Şimdi Ara

Konsol mu Pc mi? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
3
Favori
18.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.youtube.com/watch?v=W81aQ7wPGQ0&feature=youtu.be

Hahaha bak bakalım 2016 da çıkan 1070 metroyu ultrada rahat açıyor mu açmıyor mu ?

Eğer sen gidip 1050 ti vs. Gibi giriş seviyesi bir kart slırsan 1-3 sene içinde mecbur upgrade ister çünkü giriş seviyesi kart pek bir olayı yok.
    Ama önceden yazdığım gibi sağlam bir sistem ile rahat gidersin yıllarca.

Millet 3,4. Nesil i7 i5 lerle şuan hala oyun oynuyor medium high 60 FPS sen neden bahsediyorsun ki ?

Ufak bir donanım bilgisi olan bir insan bu işleri çok rahat çözer ve hangi işlemciyi kartı alacağını anlar.

5 yıl boyunca 60 FPS gidemesede 30 FPS 45 FPS sabit oynar veya medium 60 FPS oynar.
    Ayrıca PC de steam deki oyunların fiyatlarını saymıyorum daha bunun bir sürü avantajı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Kaldı ki 8100 & 1050Ti ikilisi ile Metro Exodus'u 35-40 FPS civarı oynamıştım Ultra'da. 1070'den gitmesiyle kendi topuğuna sıkmış arkadaş.
  • Konsola ek gümrük vergisi gelmeden önce belki konsol fiyat avantajı sebebiyle mantıklı gelebilirdi ama kol gibi %50 vergiyi soktular. Bence bu saatten sonra konsol alınmaz, çok zenginsen başka.

Ha şimdi biri o %50 vergi %20'ye inecek diyecek ama ben 30 yaşındayım bu zamana kadar oranı düşen vergi hatırlamıyorum, onu %50 olarak sabitleyecekler belli.

ayrıca konsol oyunları da pc'dekinin 2 katı. Pc'de oyuna ayıracak bütçen yoksa bile bi şekilde bedava oynama şansın da var, diğer tarafta oyun almak zorundasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabbb -- 19 Haziran 2020; 16:49:46 >
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    PC donanımında adamın beyni 2013 deki sistemlerde kalmış ne yazık ki adam hala online oynamak için keriz gibi para verdiği plus'ı över hale gelmiş ne yazık.

Sony ne yapsa ağızından salyalar aka aka alkış tutacak tipler bunlar,cahile laf yetiştirmeye değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Konsol mu PC mi tartışması çok göreceli kavram. Amacı sadece oyun oynamak olup da yıllardır Gamepad ile FPS oyunları dahil tüm oyunları PS'ten oynayan birisi zaten eninde sonunda PS alır. Benim bir arkadaşım var mesela buna örnek. Vazgeçiremezsin hiçbir şekilde

Ben PC tercih ederim, gerek kendi işimden, gerekse klavye&mouse rahatlığından.

Önceki yorumu yazmamdaki tek amaç eski de olsa masaüstü sistemlerin hâlâ yeterli olduğu. Ve yanlış hatırlamıyorsam verdiği örnek olan Metro Exodus PS4'te 30 FPS ile oynanıyor.
  • konsollarda oyun oynarsın, pc de oyunu yaşarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

oyun içinse konsol tabiki. ama televizyonun varsa.

oyunlar pahalı ama dh ps4 kardeşlik sayesinde ister oyunu paylaşabiliyorsun ister oyunu ucuza alıp ucuza satabiliyorsun. çok zararı olmuyor ki sana. 50 liraya al, 50 liraya sat.

ilk çıktığı gibi 500 lira da vermesin kimse bir zahmet. beklesin indirimleri.

ayrıca konsolda oynaman gereken o kadar çok oyun var ki. the last of us, uncharted 1-2-3-4, detroid become human, spiderman, god of war serisi, heavy rain, beyon two souls, until dawn ve bir sürü oyun (bunların bazısı pc'ye de çok sonradan çıkmış ama optimizasyon nasıl bilmiyorum)

konsolun diğer artıları; açtı-açmadı, kastı-kasmadı, ısındı-ısınmadı problemi yok. fps feşisti değilsen her türlü konsol iyidir pc'den.

bir artısı da oyunlar önce konsola çıkıyor. mesela gta 5 konsoldan yıllar yıllar sonra pc'ye geldi. red dead redemption 2 de öyle.

batman arkham knight galiba aynı zamanda çıktı hem pc hem konsola ama pc'de o kadar rezildi ki. ps4'te gayet iyi oyunken pc'de saçma sapan optimizasyonlu bir oyundu. sonradan düzelttiler herhalde yama falan ama yine de epey zaman üstüne.

son bir artısı daha var, konsoldan sıkıldıktan sonra güzel paraya satabilirsin. kimse kolay kolay 2.el bilgisayar almaz ama konsol alır.

bence ps4 al, oynaman gereken oyunları bitir ve sat. ps5 çıkınca da ps5 al.

o zamana kadar az daha para biriktirir pc de alırsın. gerçek oyuncu hem pc hem konsola sahip kişidir
    Dediklerine katılıyorum, ek olarak:

Bahsettiğin oyunları konsolda oynamak için 2000 tl ye ps4 konsolu alman yeterli, ikinci eller temiz oluyor, pc gibi değil.

Ancak pc alacaksan sıfır alman gerekiyor genellikle ve oyunları oynamak için min 5000 vermen lazım. Ayrıca 4-5 yıl sonra çıkacak oyunları artık o pc low ayarda oynamaya başlıyor, ama psde daha uzun süre kullanılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaş ilerleyince pc oyuncusu olmak zorlaşıyor biraz. klavye kollarımı yoruyor.hele sandalyeye otur sadece pc te odaklan zor iş. uzaktan oynayayım desen ekstra ekipmanlar masraflar vs..
    pc kasasını tv ye bağladım kablosuz klavye mouse ile internet/ medya işlerini hallediyorum. rahatlık zamanla önemli bi hale geliyor.ekstrem oyun hazzı, keyif alma moduna evriliyor.
    konsollar artık çok eskidi ama stabilizasyon çok önemli. bende 4670 ve rx580 var. ac odyssey ve origins yükledim oyunu oynayamadan silmek zorunda kaldım fps yerlerde geziyordu.
    oyunların yüzde 99 u konsollar göre dizayn ediliyor. ben gelecek nesilden umutluyum. asla görsel yenilik beklemiyorum zira konsolun gücü 4k görüntü için harcanacak. pc upgrade test mest çekilecek iş değil. oyuna değil makineye odaklanıyosun resmen acaba sıcaklık kaç fps düşecek mi kasacak mı bir sürü endişe.
    pc mutlaka olmalı ama oyun için konsol almanızı tavsiye ederim.
    önümüzdeki 5-10 yıl içinde çok kalite exc oyunlar gelirse konsolu takas eder işinize bakarsınız. hardcore oyuncuları tenzih ederim.

• Bende ps4 vardı satıp pc aldım. Neden pc aldım fps tarzı oyunlarla kolla adam akıllı oynanmıyor. İkinci neden ise ps ile sadece oyun oynamıyorsun. Nette daha rahat takılıyorsun işin varsa işini görebiliyorsun. Ayrıca oyunlar pahalı. Ps kardeşliği tarzında daha ucuza gelebilir ama hesabının şifresini vermen gerekiyor yanlış bilmiyorsam. Bunun dışında evde tek tv varsa onu da esir alıyorsun. Misal akşam oyun oynamak istiyorsun evdekiler tv izliyorsa oynayamazsın. İyi yanı ne açmadı derdin yok, ısındı ısınmadı derdin yok. Ama mesela bence PlayStationdaki gta ile pcdeki gta grafikleri arasında fark var. Bana öyle geldi kesin böyle diyemem ama.

İkisininde kendine göre avantajı dezavantajı var hangisi senin için daha ağır basıyorsa onu al.

• Ben sırf Türkçe yamalar için pcye geçicem, yoksa ps4 prodan çokta memnundum.
    Horizonu pc de türkçe altyazı ile oynanıcak konsolda ingilizce...

forumda bazı Türkçe yama çalışmaları;

MAFIA DEFINITIVE EDITION (MAFIA I REMAKE) Türkçe Yama Hazırlığı Başladı
    Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama ÇEVİRİ BİTTİ TESTTE %5
    Assassin’s Creed Odyssey - The Fate of Atlantis Türkçe Yama Çalışması(%95)
    Far Cry 5 Türkçe Yerelleştirme Çalışması %100
    Resident Evil 7 Türkçe Yama Beta Çıktı
    Assassin's Creed Odyssey Türkçe Yama Konusu
    XDark Souls™ III: The Fire Fades Edition Türkçe Yama [YAYIMLANDI]
    XDeus Ex: Human Revolution - Director's Cut Türkçe Yama v2.2
    dahada var...
  • Pc al gamepad ile oyna.

Cok zekiyim

• GeforceNow ve/veya Stadia...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erentunga

Bu mesaj silindi.
    Bununla ilgili bir makale bulamadım. Siz paylaşabilir misiniz?
  • arkadaşlar tartışmanın hiçbir mantalitesi yok

ps5/series x kalitesin de ve daha üstün de 4k makina toplamanın bedeli minimum 22 bin tl kasa olarak monitörü ses siteminide de koydun klavyesini de faresinide koydugunda da 26 bin e tamamlarsın bunu bir kafanıza yazın

bügün ps5 diyoruz 7 bin birde buna 4k hdr monitör aldın diyelim 3500 tl birde ses sistemi aldın 5+1 650 tl burada 11,150 etti bak 7 sene ps plus al 179 den üstüne de kardeşlikle ortalama 7 senede 50 oyun al ortalama 200 tl den baz alırsan

7 yıllık ps plus ki plus ara ara indirime giriyor 179 dan hesapladım 1253 tl hadi dedik zam geldi 1500 olsun düz hesap 7 yılda verdigin para

oyunlarda kardeşlikle aldın sattın ettin ortalama 200 e gelsin 50 oyun aldın 10,000 tl de burası ne etti toplam 7 yılda verdigin para

11.150 ps5+hdr 4k monitör + ses sistemi

10 bin tl de oyun ettimi 21.150

ee 1500 de 7 yıllık plus dedik zamlı filan ettimi toplam 22,650 bin muadil pc yi monitör dahil ıvır zıvır dahil 26 bin e toplarsın

4k gaming adına kimse bana demesin 6-7 ye toplarım diye 6-7 ye topladıgın alette olacak ekran kartı 1660 süper ve r5 3600 bunla da anca 1080p de oynarsın

ps5 in teknik detaylarına uygun bir 4k pc yapın 7000 e imkansız

pc ye parayı bir anda veriyorsun konsola ise 7 senede bu parayı gömüyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 19 Haziran 2020; 23:23:28 >
  • 5 sene önce aldığım pc nin anakart işlemci ramini sattım, kasa psu ve ekran kartı iyiydi halen kullanıyorum, intel 4. Nesilden ryzen a geçiş yaptım oyunlar yağ gibi akmaya başladı. Eylül de nvidia 3000 serisi kartları bekliyorum 4k ya geçiş için yaklaşık 12-15bin tl civarına bence 4k için pc toplanabilir. Ayrıca başka işler için de kullanma şansı ve upgrade mümkün olduğu için bence pc mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornavida -- 19 Haziran 2020; 23:50:13 >
  • oyun oynamanın en ucuz yoludur konsol (makine bazlı konuşuyorum, bizim vergilendirmeleri düşünmeyin)

oyun oynamanın en verimli olduğu yer ise pc.

konsol alıyorum x sene kafam rahat olayı pc için de geçerli. 4690k, z97a gaming 7, 16 gb ram + 1070 ekran kartım var. zamanında bu sistem çok çok ucuz paralara toplanıyordu. o zaman toplandı, hala her oyunu oynuyorum. high-ultra karışık mis gibi de akıyor. ama 60 fps monitörümden dolayı beni tatmin etmediği için upgrade yapmayı düşünüyorum, bana masrafı ne olacak peki?

3600x, anakart, 16 gb ram ve bulabilirsem 1080ti
    1600 lira + 700 lira + 800 lira + 3000-3500 lira = 6000-6600 bişiler

elimdekileri satıp üstüne koyacağım para taş çatlasa 3k.

bak kaç senedir kullanıyorum, hala açamadığım oynayamadığım güzel grafikler göremediğim oyun yok, ona rağmen taş çatlasa cebimden çıkacak para 3k.

pc candır. kullanmasını bilene tabii :) ha ayrıca, pcdeki ultra grafikleri konsolda göremezsiniz.
  • Konsol. Fakir işi ekonomi işiydi eskiden

Şimdi bir oyun olmuş 500₺

PC de ise alternatif çok

Şuan PS4 pro kalitesinde PC toplama 5k bulur peki iki oyun aldın mı ? Hoppp 1000₺ daha gitti

• Oyun icinse ps4 bilgisayarda ayni fiyatada gelse 1 seneden fazla gitmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bilgisayarcıya gittiğimde oyun bilgisayarlarının ömrü 2 yıl demişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.