Şimdi Ara

Urfa'lı İzol aşiretinin katliam yapması ve ve aşirete dokunulmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
14.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Urfa'lı İzol aşiretinin katliam yapması ve ve aşirete dokunulmaması

Türkiye bu katliamı konuşuyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde İzol Aşireti mensupları arasında yaşanan ve 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı saldırının cep telefonuyla çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde İzol Aşireti mensupları arasında yaşanan ve 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı saldırının cep telefonuyla çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Sosyal medyada AKP kurucularından Zülfikar İzol’a yönelik yapılan suçlamaların ardından AKP’den açıklama geldi. AKP’li eski vekil Mahzar Bağlı, “Siverek’teki katliamı ‘AKP eski milletvekili Zülfikar İzol’ üzerinden AK Partiye bağlayan ne çok alçak varmış? Hiç alakası yok. Zira bölgedeki çatışmalar, tamamen farklı bir sosyolojiye sahip ve de ‘içe’ dönüktür. Kan davaları ‘öteki’ ile değil kendi kanından olanladır maalesef” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Cumartesi günü Şanlıurfa'nın Siverek'e bağlı Çeltik Mahallesi'nde İzol Aşireti'ne mensup kişiler arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden başlayan tartışmanın ardından silahlı saldırı sonucu Zozan İzol (42), Mustafa Serdar (24), Meral İzol (42) ve Hakkı İzol (49) hayatını kaybederken, Rıdvan Buluş (30), Serdar Delen (31) ise yaralıları taşıyan otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Ayrıca Yusuf Rojhat İzol, Cihan İzol, Serhat Ferman İzol, Cemal İzol ve Mehmet Metin İzol ise yaralandı.

İşte silahlı saldırının görüntüleri:

Silahlı saldırı sosyal medyanın gündemine oturdu. Saldırı Twitter'da en çok konuşulan başlıklar arsında birinci sırada yer aldı.

Konunun AKP ile ne alakası var diyenler olabilir. Katliama uğryan ailenin kalan kız çocuklarının mesajları şöyle:

https://odatv.com/turkiye-bu-katliami-konusuyor-19061950.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 19 Haziran 2019; 11:25:54 >

• Ataturk’un omru yetseydi bu farelerin uzerlerinden silindir gibi gecip o topraklari koylu halka verecekti ama omru yetmedi. Ondan sonra gelenler de toprak reformu yapmak yerine siyasi cikar icin asiretlere yalakalik yapma yoluna gittiler. Yil olmus 2020 hala kan davasi, hala katliamlar. Heriflerin bahaneleri de cok guzel “ ice donuk, bolgesel sosyoloji”. Feodal barbarliga, gericilige sosyoloji kilifina da gecirdiler ya ne desek bos artik.
    Bu olay o bölge için çok basit kalmış özellikle Siverek de Bucak Aşiretinin bulaştığı olayların haddi hesabı yok deniliyor nereden biliyorsunuz dersen askerlik de bizzat o bölgede yaşayanın anlatıklarını söylüyorum kız kaçırma, adam yaralama dövme, cinayet, ihale olayları vs..... genel itibarı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin adamı çözüm yolu olarak bunu görüyorlar kendi töreleri ve aile meclisi kararları vs....... kanun falan beni ırgalamaz diyorlar

işte bugün haberlere konu oldu iddaa edilene göre çocuk güvenlik görevlisi KÜRT kökenli, gönlü olduğu kıza arkadaşlık teklif ediyor KIZ SEN KÜRTSÜN DEYİP REDDEDİYOR ÇOCUK kaldıramıyor bunu reddilmeyi ya da kürtsün denmeyi ardından intihar ediyor İDDDAAYA GÖRE NEDEN? ÇÜNKÜ BÖLGE HALKININ NE OLDUĞUNU BİLİYOR GENELİ İSTEDİKLERİ OLMAYINCA ŞİDDETE BAŞVURAN OTURUP KONUŞMAKDAN ACİZLER EVDE ERKEĞİN SÖZÜ GEÇER MANTIĞI İLE HAREKET EDEN TİPLER , ESRA EROLUN PROGRAMINDA KIZ BOŞUNA MI İNATLA KÜRT İSTEMİYORUM DİYE TUTTURDU BU

onlarca namus cinayeti, pkk terörü, berdel, başlık parası hep bu yörenin adamından çıkıyor şahsen yaşanan durum üzücü
  • Terörizmin niye bitmediğinin kanıtı niteliğinde bir haber. Kaçıncı yüzyıldayız ama adamlar hala 10. yüzyılda kalmışlar. Yazık resmen yazık.
  • Bay İçişleri bakanı,

İstanbul seçimlerinde propaganda peşinde koşacağınıza bize bu konu hakkında ne yaptığınızı söyleyin? Urfaya gittiniz mi? Neredesiniz?

Diyin ki, AKP kurucusu dahi olsa bu kişi adaletten kaçamaz, hiç kimse adaletten üstün değildir.. Yapılanların hesabı mahkemelerde sorulacaktır..

Var mı bu cesaret?
  • urfalıyım biliyorum çocuk çoğu dediklerinde haklı bizimde akrabalar burada kendi akrabalarıyla çatıştı toprak yüzünden ve karşıdan 2 kişiyi öldürdüler amca ve yeğeni öldürdüler sonra da öldüren taraftan 2 kişi hapse gitti öldürenlerin akrabaları ellerinde ağır silahlarla geziyorlar ayrıca çelik yelek falan filan varın düşünün bu adamlar nereden buluyor bunları ve bunları ben biliyorsam devlet bilmiyordur büyük ihtimalle değil mi yani :)
  • Ataturk’un omru yetseydi bu farelerin uzerlerinden silindir gibi gecip o topraklari koylu halka verecekti ama omru yetmedi. Ondan sonra gelenler de toprak reformu yapmak yerine siyasi cikar icin asiretlere yalakalik yapma yoluna gittiler. Yil olmus 2020 hala kan davasi, hala katliamlar. Heriflerin bahaneleri de cok guzel “ ice donuk, bolgesel sosyoloji”. Feodal barbarliga, gericilige sosyoloji kilifina da gecirdiler ya ne desek bos artik.
  • Geçen ay sivereğe gittim araba almak için, çoookkkk kötü bi yer ya çok acayipte bir yer. Orda görüştüğüm makamını belirtemeyecem üst düzey yetkili bir beyefendi anlatmıştı bu aşiretleri fln neyse.
  • planlı katliam

hepsinin ağırlaştırılmış müebbet alması lazım
  • Kafa olarak bi 100 yıl gerideler.
  • Nasıl siyasi rant elde ederimciler konuya üşüşmüş zira Kimsenin giden 4 cana üzüldüğünü düşünmüyorum.
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Şu konuya Akp'liler dışında herkes üzülür. Çünkü ucu onlara dokunur, ne alakası var diye savunmaya geçerler. Basit adi bir olay gibi göstermeye çalışırlar
  • Aşiretteki insanlar birbirlerini mi vurmuş ben mi yanlış anladım? Eğer birbirlerini vurmuşlarsa banane.
  • QuicklyMove Q kullanıcısına yanıt
    Tamam işte. Bunlar kendi akrabalarını bile acımadan vuruyorsa, sokakta, trafikte vs sana bana ne yaparlar iyi düşün.
  • Sokaktaki kedi köpeği kısırlaştıracağına devlet bu aşiretleri toplayıp kısırlaştırıp doğal ortamlarına salsın. Aşiretini, sülalerini s... Biri bir aşirete dahilse anlayınki tek başına bir hiç demektir. Vur eline al ekmeğini. Anca sürü haline varolabilen ortaçağ kaçkınları.
  • Bu olay o bölge için çok basit kalmış özellikle Siverek de Bucak Aşiretinin bulaştığı olayların haddi hesabı yok deniliyor nereden biliyorsunuz dersen askerlik de bizzat o bölgede yaşayanın anlatıklarını söylüyorum kız kaçırma, adam yaralama dövme, cinayet, ihale olayları vs..... genel itibarı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin adamı çözüm yolu olarak bunu görüyorlar kendi töreleri ve aile meclisi kararları vs....... kanun falan beni ırgalamaz diyorlar

işte bugün haberlere konu oldu iddaa edilene göre çocuk güvenlik görevlisi KÜRT kökenli, gönlü olduğu kıza arkadaşlık teklif ediyor KIZ SEN KÜRTSÜN DEYİP REDDEDİYOR ÇOCUK kaldıramıyor bunu reddilmeyi ya da kürtsün denmeyi ardından intihar ediyor İDDDAAYA GÖRE NEDEN? ÇÜNKÜ BÖLGE HALKININ NE OLDUĞUNU BİLİYOR GENELİ İSTEDİKLERİ OLMAYINCA ŞİDDETE BAŞVURAN OTURUP KONUŞMAKDAN ACİZLER EVDE ERKEĞİN SÖZÜ GEÇER MANTIĞI İLE HAREKET EDEN TİPLER , ESRA EROLUN PROGRAMINDA KIZ BOŞUNA MI İNATLA KÜRT İSTEMİYORUM DİYE TUTTURDU BU

onlarca namus cinayeti, pkk terörü, berdel, başlık parası hep bu yörenin adamından çıkıyor şahsen yaşanan durum üzücü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 19 Haziran 2019; 16:50:47 >

• Oda izol bu da İzol , mesele Aşiret kültürüne tamamen karşı olmayı gerektiriyor.
    zihniyet değişmeli.
    Bu arada bu aile keşke taşınsaymış toprağı batsın deyip.
  • sarkat kullanıcısına yanıt
    Tmm
  • devlet ne iş yapıyor bazen merak ediyorum. hem vergi veriyorsun hemde seni korumaktan aciz eğitim vermekten aciz sağlık hizmeti vermekten aciz. Geçiyorsun yaptığı hizmetleri lütufmuş gibi birde konuşuyor.

Bu olay açığa çıkmıyorsa bu devlet devlet değil bildiğin derin devlet...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.