Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.393
Cevap
25
Favori
90.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Albani , seni TV ci olarak biliyorduk bu uydu alıcı merakı nereden geliyor
  • Takip ettigim kadariyla albani asil uyduda uzman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu yararlıdır

anlatılanlar gerçekse ki itiraz gelmediğine göre gerçek

firmaların milleti öpmek için nekadar hile varsa baş vurduğunu gösterir

hayırlı olsun clonlar
  • Skyway firması, bugün itibariyle 220 - 230 dolar 'dan satışa sürmüş... Fırsatçılık yapıyor yani !

Skyway 'ın cihazında, CI modül girişinin olup olmadığı belirtilmemiş. Yok farzetmek daha doğru olur.

Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi, GreatDVB 'nin münhasırlık anlaşmasını bitmesini bekleyip, yılbaşında şekillenen fiyatlara göre sipariş vermek daha mantıklı olur.

Saygılar, sevgiler.
  • Hocam zatem modül girişi olsa, gözüne sokacak şekilde özellikle belirtiyorlar ki bence de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Hocam zatem modül girişi olsa, gözüne sokacak şekilde özellikle belirtiyorlar ki bence de yok.

Hocam haklısın. Fiyat uçuk olunca, ihtiyatlı olmak adına bu şekilde belirtmek zorunda kaldım.

Zaten, GreatDVB yeni yıldan itibaren piyasaya gireceği için, arada kalan iki aylık dönemde Skyway firması fırsattan istifade etmek için, yüksek fiyatla piyasaya girmiştir.

Bu hareketler, Çin'li firmaların anlaşmalı hareketleri de olabilir. Ben Skyway'ın üretim yaptığını sanmıyorum. Gerçi Skyway'ın da CKD ve SKD üretim tesisleri varmış ! Ama Broadcom 7356 işlemcinin fasonculardan GreatDVB olduğunu öğrendim.

Yani GreatDVB, MaruSys ile münhasırlık anlaşması devam ettiği için, bir miktar uydu cihazını üretip, Skyway firmasına verip piyasaya sürdürtebilir. Bu şekilde abartılı bir fiyatla piyasaya girince, asıl satmak istedikleri fiyat seviyesine zemin hazırlanmış olur.

Çin'liler bu hareketleri geçmişte Dream'ler içinde uyguladılar. Başarılı da oldular. Dream'lerin fiyatı dolar bazında pek erimedi diyebilirim. İlk çıktığı güne göre en fazla, 50 dolar aşağıya indi.

İşte şimdide fiyat zemini oluşturmak için Skyway 'ı sahaya sürdüler.

Kısaca; biraz sabırlı olup, piyasanın oturmasını beklemek gerekiyor.

Fiyatların oturması sürecinde, bu defa kullanıcılar çok avantajlı durumdadırlar. Malum android cihazların piyasa girmesi nedeniyle, potansiyel müşterilerin çoğu android cihazlara yöneldiler. Hal böyle olunca, enigma işletimli cihazların piyasası daraldı. Yani eskisi gibi fiyat seviyelerini tatlı kazanç noktasında tutamayacaklar.

Saygılar, sevgiler.

• Vu üreticisi marusys ile great dvb anlaşmalı olarak çinde üretiyorlarsa neden kore malı deniyor. Bence yanlış bilgi. Great dvb herşeyi ben üretiyorum etiketi yapıştırmak istiyor kendine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatg

Vu üreticisi marusys ile great dvb anlaşmalı olarak çinde üretiyorlarsa neden kore malı deniyor. Bence yanlış bilgi. Great dvb herşeyi ben üretiyorum etiketi yapıştırmak istiyor kendine.

Üretim dünyasında "Fason" çalışmak diye yerleşmiş bir iş terminolojisi var.

GreatDVB, Marusys 'ye fason çalışmaktadır.

Bu fason çalışma ilişkilerinde, çok sayıda anlaşma yapılır. Örneğin belirlenen tarihe kadar, bu cihazın board'undan klon olarak, üretip satmayacaksın diye... İşte bu şekildeki tarihli anlaşmada geçen sürelere, münhasırlık anlaşması diyoruz.

Bunun anlamı; GreatDVB aynı işlemciyi(chipset), işlemci üreticisinden kendi adına da temin ederse, aynı cihazın klonunu üretebilir. Geçmişte üretilen Dream'ler ile Vuo'nun klonları da bu şekilde üretilmiştir. İçindeki parçalardan, örneğin cihazın beslemesi yada Ethernet birimi gibi yerde ufak bir değişiklik yapılır. Bu şekilde orijinal cihaz üretenin/ürettirenin, cihazımın klonu üretildi iddiası boşa çıkarılır. Klon cihazlar yıllardır bu şekilde piyasaya sürülür.

Birde taklit cihazlar var. Malum taklit cihazlarda, görünüm orijinal cihazlar gibi olabilir. Ama taklit cihazların yeteneği hiç bir zaman orijinal cihazlar gibi değildir.

Oysa biz klonlamak derken, orijinalinin birebir kopyasından bahsediyoruz.

Saygılar, sevgiler.

• Duo 2'nin klonu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Duo 2'nin klonu var mı?

Yok.
  • Peki çıkma ihtimali nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki çıkma ihtimali nedir?

Çıkma ihtimali Broadcom firması tarafından, Broacom 7424 no'lu işlemcinin, fasoncu firmalara kullanım izni verilmesine bağlıdır.
  • bu gidişle bir süre sonra onunda klonu çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Çıkma ihtimali Broadcom firması tarafından, Broacom 7424 no'lu işlemcinin, fasoncu firmalara kullanım izni verilmesine bağlıdır.

Çıkarsa da züpeer olur, Klon her zaman farklı heyecandır.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam 6 - 8 ay içinde duo2 'nin de klonunun çıkacağını umuyorum.

Çünkü firma ( marusys ) beklediği satış rakamına ulamayınca, cihazları uygun fiyatla fasoncular eliyle piyasaya sürdürüp, yüksek adetli satışlar üzerinden kar elde etmeye çalışacaktır.

Yani DMM 'nin klon cihazlar çıkmasına göz yumup, fasonculardan pay aldığı gibi...

Bu mesajım ; memleketimde ille de orijinal cihaz kullanacağım diye kendini heder eden, aristokrat kafalı kullanıcılara kapak olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çünkü firma ( marusys ) beklediği satış rakamına ulamayınca, cihazları uygun fiyatla fasoncular eliyle piyasaya sürdürüp, yüksek adetli satışlar üzerinden kar elde etmeye çalışacaktır.

Yani DMM 'nin klon cihazlar çıkmasına göz yumup, fasonculardan pay aldığı gibi...

Bu mesajım ; memleketimde ille de orijinal cihaz kullanacağım diye kendini heder eden, aristokrat kafalı kullanıcılara kapak olsun.

Size bu soru defalarca sorulmuştur büyük ihtimal fakat klon cihazlarda yazılımda sorun oluyor diye okudum yabancı forumlarda. Bu konu duo 2 alcak biri olarak kafamı karıştırıyor.Hoş klon duo 2 nin gelmesine 6 ay var diyosunuz aristokrasi karşıtı biri olarak fiyat ve yazılım bakımından beklemeye değermi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

quote:

quote:

quote:

quote:

Size bu soru defalarca sorulmuştur büyük ihtimal fakat klon cihazlarda yazılımda sorun oluyor diye okudum yabancı forumlarda. Bu konu duo 2 alcak biri olarak kafamı karıştırıyor.Hoş klon duo 2 nin gelmesine 6 ay var diyosunuz aristokrasi karşıtı biri olarak fiyat ve yazılım bakımından beklemeye değermi.

Aristokrasi karşıtı değilim. Her devrin gerektirdiği bir yaşam biçimi vardır. Aristokrasi devride yaşandı ve bitti.

Ancak orijinal cihaz alınca, çok para harcamaktan mutlu olanlar. Bu kafa yapısına sahip insanlar, ancak bu şekilde kendilerini özel hissederek mutlu olabiliyor. İşte aristokrat kafa yapısına sahip olmak böyle bir şey...

Klon Duo2 cihaza gelince; uydu cihazına olan ihtiyacınızın şiddet düzeyi yüksek ise, beklemeden cihaz edinmek daha doğru olur. Elinizde kullanacağınız ekipmanlar var ise, bekleyebilirsiniz.

Yalnız duo2'nin klonunun çıkıp, çıkmayacağı belli değil. Ana üretici firmanın pazarlama politikasına bağlıdır. Ama büyük bir ihtimal ile klonu da çıkar diye değerlendirmekteyim. Çünkü ana firma yeni bir modeli pazara sürdüğünde, eski cihazlara ait modelleri klon piyasası ile satıp, karına bakacaktır.

Enigma işletimli cihazlarda; klon cihazlar ile orijinal cihazların yazılımı aynıdır.

Orijinal ile klon yazılımların farkı ; cihaz açılırken, flash belleğindeki yazılımı RAM 'e yükler. Bu yükleme esnasında yazılım donanımı kontrol eder ve ruhsatlı bir cihazda çalışıp çalışmadığını anlamaya çalışır. İşte yazılımların içinden ruhsat kontrolü yapan bölüm çıkarılınca, yazılım klon cihazlarda da çalışabilir hale gelir.

Bu ruhsat kontrolü yapan bölüm, cihazın ana yazılımı ile ilgili değildir. Yazılım aynı PC'nin açıldığında Windows'u yüklediği gibi, açılış ( boot) yaması ile donanımı k0ontrol etmesi işlemidir. Dolayısı ile yazılım aynı yazılım olduğu için, klon, orijinal farketmeden çalışır.

Sorun yaşandığını söyleyenler yada iddia edenler, genelde cihazı kullanmasını bilmeyen kullanıcılardır. Boot yaması düzeltilmemiş yazılımı klon cihaz yükleyip te, bile bile lades demek acemilik olur.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 9 Kasım 2013; 12:17:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aristokrasi karşıtı değilim. Her devrin gerektirdiği bir yaşam biçimi vardır. Aristokrasi devride yaşandı ve bitti.

Ancak orijinal cihaz alınca, çok para harcamaktan mutlu olanlar. Bu kafa yapısına sahip insanlar, ancak bu şekilde kendilerini özel hissederek mutlu olabiliyor. İşte aristokrat kafa yapısına sahip olmak böyle bir şey...

Klon Duo2 cihaza gelince; uydu cihazına olan ihtiyacınızın şiddet düzeyi yüksek ise, beklemeden cihaz edinmek daha doğru olur. Elinizde kullanacağınız ekipmanlar var ise, bekleyebilirsiniz.

Yalnız duo2'nin klonunun çıkıp, çıkmayacağı belli değil. Ana üretici firmanın pazarlama politikasına bağlıdır. Ama büyük bir ihtimal ile klonu da çıkar diye değerlendirmekteyim. Çünkü ana firma yeni bir modeli pazara sürdüğünde, eski cihazlara ait modelleri klon piyasası ile satıp, karına bakacaktır.

Enigma işletimli cihazlarda; klon cihazlar ile orijinal cihazların yazılımı aynıdır.

Orijinal ile klon yazılımların farkı ; cihaz açılırken, flash belleğindeki yazılımı RAM 'e yükler. Bu yükleme esnasında yazılım donanımı kontrol eder ve ruhsatlı bir cihazda çalışıp çalışmadığını anlamaya çalışır. İşte yazılımların içinden ruhsat kontrolü yapan bölüm çıkarılınca, yazılım klon cihazlarda da çalışabilir hale gelir.

Bu ruhsat kontrolü yapan bölüm, cihazın ana yazılımı ile ilgili değildir. Yazılım aynı PC'nin açıldığında Windows'u yüklediği gibi, açılış ( boot) yaması ile donanımı k0ontrol etmesi işlemidir. Dolayısı ile yazılım aynı yazılım olduğu için, klon, orijinal farketmeden çalışır.

Sorun yaşandığını söyleyenler yada iddia edenler, genelde cihazı kullanmasını bilmeyen kullanıcılardır. Boot yaması düzeltilmemiş yazılımı klon cihaz yükleyip te, bile bile lades demek acemilik olur.

Saygılar, sevgiler.

Dediğiniz cihazı alcam kafama tek takılan yazılım desteği...

• quote:

Hele bir çıksında, yazılım işi kolay...

Olmayan cihazın yazılımını şimdiden düşünmeye gerek yok.
  • quote:

quote:

Hele bir çıksında, yazılım işi kolay...

Olmayan cihazın yazılımını şimdiden düşünmeye gerek yok.

Satışı yapılıyor şu an Duo2 nin yanlışmı biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.