Şimdi Ara

Konuyu Silinsin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
11
Favori
65.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DontMakeMeLaugh

Merhaba arkadaşlar,
    Mutlaka hepinize olmuştur.
    * derin nefes alma ihtiyacı
    * aldığınız hava yetmiyormuş gibi.

aslında bu hastalık piskolojik olarak geçici birşeymiş.
    bu iş bende 7-8 gündür var ve hayatımı çok ciddi etkiledi keyif alamıyorum.
    Aklımda olduğu sürece maf derin nefes alma ihtiyacı tekrarlıyor ve alamadıkça iyice stre oluyorum.

araştırdığım sebep ise şu:

Nefes alırken normalde göğüs kafesi kaslarımızı (ve aklımızı) kullanmayız. Bizler farkına bile varmadan otomatik olarak karnımız şişip iner, karın boşluğu ile göğüs boşluğumuzu ayıran diafragmanın yardımı ile ciğerlerimiz temiz hava ile dolar. Gerginliğe bağlı nefes darlığında bu otomatik nefes alıp verme sistemi devreden çıkar, aklımızla – göğüs kaslarımızı kullanarak- nefes alıp vermeye çalışırız. Bu durum bir süre sonra göğüs ve sırtta garip ağrılar oluşmasına neden olur. Hava açlığı çeken hastalar daha önce olmayan bu ağrılar nedeniyle daha da telaşlanır ve endişe ile nefes darlığının birbirini artırdığı fasit bir daireye girerler.

aynı bu durumu yaşıyorum. normalde herkes geçici birşey demiş ama 1 haftayı geçti hala aynıyım
    kalp böbrek dalak akciğer karaciğer kan tahlili polen ne varsa yaptırdık birşey çıkmıyor.

böyle birşey yaşamış geçirmiş tecrübesi olan birisi lütfen ama lütfen bir yardımda bulunsunlar.
    en azından ne kadarda geçti, herhangi bir tedavi uygulandımı.?
    şu anca ilk günlere göre şükür daha iyiym ancak hiç geçmeyecekmiş gibi ie döngüye sürüklüyor insanı.
    en azından paylaşım yapalım varsa bu şekilde olan arkadaşlara yardımcı olur.

teşekkürler.

başlığı okudum gene başladı

• beyler bunun nedeni kalp kaçakçığında düzleşme bombeleşme olaiblir.. bence doktora kalp uzamnına görünüp ultrasoundla baktırın kalbinize.
  • Nefes problemi ciddiye alınması gereken bir sorundur. Psikolojik demeden önce lütfen bir doktora gidin. Tek bir doktorla yetinmeyin, bir semptoma direkt psikolojik demek doktorların ilk yanlışıdır,keza organın yetersizliğinde beyinden salınan bir çok hormon psikolojik sorunlara sebebiyet verebilmekte ama bu sorunun psikolojik tabanlı değil organ yetersizliğinden kaynaklandığı gerçeğini örtmez, misal tiroid yetersizliğinde vücut deprosyon tarzı bir çok sempton verir. Bune nefes darlığından tutunda kalp çarpıntısına kadar bir çok sempton eşlik edebilir. Yani psikolojik rahatsızlıkların da temelinde fizyolojik rahatsızlığın yatabileceğini atlamamanız çok önemlidir. Böyle bir sorununuz var ise ilk fırsatta gerekli testleri yaptırıp sorunuzun psikolojik mi , fiziyolojik mi olduğundan emin olun. Fizyolojik sorunlarda alabileceğiniz tek doz hap bütün dertlerinize çare olabilecekken geç kalıp , duruma psikolojik deyip hayatınız riske atmayın.

• bana da oluyor iyice canımı sıktı. internette bir bakayım dedim burayı gördüm şaşırdım.

psikopat mıyız biz yoksa

1 aydan beri sık sık derin nefes alıyorum. hani normal gibi gelmiyor. çünkü yeni olmaya başladı önceden olmuyordu.

hastalık falan vardır diye baktım ama sanırım benimkisi de psikolojik.

sınavlar sonuç açıklama tercih derken sanırım iyice sıkıntı yaptım. bunlardan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sui-Generis52

bana da oluyor iyice canımı sıktı. internette bir bakayım dedim burayı gördüm şaşırdım.

psikopat mıyız biz yoksa

1 aydan beri sık sık derin nefes alıyorum. hani normal gibi gelmiyor. çünkü yeni olmaya başladı önceden olmuyordu.

hastalık falan vardır diye baktım ama sanırım benimkisi de psikolojik.

sınavlar sonuç açıklama tercih derken sanırım iyice sıkıntı yaptım. bunlardan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Kısaca panik atak.Belli bir dönemde görünür,çok rahatsız edici ve insanı hayatta soğutan hastalıktır.Tedavisi kesin olarak yoktur,kişiye bağlıdır.Psikologların kırmızı reçete ile verdikleri,beyne etki eden birtakım gevşetici ve yatıştırıcı ilaçlar ile hastalık zayıflatılmaya,bitirilmeye çalışılır.Bütün iş kişide biter,yani kafanda.

En etkili çözüm ise şehir hayatından uzaklaşmak,kafa dinleyebileceğin,stres,baskı ve ağır sorumluluk altında kalmayacağın bir yere gitmek.Diğer husus ise ilgili çeken bir uğraş,hobi edinmek.Kesinlikle ama kesinlikle boşa harcayacağın bir zamanın olmamalı.Gün içerisinde sürekli tekrar eden bir hastalık değil,belli zaman periyotlarında anlık anlık gelen ataklar halindedir.Burun açıcı spreyler,sigara,viks vb. maddeler kişiyi rahatlatır ama etkisi uzun sürmez. Psikolojik bir hastalık olduğundan tek doktorun yalnızca kendin olursun.Başka soruların varsa buradayım,sor

• Merhaba

Benimde buna benzer bir hikayem var yaklasik 6 ay once ilk defa yasadim , daha sonra nasonex gibi burun spreyleri kullandim bir sure sonra gecdi, fakt hic beklenmedik bir anda kendiliginden yeniden ortaya cikiyor, sorun aynen su sekilde butun gun aksama kadar nefes alamiyorum. bugun alerjik der proik testi yaptirdim sonuc yine husran hic birsey yok, artik dayanamiyorum. psikolojik oldugu soyledikce iyice cildirasim geliyor psikolojim sirf bu yuzden bozuldu sanirim en dogru tedavi sekli intihar etmek olacak.Butun hayatim alt ust oldu, kbb uzmanina gidiyorum senin burnunda alerhi var gel seni bi ameliyat edim biseycigin kalmaz diyor bir digeri sen iyisin biseyin yok diyor, kimse dogru duzgun tani koyamiyor. bugun kortizon kenacort -A igne yptirdim degisen biey olmasi fosur fosur nefes almak icin debelenip duruyorum.
  • Piskolojik kafana yakma gecer unut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1kaç yıl bende yaşadım aynı durumu. Konuyu görene kadar aklımda bile değildi
    Psikolojiktir, ilgilenmeyin geçer. İllaki içim rahat etsin diyorsanız doktora falan gidin.
  • Bunun yuzunden hayatim kaydi hicbir sosyal hayatim yoktu zaten artik temmuz agostos sicaginda evde oturuyorum. artik intihar etmek icin yksek bir yer ariyorum :)

Nefes alamiyorum bir kac gun geciyor bazen fakat bir sabah uyandigimda bir bakmisim yine aynisi, bunu gecirecek bir ilac tavsiye edecek olan varsa yazssin lutfen. bugun kortizon igne yaptirdim yine ayni bos yere kortizon yedik.
  • Merhaba arkadaslar bu olayi ben de yasiyorum son 1 aydir.Soyleki : bu ayin basinda barfiks cekerken biraktim ve baktim kalbim kut kut atiyor ondan sonra ne olduysa oldu 1 hafta boyunca derin nefes alma ihtiyaci hissettim ancak her gecen gun azaliyordu ve en sonunda gecti.Ve bir kac gun oncede biraz ziplama, hareket yaptım ve tekrardan geldi lanet olasi sey gecicek gibi yine ancak doktora da gitmedim...Cidden sinir bozucu bir hal almaya basladi , daha barfiks veya sporu da biraktim 1 aydir.Ne sigara kullanirim ne bir sey nereden buldu bu illet beni anlamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arm the Homeless

Merhaba arkadaslar bu olayi ben de yasiyorum son 1 aydir.Soyleki : bu ayin basinda barfiks cekerken biraktim ve baktim kalbim kut kut atiyor ondan sonra ne olduysa oldu 1 hafta boyunca derin nefes alma ihtiyaci hissettim ancak her gecen gun azaliyordu ve en sonunda gecti.Ve bir kac gun oncede biraz ziplama, hareket yaptım ve tekrardan geldi lanet olasi sey gecicek gibi yine ancak doktora da gitmedim...Cidden sinir bozucu bir hal almaya basladi , daha barfiks veya sporu da biraktim 1 aydir.Ne sigara kullanirim ne bir sey nereden buldu bu illet beni anlamadim.

Tamamen psikolojik rahat tut kendini insanlar normalde diyafram kasının otomatik kasılması ile nefes alır siz şuanda otomatik göğüs kasları ile nefes aldığınız için göğüs kaslarına yük bindiriyor sunuz buda göğüs tarafında değişik arılara sebebiyet veriyor sorun bu

• Kardeş konu içn teşekkür ediyorum.Bahsettiğin olay bendede ara ara oluyor ve bencede dediğin gibi tamamen psikolojik bir durum.İnsan nefesi almam gerekiyor gibisinden düşününce beyin ile vücut birbirine karışıyor.Kontrol vücudun olağan akışından çıkınca bu tarz daralmalar nefesin yetmemesi gibi hisler ortaya çıkıyor.Ve söylediğin gibi sırta ağrı veriyor.Ben sigara kullandığım için bundan korkuyordum ama daha sonra baktım ki hiç kullanmayan birkaç arkadaştada aynı durum söz konusu.

bilgilendirmen için teşekkür ederim tekrarda.
  • sigarayı bırak
  • Aynı sorun bu aralar banada musallat oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4goodlife

Benimde şuan aklıma düştü bu konu yüzünden, bilinçi alıp veriyorum, unutmam lazım.

Aynen Şuan derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum
  • 20 yaşındayım. 3 sene falan sigara kullandım. 15 gündür içmiyorum. Bu aralar bende de oluyor. Sigarayı yeni bıraktıysanız nikotin eksikliğinden veya ciğerlerdeki olumlu değişimden dolayı nefes alıp verme düzeninin değişmesinden olabiliyormuş.
  • Nefes almayı unutuyomussun gibi oluyo illet bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

Benimde şuan aklıma düştü bu konu yüzünden, bilinçi alıp veriyorum, unutmam lazım.

Ulan bayadır kurtulmuştum alıntılayıp yine aklıma getirdin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

Ulan bayadır kurtulmuştum alıntılayıp yine aklıma getirdin

Bendede yoktu şuan fakat sen alıntılayınca banada başladı

• Bunun sebebi işsizlik arkadaşlar.Birşeylerle uğraşmaya çalışın yoksa sorun daha da büyür.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.