Şimdi Ara

Konsol mu Pc mi? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
3
Favori
18.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-041FF024C

Xbox one x için konuşuyorum ben gamepass içerisinde rdr2 bile var diye biliyorum ultimate versiyonda.Bilgisayar ile aynı para hatta daha ucuz.2080ti lazım demiyorum 2080ti alırsam bir gsync monitör alırım diyorum 2080ti lazım olsa 1660 almazdım.

Alıntıları Göster
    G-Sync monitörün donanım gücüyle pek alakası yok. V-Sync gibi 1 FPS bile düşse sorun yaratacak bir sistemden ilelebet kurtulmanı sağlayan bir teknoloji. Kullanmadan çok da anlaşılamıyor maalesef. Sizin şuanki serzenişinizin nedeni konsol ve PC arasındaki eşit FPS'lerdeki akıcılık farkı. İşte o fark da monitörle alakalı diyorum. Konsolun varsa ve düzgün bir TV'ye sahip değilsen konsolun da çok bir keyfi kalmıyor. Görüntü birimi çok önemli burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

G-Sync monitörün donanım gücüyle pek alakası yok. V-Sync gibi 1 FPS bile düşse sorun yaratacak bir sistemden ilelebet kurtulmanı sağlayan bir teknoloji. Kullanmadan çok da anlaşılamıyor maalesef. Sizin şuanki serzenişinizin nedeni konsol ve PC arasındaki eşit FPS'lerdeki akıcılık farkı. İşte o fark da monitörle alakalı diyorum. Konsolun varsa ve düzgün bir TV'ye sahip değilsen konsolun da çok bir keyfi kalmıyor. Görüntü birimi çok önemli burada.

Alıntıları Göster
    Donanım cahili değilim merak etmeyin işlevinin farkındayım ve freesync kullandım daha önce işlevinide gayet iyi biliyorum ama demek istediğimi hala anlayamadınız galiba biri indirimlerde 2800 liraya düşen 1080p 60fps gayet iyi grafiklerle oyun oynatan xbox one x biri ise 6 küsür bin liralık bilgisayar kaldı ki gsync monitörede ekstradan para vereceğinizide hesaba katmak lazım.gsync monitör gökten bedava inmiyor sonuçta.Şöylede bir olay var görüntü birimi iyi değilse konsolda çok iyi olmuyor demişsin ama biri televizyon biri gsync monitör yani.Ayrıca ben yinede freesync ve gsync monitörlerin konsoldaki kadar akıcılığı sağlayamadığını düşünüyorum.Her ne kadar gsync bir monitörede sahip olsan oynadığın alet oynadığın oyuna özel olarak optimize edilmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 18 Haziran 2020; 22:51:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu soru cevabı tek doğru içermeyen bir soru aslında. Her ikisi de birbirinden farklı güzel özellikleri var. O yüzden cevabım her ikisi de.
    Cs gibi rekabetçi oyunlar rahat bir şekilde strateji oynamak, yüksek FPS için ve en önemlisi ucuz ve daha fazla oyun için bilgisayar en iyisidir.
    Ancak özel Sony oyunları, tak çalıştır rahatlığı, bilgisayara göre düşük bütçe ile sistem sahibi olma,arkadaşlarla eşle dostla sevgili ile güzel zaman geçirme rahat oynanış için ise Playstationdur.
  • quote:

Donanım cahili değilim merak etmeyin işlevinin farkındayım ve freesync kullandım daha önce işlevinide gayet iyi biliyorum ama demek istediğimi hala anlayamadınız galiba biri indirimlerde 2800 liraya düşen 1080p 60fps gayet iyi grafiklerle oyun oynatan xbox one x biri ise 6 küsür bin liralık bilgisayar kaldı ki gsync monitörede ekstradan para vereceğinizide hesaba katmak lazım.gsync monitör gökten bedava inmiyor sonuçta.Şöylede bir olay var görüntü birimi iyi değilse konsolda çok iyi olmuyor demişsin ama biri televizyon biri gsync monitör yani.Ayrıca ben yinede freesync ve gsync monitörlerin konsoldaki kadar akıcılığı sağlayamadığını düşünüyorum.Her ne kadar gsync bir monitörede sahip olsan oynadığın alet oynadığın oyuna özel olarak optimize edilmemiş.

Alıntıları Göster
    Maalesef elimden geldiğince seni anlamaya çalışıyorum ancak anlayamıyorum. Fark olur dediğin farklar bile o kadar yok denecek kadar az ki, ne açıdan düşünürsem düşüneyim sana katılamıyorum. Çeşit çeşit oyun oynayan biriyim. O kadar deneyimledim, o kadar kullandım, yine de senin baktığın açıdan biraz olsun bakamadım. Ha PC kullanıyorum ama PC'de oyunu da PS4 koluyla oynuyorum. Yani bayağı hepsini birbirine karıştırdım. Hiçbir şekilde taraf tutmuyorum, ama söylediğiniz açıdan bakamıyorum. Üzgünüm.

• İki platformda elimde var. Genelde PC üzerinden oyunlarımı oynarım fakat konsola çıkan özel oyunlar konsol almaya yeter de artar. Eğer imkan varsa ikiside alınmalı. 2080 Tİ'li bir bilgisayar dizmeye gerek yok. RX 570-Ryzen 5 1600 AF ikilisi ile güzel bir sistem oluşturulabilir. Hatta çok bütçe yoksa Ryzen 3 1200-RX 560 bile kullanılabilir. Yeter ki PC'de el altında dursun. CS,LoL,Valorant vs tarzı oyunları oynamak için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Maalesef elimden geldiğince seni anlamaya çalışıyorum ancak anlayamıyorum. Fark olur dediğin farklar bile o kadar yok denecek kadar az ki, ne açıdan düşünürsem düşüneyim sana katılamıyorum. Çeşit çeşit oyun oynayan biriyim. O kadar deneyimledim, o kadar kullandım, yine de senin baktığın açıdan biraz olsun bakamadım. Ha PC kullanıyorum ama PC'de oyunu da PS4 koluyla oynuyorum. Yani bayağı hepsini birbirine karıştırdım. Hiçbir şekilde taraf tutmuyorum, ama söylediğiniz açıdan bakamıyorum. Üzgünüm.

Alıntıları Göster
    Bende taraf tutmuyorum zaten ama konsol şuan bana daha avantajlı geliyor.

• quote:

Bende taraf tutmuyorum zaten ama konsol şuan bana daha avantajlı geliyor.

Alıntıları Göster
    Bakış açına saygı duyuyorum.
  • quote:

Bakış açına saygı duyuyorum.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler forumda böyle adamlar lazım.

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Fps oyunları için konsol kullanıyorum. Pc serverlarına hileden girilmiyor. O kadar bıktırdılar. Bf1 bf5 pc de de konsolda da var ama yani pc deki hilecilerden illallah ettim pc de oynamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bu senin ne yapmak istediğin ile alakalı.

Konsol için;
    Mesela ben sistem toplamak ile, ola ki bozulduğunda her bir parçanın garantisi ile , ya da sistemi yükseltme de işlemci ile uyumlu anakart değişimi,darboğaz yaratmayan cpu-gpu uyumu vs... ile uğraşmak istemiyorsan konsol al derim.Onda ise ps4 yerine xbox öneririm.ps4 ün exclusive oyunları var diyebilirsin fakat gerek kendi oyunları gerek ise diğer yapımcıların oyunlarının fiyatları mağlum ve indirime girene kadar youtube ya da başka yerlerden spoiler yiyebiliyorsun ama xbox da hem yılda 65 tl ea access ile(ps4 te 169tl sanırım) battlefield v,fifa 20 , nfs oynarsın ayrıca aylık 45 tl daha ekleyerek xbox game pass ile rdr2,ark,metro serisi,witcher 3 gibi bir sürü oyunu hem online hemde ücretsiz oynarsın.

Pc için;
    Hem oyun hemde iş için güçlü bir bilgisayarın olur.Oyun edinmek için mağlum yollar dışında Steam,Epic store daki indirimler konsolların marketlerine göre çok çok daha iyi.Alacağın kablosuz bir xbox ya da logitech kontrolcüsü ile kasayı hdml ile televizyonuna bağlayıp konsol tarzı etki de yaratabilirsin.Bunun yanında ek olarak origin access , game pass(beta) olayları burada da var fakat tam hakim değilim.

• Pc ile konsol arasında kaldığın için sana önereceğim ürün Xbox one X olacaktır. Çok geniş bir kütüphaneye sahip olup en fazla 250 tl ile 150 ye yakın oyuna erişim sağlayacaksın . ( Gamepass ve EA Access )
    Şu an 4 5 bin arasında bulunabiliyor . Piyasadaki en iyi konsol tartışmasız .
    Özel oyun vs çok kafanı karıştırmasın . 10 20 özel oyun oynayacaksın en fazla . Hepsine ayrı ayrı para vereceksin . Bitirip kenera koyacağın oyunlar . Sonra yine her konsolda olan oyunlara yöneleceksin. Bu yüzden özel oyun kısmını tamamen es geç . O oyunları oynamayan ölmüyor . 5 Yıl sonrada oynarsın farketmez .Hikaye ağırlıklı zaten . Ben onlarıda oynadım atıp tutmuyorum yani. Xbox tarafında da çok iyi oyunlar var . Konsollar oyun olmadan bir hiç . One x al 150 oyuna erişim sağla olay bitmiştir.

GamePass
    Ea Access

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xYaKuBux -- 19 Haziran 2020; 10:49:5 >

• Konsol

• Konsol..
  • ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Ahh ahhh siz PC'ciler çok dramatik bi durumunuz var.. ilk aklıma geleni yazıyorum.. 2019 yılı başında çıkan Metro Exodus'u Ultra'yı geçtim GTX 1070 ile Yüksek ayarlarda oyna ondan sonra gel konuşalım..

Bırakın arkadaşlar bu ayakları sisteminizi güncel tutmak için dünya kadar para akıtıyorsunuz çünkü o sektör onu gerektiriyor.. 2013 yılında çıkan konsol grafik anlamında çok tatmin etmese de akıcı olarak oynamak adına optimize edilmiş oyunu rahatça oynama imkanı sunuyor; benim bahsettiğim olay bu.. Siz hala olayı çözebilmiş değilsiniz.. Kıstas yapacaksan şöyle yap yada örnek ver bana sana hak vereyim..

2013 yılında çıkan PS4 konsol ile 2013 yılında o gün ki konsolun 4-5 katı parasına kurduğun sistemle; bugünün hangi güncel oyunlarını akıcı olarak oynayabilirsin onu söyle.. 2013 yılında çıkan ve ort. 2 konsol parasına aldığınız ekran kartlarının çoğu bırak güncel oyunlarını minimum gereksinimlerde akıcı oynatmayı; oyunları açamıyor bile anladın mı şimdi?

Bi de bunu yazmışsınız;

"Her türlü sağlam bir PC..
    Nesil sonuna doğru da ps5 alınıp exc ler oynanır olur biter.
    Artan kur ile birlikte ps5 bi şekilde aldın diyelim,bunun oyunu var Steam ve epic'e göre çok daha tuzlu fiyatlar sonra yıl olmuş 2020 hala online oynamak için bi dünya para veriyorsun plusa.
    Ekstra masraf olarak ciddi zarar bence şu dönem konsol.
    Ama şuan 7-10 bin TL arası bi PC toplasan 5 sene kafan rahat oyunlar daha uygun online oynamak için ekstra para yok daha çok çeşitlilik ve daha az masraf"

PC tarafını bilmiyorsun diyen adamdan, konsol tarafıyla ilgili müthiş tespitler.. Kur zaten bir tek bize artıyor PC tarafı hiççç etkilenmiyor.. Haklı ama eksik olduğu yanlar ücretli online hizmeti ve oyun fiyatları.. Bilmediği alternatif çözüm noktaları ve avantajları; Daimi PSN kardeşliği.. Sizde olan indirimler düzenli olarak bize de geliyor sıkıntı yapma sen.. Mesela PS PLUS (online) hizmeti her yıl düzenli kampanyası var şuanda 125,00 TL / 2 = 62,50 TL ödüyorsun; karşılığında online hizmetiyle birlikte ayda en az 2 en fazla 3 oyun olmak üzere yılda ort. 24-30 oyun arası ücretsiz geliyor.. Zaten yıl içerisinde verdiği AA kalite 1 oyun PLUS parasını kat ve kat çıkartıyor ki yıl içerisinde ort. 2-3 tane kesin AA kalite oyun geliyor.. Diğer taraftan bütün oyunları zaten daimi kardeşlik yaptığın için yarı fiyatına alıyorsun.. Yani ekstra masraf dediğin buysa

7-10 binTL'lik sistemle 5 yıl kafa rahat hayalleri tabi canım öyledir; PC tarafıyla ilgili malesef bilgimiz yok haklısın; benim zamanımda floppy disklerle oyun oynuyorduk şimdi baya bi yol almışsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alaturcamawzer -- 19 Haziran 2020; 14:48:46 >

• Adam 9.2 TFLOPS'luk cihazı 2080 Süper ile kıyaslamış. Biriside çıkıp dememiş ki AMD'de bırak Süper'i 2080'in bile karşılığı olan kart yok.

• PC ile her işi yaparsın, konsol medya kralıdır, bence önce hedefini iyi belirle yada ihtiyacını

• Yeni nesil kartlar ile 3080 ve ti ye bile rakip çıkaracaklarına kesin gözüyle bakılıyor, haliyle konsollar bunun ön tanıtımı

• Bilgisayar bilgisayardır, her türlü ihtiyacınızı karşılar, konsol konsoldur kanepede yayılıp konsol için üretilmiş ve konsol sattıracak düzeyde süper oyunları oynamanızı sağlar. Nokta.

Amacınız fps oyunları oynamak, pubg, csgo, lol, battlefield oynamak ise gidin bilgisayar alın, yok ben kaliteli konsola özel oyun oynamak istiyorum, sistem kaldırır mı, fps derdim olur mu düşünmek istemiyorum diyorsan konsol,geri kalan her şey için bilgisayar.

Bir kere şunu anlayın, bilgisayar oyun için değildir. Bilgisayar bilgisayardır! Oyun oynayabilirsin o başka ama bilgisayarda AAA kalitesindeki oyunları ultra ayarlarda min 60 fps oynamak günümüzde zevke ve lüks tüketime giriyor fiyatlarından dolayı ne yazık ki.
  • ps4 xbox ve pc sahibi olaraktan kesinlikle pc dediğim olay. hepsiyle uzun zamanlar geçirdim ve hiçbiri pcnin keyfini rahatlığını veremiyor. bir de oyun bedava tabi onu unutmayın.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.