Şimdi Ara

Konsollarda ''Tüplü TV'' Daha İyi Grafik Veriyor... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
0
Favori
18.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla arkadaslar nediyim bikmiyorum ama tek söyleyebilcegim bende tuplu crt tv de kullanıyom ps3 mu görüntü kalitesi gercektende cok guzel ama full hd kadar demek full hd. bulan muh lere kufur etmiş olurum ama cok iyi tatmin edici görüntüsü var hee gel gelelim asılnormal tupluye bakarsak onu kıyaslamaya bile lusum yok onda görüntü birazdaha kötü oluyor ve son olarak crt tuplu tvde ps3 oynadıgımdan dolayı suan vestelin 87 ekran olan son cıkardıkları crt tv servisden cıkmasını bekliyorum guzel görüntü vermesine veriyo ama tuplu tv ye göre degil ps3 bunu cok iyi anladım ama napalım elden gelecek bişey yok servisden cıktıktan sonra mecbur aynı yolda devam edecem

• quote:

Orjinalden alıntı: brktsn

Arkadas full saçmalamış..

konuyu açan arkadaş saçmalamıyor level saçmalıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ridvan1903

quote:

Orjinalden alıntı: JOSEPH_STALin

quote:

Orjinalden alıntı: HeRo_MeRT

quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

Geçende full hd tvde full hd karayip korsanlarını izledim.Yani ne diyim ben hayatımda bu kadr net bir görüntü görmedim.Sanki jack sparrow evimin içinde film çeviriyor o derece gerçek gibi.Daha halan daha ne tüpü müpünden bahsediyorsunuz anlamıyorum ki...

diyerek noktayı koydun dediklerine aynen katılıyorum

Bu da benden kapak olsun..

Konsollarda ''Tüplü TV'' Daha İyi Grafik Veriyor...

Arakdaşım bu resmi ps3 + bue ray filmden mi aldın yoksa hd rip film mi merak ettim.

Tv hangi marka.

AV forumlarında SONY D3500 konusundan aldım resim ps3+blu ray

• bu ne biçim konnu?crt ile lcd tartışılırmı yaw Allah Allaaaaah
  • JOSEPH_STALin
    İşte benim tv de bundan...3500 40"
  • quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

JOSEPH_STALin
    İşte benim tv de bundan...3500 40"

Oharaş tesadüfe bak! cuk oturtmuşum o zaman
  • Bue ray ise o görüntüyü vermesi normal çünkü hd rip bir film 6.. 9gb 9.000 bitrate, bue ray bir film 20..25gb 34,000 ... 40.000 bitrate değerinde yani 4 katından fazlası .

Hd tv nın hakkını bue ray filmleri veriyor.
  • Benim indirdiğim karayip korsanları 13 gb dı...1920x1080p çözünürlük vardı...Ve görüntü aynı yukardaki gibiydi...
  • Blu -ray Pirates of the Caribbean: At World's End

AVC Video Bitrate: 22.14 Toplam Bitrate : 32.86

Süre: 2:48:31

Film boyutu: 41,492

Kullanılan disk: 45,033

Ses kalitesi 5.1 6912Kbps 24-bit DD AC3 5.1 640Kbps

Yani karayip korsanlarının bue ray versiyonundaki deli video kalitesi var zaten bütün bue ray filmlerin deli görüntüsü kalitesi var .

Resim ile anlaşılmaz yakından bakınca anlarsın senin 13 gb lık tahmini 11.500 bitrate hd rip ile Bue -ray arayasındaki farkı.Bu farkkın olmasıda normal

Aynı filmin 8 gb lık versiyonunu indirdim ve 5.1 tr dublaj yaptım ve o resimdeki gibi görüntü vardı yanı resimden net bir şey anlaşılmaz.
  • SONY KDL-3500 40" Full hd

• lscd hd 4ever
  • Bu adamlar ne içipte bu kanıya varmışlar.
  • CRT'de görüntülere daha iyi demek için bu konuda bilgi sahibi olmamak gerekiyor. Yanlış anlamayın kullanıcıların teknik konularda bilgi sahibi olmamaları doğaldır zira herkes her şeyi bilecek diye bir kural yok ama bu konuda bir çok kişiyi etkileyecek konumda olan kişilerin (editörler veya satıcılar) mutlaka bir araştırma yapmaları gereklidir.

CRT monitörlerde çözünürlük düşüktür bir çoğu 520x480 piksel çözünürlüğe sahiptir. Yeni nesil konsollar ise en düşük 640x480 piksel çözünürlük sunarlar ve 640x480 piksel bir görüntü 520x480 piksele yuvarlanırken detaylar kaybolur. Detaylarla birlikte grafiksel hataların bir çoğu da görünmez hale gelir. Aşağıda sizler için hazırladığım örnek bir görüntü var. Gerçek 640x480 piksel bir görüntü ile, 640x480 piksel yer kaplayacak şekilde ayarlanmış gerçeği 520x480 piksel olan bir görüntü alt alta bulunmakta. Azalan detaylar ve bununla birlikte görüntünün sanki AA'lıymış gibi görünmesi yanında yazılarda ve çevrede ne kadar fazla eksiklik olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz.

Linke tıklarsanız daha net görebilirsiniz...
    https://store.donanimhaber.com/c1/f5/1e/c1f51ef7c9306d1572c8ceb641fcb696.jpg

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

CRT'de görüntülere daha iyi demek için bu konuda bilgi sahibi olmamak gerekiyor. Yanlış anlamayın kullanıcıların teknik konularda bilgi sahibi olmamaları doğaldır zira herkes her şeyi bilecek diye bir kural yok ama bu konuda bir çok kişiyi etkileyecek konumda olan kişilerin (editörler veya satıcılar) mutlaka bir araştırma yapmaları gereklidir.

CRT monitörlerde çözünürlük düşüktür bir çoğu 520x480 piksel çözünürlüğe sahiptir. Yeni nesil konsollar ise en düşük 640x480 piksel çözünürlük sunarlar ve 640x480 piksel bir görüntü 520x480 piksele yuvarlanırken detaylar kaybolur. Detaylarla birlikte grafiksel hataların bir çoğu da görünmez hale gelir. Aşağıda sizler için hazırladığım örnek bir görüntü var. Gerçek 640x480 piksel bir görüntü ile, 640x480 piksel yer kaplayacak şekilde ayarlanmış gerçeği 520x480 piksel olan bir görüntü alt alta bulunmakta. Azalan detaylar ve bununla birlikte görüntünün sanki AA'lıymış gibi görünmesi yanında yazılarda ve çevrede ne kadar fazla eksiklik olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz.

mesut çevik abi bu resimdeki crt tv resmi çok bulanık gösteriyor yahu normalde öyle gösterse kör oluruz valla bende çok daha net gösteriyor tüplü de birkaç resim koyarım bugün gösteririm (bu arada kesinlikte tüplü lcd tv den iyidir demiyorum hangi akla hizmet demişler onuda anlayamadım lcd tv her haliyle 1000 kat daha iyi)

• @prothern

Konu bulanıklık ya da netlik değil detay azlığı. Detaylar daha rahat anlaşılsın diye CRT tüplü TV görüntüsü 640x480 piksel çözünürlüğe yükseltilmiş durumda.
  • quote:

@prothern

Konu bulanıklık ya da netlik değil detay azlığı. Detaylar daha rahat anlaşılsın diye CRT tüplü TV görüntüsü 640x480 piksel çözünürlüğe yükseltilmiş durumda.

işte benimde anlatmak istediğim şey o detaylar bukadar kötü gözükmüyo bende
  • elma ile armutu karıştırmayın.

elbette insanlar normal bir CRT TV ile fullhd, 8000 YTL'lik bir TV'yi kıyaslamıyor. son yıllarda HD destekli CRT TV'ler de çıkmaya başladı. ben bugüne kadar onlarca LCD ve plazma TV test etme fırsatı buldum. aynı şekilde, trinitron tüplü CRT TV de test ettim, son zamanlarda çıkan HD CRT TV'de test ettim. kimse çıkıp normal bir CRT, oyunlarda 8000 YTL'lik fullhd tv'den daha iyi diyemez. her şeyi geçtim düz CRT'de küçük yazıları okumanız imkansız, iserse doğa üstü bir görüntü kalitesi versin, normal bir CRT ile birçok küçük yazıyı okuyamıyorsunuz bile. Fakat HDCRT'lerde durum öyle değil. öncelikle şunu belirteyim ; fullhd ler'in iyi oldukları alan fullhd filmlerdir. bunun dışında hiçbir esprileri yok. bırakın da o alanda iyi olsunlar zaten, teknolojiye özel optimize edilmiş film yapıyorlar. şimdi gelelim LCD'lerin dezavantajlarına ; öncelikle şunu belirteyim, kim ne yazmış, kim ne testi yapmış beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. lcd ve plazmalar ülkeye adımını attığından beri yakından takip ediyorum. lcd'ler dediğim gibi fullhd filmlerde iyi fakat TV kanallarında kesinlikle ama kesinlikle çok kaliteli bir CRT ile yarışamazlar, yarışmayı bırakın yanlarında vasat kalıyorlar. futbol maçı v.s hikaye... bahsettiğim HD CRT'ler bu alanda lcd lerden daha iyi. oyunlarda ise lcd'ler doğallıktan uzak. HD CRT'ler ise en doğal görüntüyü veriyorlar. LCD'de görüntüler daha canlı, renkler daha parlak, buna karşın CRT'lerde görüntü daha mat. şimdi gelelim savaşın galibine ;

Fullhd filmler ve DCD ; LCD
    normal filmler ; HD CRT
    TV kanalları ; kesinlikle CRT
    oyunlar ; mat ve doğallığa yakın görüntü isteyene F/P olarak HD CRT, 5000 YTL gibi paraları gözden çıkartmışsanız ve HD film alışkanlığınız varsa FULLHD LCD

bu arada şunu da unutmayın ; HD CRT'ler öye ucuz değiller. Yani HD CRT duyunca burun kıvırmayın, birçok LCD'den daha pahalılar ve dediğim gibi, HD CRT kullanmadan bu konuda yorum yapmanız bence pek doğru değil. LCD konusunda ise, her alanda başarılı olan tek seri kullandım, o da Philips Cinoes... bu seri hem TV kanallarında hem oyunlarda hem de filmlerde çok başarılı fakatı fiyatı epeyce tuzlu. yukarıdaki jack sparrow görüntüsüne bakarak da aldanmayın. o seriye ait TV kullanma fırsatı da bulmuştum geçen sene, oyunlarda iyidir fakat ondan iyi birçok marka ve seri var. TV yayınlarında da ortalama üstü bir performans veremiyor malesef. anlatmak istediğim ; fullhd filmlerle kıyaslayarak LCD seçimi yaparsanız yanılırsınız. zaten o konuda birçok FULLHD mükemmele yakın performans veriyor.

• quote:

CRT'de görüntülere daha iyi demek için bu konuda bilgi sahibi olmamak gerekiyor. Yanlış anlamayın kullanıcıların teknik konularda bilgi sahibi olmamaları doğaldır zira herkes her şeyi bilecek diye bir kural yok ama bu konuda bir çok kişiyi etkileyecek konumda olan kişilerin (editörler veya satıcılar) mutlaka bir araştırma yapmaları gereklidir.

"CRT'de görüntülere daha iyi demek için bu konuda bilgi sahibi olmamak gerekiyor."demek içinde biraz bilgili olmak gerekiyor.......

Savunulan konu şudur : Full hd CRT Full HD LCD'den daha kalitelidir.(55 ekran beko tüplü tv nin lcd den daha güzel olduğunu söylemedik pek)

Ötesi yoktur.amaç polemik değildir.Saygılar...

• @cancanax

Konuyu okursanız standart tüplü TV'lerle söze başlandığını anlayabilirsiniz. HD CRT'ler sonradan konuya dahil olmuşlardır zaten onlar için söylenecek söz yok...
  • konu tüplü tv lcd den daha iyi görüntü verir şeklinde tartışılıyorsa, tabiki crt nin görüntüsü lcd den kötüdür. ama hd crt tv nin görüntüsü hd lcd tv nin görüntüsünden iyidir derseniz haklısınız demektir. peki yeni tv alacak birisi hd crt tv mi almalı yoksa hd lcd tv mi almalı derseniz, tabiki hd lcd tv almalı çünkü hem çok yaygın hem de hd crt tv pek tutulmuyor. konu hakkında tartışmalar amacından sapmış görünüyor ama emin olun yeni bir tv almayı düşünen insanların bu konuda bilgisi çok az ve 720p, ready yada full hd crt-lcd mi almalıyım hangisi en iyisi bilmiyorlar. bu konu aslında (amacından sapmadığı sürece) çok faydalı bir tartışma konusu.

quote:

Orjinalden alıntı: Roronoa Zoro

Şu an tüplü ekranda oyunuyorum 576i formatında gayet memnunum,19 inc lcd ye bağladım hdmı dan dvı çeviriçi kablo aldım kabloyada 70 ytl verdim,markası phılıps neyse monütöre bağladım leş gibi bir görüntü çözünürlük 720p her taraf kırk,kaplamalar rezil,2ms ekran yenileme hızı var ama ghosting almış başını gitmiş aman yarabbi dedim ps2 oyunu buhemen tüplü tv ye bağladım mükemmel görüntü,ne kırk var ne kaplama sorunu,renker parklak,benim için fulhd kailitesinde sankialırsam zaten lcd almam tüplü hd alırım

TÜPLÜ TV DEN MEMNUN OLANLARDA VAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymanyak -- 19 Ocak 2009; 8:02:25 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.