Şimdi Ara

Konuyu Silinsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
11
Favori
65.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsrail'e gittiğimde ilk dikkatimi çeken şey Yahudilerin burun deliklerinin çok büyük olması idi bunun nedeni üzerine düşününce neden böyle olduğunu anladım çünkü hava bedavaydı,
  • Küçükken oluyordu uyumadan önce. Nefes alamama korkusu gibi birşey.
  • bende küçükken oluyordu ama bana nazar degmişti sankı aklıma gelmeyınce nefes alıyordum aklıma gelınce boğulurcasına sureklı derin nefesle alıyordum zar zor iki okudular geçti . şimdilerde ara ara oluyor kalp krızı sanıyom ama degıl geçer takma
  • Evet benimde bahar aylarında oluyor. Aynı şekilde nefes almakta zorlanıyorum aynı zamandada nefes alırken gözlerimden yaş geliyor.
  • Bahsettiğiniz şey şu mu;

Her insan normal nefes almanın dışında örneğin 30-40 küçük nefesten sonra istemdisi olarak bir derin nefes alma ihtiyacı duyar. Çoğumuz bunun farkında bile olmadan vucut otomatikman bunu yapar.

Benim bu noktada yıllardır zaman zaman şöyle bir sorunum oluyor. Bu derin nefesi tam anlamıyla aldığımda sanki sonuna kadar çektiğimde en sonda bir kapak var gibi, o kapak açılıyor,aldığım hava oradan geçiyor ve rahatliyorum. Nasıl anlatilirki. Aynı miktarda hava alıyorum ama bu defa tersi bir durum oluyor ve rahatsız ediyor. Ardından bir daha deniyorum bir daha Bir daha. Doktor bir defa psikolojik demişti. Ben de o günden beri araştırıyorum. Az öncede googledan diyaframi araştırırken buraya gelmişim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tahminim şu sende obsesif kompulsif var yani takıntı hastalığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DontMakeMeLaugh

ben kendimi bildim bileli böyle bir sorunum ama ama bazen oluyor günde 1-2 defa sanki oksijen yetmiyormuş gibi içime çekiyorum hatta tıkanıyorum ve balkona felan çıkıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

şu derdi 16-17 yaşındayken yaklaşık 1-2 ay çektim ama nasıl artık eğilip nefes alıyordum kafamda sürekli kuruyordum acaba kötü bir hastalığım falan mı var diye kendimi kuruyordum ama bu tamamen psikolojik

bi ara 2 gün gibi bir süre gene başladıydı ve şuanda gene başladı dün geceden beri

aslında sebebi bu derin nefes alma olayının aklıma gelmesi

dün gece amcamın eşi vefat etti ve bizde başsağlığı için oradaydık ev kalabalıktı ve hava almıyordu iyicene ortam havasız kaldı bende bi derin nefes alayım derken gene başlamış oldum inşallah yarına kadar geçer

bu arada bu konuyu gördükçe aklınıza gelebilir bi abi arada böyle derin nefes alıyor sonra banada o istek geliyor yapma bunu diyemiyorsun

mesela ben sürekli gözünü kırpan bi arkadaş var ben onunla yüz yüze konuşmuyorum mesela ya kafamı eğiyorum ya başka biyere bakıyorum çünkü ona bakınca bende de tik olmaya başlıyor

bendede aynı. çok fazla takıyorum kafaya ama sonra bilgisayar oynayınca yada başka bir işle meşgul olunca o işe odaklandığım için geçiyor

• Konuyu okurken bile başıma geliyordu. Son bir kaç gündür var bu olay. Nasıl desem derin derin nefes almak istiyorum ama alamıyorum. Tuhaf cidden. Biraz doğrulup bekleyince derince bir nefes alıyorum geçiyor.
  • Manyaklar sayfası olmuş burası :) ben dahil tabi yanlış anlaşılmasın. :D
  • arkadaşlar, aynı sorun bende de var. nedendir? çözen nasıl çözdü? ilaç vs kullandı ise pm den atabilir mi? inanılmaz bir şekilde endişe veriyor insana :( lütfen yardım....
  • banada oluyodu dusununce

• burundan nefes alırken içinize beyaz bir enerji çekildiğini düşünün, nefesinizi verirkende siyah bir enerjinin atıldığını düşünün, beyaz enerjinin vücudu doldurduğunu düşünün. Devamlı yaparsanız aydınlık içinde kalırsınız.
  • tam derin nefes alacağım içime çekiyorum tık diye bir yerde kalıyor aşağıya gitmiyor :( esnemeye çalışıyorum bazen oluyor bazen olmuyor
    acaba gerçekten psikolojik mi? ekg çekildi temiz çıktı, düzenli ciğer filmi çekiliyor. hatta yeni çektirdim sonucu ilerleyen günlerde gelecek...
    iki doktor sırtımı dinledi, bronşların gayet açık dediler ve ciğerinde sorun yok dediler... buna rağmen daralıp duruyorum.... destek lütfen :(
  • egzersizlikten oluyor hep bunlar.. youtubeda chest strech hareketlerini uygulayın, dik dumaya çalışın nefes alırken burnunuzdan alıp ağzınızla verin ve göğüsünü şişirn karınınzı değil. birkaç kere uygularsanız alışkanlık haline gelecektir rahatlarsınız...

FIX YOUR POSTURE

edit: nefesinizi max alabildiğince alıp bir süre öyle tutmakta işe yarıyor birde karınızı içine doğru çektiinizde kafesiniz genişliyor buda faydalı egzersizler.. ayrıca koşmanızıda öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 7 Kasım 2012; 11:35:37 >
  • Bendede vardı takma birşey yok üstelik tam atletizm yarışları sırasında 5000mde nasıl etkiliyordu varya ...

Sorun şimdi 4-5 ay sürdü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

egzersizlikten oluyor hep bunlar.. youtubeda chest strech hareketlerini uygulayın, dik dumaya çalışın nefes alırken burnunuzdan alıp ağzınızla verin ve göğüsünü şişirn karınınzı değil. birkaç kere uygularsanız alışkanlık haline gelecektir rahatlarsınız...

FIX YOUR POSTURE

edit: nefesinizi max alabildiğince alıp bir süre öyle tutmakta işe yarıyor birde karınızı içine doğru çektiinizde kafesiniz genişliyor buda faydalı egzersizler.. ayrıca koşmanızıda öneririm..

Destegin icin tesekkurler. Yazdiklarini mutlaka uygulayacagim...

• quote:

Orijinalden alıntı: fremaan16

Bendede vardı takma birşey yok üstelik tam atletizm yarışları sırasında 5000mde nasıl etkiliyordu varya ...

Sorun şimdi 4-5 ay sürdü

Benim daha 4-5 ay olmadi ama bezdim valla ya :(

• arkadaslar, cok sukur ekg ve ciger filmim normal cikti... fakat bu derin nefes alma istegi ve arada sirada alabilme durumu devam ediyor:( boyle yapa yapa zorlayipta göğüsümu agritiyorum:( ve bu durum benim canimi cok sıkiyor :( 5kez derin nefes alma isteginin birinde tam derin nefes alabiliyorum:( hayattan bezdirdi beni... bir yandan diyorum saglik sorunum yok cok sukur ama ote yandan bi psikosomatik sendrom yasiyorum ve ne zaman gececegini bilmemek beni strese sokuyor :( siz neler yasadiniz ve atlattiniz??

• kimseden cevap yok mu ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.