Şimdi Ara

Kombine kiralayan karaborsacılar. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
7.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FieSTaA

Siz hala şu troll hellmarchi muhattap alıp yorum mu yazıyorsunuz. herif bütün forum tarafından tescilli ağır troll ve işsizin teki boşverin onu.

Sene başında kimse güvenmedi takımına almadılar kombineleri şimdi ağlasınlar boşverin.

İnşallah bu sene %50 zam olur kombinelere de yine alamazsınız siz.

En güzel yorum
  • Spor alanlarına usulsüz seyirci girişi

MADDE 15 – (1) Bu Kanun hükümlerine göre temin edilmiş bileti olmaksızın spor müsabakalarını izlemek amacıyla spor alanlarına giren kişi, adli para cezası ile cezalandırılır. Suçun spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişi tarafından işlenmesi halinde, hakkında üç aydan bir yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(2) Spor alanlarına spor müsabakalarını izlemek amacıyla bu Kanun hükümlerine aykırı olarak seyirci kabul eden veya kabul edilmesini sağlayan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Suçun spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişi lehine işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(3) Spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişiler hariç olmak üzere; spor alanlarının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün tasarrufunda bulunan seyirci yerlerine giriş ve çıkışa ilişkin düzenlemeler çerçevesinde bu alanlara girenlerle ilgili olarak birinci ve ikinci fıkra hükümleri uygulanmaz.

(4) Kendisine ait elektronik kartı bir başkasının spor müsabakasına seyirci olarak girmesini sağlamak amacıyla kullandıran kişi birinci fıkra hükmüne göre cezalandırılır.

(5) Spor müsabakalarına seyirci olarak girişi sağlamak amacıyla elektronik kartı yetkisiz olarak üreten, satan, satışa arz eden, devreden, satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi bir yıldan dört yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu kartı kendi kullanımı için kabul eden ve bulunduran kişi bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/04/20110414-6.htm

Esenler apaçisi kalkmış bana troll diyor.

• quote:

Siz hala şu troll hellmarchi muhattap alıp yorum mu yazıyorsunuz. herif bütün forum tarafından tescilli ağır troll ve işsizin teki boşverin onu.

Sene başında kimse güvenmedi takımına almadılar kombineleri şimdi ağlasınlar boşverin.

Saçma bir örnek vermişsin. Kombineyi alan var alamayan var. Örneğin ben Ankara'da yaşıyorum, bu maçada gitmek istiyorum. Şimdi ben de mi kombine almalıydım? Üstelik forumda görmüşsündür,pek çok sayıda diğer illerden gelmek isteyen gs seyircisini. Ya da o an nakit sıkıntısı olup alamayan veya kararsız kalanda olabilir. Sen niye almadın diye suçlama olur mu?

Yönetimin bu tarz tek maçlık daha çok bilet satması gerekir. Ama az bilet hemen bitiyor, sonra kalan para bu karaborsacı şark kurnazlarına kalıyor.

Benim temennim de o zaman şu olsun, sonraki dönem tüm biletleri bu karaborsacılar alsında tüm gs seyircisi yaşasın bu azınlığın yaşadığı sıkıntıyı. O zaman görürdüm ben sizi alan razı satan razı.

• Ben satanlara satmayın demedim.Alanlara almayın dedim.Bu satanlar çok gerildi bu konuda.Niye yazıyorsunuz hala ben onu anlamıyorum.Tamam yolun yolcusu olmuşsunuz anladıkta yaranız var ki hala konudasınız.Soygunculuk olduğunu düşünmüyorsanız neyi savunuyorsunuz hala.Siz kafanızda düşünceyi tasarlayıp oturtmuşsunuz.Dönüp dolaşıp aynı şeyleri geveliyorsunuz.
    Burada bu konu üzerine savunan mesaj yazan arkadaşlara iyi geceler.Diğer soygunculara ve yandaşlarına selamunaleykum bile demem.
  • Siz neyin kafasini yasiyorsunuz ya.Bilet alip karaborsadan satanla kombinesini fahis fayattan kiralayan adamin yaptigi sey ayni sey.Size gore o zaman karaborsacilikta normal bisey.Karaborsaciliga normal bisey diyen adama adam demem.
  • @pomo

devlet yapınca bişi olmaz zaten değil mi :) böyle diye diye bu hale soktunuz ülkeyi

hellmarch

ah be dostum sidik yarıştırmaya gerek yok türkiyenin en iyi üniversitesinde okuyorum, en iyi semtlerden birinde yaşıyorum şuan ve eminim senin görmediğin göremeyeceğin görsen de aklının ermeyeceği çok çeşitli ortamlarda bulundum. İnsanları yargılamadan önce aynaya bak kendi işsiz sapsız asosyal halini yargıla sonra annene babana sor siz nerede yanlış yaptınız diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

quote:

Saçma bir örnek vermişsin. Kombineyi alan var alamayan var. Örneğin ben Ankara'da yaşıyorum, bu maçada gitmek istiyorum. Şimdi ben de mi kombine almalıydım? Üstelik forumda görmüşsündür,pek çok sayıda diğer illerden gelmek isteyen gs seyircisini. Ya da o an nakit sıkıntısı olup alamayan veya kararsız kalanda olabilir. Sen niye almadın diye suçlama olur mu?

Yönetimin bu tarz tek maçlık daha çok bilet satması gerekir. Ama az bilet hemen bitiyor, sonra kalan para bu karaborsacı şark kurnazlarına kalıyor.

Benim temennim de o zaman şu olsun, sonraki dönem tüm biletleri bu karaborsacılar alsında tüm gs seyircisi yaşasın bu azınlığın yaşadığı sıkıntıyı. O zaman görürdüm ben sizi alan razı satan razı.

Gitmeden birde sana özel teşekkür ediyorum renktaşım.Çok güzel örneklemelerinle konuyu seviyede tuttun soyguncular seviye düşürsede.
    İyi geceler dilerim.İnşallah namuslu bir arkadaştan doğru fiyatına bilet alırsın yada bilet bulabilirsin.
    Ben Madrid maçına gitmek istemediğim halde burada ağlamaklı duygu sömürüsü yapıyor diyenlerede birşey demeyeceğim.İdiot özellikleri donatılmış insan çok bol.

• quote:

quote:

Dostum inşallah kale arkası kombinele bin tlden satışa çıkar ve sayısı yarı yarıya düşer. Bir diğer temennim de inşallah kale arkası biletleri 100 tlden başlar normal lig maçlarına ve senin gibi bir maçlık gelmek isteyenler verir. Sağa sola gideceğine kulübe gitsin.

Bir de zaten sizin gibi sağdan soldan bir maçlık gelmek isteyenler olduğu için fiyatlar tavan yapıyor. Yani kendiniz yükseltiyorsunuz piyasayı.

• Adamlar saka gibi ya suc isliyorlar bide sucu normal biseymis gibi gosteriyorlar.o zaman kumar oynamakta sizin mantiga gore normal bisey.kumarhaneler serbest olmasi lazim sonucta mileti zorla cagirmiyoar kumarhanelere alan razi veren razi.Burda da kombinesini karaborsadan satan adiler piyasaya cikiyoo kendinelerini nasilda savunuyolar.Elektronik bilet ciksin gorucem ben sizin bi tarafinizi.Sattiginiz kisi yaksin mesaleyi ceza bilet sahibine gelsin gorursunuz siz ne olcagini.En hassas oldugum konu bu karaborsa konusu.Bu kombine sahipleri karaborsaciligi bilet alip yapanlara kotu kendinelerine iyi diyorlar niye kombineleri var cunku.Kombinenizin olmasi karaborsacilik yapmanizi mesrulastiriyor mu?
  • quote:

@pomo

devlet yapınca bişi olmaz zaten değil mi :) böyle diye diye bu hale soktunuz ülkeyi

hellmarch

ah be dostum sidik yarıştırmaya gerek yok türkiyenin en iyi üniversitesinde okuyorum, en iyi semtlerden birinde yaşıyorum şuan ve eminim senin görmediğin göremeyeceğin görsen de aklının ermeyeceği çok çeşitli ortamlarda bulundum. İnsanları yargılamadan önce aynaya bak kendi işsiz sapsız asosyal halini yargıla sonra annene babana sor siz nerede yanlış yaptınız diye.

Fiesta konuyu sen maddi duruma getirdin.Forumda zenginde olabilir fakirde.Konuştuğumuz konu farklı.
    Benim babam mali müşavir kuzenlerim hakim avukat.Sizin bu yaptığınız karaborsacılık hem vergi açısından hemde yasa açısından büyük suç ve soygunculuk.Bunuda en iyi ben bilirim.
    Yani konuyu bağdaştırmak istiyorsan benim gibi örnek ver.Birilerine hava atmak için yok şurda oturuyorum orada bulundum deme.Herkes mal varlığını sayacaksa tapuların fotokopilerini koyalımda öyle sidik yarıştıralım o zaman.
    hellmarch gayet mantıklı konuştu.

• quote:

@pomo

hellmarch

Kardeş bak istersen git Princeton' da oku istersen en concon ortamlarında takıl. Birisine troll demeden önce dönecen kendine bakacaksın yaptıklarına bakacaksın. Ha ortamlarda bulunuyorsun ünilerin birine öğlenci birine sabahçı gidiyorsunda ne halt yemeğe gecenin 1.30 unda karaborsacılığı savunuyorsun. Bunu ne ünili adam yapar ne de adam gibi ortamlarda bulunmuş adam yapar. Şu durumda senin her dediğin şaibelidir. Evell Allah anam babam beni ellerinden geldiğince yetiştirmiş ki sizin gibi doğruyu yanlışı ayırt edemeyen karaborsacılara, hırsızlara ağız eyen dingili kırıklara akıl öğretiyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

Adamlar saka gibi ya suc isliyorlar bide sucu normal biseymis gibi gosteriyorlar.o zaman kumar oynamakta sizin mantiga gore normal bisey.kumarhaneler serbest olmasi lazim sonucta mileti zorla cagirmiyoar kumarhanelere alan razi veren razi.Burda da kombinesini karaborsadan satan adiler piyasaya cikiyoo kendinelerini nasilda savunuyolar.Elektronik bilet ciksin gorucem ben sizin bi tarafinizi.Sattiginiz kisi yaksin mesaleyi ceza bilet sahibine gelsin gorursunuz siz ne olcagini.En hassas oldugum konu bu karaborsa konusu.Bu kombine sahipleri karaborsaciligi bilet alip yapanlara kotu kendinelerine iyi diyorlar niye kombineleri var cunku.Kombinenizin olmasi karaborsacilik yapmanizi mesrulastiriyor mu?

Farkında olan adamlar oldukça bu ülke bir gün soygunculardan kurtulacak.Düşüncelerini ve seni kutluyorum renktaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pomo

quote:

quote:

Gitmeden birde sana özel teşekkür ediyorum renktaşım.Çok güzel örneklemelerinle konuyu seviyede tuttun soyguncular seviye düşürsede.
    İyi geceler dilerim.İnşallah namuslu bir arkadaştan doğru fiyatına bilet alırsın yada bilet bulabilirsin.
    Ben Madrid maçına gitmek istemediğim halde burada ağlamaklı duygu sömürüsü yapıyor diyenlerede birşey demeyeceğim.İdiot özellikleri donatılmış insan çok bol.

Teşekkürler güzel sözlerin için

Aslında ben şu an Ankara'da değilim, Danimarka'dayım ve deplasmanda ki Madrid maçına gidicem:) Orada ki örneği genel bir durum olduğu için verdim.

Ama karamsar olmaya gerek yok, bu durum daha fazla uzun sürmez. Hukuki mevzuatı bilmiyorum ama sanmıyorum ki bu durumun yasal olduğunu. Malesef ülkede böyle oturduğu yerden, kısa yoldan parayı kırmayı çalışan çok insan var. Bunların sayısı arttıkça daha fazla dikkat çekerler ve yönetim bu duruma el koyar. Mantıklı olan budur zaten. Kulüp sana o kombineyi para kazan diye vermiyor.

• Neyse ben diyeceğimi dedim. Her maça ücretsiz girebildiğim halde tutup sene başı kombine aldım ve şuana kadar 2 büyük maçta kiraladım. Sadece mantığınız kendinizle çelişiyor bunu anlatmaya çalıştım. Al kombinemi git madrid maçına ben gidemedim desem ikimiz de namuslu, bin tl ver git aga piyasa böyle desem namussuz oluyorsun bu ülkede.

Herkese iyi geceler ! Umarım bedavaya hayrına namusuna size kombinesini 1 maçlık verecek arkadaşlar çıkar da siz de mutlu olursunuz.

daha da mesaj atmayacağım konuya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

quote:

@pomo

hellmarch

Kardeş bak istersen git Princeton' da oku istersen en concon ortamlarında takıl. Birisine troll demeden önce dönecen kendine bakacaksın yaptıklarına bakacaksın. Ha ortamlarda bulunuyorsun ünilerin birine öğlenci birine sabahçı gidiyorsunda ne halt yemeğe gecenin 1.30 unda karaborsacılığı savunuyorsun. Bunu ne ünili adam yapar ne de adam gibi ortamlarda bulunmuş adam yapar. Şu durumda senin her dediğin şaibelidir. Evell Allah anam babam beni ellerinden geldiğince yetiştirmiş ki sizin gibi doğruyu yanlışı ayırt edemeyen karaborsacılara, hırsızlara ağız eyen dingili kırıklara akıl öğretiyoruz...

Dedim sana Fiesta.Hellmarch sabahtan beri mantıklı konuşuyor diye.
    Son vuruşuda ölüm vuruşu oldu sana.Daha da konuşma bence.

• burda kombinesini kiralayan arkadaşlar kendine laf yedirmemek (soyguncu vb gibi sıfatları kendine yakıştıramadığı için) sürekli karşıt görüşlü arkadaşlarla tartışma halinde..

kombinesi olan arkadaşlar niye burda kendinizi açık ediyorsunuz onu anlamıyorum gidin satın istediğinize niye burda adama açıklama yapıyorsunuz üstüne?

Pomo'ya cevabım: arkadaşım bu durum yıllardır var zaten bunu değiştiremezsiniz. yani forum üzerinden yazmakla olmuyor malesef. chelsea - fb maçında da fiyatlar böyleydi sanırım.

Sonuç olarak : Bu sene kombine alanlar şanslı.
  • quote:

quote:

@pomo

hellmarch

Ulkenin en iyiuniversitesive en iyi semtinde oturmus ama haala serefiszligi savunmamayi ogrenememis.O universitede sana kalpazanligi karaborsaciligin suc oldugunu ogretememis.Burdan sunu anliyoruz ne kadar universite okursan oku adamlik okumakla olmuyor.Karaborsayi savunan adama adam demem.

• quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

quote:

quote:

@pomo

hellmarch

Ulkenin en iyiuniversitesive en iyi semtinde oturmus ama haala serefiszligi savunmamayi ogrenememis.O universitede sana kalpazanligi karaborsaciligin suc oldugunu ogretememis.Burdan sunu anliyoruz ne kadar universite okursan oku adamlik okumakla olmuyor.Karaborsayi savunan adama adam demem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre1645

burda kombinesini kiralayan arkadaşlar kendine laf yedirmemek (soyguncu vb gibi sıfatları kendine yakıştıramadığı için) sürekli karşıt görüşlü arkadaşlarla tartışma halinde..

kombinesi olan arkadaşlar niye burda kendinizi açık ediyorsunuz onu anlamıyorum gidin satın istediğinize niye burda adama açıklama yapıyorsunuz üstüne?

Pomo'ya cevabım: arkadaşım bu durum yıllardır var zaten bunu değiştiremezsiniz. yani forum üzerinden yazmakla olmuyor malesef. chelsea - fb maçında da fiyatlar böyleydi sanırım.

Sonuç olarak : Bu sene kombine alanlar şanslı.

Yahu renkdas kombinesi olana karaborsacilik mesru mu? Biletixten tonla bilet alip karaborsa yapan adam serefsiz kombinesi olupta karaborsa yapan normal mi? Yani kombinesi olan adam karaborsa yapmasi normal mi onu tartiaiyoruz.Bizim kombinemiz var karaborsa yapariz diyorlar.Sende mi boyle dusunuyorsun yoksa yaptiklari adilik ama engel olunamaz mi diyenlerdensin.

• Abi ben isin parasında değilim de şu maça belli gerekçeleri olmadan gitmeyen taraftarın gsliginden şüphe ederim açık ve net. Hea bu çok mu umrunda olur hiç önemli değil. Eger sağlığın iyi ise işin yoksa git şu maça . Herşey para değildir !...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.