Şimdi Ara

Kombine kiralayan karaborsacılar. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
7.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 ila 10 yıl arasında değişen üyeliklerimiz ve arkadaşlarımızla buradayız biz. Sen ne hakla yazmamı engelleyebilirsin ki ?

Başta söylediğin şey ile sonda söylediklerin çelişki içinde. Ticaret diyorsun 200 liraya ? Limiti var yani bunun. Bir cevap alamadık şu soruya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pomo

quote:

Orijinalden alıntı: esraoezcan

neymiş efendim soygunculuğu dile getirmiş...getire getire burada mı dile getiriyorsun??? sen etrafındaki soyguncuları iyi takip ondan sonra bilet satanlara bak.Sıraya koyarsak bilet satanların (sözüm ona soyguncu olması) sanırım bu ülkedeki soygunculuk sıralamasında milyonuncu sıralarda falan olurdu! ben sana bi güzellik yapayım mı madem ucuza bilet arıyorsun (kelimelerle dile getirmesende) ben sana batı tribününden liste fiyatına bilet temin edicem,ama yeter ki ağlama

Esracım hadi kardeşim beni sinirlendirme soyguncu takımısınız bide bizim gibi namuslu insanlara laf yetiştiriyorsunuz..Ağzında geveleyip geveleyip birşeyi durma.
    Ben alırsam vergisi kesilmiş bilet alırım.Bizde sizlere yedirecek para yok.

Öyle canımlı cicimli falan konuşma.millet istediğini yapar eder SANANE???seni mi geriyo bu? Hiç buralarda farklı konular açarak bileti ucuza getirmeye çalışma,ya paşa paşa öde 400ü 500ü yada git evinde seyret maçını,hem maç star'da olcak hadi iyisin

• Kalın yazıyorum.Soyguncu arkadaşlar iyi görsün.
    Bura benim konum.Alan arkadaşları uyarmak için açtım.Niye soyguncular yaptıkları işi iyi buluyorsa buradalar.
    Hadi bakıyım beni daha fazla uğraştırmayın.Gidin nerede satarsanız satın.Bu konu sizin karşınızda duran bir konudur.
    Yaptığınız işin önce helal kısmını halledin sonra da vergi kısmını.Soyguncu tayfasısınız kısaca.
    NOKTA.
  • abi resmen şu TV seyircisine gıcık oluyorum. Sene başında bi tarafları yemıyo kombıne almaya, guvenmıolar takımlarına, sonra gelmısler burda ceyrek fınale dayanınca iş bilet bilet diye ağlıolar. Benım dogu ust kombıneme 1000 lıra cıvarında talep geldı kardes, kale arkadası en en en az taş çatlasa 500-600 civarı olur, o yuzden hiç ağlama burda git paşa paşa otur ızle bıyerde. Bundan sonrada madem maça gıtmeyı bu kdr istiosun kombınenı al duzenlı olarak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Şu an tartışmakta olduğun kişi benim yakın bir arkadaşım. O da benim gibi bir öğrenci. Ve tıpkı o da benim gibi birkaç aylık kişisel birikimini Mayıs ayında kombineye yatırdı.

Hiç kusura bakma ama, adam ne istiyorsa onu yapar. Daha sezon sonunda verip parayı almış. İster her maça gider, ister istediği maça kiralar. Hatta isterse kombineyi 8 parçaya bölüp, pena olarak kullanır. Buna asla karışamazsın. Eğer kiralama fiyatlarının yüksek olduğunu düşünüyorsan, yapman gereken tek şey global taraftarlık zihniyetine savaş açmak. Dünyanın her yerinde bu böyle çünkü Tutup da kimseyi yargılayamazsın 80 liralık kombineyi niye 200'e kiralıyor diye. Kimsenin Şampiyonlar Ligi gibi önemli maçlarda düşük fiyatlara bırakmasını bekleme. Piyasası neyse o fiyata gider. Bu düzen yıllardır böyle. Eğer bu düzenden çok rahatsızsan devrim yap, sistemi değiştirmeye çalış. Kulübe dava aç.. kombine sistemini değiştirt. Kombineli taraftarların kimlik kontrolü ile stada girmesini sağla mesela.

Madem maça gitmeye bu kadar can atıyorsun, o halde sen de herkes gibi Mayıs ayında paraya kıyıp alacaktın kombineni. Neden yapmadın ? Dur ben tahmin edeyim. Takımın Şampiyonlar Ligi' nde bu kadar gidebileceğini tahmin etmedin. ''Ya takım kötüye gider de kombine elimde patlarsa..'' korkusuyla hiç bulaşmadın belki de.

Kısacası diyeceğim o ki, çok yersiz ve amaçsız bir tartışmanın içindesin.

Memnunsa yaptığı işten hiç bu konuya gelmeyecekti.Bura benim konum.Yazmasın gitsin ne yapıyorsa yapsın.Ben alan arkadaşları uyardım sadece.
    Bu kadar basit.Senin arkadaşınsa çok pardon beyefendimi diyecektim.Allah aşkına soyguncu tayfası bastı buraları.

Laflarına dikkat et. Burada kimseye ''soyguncu'' demeye hakkın yok.

100 liraya bıraksalar havada kaparsınız. Eğer bunu birisi sorgulamaya kalkarsa da savunmanız ''alan razı satan razı'' olur.
    Fakat işinize gelmeyince karşı tarafa soyguncu dersiniz. Bırakın bu ayakları.. Kimse sizi odunla kovalamıyor karaborsadan bilet alın diye. Eğer bunlardan çok rahatsızsan, alır kombinenin kafan rahat bir şekilde izlersin, kimseyle de muhatap olmazsın bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

Yahu o değilde Karaborsacılık zaten suç, bazıları da gelip inatla suç ve suçluyu övüyor. Buradan birisi kalksa gitse savcılığa suç duyurusunda bulunsa 6 aydan 2 yıla kadar bir kitleseler ne yapabileceksiniz ben ona şaşırıyorum. Cahil cesareti mii, vay beni internette bulamazlar iç güdüsü mü yoksa benim sülalem raad panpa ayağı mı? Şu an gerçekten çok merak ettim...

Bilet ve kombine alımlarında , satın alınmış hakkın maddi bir çıkar doğrultusunda devredilmesinin kanunî-belirtilmiş bir cezası dünyadaki hiç bir anayasada yok. Dövünmeye devam et. Savcılık orada. Stad gişesinin yanında 15-20 kombine ile bekleyen tipler dolu işte o karaborsacılık. Ve organize suç.

Karaborsacılığın ne anlama geldiğini bir öğrenelim ondan sonra verin-veriştirin. Elektronik biletini 1 maçlık kiralayan hiç kimse karaborsacı sıfatıyla yaftalanamaz.

Ha bu arada dediğim gibi savcılık orada , stad önüne gel bir maç , bir kaç fotoğraf çekip savcılığa gitmekte dilediğin kadar özgürsün. Benim karaborsa ile bir işim yok ama alacağın sonucu çok merak ediyorum. Senin etik değerlerin bunu kaldırmıyor olabilir , ama hiç kimse de senin değerlerinle yaşamıyor. Yaftacı , faşizan ve dar bir insansın.

1 tane bilet kiralayan adamla karı satan , torbacı herifleri karşılaştırmışsın. Cana-mala-haysiyete kasıt olmayan bir şeyi nasıl böyle yaftaladığını anlamak pek güç değil , senin düşünce anlayışın yaftalar ve önyargılar kurarak ilerliyor zaten görüldüğü üzere. Sıfat konduramadığın bir şey hakkında düşünce geliştiremediğin belli. Önce düşünüp sonra sıfatlandırabilecek meziyete sahip olmayabilirsin.

Ha bir de kitleseler cezayı bulamıyorlar mı demiş. Senin ismin , cismin biliniyor. Şahsa hakaretten 6 ay ila 2 yıl kitlenmesinden korksan çok daha iyi edersin.

• yönetim kombine satışına limit koysa aslında sorun çözülür. seneye kombinelere %50 zam yapıp 30 bin limit olsa aynı kâr elde edilir ve bu seneki performansın üstüne eminim havada kapılır o fiyata. kalan 20 bin bilet hem karaborsa piyasasını düşürür hem de bilet sıkıntısı çok fazla olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesley Sneijder 10

quote:

Yahu o değilde Karaborsacılık zaten suç, bazıları da gelip inatla suç ve suçluyu övüyor. Buradan birisi kalksa gitse savcılığa suç duyurusunda bulunsa 6 aydan 2 yıla kadar bir kitleseler ne yapabileceksiniz ben ona şaşırıyorum. Cahil cesareti mii, vay beni internette bulamazlar iç güdüsü mü yoksa benim sülalem raad panpa ayağı mı? Şu an gerçekten çok merak ettim...

Bilet ve kombine alımlarında , satın alınmış hakkın maddi bir çıkar doğrultusunda devredilmesinin kanunî-belirtilmiş bir cezası dünyadaki hiç bir anayasada yok. Dövünmeye devam et. Savcılık orada. Stad gişesinin yanında 15-20 kombine ile bekleyen tipler dolu işte o karaborsacılık. Ve organize suç.

Karaborsacılığın ne anlama geldiğini bir öğrenelim ondan sonra verin-veriştirin. Elektronik biletini 1 maçlık kiralayan hiç kimse karaborsacı sıfatıyla yaftalanamaz.

Ha bu arada dediğim gibi savcılık orada , stad önüne gel bir maç , bir kaç fotoğraf çekip savcılığa gitmekte dilediğin kadar özgürsün. Benim karaborsa ile bir işim yok ama alacağın sonucu çok merak ediyorum. Senin etik değerlerin bunu kaldırmıyor olabilir , ama hiç kimse de senin değerlerinle yaşamıyor. Yaftacı , faşizan ve dar bir insansın.

1 tane bilet kiralayan adamla karı satan , torbacı herifleri karşılaştırmışsın. Cana-mala-haysiyete kasıt olmayan bir şeyi nasıl böyle yaftaladığını anlamak pek güç değil , senin düşünce anlayışın yaftalar ve önyargılar kurarak ilerliyor zaten görüldüğü üzere. Sıfat konduramadığın bir şey hakkında düşünce geliştiremediğin belli. Önce düşünüp sonra sıfatlandırabilecek meziyete sahip olmayabilirsin.

Ha bir de kitleseler cezayı bulamıyorlar mı demiş. Senin ismin , cismin biliniyor. Şahsa hakaretten 6 ay ila 2 yıl kitlenmesinden korksan çok daha iyi edersin.

Wesley yarın bizzat gidip kendim görüşeceğim hakim kuzenimle.Eğer şu mesajlarına hallederiz bu durumu derse o zaman görürsün sen.
    Ama evet haklı karaborsacılağa girmez derse buradan sana yazarım.
    Hadi bak işine sen.İşinde yok doğru haksız kazanç sağlayan insan ama neyse.

• Hakim kuzeninle konuşman çok hayırlı olur tabii ki. Ama yaşadığın ülke ve tabii olduğun yasalardan bi' haber olduğun su götürmez bir gerçek. Şu mesajların SS'ini alıp kuzenine dilediğin kadar gösterebilirsin. Ben buradayım pm kutum da her zaman açık. Halledeceğin durumu da çok merak ettim beklemedeyim.
  • quote:

Hakim kuzeninle konuşman çok hayırlı olur tabii ki. Ama yaşadığın ülke ve tabii olduğun yasalardan bi' haber olduğun su götürmez bir gerçek. Şu mesajların SS'ini alıp kuzenine dilediğin kadar gösterebilirsin. Ben buradayım pm kutum da her zaman açık. Halledeceğin durumu da çok merak ettim beklemedeyim.

Konudaki bütün mesajların çıktılarını aldım sen merak etme.2 madde okuyup bilmişlik yapma.Tek bir suç için 50 madde bile var.
    Sen mi bileceksin hakim mi bilecek.Göreceğiz yarın.Beklemede kal.Eğer suç iştigal ediyorsa seni ve şu satış yapanları tek tek savcıya bile vereceğim.A
    Ama suç değilse bu konuya bir daha yazmam zaten.Sadece benim için haksız kazanç soygunculuk tarafı düşünce olarak kalır.

• Bence en mantıklısı yönetimin bu kiralama işine bir limit koyması. Tamam maddi durumun o an iyi olmayabilir, paraya ihtiyacın olabilir, git kirala eyvallah. İstersen 2 milyara kirala. Buna zaten kimse karışamaz. Ama sen eğer tutup da bunu ticarete dökersen, kombine almanın tek amacı, gs maçlarını izlemek değil, başka birlerine kiralayıp kar yapmaksa orada dur demek lazım. Bir kere öyle beleşe yattığı yerden, emek harcamadan para kazanan adama saygı duymamı beklemeyin.

Nike'dan gs forması alanı bile linç eden zihniyet acaba bu duruma nasıl yaklaşıyor? O para şark kurnazı heriflerin yerine gs kasasına girse daha iyi olmaz mı?
  • quote:

quote:

Tabi tabi canım karaborsa yapmak suç değil zaten. Etik değer metik değer değil bu kardeş şerefli olmak şerefsiz olmak. Zaten herkes benim değerlerime yaşıyor olaydı bu konulaı konuşmazdık. Senin ve senin gibilerin değerleri dinleri imanları para. Bir kereden birşey olur mu mantığa bakar mısın? 1 kere ile başlar para tatlı gelir her maçını satar adam ki bunu burada savunanların bir kısmıda buradan çok para kazanmıştır ki bu kadar çemkiriyorlar. O zaman hodri meydan, koy buraya kiraladığın kombineyi resimlerle bilmem nelerle veriyorum mu vermiyorum mu savcılığa? Ben kimseye de durduk yere birşey demem. Tutup sen karaborsayı savunursan ettiğini de bulursun.

Burada karaborsayı savunanlar Allah büyüktür ki tokadı yoktur inşallah yemeğe ekmek bulamaz da karaborsadan ekmek almaya kalkarlar. Hak yiyenin Allah bin belasını versin, onu savunanın da, ona göz yumanın da... Açık ve net!

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

Bence en mantıklısı yönetimin bu kiralama işine bir limit koyması. Tamam maddi durumun o an iyi olmayabilir, paraya ihtiyacın olabilir, git kirala eyvallah. İstersen 2 milyara kirala. Buna zaten kimse karışamaz. Ama sen eğer tutup da bunu ticarete dökersen, kombine almanın tek amacı, gs maçlarını izlemek değil, başka birlerine kiralayıp kar yapmaksa orada dur demek lazım. Bir kere öyle beleşe yattığı yerden, emek harcamadan para kazanan adama saygı duymamı beklemeyin.

Nike'dan gs forması alanı bile linç eden zihniyet acaba bu duruma nasıl yaklaşıyor? O para şark kurnazı heriflerin yerine gs kasasına girse daha iyi olmaz mı?

Bizim anlatmaya çalıştığımız bu ancak arkadaşlar bunu iyi birşeymiş gibi nitelendirmeye devam ediyorlar.Birde yancıları da var.
    Bu insanlar sırf ticaret amaçlı almışlardır bu kombineleri.Hangi Galatasaraylı Real maçını izlemek yerine kombinesini satar ki.
    İşte bunlar Galatasarayı ticaret uğruna tutan insanlardır.Bu kadar basit.
    Ancak öyle bir uzattılar ki birde forumdakilere şirin gözükmeye çalışıyorlar.Yaptıkları iş kısaca haksız kazanç ve soygunculuk.Ve direk tabiri budur.Ne eksik ne fazla.
    Vergiden kaçırıyorlar bir kere.Direk soygunculuk var.

• quote:

quote:

quote:

Tabi tabi canım karaborsa yapmak suç değil zaten. Etik değer metik değer değil bu kardeş şerefli olmak şerefsiz olmak. Zaten herkes benim değerlerime yaşıyor olaydı bu konulaı konuşmazdık. Senin ve senin gibilerin değerleri dinleri imanları para. Bir kereden birşey olur mu mantığa bakar mısın? 1 kere ile başlar para tatlı gelir her maçını satar adam ki bunu burada savunanların bir kısmıda buradan çok para kazanmıştır ki bu kadar çemkiriyorlar. O zaman hodri meydan, koy buraya kiraladığın kombineyi resimlerle bilmem nelerle veriyorum mu vermiyorum mu savcılığa? Ben kimseye de durduk yere birşey demem. Tutup sen karaborsayı savunursan ettiğini de bulursun.

Burada karaborsayı savunanlar Allah büyüktür ki tokadı yoktur inşallah yemeğe ekmek bulamaz da karaborsadan ekmek almaya kalkarlar. Hak yiyenin Allah bin belasını versin, onu savunanın da, ona göz yumanın da... Açık ve net!

Amin renktaşım amin

• quote:

Bence en mantıklısı yönetimin bu kiralama işine bir limit koyması. Tamam maddi durumun o an iyi olmayabilir, paraya ihtiyacın olabilir, git kirala eyvallah. İstersen 2 milyara kirala. Buna zaten kimse karışamaz. Ama sen eğer tutup da bunu ticarete dökersen, kombine almanın tek amacı, gs maçlarını izlemek değil, başka birlerine kiralayıp kar yapmaksa orada dur demek lazım. Bir kere öyle beleşe yattığı yerden, emek harcamadan para kazanan adama saygı duymamı beklemeyin.

Yahu zaten adamlar kombineleri ucuzken aldılar stad önüne gelip ona buna kiraya veriyorlar ki çok süper para kazanıyorlar. Bizim burada ki polyannalarda adamlar alır satar kim ne karışır diyor. Bende diyorum ki kadın satıcıları da uyuşturucu satıcıları da aynı mantıkta. Böyle düz mantık kafası var mı?

Ha an olur adam der ki kardeşim ben gidemiyorum maça al kombine mi sen git ama bu maçın bilet fiyatı bu kadar benide madur etme. Adam öyle demiyor k 10 liralık bileti 100 liraya kakıyor. Zaten suç, zaten yasak, zaten günah ama umurlarında değil. Bir diyor ben fırsatçı adamım banane, öbürü diyor alır satar sanane...

Memleketin hali bu işte. Küçük adamların gölgesi yükselirse orada güneş batıyor demektir derler. Sonra hepimiz otobüste okulda kafede bilmem nerede "ya bu memleket bozuldu" naraları atıyoruz. LA bu memleketi bozan asıl sensin işte. Ama iş Gs-Fb kavgası olursa döner bıçaklarıyla dalalım abi, hırsıza uğursuza teroriste bilmem kime gelince aman bana dokanma yılan. Yuh be valla billa yuh...

• quote:

quote:

Bizim anlatmaya çalıştığımız bu ancak arkadaşlar bunu iyi birşeymiş gibi nitelendirmeye devam ediyorlar.Birde yancıları da var.
    Bu insanlar sırf ticaret amaçlı almışlardır bu kombineleri.Hangi Galatasaraylı Real maçını izlemek yerine kombinesini satar ki.
    İşte bunlar Galatasarayı ticaret uğruna tutan insanlardır.Bu kadar basit.
    Ancak öyle bir uzattılar ki birde forumdakilere şirin gözükmeye çalışıyorlar.Yaptıkları iş kısaca haksız kazanç ve soygunculuk.Ve direk tabiri budur.Ne eksik ne fazla.
    Vergiden kaçırıyorlar bir kere.Direk soygunculuk var.

Bir de bazıları var ki. Forumda bana mesaj atmış, baktım açtığı konulara. Utanmadan hepsinde ayrı yalanlarla (yok işim çıktı, yurt dışına gidicem bilmem ne) milleti kazıklıyorlar. Böyle taraftarlık olmaz. Bunlar şerefsizin önde gidenidirler. Sizleri kesinlikle destekliyorum bu konuda. Kafasını kuma gömmüş gs taraftarına da diyecek lafım yok.

Ayrıca dediğin gibi, hangi gerçek taraftar böyle bir maçı kaçırmak ister. 40 yılın başında çeyrek finalde Real ile eşleşmişsin. Böyle maçların değeri olur mu? Para her şeyi satın alabilir mi? O para 1-2 aya biter, sen de torunlarına anlatacağı maçı kaçırırsın. Hiç de öyle öğrenci falan demeyin, biz de öğrenciyiz. Öğrenci adam gerekirse aç kalır, parasını bir şekilde denkleştirir. 1 milyarlık harçlık mı olurmuş.

Not: Acil nakite ihtiyacı olanlara bir atarım yok.

• kombineyi para almadan verse suç bu diye atıp tutacak mısnız ?
  • HALA POMOYU TAKAN VARMI
    güzel abicim 200liraya ticaret diyorsun 1000liraya soygunculuk öylemi ticarette üst limit diye birşeymi var

daha öncede yazdım eğer sana göre bu iş soygunculuksa mercedes,bmw,lacoste,ali ağaoğlu bilimum lüks malların ticaretini yapanlarda soyguncu. sen demişsin onlar vergisini veriyorlar diye fakat o açıdan bakarsan bu kombine satanlar vergi verecek olsa 700liralık bilet 1000 olur. ozaman bu soygunculuk değildir adam vergisini veriyor auuvvvvvv mu diyeceksin?

• Siz hala şu troll hellmarchi muhattap alıp yorum mu yazıyorsunuz. herif bütün forum tarafından tescilli ağır troll ve işsizin teki boşverin onu.

Sene başında kimse güvenmedi takımına almadılar kombineleri şimdi ağlasınlar boşverin.

İnşallah bu sene %50 zam olur kombinelere de yine alamazsınız siz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizG7

HALA POMOYU TAKAN VARMI
    güzel abicim 200liraya ticaret diyorsun 1000liraya soygunculuk öylemi ticarette üst limit diye birşeymi var

daha öncede yazdım eğer sana göre bu iş soygunculuksa mercedes,bmw,lacoste,ali ağaoğlu bilimum lüks malların ticaretini yapanlarda soyguncu. sen demişsin onlar vergisini veriyorlar diye fakat o açıdan bakarsan bu kombine satanlar vergi verecek olsa 700liralık bilet 1000 olur. ozaman bu soygunculuk değildir adam vergisini veriyor auuvvvvvv mu diyeceksin?

Devlet denetiminde soygunculuğa girmez.Zaten devlet bir hizmetin bedelini eşit tutarda tutar.Birisi 1000 isterken diğeri 700 isterse denetleme başlatır.
    Ancak sen 600 aldığın biletin %18 kdv sini devlete vereceksen soyguncu kavramını oradan kaldırırım.Haksız kazanç durur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.