Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.394
Cevap
23
Favori
90.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 adet vu+ solo2 clone cihaz çinden sipariş ettim. Geldiğinde yorumlarımı burdan paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

1 adet vu+ solo2 clone cihaz çinden sipariş ettim. Geldiğinde yorumlarımı burdan paylaşırım.

Hangi firmadan sipariş ettiniz ? Kaça aldınız ?
  • aliexpress den 300usd ems kargo. saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1 adet vu+ solo2 clone cihaz çinden sipariş ettim. Geldiğinde yorumlarımı burdan paylaşırım.

Bora bey hayırlı olsun, cihaz gelince zahmet olmazsa resimli inceleme bekliyoruz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Keyfiniz kaçırmıyayım ama biraz daha bekleseydiniz en azından 250'yi görür gibi geliyordu bana.
    Neyse,hayırlısı olsun! gelince kısa da olsa bir inceleme isteriz.
  • 300 dolar çok pahalı ! Yani klon için...

Bizim beklediğimiz fiyat seviyeleri, 160 - 180 dolar arasıdır.

Yılbaşı sonrasını beklemekte yarar var.
  • aslında şu adamlarla görüşen biri olsa piyasaya 2 ayrı yada 3 ayrı solo çıkartın diye öneride bulunsa

çoğu kişi sharing ile işi götürdüğü için ne modül nede kart okuyucu işe yaramamakta

1ci sırada modüllü kartlı solo2 ikinci sırada modülsüz kart girişsiz solo2 çıkartsalar hem fiyat dibin dibini görür hemde isteyen ihtiyacına yönelik uygun cihaz almış olur

nasılsa klon cihaz bir standart aranmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemilinux -- 12 Kasım 2013; 20:49:40 >
  • Katılıyorum.

Birde solo 2 cihazda silikon tuner kullanılmış olması başından beri kafamı takıldı.

Adamlar cihaza yeni bir segment'miş gibi fiyat çekmişler.

Broadcom 7405 ile 7356 'yı karşılaştırdığımızda; ( Sırası ile )

7405 gerçek hız ; 405 Mhz.
    7356 gerçek hız ; 541 Mhz.

7405 chipset mimari ; 65 nm.
    7356 chipset mimari ; 40 nm.

7405 Veri yolu ; 2 x 32 bit
    7356 Veri yolu ; 2 x 64 bit.

İşte işlemciler yönünden farklar bunlardır.

Bana göre bu fiyat seviyelerinden pahalı...
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    evet çok pahalı yaa..sırf cihaz fiyatı 600tl yi geçiyor..bu fiyata sıksan 2. el bulursun heralde...

@serkanguzel_
  • quote:

Orijinalden alıntı: skindiver

evet çok pahalı yaa..sırf cihaz fiyatı 600tl yi geçiyor..bu fiyata sıksan 2. el bulursun heralde...

@serkanguzel_

Geçen gün bir ilan gördüm, 670 tl fiyat yazmış, pazarlıkla 600 tl alınırdı herhalde...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün mail gelmiş

208 $ tanesi fakat kargo ile ilgili bilgi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreelci

Bugün mail gelmiş

Hah... Şimdi fiyat mantıklı seviyeye yaklaştı...

Klon - orijinal ayrımında, fiyat mantığı şudur ;

Dream 'lerin orijinalleri ile klonu arasında en az 3 kat fark vardır.

Solo2 'nin orijinalinin fiyatı, 450 dolar civarındadır. Klonu da 150 dolar seviyelerinde mantıklı bir fiyat baremine oturur.

Yılbaşı ve sonrasında, cihaza oluşacak talebe göre, fiyat çizgisi gerçekçi seviyelerine oturacaktır. Benim tahminim, 160 - 180 dolar arası olacak fiyatlar.

@emreelci, 208 dolar fiyat veren hangi firma ?
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Arkadaş Çin deyken yanında getirir diye araştırma yapmıştım kargo olmasın diye bir kaç yere mail atmıştım

Herkes stok yok olunca haberdar ederiz diye cevap vermişti

Dünden beri bir kaç mail aldım fiyatlar paylaşılınca foruma faydası olsun diye yazdım

Fiyatı yılbaşı kampanyası olarak belirtmişler

Alibaba dan bulduğum bir firma

detaylar aşağıda

WinKing Electronics Co., Ltd.
    Alibaba website TEL: +86-755-23618791
    Mob. Android & iPhone Viber / Tango / Whatsapp/ wechat : +86-137 6047 5655
    MSN / Facebook: sue.me99@hotmail
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreelci

Bugün mail gelmiş

Kargo 'free' ya da bedelsiz olduğu zaman görmemen imkansız, merak etme gözüne sokarlar.Cihazın fiyatını düşürdüklerinde
    aradaki farkı kargodan çıkarıyorlar... Bence serkan hocanın dediği gibi yılbaşını bekleyin, taşlar bir yerine otursun.
  • 800se klonlari uzun yillar 230-250usd ye sattilar. su anda 200-230usd ye indi. bu fiyatlarin icinde kargo dahil. vu solo 2 200usd inmesini beklemiyorum. en fazla 250-275usd ye iner buda zaman alir. ben kisa surede 275-300usd olur derim.
    bu fiyatlar aliexpress uzerinden alisverisler icin gecerlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskidendi o fiyat seviyeleri... Android cihazlar çıktıktan sonra, engima cihazların piyasası küçüldü. Rekabet arttı.

Android 'çilerin yılbaşından sonra yeni bir atak yapacağı haberini aldım.

2 GB. RAM / 8 GB. ROM 'luk cihazları piyasaya süreceklermiş. Sebebine gelince; cihazda kullanılan yazılımın uydu ve medya işlevlerinin ayrı ayrı donanımlarda işleyeceği, böylece uydu işlevi kullanılırken, cihazın yavaşlama sorunlarının önüne geçileceği belirtiliyor.

Bana göre bu android 'çilerin uydu cihazı piyasasında iddialı olmak istemelerindeki en önemli sebep, duygusal... Yani yüksek kar marjlarıdır. Arkadaşlara android'lerin üzerine hemen atlamayın diye söyledik. O kadarda yazdık çizdik, ama heyecanlanıp aldılar.

Herneyse... Piyasanın kızışması tüketicilere yarayacak... Klon Vu+ 'lar beklenen satış adedini yakalayamayacak bana göre... Bu klon Vu2'lerle ilgili bir diğer haberde klon vu2'lere orijinal yazılım yüklenecek diye söylendi. Bakalım cihazlar kullanıcıların eline geçince, netliğe kavuşur.

• Bu konuda bir mesajda ben yayınlamıştım , gerçek hybrit cihaz için iki ayrı işletim sisteminin çözüm olabileceğini önermiştim.
    ufak ufak bu işleremi girsem acaba
  • albani kullanıcısına yanıt
    selamlar can bey..almanya dan arkadaşım gelicek..sizi takip ettiğim kadar kathrein veya technisat öneriyorsunuz..nokta atış yapmam için hangi model önerirsiniz..cihazda aradığım özellikler konusunda sizinle aynı fikirdeyim..üst düzey görüntü kalitesi yeterli..şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Yılbaşı ve sonrasında, cihaza oluşacak talebe göre, fiyat çizgisi gerçekçi seviyelerine oturacaktır. Benim tahminim, 160 - 180 dolar arası olacak fiyatlar.

Hocam, ağzından bal damlıyor sanki , aslında ben 200 dolara bile razıydım, beklentilerimizin üç vakte kadar gerçekleşmesi dileği ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nodar -- 14 Kasım 2013; 11:17:06 >
  • @nodar 200 dolar şuan çok pahalı

serkan beyin dediği gibi piyasa doyum noktasında , her türden cihaz bolca var android enigma2 kapalı linux kafasına göre linux çeşit bol yani

bu zamana kadar cihazlara abartılı paralar ödendi neden ? nedeni basit cardsharin yüzünden

peki ne oldu sharing tökezleme evresine girdi piyasada sharing destekli fazlası ile cihaz doldu ve dvbs cihazlar teknolojiye ayak uydurmadı uyduramadı 150 dolar çokbile gönül isterki 50 dolar olsun

bu arada güzel bir haberimde var sizlere , turat team olarak clon vu serisine yazılım desteği verme kararı almış bulunuyoruz yazılımlarda gördüğünüz eksiklikleri bildiriniz lütfen :) :) (bu kısım gerekli yerlere göndermedir kimse üzerine alınmasın )
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.