monitörün arkasındaki vga kablosunu laptopa tak sorun çözülür :)
    pardon tam tersi olcaktı kasana vga kablosu alacaksın kasadan direk laptopa bağla sorun çözülcektir
  • Tesekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E7308EAF1

Tesekürler
    Nasıl yani yav Diyelim ki direk vga bağlantısını yaptık. Bu laptopda ki vga çıkış birimi değil mi ? Bi izah edermisin arkadaşım anlayamadım da
  • quote:

yasin sallamışsın sorunu tam anlamadan adama yaktırtacan ekran kartını ...laptop un ekranını monitor olarak filan kullanamazsınız yanlış yönlendirmeyin vga out tur notebook ların üzeirndeki d-sub vga çıkışı

arkadaşın demek istediği monitörü bozuk fakat masaüstünün kasası sağlam ve monitöre ihtiyacı var... hangi notebook da vga in seçeneği var projesksiyonmu bu allah aşkına

• quote:

aynen öyle yok öle bisi yapamazsın laptopun ekranı bozuk olursa vga kablosuyla lcd bir monitörü ve tvyi monitör olarak kullanabilirsin ancak tam tersi olmaz
  • quote:

quote:

ne bicim cevap be bu...
    bilmiyorsaniz yada tam okumuyorsaniz neden cevap veriyorsunuz.. ozur dilerim demek yerine uste cikmaya calisiyorsunuz...
    cikistan anca goruntu alirsiniz goruntu aktarimi icin tam tersine calisacak birsey lazim...

tv karti yada capture karti gibi bir cihaz ile anca laptopa goruntu aktarabilirsiniz..

• bunun mumkun oldugunu okumustum daha once adamlar uydu dijitali receiveri nitebooka baglayip notebooku tv olarak kullanmislardi adam ispatlamisti ama kablo semasi falan devreler vardi zor ama imkansiz degil scarttan notebooka goruntu aktarilabiliyorsa buda yapilabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

bunun mumkun oldugunu okumustum daha once adamlar uydu dijitali receiveri nitebooka baglayip notebooku tv olarak kullanmislardi adam ispatlamisti ama kablo semasi falan devreler vardi zor ama imkansiz degil scarttan notebooka goruntu aktarilabiliyorsa buda yapilabilir
    Tahmin etmiştim böle olcağını
  • benimde bir kez monitorum bozulmustu.laptopa baglamaya calismistim pc yi ama olmadi.sonra cikardim hemen kabloyu.acaba laptopumun ekran karti zarar gormus mudur?su an sorunsuz calisiyor ama emin olmak istedigim icin soruyorum.
  • quote:

benimde bir kez monitorum bozulmustu.laptopa baglamaya calismistim pc yi ama olmadi.sonra cikardim hemen kabloyu.acaba laptopumun ekran karti zarar gormus mudur?su an sorunsuz calisiyor ama emin olmak istedigim icin soruyorum.
  • quote:

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar malesef laptoplarda vga ve hdmi ler sadece dışa çıkıştır içe yani ekrana görüntü aktaramayız bu satış stratejisi ve tv kart satıcıların sözleşmesine aykırıdır. tv yada projeksiyona görüntü aktarırız ama tersini yapamayız. sadece atölyesi yada evde malzemesi imkanı olanlar devreleri hesaplayıp el yapımı bir mekanizma yaparak tersine yapıp laptoba görüntü aktarabilirler.
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger_man

teşekkürler

Alıntıları Göster
    Bu kapitalizmin ta kendisi işte Ya benimsin ya toprağın

• quote:

Orijinalden alıntı: pccommander

Bu kapitalizmin ta kendisi işte Ya benimsin ya toprağın

Alıntıları Göster
    usb capture kart takilip kaynak cihazin goruntu cikisi capture kartin goruntu girisine takilip kartin uygulamasi acilirsa goruntu teorik olarak gelir ama verimli olurmu onu bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Bey*

benimde bir kez monitorum bozulmustu.laptopa baglamaya calismistim pc yi ama olmadi.sonra cikardim hemen kabloyu.acaba laptopumun ekran karti zarar gormus mudur?su an sorunsuz calisiyor ama emin olmak istedigim icin soruyorum.

Sıkıntı olmaz
  • Ceviri almanız gerekiyor o paraya led monütör alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

Ceviri almanız gerekiyor o paraya led monütör alınır
    yokmu çözüm bulan yada mini lcd ekran nerden buluruz hdmi girişi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger_man

yokmu çözüm bulan yada mini lcd ekran nerden buluruz hdmi girişi olan

Alıntıları Göster
    http://www.donanimhaber.com/monitor/haberleri/isTeknik-Atil-dizustu-bilgisayarinizi-2-monitor-yapin-video.htm

bir devre alıyorsun ve laptonunun monitörünü normal vga girişli yapıp istediğn bilgisayarda kullanıyorsun.videoda açıklıyorlar.olay bu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.