Şimdi Ara

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
7
Favori
218.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: emre675

ok anladım benim dediğime geliyo ses ayrı svideo yada vga ayrı.ses iimidir pcden ayar çekmemiz gerekcekmi.leptobu tvye bağlayıp ev sistemi gibi kullanmayı düşünüyodum ondan vazgeçip bölemi idare edim.

Ses için herhangi bir ayarlamaya gerek yok. Tabi 5.1'e bağlamayacaksan. AV kanallarından birinde görüntüyü yakalarsın.
  • bu kabloyu kasaya takcam dimi 2+1 i demi salona taşıcam.
  • benim bi sorum olcaktı svideo bu sesi görür dimi vga nası algılıyo sesi.2+1 i de taşımam gerekcekmi.bide ben sesten auxu açtım kapimmi gerek varmı dursa zararı varmı.
  • Faydalı bir bilgilendirme çok teşekkürler.
  • cvp yokmu önemli yerlerdeyim.
  • quote:

benim bi sorum olcaktı svideo bu sesi görür dimi vga nası algılıyo sesi.2+1 i de taşımam gerekcekmi.bide ben sesten auxu açtım kapimmi gerek varmı dursa zararı varmı.

Öncelikle VGA ve S-Video kablolarının sadece görüntü aktardığı bilmen gerekiyor.

Sesi ise AUX (Kırmızı ve Beyaz), Stereo (3,5") kabloları aktarıyor.

Görüntüyü ve sesi yukarıda yazdığım gibi iki farklı yoldan bağlayabilirsin.

• bu durumda s videoyla vga farkı var sadece ses koysam bile ses gitcek ölemi peki kabloyu kasayamı takcam 2+1 ide bağlamam gerekcekmi.
  • quote:

bu durumda s videoyla vga farkı var sadece ses koysam bile ses gitcek ölemi peki kabloyu kasayamı takcam 2+1 ide bağlamam gerekcekmi.

Görüntüyü TV'ye aktardığın için 2+1'i PCye bağlayacaktın. Çünkü arada bir receiver olmadığı için Hem hoparlörden hemde tvden aynı anda ses almak pek mümkün olmayabilir.
  • ozaman 2+1 i tvye balıcaz.benim tv lcd vga bağlasam sesi nası alglıcak.s videoda sesle beraber geliyo zaten menü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vierna

Direk şöyle bişey işimize yaramaz mı?

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::.

Evet bu resimdeki kablo hepsini halleder mi (ses ve video)? Bu olmazsa ayrıca benim tvde 4 pinli s-video çıkışıda var scart kullanmadan nasıl halledebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunterorion -- 16 Mart 2009; 13:45:34 >
  • ben şimdi svideomu çekim vga mı.vga çeksem sesi algılarmı lcd çünkü svideoyu seçince zaten sesle gidiyo.vga bunu algılayabilcekmi.şimdi 2+1 i tvye yeşil yere dimi + svideo yada vga çekiyoz.seside o kabloyu takıyoz ismi ne bu kablonun kasanın kulaklığınamı hoperlör girişinemi takıyom.bunlarda olursa iş çözülüyo dimi.
  • bu sorulara cvp yokmu.
  • onboard gma950 var bağlayınca görüntü siyah beyaz..pal ntsc ayarı yok kartın panelinde..ne yapabilirim??tüplü tv yi 7pinli kabloyla bağladım
  • benim durum nolcak
  • @emre675

Dostum şunu bir kere bilmelisin. VGA'dan ses iletemezsin. VGA görüntü arabirimidir. Görüntüyü sayısal bir biçimde paralel olarak iletir.
    En basit olarak şöyle anlatayım. Elinde kabloları aynı renkler doğrultusunda birini laptopa diğerini lcd bağla.

@red a!ert

Kanalları sırayla gez. Standart olarak AV kanallarından birinde görüntüye ulaşırsın. Biri siyah beyaz diğeri renkli olmak üzere 2 kanal yakalaman gerekiyor. Bunun dışında ekran kartı ayarlarında görüntü seçeneklerine bakmalısın.

• ses için ne kablo bağlamam gerekir.vga baylayıp ses kablosu taksam sesi algılar dimi.s videoda hem ses hemde görüntü algılıyo ama elimde sace s video kablosu olduğu için ses alamıyom tabi.
  • S-Video'u boşver. VGA olayını çözdüğümüze göre gelelim ses olayına.

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::.

Resimdeki kablonun siyah girişini bilgisayarın kulaklık girişin; kırmızı ve beyaz renkteki uçları da tv nin arkasındaki kırmızı ve beyaz girişlere tak.

Ses için ayar yapmana gerek yok direkt algılar. Kablo uzunluğu göz önünde bulundur.

• nediyim adama bu kabloyu alıken.
  • Stereo Aux Ses Aktarma Kablosu.
  • Tebrikler güzel çalışma.

Bağlantı yapıldıktan sonra oluşan çözünürlük tatmin edici düzeydemi.

Ekranda yazılar okunabiliniyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.