Şimdi Ara

Konuyu Silinsin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
11
Favori
65.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Slammer

Anlatılan aaaaynı mesele bende de baş gösterdi 1 haftadır. Nasıl çözdünüz?

Bunun 2 olay yüzünden olduğunu düşünüyorum.1.Psikolojik 2.Tansiyon.Tansiyonum çıktığında bana oluyor genelde.Başka şeyler düşünmeye çalış.Nefes alışverişine odaklanmamaya çalış.Eğer nefes alışverişine odaklanırsan aldığın nefes yetmiyormuş gibi gelir,tıkanıyormuş hissine kapılırsın.
  • buraya toplanın tedavinin çözümü ben de öncelikle söylüyorum bunu kendim buldum telif hakkı saklıdır

böyle hissettiğin zaman nefes alışını 1-2 dakikalığına değiştirmen lazım. şöyle değiştireceksin: nefes verirken bütün nefesini sonuna kadar veriyosun, alırken de göbeğin normal seviyesinden biraz daha fazla şişmeye başlayıncaya kadar alıyosun.(ya da seviyeyi ayarlayamıyosan ciğerlerin dolana kadar al ama yorucu oluyor). bu sırada başka şeylerle uğraşmaya başla böylece hem vücut kendini toparlar hem de nefessiz kalma hissinden kurtulursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovmeygat -- 21 Mart 2013; 12:58:14 >

• Tamamen boş durmadan kaynaklanıyor.
  • Bende tansiyon düştüğünde oluyor öyle olduğunda tansiyonun ölçmek fikir verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DontMakeMeLaugh

Merhaba arkadaşlar,
    Mutlaka hepinize olmuştur.
    * derin nefes alma ihtiyacı
    * aldığınız hava yetmiyormuş gibi.

aslında bu hastalık piskolojik olarak geçici birşeymiş.
    bu iş bende 7-8 gündür var ve hayatımı çok ciddi etkiledi keyif alamıyorum.
    Aklımda olduğu sürece maf derin nefes alma ihtiyacı tekrarlıyor ve alamadıkça iyice stre oluyorum.

araştırdığım sebep ise şu:

Nefes alırken normalde göğüs kafesi kaslarımızı (ve aklımızı) kullanmayız. Bizler farkına bile varmadan otomatik olarak karnımız şişip iner, karın boşluğu ile göğüs boşluğumuzu ayıran diafragmanın yardımı ile ciğerlerimiz temiz hava ile dolar. Gerginliğe bağlı nefes darlığında bu otomatik nefes alıp verme sistemi devreden çıkar, aklımızla – göğüs kaslarımızı kullanarak- nefes alıp vermeye çalışırız. Bu durum bir süre sonra göğüs ve sırtta garip ağrılar oluşmasına neden olur. Hava açlığı çeken hastalar daha önce olmayan bu ağrılar nedeniyle daha da telaşlanır ve endişe ile nefes darlığının birbirini artırdığı fasit bir daireye girerler.

aynı bu durumu yaşıyorum. normalde herkes geçici birşey demiş ama 1 haftayı geçti hala aynıyım
    kalp böbrek dalak akciğer karaciğer kan tahlili polen ne varsa yaptırdık birşey çıkmıyor.

böyle birşey yaşamış geçirmiş tecrübesi olan birisi lütfen ama lütfen bir yardımda bulunsunlar.
    en azından ne kadarda geçti, herhangi bir tedavi uygulandımı.?
    şu anca ilk günlere göre şükür daha iyiym ancak hiç geçmeyecekmiş gibi ie döngüye sürüklüyor insanı.
    en azından paylaşım yapalım varsa bu şekilde olan arkadaşlara yardımcı olur.

teşekkürler.

hocam tıpa tıp aynısı oldu hatta bende konu açmıştım buraya, ama 3 hafta içinde falan geçti kendiliğinden. düşünmemeye çalıştım kendiliğinden geçti. cidden çok kötü bişeydi, nefesi alıyodum ama yetmiyodu sürekli zorla derin nefes alma ihtiyacı duyuyodum. hani esnediğimiz zaman derin nefes alırız ya öyle almak istiyodum falan. ama geçti sonunda kafayı yiyecektim

• Bir de benim o derin nefesi almayınca kafamda hafif bi karıncalanma gibi bir şey de oluyor, geçiyor ama sonrasında hemen, yaşayan var mı bunu
  • vaay, konuyu gördüğüm iyi oldu.

burun ameliyatı oldum sırf bu yüzden,
    hala nefes alamıyorum.

ameliyatı yapan doktor "burnun tamamen açık, nefes alamaman için hiçbir neden yok" dedi.
    daha sonra ailende panik atak vs var mı diye sordu.

anladım ki bizim durum kötü.

işyerinde hergün öğleden sonra nefes alamadığımı hissediyorum.

en son çare alerji bölümüne gittim, ilaç verdi,
    şimdi onu deniyorum, 1 ay sonra kontrolüm var.

sanırım alerji vs hikaye,
    insanın kafasında bitiyor herşey.

herkese çok geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jr09

Bu ve benzeri konularda pm den ulaşabilirsiniz bana iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraser84 -- 14 Mayıs 2013; 18:25:34 >
  • Aynı durum bende de 2 haftadır var.Özellikle yatarken çok zorlanıyorum.Burnumdan aldığım nefes yetmiyormuş gibi oluyor zaman zaman ağzımdan çekiyorum derin bir nefes ama yine de sanki nefesim ciğerime tam gitmiyormuş gibi oluyor garip bir duygu.

Baya eskiden olmuştu buna benzer birşey .Çok hızlı nefes alıyordum ve nefesim yetmiyor gibiydi , acile gittik.Doktor dedi kola kahve çok sık tükettiyse ondan olabilir dedi.Birde gençlerde oluyor böyle büyüme aşamasında oldukları için ciğeri büyüyor olabilir göğüs kafesine uyum sağlayınca geçer falan dedi birde stres yaptıysa birşeye olmuş olabilir dedi ama o zaman çok hızlı nefes alıp veriyordum durduk yere oturduğum yerde yorulmuş gibi nefes nefese kalıyordum daha sonra doktora gittikten sonra bir daha olmamıştı
  • birkaç hafta önce banada oluyordu. hatta dedim kendi kendime acaba sigarayımı fazla içiyorum bu aralar falan diye ama 1-2 hafta devam etti sonra geçti kendi kendine.
  • sık sık ameliyat ol için açılır
  • Lanet olsun. 2 günden beri geri döndü.

Uyku düzenim bozuldu şimdi yatamıyorum halıyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de vardı nefes alamama hissi. Başta psikolojik dedim aldırmadım. Sonra yatarken iyice nefessiz kaldım dedim bi doktora görüneyim. Gittim doktora çabuk hastaneye yatacaksın dedi :D 15 gün misafir ettiler ilaçlar falanlar hala ilaç kullanıyorum. Psikolojik deyip geçmeyin. Benim o sıralarda kalp kaslarım enfeksiyon kapmış. 1-2 yıl daha ilaca devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onucsifiryedi

Lanet olsun. 2 günden beri geri döndü.

Uyku düzenim bozuldu şimdi yatamıyorum halıyle.

Sen niye durup dururken hortlattın şu konuyu bizim de aklımıza getirdin? Şimdi yatana kadar geçmeyecek, tabi inş yatabilirsem
  • kim upladı lan konuyu gece gece boğulucam
  • Konuyu gördüm başladı yine Allah cezanızı verecek..
  • Arkadaslar belki isinize yarar;

Söyle bir hap var: Omeprazol stada 40 adinda ben bunu aldiktan sonra gercekten cok rahatliyorum, bugün almayi unuttum mesala yatamadim onun yüzünden yine.. Aksam 6 7 gibi alirsaniz cok rahat yatarsiniz o gece bir deneyin belki isinize yarar.
  • Sinava hazirlaniyorum 20 gun var ve 4 gundur bu olay yine tekrarladi ne deneme cozebiliyorum ne ad gibi ders calisabiliyorum caresizim

• Başlığı okudum ve psikolojik birsey dedim.

yine başladı :(

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.