Şimdi Ara

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
218.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: salim89

Çözünürlük hakkında merak ettiğim bişey var. HD filmleri kaliteli bi şekilde izleyebilirmiyim bu bağlantıyı yapınca?

Kendi laptopumda, bağlantı yaptıktan sonra kaliteli bir şekilde izledim. 720p ler çok iyi. (S-Video 7pin) Hiçbir bozulma, takılma olmadı.
  • sevgili dostlar.bende samsung r560 as03tr notebook var.bunda vga ve hdmi çıkış var.tvde ise renkli ses girişleri yok.2 tane scart girişi var.hdmi to scart converter ile laptopu tv ye bağlayabilir miyim ya da farklı bir yol var mı?ayrıca uydu alıcısında renkli ses girişleri var.notebook u uydu alıcısına bağlayıp görüntüyü tv ye aktarabilir miyim?uydu alıcısı dreambox 500.normalde local ağdan dreambox ile pc deki filmler izleniyor ancak bazen sorun olabiliyor.
  • @asiyimben

HDMI dan Scarta aktarmak pek mümkün olmayabilir. Çünkü biri dijital, diğeri analog sinyal gönderiyor. VGA'dan görüntü aktarılabilir. Aşağıdaki resimde bulanan aparat sayesinde RCA çıkışı elde edilebilir. Böylece RCA'ya Scart adaptörü takıp ve televizyona bağlayarak görüntüyü aktarabilirsin. Tabiki %100 garantisi yok. Laptopun VGA çıkışına kalmış her şey.

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orjinalden alıntı: salim89

Çözünürlük hakkında merak ettiğim bişey var. HD filmleri kaliteli bi şekilde izleyebilirmiyim bu bağlantıyı yapınca?

Kendi laptopumda, bağlantı yaptıktan sonra kaliteli bir şekilde izledim. 720p ler çok iyi. (S-Video 7pin) Hiçbir bozulma, takılma olmadı.

Teşekkürler akşam denicem

• Baglantiyi yaptim ama ekran siyah beyaz oldu. Pal yaptim yine degismedi. Sorun nerde acaba?

Baska bi televizyonda daha denedim onda da siyah beyaz geldi goruntu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salim89 -- 21 Haziran 2009; 11:31:46 >
  • @salim89

• Pal/NTSC/Secam ayarlarını hem laptopta hemde TV de denenmeli,

• Laptopun ekran kartı ayarlarında TV modunun aktif olduğundan emin olunmalı,

• TV deki AV kanalları arasında birinde renkli diğerinde siyah beyaz görüntü çıkmalı,

Bunların dışında laptoptaki s-video çıkışında kaç pin var. Eğer 4 pinli ise bazı markalar siyah beyaz görüntü verebiliyor. Düşük bir ihtimalde olsa kablodan da kaynaklabilir.
  • quote:

@salim89

• Pal/NTSC/Secam ayarlarını hem laptopta hemde TV de denenmeli,

• Laptopun ekran kartı ayarlarında TV modunun aktif olduğundan emin olunmalı,

• TV deki AV kanalları arasında birinde renkli diğerinde siyah beyaz görüntü çıkmalı,

Bunların dışında laptoptaki s-video çıkışında kaç pin var. Eğer 4 pinli ise bazı markalar siyah beyaz görüntü verebiliyor. Düşük bir ihtimalde olsa kablodan da kaynaklabilir.

• Pal NTSC Secam hepsini denedim ama goruntu hep siyah beyaz oldu.

Butun AV kanallarina baktim ama hepsi siyah beyazdi.

7 pin var ve ilk sayfada soyledigin parcalari kullandim baglanti yaparken.

Sanirim laptop ayarlarini yapamadim Nvidia Kontrol Panelinden nasil yapildigini anlatabilirmisin ?

•  .::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::.

Resimdeki menüden bütün alternatifleri tek tek denemeni öneririm. İkinci monitör kısmından tv ayarlarını kontrol et. Renk sekmesi bak. Muhakkak bir şekilde renkli görüntü vermesi lazım.
  • Mp3 player'ın da buna benzer kabloları vardı acaba uygun olur mu 7 pinli kablolara ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Mp3 player'ın da buna benzer kabloları vardı acaba uygun olur mu 7 pinli kablolara ?

Kablonun bir resmini koyabilirsen bir fikir yürütebiliriz. Kablonun aynı işlevi görmesi için video-audio standartına uygun olarak yapılması gerekir.
  • merhabalar, şimdi anlatacağım sorunumu bi kaç arkadaş da anlatmış ama ben hala çözüm bulamadım. acer aspire 5100 laptopum var. s-video çıkış olmadığından, gittigidiyordan "vga to s-video" kablo aldım. kabloyu laptoptaki vga çıkışına taktım, 2 ucu 3 renkli olan kablomu taktım ve diğer ucunu da scarta taktım. ama tvde görüntü yok. ati radeon x1300 ekran kartı var. ne yaptıysam olmadı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: directed.by.7

merhabalar, şimdi anlatacağım sorunumu bi kaç arkadaş da anlatmış ama ben hala çözüm bulamadım. acer aspire 5100 laptopum var. s-video çıkış olmadığından, gittigidiyordan "vga to s-video" kablo aldım. kabloyu laptoptaki vga çıkışına taktım, 2 ucu 3 renkli olan kablomu taktım ve diğer ucunu da scarta taktım. ama tvde görüntü yok. ati radeon x1300 ekran kartı var. ne yaptıysam olmadı?

Masaüstünden "Görüntü Özellikleri" kısmında gerekli ayarlamaları yaptıysan ve TV'de Pal/NTSC/Secam modlarını tek tek deneyipte ve görüntü alamadıysan; kullanmış olduğun kablodan kaynaklanabilir. Video sinyallerini iletemezse, ya da iletipte dönüştürücü adaptörler vasıtası ile kayıp yaşanmış ise görüntü elde etmek mümkün olmayabilir. Aynı şekilde 7pin s-video'da olabileceği gibi.

• quote:

Masaüstünden "Görüntü Özellikleri" kısmında gerekli ayarlamaları yaptıysan ve TV'de Pal/NTSC/Secam modlarını tek tek deneyipte ve görüntü alamadıysan; kullanmış olduğun kablodan kaynaklanabilir. Video sinyallerini iletemezse, ya da iletipte dönüştürücü adaptörler vasıtası ile kayıp yaşanmış ise görüntü elde etmek mümkün olmayabilir. Aynı şekilde 7pin s-video'da olabileceği gibi.

televizyonda pal-ntsc ayarı yok. s-video çıkışı olan makinada görüntü aldık. ekran kartım ati olduğu için tv mode seçeneğini bulamıyorum. yani herhangi bi ayar yapacak seçenek bulamadım.

aldığım kablo bu

• ben de monitörüm bozulunca masaüstü bilgisayarımı 640*480 tüplü televizyona bağladım scart'la. s-video girişini kullandım. bilgisayarın ses çıkışından da scarta ara kablo taktım.

idare ediyoruz ama, arkadaş 640*480, üstüne üstlük bir de televizyon olunca şaka gibi birşey oldu. firefox'ta 4-5 kere ctrl+ yapıp ancak okuyorum yazıları, tabii her satır için ekranı sağa sola kaydırmam gerekiyor, çünkü biraz büyük oluyor puntolar haliyle...

film için bile olsa bence eski tip tüplü televizyona bağlamaya değmez. lcd tv varsa iş değişir tabii.
  • @directed.by.7

Eğer yazılımda tv desteğini gösteren bir seçenek yok ise görüntüyü aktaramayabilirsin.

@pirate_umur

Günümüz teknolojisine göre dediğin gibi malesef.
  • Arkadaşlar bi arkadaşımız buraya tv e verdiği görüntüyü fotoğraf çekip burada paylaşabilirmi lütfen.
  • İyi günler;
    öncelikle paylaştığınız tüm çözümlerden dolayı teşekkür ederim, hepsini okudum ama belki aynı anlama gelecek belkide farklı bir cevap doğacak bir sorum var! Philips Pfl7406 LCD tvim ve Paccard Bell Mb 85 bilgisayarım var, Hdmi kablo ile bağlandığımda görüntü bir geliyor, bir gidiyor. Aynı anda veya sadece monitorde görüntü olacak şekilde veya farklı çözünürlük ayarlarında denedim. Ancak bu durum değişmedi. Yazılımsal bir sorundur diye servisi çağırdım TV ye update yaptılar, bilgisayarıda servise verdim, KLoyuncuoğluna, onlarda formatlayıp imaj attılar. Ancak genede sorun devam ediyor. Acaba gözden kaçırdığım bir şey mi var, yada yanlışımı yapıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

bende bu kablo ile çok denedim ama bir türlü beceremedim acaba bu şekilde başarılı olan varmı pc asus x59sl226dv s-video yok
  • Benim laptopda HDMI girişi var bu girişler var mı acep bilmem ki.Ama tv de scart girişi yok ne 3 lü olan ne de arkası düz olan napacaz.tv de yeni aldık ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Benim laptopda HDMI girişi var bu girişler var mı acep bilmem ki.Ama tv de scart girişi yok ne 3 lü olan ne de arkası düz olan napacaz.tv de yeni aldık ha

Yeni aldığın TV, LCD vb. ise HDMI girişi mevcutsa HDMI kablo ile bağlayabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.