Şimdi Ara

Kuran'da 'piç' lafzı geçiyor 'kuran tanrının sözü olamaz' diyen Mustafa öztürk'e linç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
396
Cevap
0
Favori
22.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 123
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
 • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 25 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • cemsinan (34 mesaj) aslanoto (21 mesaj) sething (20 mesaj) sametcalik24 (20 mesaj) Hakiki Osmanlı Torunu (19 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (235 mesaj) Mobil (125 mesaj) Mini (36 mesaj)
 • @
95 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Kalem suresi 13. Ayette veledi zina lafzı geçmekte, her ne kadar bazı mealler bunu gizlesede bu böyledir.

  Mustafa öztürk kuran'da böyle küfürlü, hakaretli, beddualı sözler geçtiği ve bunların tanrı tarafından yapıldığı için bu kuran metni tanrının şanına yakışmaz dolayısıyla kuranın lafzı tanrıdan bu şekilde gelmemiştir dediği için akp teşkilatları ve bilimum kan emici tarikat ve cemaatler tarafından, sürü piskolojisi ile linç edilmiş ve ölümle tehdit edilmiş nihayetinde istifa etmiştir.

  Not: Mustafa öztürk'kün bu görüşü birçok geçmiş islam uleması tarafından daha öncede dile getirilmiştir.  https://www.youtube.com/watch?v=fYEX3DPkULI&app=desktop
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermes Marka Çanta -- 3 Aralık 2020; 14:31:4 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • İstifa etmiş hoca.
  İslamcılardan bu yüzden bir sanatkâr, bir bilim adamı, fikir adamı çıkmıyor işte.
  Din uydurma olunca, kafası çalışanlar, dürüst olanlar dinden uzaklaşıyor zaten.
  İslamcı camianın elinde hep düşük zekalılar veya sahtekarlar kalıyor.
  Bunlarla nasıl bilim, felsefe, sanat yapacaksın ki?

  Duygusallıktan öte sadece hayali bir varlık için sadece müslümanlar değil eski dinlerde dahil kendi çoluğunu çocuğunu kesen manyaklar olduğunu düşünürsek dünyanın aslında bir delilik içerdiğini ve dünyanın sadece alıştığımız için bize rasyonel göründüğünü anlarız.


  Şunu düşün milyonlarca insanın katledildiği, milyarlarca saatlik emeğin harcandığı milletin kendini 40 yıl odalara kapatıp, çocuğunun cinsel organlarını kestirdiği şey sadece 1 adamın kendisini odasına veya mağaraya kapatıp yarım saat sonra bana bunu bunu dediler lafından ibaret.


  Bütün bu muazzam çaba sadece boş bir lafa dayanıyor arkasında hiçbir şey yok. İnanılmaz değil mi ne kadar aklını kaçırmış veya rasyoneliteden uzak canlılar olduğumuzun çok açık göstergesi bu saçmasapan dünya.


  Bunu sadece din için de söylemiyorum. Aynı manyaklığı komünizm veya faşizm içinde yapabilirsin. Pkklıların kendilerini patlatması, Amerikaya karşıyız diye dağlarda parçalananların bugün Amerikan köpeği olması Hdp ve solcular gibi ölen o kadar insanın hayatının bir komediye kurban gittiğini gösteriyor. Biz sadece birbirimizi tutmalıyız hiçbir boş ideoloji için can vermeye gerek yok. Sen Türksün bende Türküm diyorsam bu ülkede kendi güvenliğimiz ve refahımız için beraber çalışmalıyız gerisi boş. Yüzyıllar ilerledikçe diğer insanlarla kaynaşırız onları da dairemiz içine alırız orası ayrı fakat tek gerçek bu.


  Yoksa dün emperyalizme hayır diye ölüme götürülen saf ve aptal üniversitelilerin akıl hocalarının bugün nasıl Amerikalıların ayaklarına kapanıp biji abd diye bağırdıklarını izleriz.

  Bana göre Dinin telkin yada tebliğ ettiği beş şey vardır.


  yaratan 1 dir. (yaradılışın kaynağı diyorum ben buna)

  Namazını kıl

  Orucunu tut

  Zekat ver

  Başkalarına zarar verecek hal ve hareketlerde bulunma.


  Bunun dışındaki her şey görecelidir ve o zamanın toplumsal yaşamını düzenler bunu yaparken o zamanın gelenek göreneklerini içinde bulunulan sosyo ekonomik durumu gözeterek yapar. Yoksa külliyen her değeri ters düz etmez etmeye kalkarsa insanlar bunu hemen kabullenemez. Onun için peygamber şöyle evlenmiş böyle boşanmış vs.. bunlar dinin esasları değil detaylarıdır ve bir çoğu peygamberin şahsını bağlar. Kuranda bir çok yerde Peygamber şiddetle uyarılır ip in ucundan döndüğü kendisine anlatılır. Bütün bunların anlatılması insanların ders almaları için verilir yoksa bu din olduğu için değil. Zaten sık sık şunu tekrarlar Kuran "Biz size tutasınız diye yalnızca öğüt veriyoruz" Bu sözden sonra manaları zorlamanın alemi yok ki.

  Hocam yanlış anlama bunu böbürlenmek veya sizi küçümsemek için söylemiyorum,

  Sizi on dakikada nefes alamaz hale getiririm.


  Hiçbir zaman dininizi terk etmezsiniz çünkü tartışma ile din terkedilmez ama 10 dk sonra agresifleşip küfür etmeye başlarsınız.


  Hayalhanemdeki, Sözler köşkündeki gibi zannetmeyin ateistlerle tartışmayı.


  Sizin bir ateiste karşı ileri sürebileceğiniz tek argüman vardır, o da tanrı veya tanrıların varlığı, yokluğu konusudur.

  Bu konu çünkü ispatlanması mümkün olmadığı için, bir yıl konuşsak sonuca varılamaz.


  Ama iş dininizin otantik olup olmadığı konusuna girersek perişan olursunuz.

 • arapçayı hatmedip anlayanlar neyin ne olduğunu anlıyor desenize.. işin ucu çok açık...,neden en koyu ateistler yada deistler hep din ilimi ile uğraşan insanlardan çıkıyor.

 • Linç etmek kolay, önemli olan bu adamla bunun tartışmasını yapabilmek. Ama tartışma da bir kültürdür tabi. Bizim toplumumuzda yaygın olmayan şeylerden biri.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 3 Aralık 2020; 14:43:14 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ortaçağ avrupasından engizisyonu devr aldıktan sonra linç kültürümüzü baya iyi geliştirdik

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Vatikan'daki en radikal Katolik papaza toz yutturur bunlar. Yok bir farklari.

 • Adama cevap veremeyince kafasını keserler.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • kuranın içeriğini daha iyi anlamak için arapça bilmediğimize göre Türkçe mealine bakmamız lazım,bakın meal(mealleride zamanla değişime uğramış ama ana fikiri kafası yerinde bir insan anlar)diyorum tevsir v.b. yorumlara değil(kainatı yaratan bir gücün neyi anlatamak istediği nettir,şurda bunu demek istemiş v.b. bunlar saçmalık) konuya dönersek kuran bir çok ayet sure var insanın aklını soru işareti bırakan bu hocada bunlaran bahsetmiş,benim aklıma takılanlar


  ahzab 50


  "Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını -ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir."


  ahzab 53


  " Ey iman edenler! Peygamberin evine size yemek için izin verilmediği vakit asla girmeyin, fakat çağrıldığınızda -erkenden gidip yemeğe hazırlanmasını beklemeksizin- girin, yemeğinizi yiyince hemen dağılın, söze dalıp oturmayın; bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır."


  nisa 34


  "Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılmasına bağlı olarak ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdırlar. Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür."

 • Bana göre Dinin telkin yada tebliğ ettiği beş şey vardır.


  yaratan 1 dir. (yaradılışın kaynağı diyorum ben buna)

  Namazını kıl

  Orucunu tut

  Zekat ver

  Başkalarına zarar verecek hal ve hareketlerde bulunma.


  Bunun dışındaki her şey görecelidir ve o zamanın toplumsal yaşamını düzenler bunu yaparken o zamanın gelenek göreneklerini içinde bulunulan sosyo ekonomik durumu gözeterek yapar. Yoksa külliyen her değeri ters düz etmez etmeye kalkarsa insanlar bunu hemen kabullenemez. Onun için peygamber şöyle evlenmiş böyle boşanmış vs.. bunlar dinin esasları değil detaylarıdır ve bir çoğu peygamberin şahsını bağlar. Kuranda bir çok yerde Peygamber şiddetle uyarılır ip in ucundan döndüğü kendisine anlatılır. Bütün bunların anlatılması insanların ders almaları için verilir yoksa bu din olduğu için değil. Zaten sık sık şunu tekrarlar Kuran "Biz size tutasınız diye yalnızca öğüt veriyoruz" Bu sözden sonra manaları zorlamanın alemi yok ki.

 • selimcu s kullanıcısına yanıt

  Burada sölediklerinin bazısının cevabını bulabilirsin.

 • Tanrı'ya ahlaken en iyi/en kötü varlık olduğu için değil evrendeki en güçlü ve yaratıcı varlık olduğu için Tanrı denir.


  Dini inancım konusunda kafam karışıktır, ama herhangi bir kutsal kitap için "burada argo kelime var demek ki bu kitap Tanrı'nın değil" demek komik bana göre.


  Niye insanların büyük kısmı dinde, politikada, hayatta hep bu kadar duygusal düşünüyor anlamıyorum gerçekten.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 3 Aralık 2020; 17:26:11 >
 • melek12345 kullanıcısına yanıt

  kaçırılan nokta burda okuduğunun yoruma açık olmamasıdır eğer sen bunu yorumlarla daha doğru anlayacağını düşünüyorsan Kuran kelamını değiştirmiş oluyorsun,buda seni nereye götürür

 • selimcu s kullanıcısına yanıt

  Yoruma açık olan da var olmayan da.

 • HeavenlyBlue kullanıcısına yanıt
  Hahahaha
 • Herkes kuranı anlayarak ve Türkçe mailini okumalı. Tefsirleri okumalı.

  Dinlerin gerçek yüzünü anlamak için dinini anlamak şart.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • RevengeRain kullanıcısına yanıt

  Duygusallıktan öte sadece hayali bir varlık için sadece müslümanlar değil eski dinlerde dahil kendi çoluğunu çocuğunu kesen manyaklar olduğunu düşünürsek dünyanın aslında bir delilik içerdiğini ve dünyanın sadece alıştığımız için bize rasyonel göründüğünü anlarız.


  Şunu düşün milyonlarca insanın katledildiği, milyarlarca saatlik emeğin harcandığı milletin kendini 40 yıl odalara kapatıp, çocuğunun cinsel organlarını kestirdiği şey sadece 1 adamın kendisini odasına veya mağaraya kapatıp yarım saat sonra bana bunu bunu dediler lafından ibaret.


  Bütün bu muazzam çaba sadece boş bir lafa dayanıyor arkasında hiçbir şey yok. İnanılmaz değil mi ne kadar aklını kaçırmış veya rasyoneliteden uzak canlılar olduğumuzun çok açık göstergesi bu saçmasapan dünya.


  Bunu sadece din için de söylemiyorum. Aynı manyaklığı komünizm veya faşizm içinde yapabilirsin. Pkklıların kendilerini patlatması, Amerikaya karşıyız diye dağlarda parçalananların bugün Amerikan köpeği olması Hdp ve solcular gibi ölen o kadar insanın hayatının bir komediye kurban gittiğini gösteriyor. Biz sadece birbirimizi tutmalıyız hiçbir boş ideoloji için can vermeye gerek yok. Sen Türksün bende Türküm diyorsam bu ülkede kendi güvenliğimiz ve refahımız için beraber çalışmalıyız gerisi boş. Yüzyıllar ilerledikçe diğer insanlarla kaynaşırız onları da dairemiz içine alırız orası ayrı fakat tek gerçek bu.


  Yoksa dün emperyalizme hayır diye ölüme götürülen saf ve aptal üniversitelilerin akıl hocalarının bugün nasıl Amerikalıların ayaklarına kapanıp biji abd diye bağırdıklarını izleriz.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 3 Aralık 2020; 17:59:10 >
 • RevengeRain kullanıcısına yanıt

  İlk nesajdaki videoyu kırpmışlar. 9 dakikalık bir video daha var konuşmasının.

  Değindiği tek konu kalem suresi değil sadece.  Tanrının sürekli kendini övmesinden, belirli kişilere hakaret etmesinden felanda bahsetmiş. Videonun bir yerinde ateistlerede laf sokmuş ama açıkça, kuran allah kelamı değil insan uydurmasıdır dememiş. Sürekli yandan dolana dolana, imalı bir şekilde de olsa kuranı eleştirmiş. Tek bir ayeti değil kurandaki üslubu eleştirmiş.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.