Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.393
Cevap
25
Favori
90.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carloska

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

hocam yemek davetlerinin sonu pek iyi bitmiyor... neden sadece intel le anlaşmaya çalışmış onu anlamadım AMD de işlemci üretiyor ve yanılmıyorsam AMD de alman DMM de alman

Intel derleme işinde neredeyse tekel gibi...

AMD ile de bu çalışma yapılabilir. Zaten DMM, geçmişte 7025 model cihazında AMD 'nin işlemcisini kullanmıştı. Ama enigma ile işlemci arasında herhangi bir arayüz kullanılmamıştı. 7025'teki 300 Mhz.lik AMD işlemci nedeniyle, DMM çokça eleştiri almıştı. Zamansız ve sebepsiz çakılma sorunları yaşanmıştı 7025 model cihazda...

ATI/AMD XILLEON 226 işlemci bulunmaktadır.

Link'ten Dreambox 7025 model cihazın datasheet 'ini indirebilirsiniz.
    http://digilander.libero.it/Zabanitu/

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar )

Yani kısaca; intel'siz bu işler tırmalayarak yürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 20 Ekim 2013; 12:31:22 >

• hocam o ne zamandı bilmiyorum ama AMD şimdi çok gelişti özellikle yeni CEO su sayesinde.. konsol piyasasını tekeline aldı tabi mobilde zayıf intele göre ama uydu alıcılardaki işlemciler nasıldır bilmiyorum APU işlemciler iş yapar mı bu tür cihazlarda mesela (APU =kısaca işlemci içinde ekran kartı) olursa süper olr intel e göre daha ucuz olacağını kesin..
  • Valla ben işlemciler konusunda detaylı bilgilere sahip değilimdir.

Uydu cihazları için gelişmiş işlemci kullanımında, çeşitli çözümler üretilebilir.

Ben uydu cihazları ile ilgili gelişmeleri 15 yıldan beri yakından takip ediyorum. Yani uydu cihazı ve kullanılan işlemciler konusunun tarihçesinin içindeyim dersem, abartmış olmam. Bu nedenle, uydu cihazlarında gelişmiş işlemci kullanımında, nelere ihtiyaç duyulduğunu tarihsel süzgeci içinde okuyup öğrendim.

DMM ve enigma ile ilgili bilgilerim IHAD Team orijinlidir.

Uydu cihazlarında yenilik - üstünlük diye sürülen özellikler, kullanıcı tercihleri nedeniyle değildir. Bir cihazda(örneğin cep telefonu) elde edilmiş birikimlerin bir başka cihaz üzerinde uygulanarak, para kazanma hadisesidir. Biz buna türev yenilikte diyebiliriz. Yani ilk defa icat olmuş bir yeniliği, bir başka tüketici elektroniğinde kullanılması türev yenilik olarak adlandırılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 20 Ekim 2013; 13:08:08 >

• @serkanguzel_, çok yerinde ve aydınlatıcı detay bilgiler için teşekkürler, çok yararlı oldu.
    Peki duo2 deki işlemci için de aynı bilgiler geçerli mi, bilindiği gibi oda 1300 mips,ancak onun işlemci modeli farklı, onda ne gibi farklılıklar mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de-ka -- 20 Ekim 2013; 13:30:00 >
  • olaydan tamamen uzak olan bana basite indirgeyerek bu cihazın ne işe yaradığını birisi söyleyebilirmi?Hızlı çalışan bir uydu alıcısı başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

@serkanguzel_, çok yerinde ve aydınlatıcı detay bilgiler için teşekkürler, çok yararlı oldu.
    Peki duo2 deki işlemci için de aynı bilgiler geçerli mi, bilindiği gibi oda 1300 mips,ancak onun işlemci modeli farklı, onda ne gibi farklılıklar mevcuttur.

Duo2 'deki Broadcom 7424 no'lu işlemci yakından incelemedim henüz...

7424 no'lu işlemci ile ilgili detaylar şu şekilde ;

* 40 nm(nano micron)'lik teknolojiye sahiptir.

* 2 x 64 bit veri yolu mimarisi kullanılmıştır.

* Cihazın DMIPS hız birimi üzerinden, 3000 Mhz. hıza sahiptir.

* MIPS hızı, gerçek hızı ifade etmediği için, gerçek hız birimine dönüştürmemiz gerekiyor.

* 3000 / 1300 = 2.3 MIPS katsayısıdır.

Belki bu işlemci transcoding 'te başarılıdır. Deneyip görmek gerekiyor.

Şu an itibariyle 7424 ile ilgili bunları söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 24 Eylül 2014; 14:04:22 >

• Bilgi için teşekkürler, Broadcom 7424 işlemci için 7356 ile aynı hıza sahip olmakla birlikte wi fi vs gibi farklılıklar var zannediyordum, demek ki hız da da farklılık var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Bilgi için teşekkürler, Broadcom 7424 işlemci için 7356 ile aynı hıza sahip olmakla birlikte wi fi vs gibi farklılıklar var zannediyordum, demek ki hız da da farklılık var.

Tf deki yorumlarda hız farkı olduğunu özellikle belirtmişlerdi ki, solo2 ile duo2 arasındaki fiyat bazındaki farkın
    sadece ön panel displayden değil artı olarak işlemcinin daha yüksek mhz nin performansa katkısını deneyenler anlatıyordu.
    Ama ben yine de her ikisi arasında kalsam solo2 yi tercih ederdim,en azından ileride ikinci ele düştüğünde fiyat farkından fazla zarar
    ettirmez.
  • Anladım, ancak 7424 verilerine bakmaya çalıştığımda onda da mips 1300 mhz hızdan bahsediliyor, bu durumda işlemci hızının aynı olması gerekmez mi?, hız farkı varsa acaba flash ve ram inin kapasitesinin yüksekliğinden mi kaynaklanıyor, veya bilmediğimiz başka bir şey mi var?
  • Evet şimdi baktım Broadcom 'un web sayfasında 7424 işlemci için, 1.3 Ghz. diye belirtilmiş.

Ben daha önce incelediğimde, 7424 için 1400 Mhz. diye belirtilmişti. Bu firma teknik veriler ile sürekli oynuyor. Aynı değişiklikleri 400 Mhz. segmentindeki işlemciler içinde yapmışlardı.

Her iki işlemcinin tanımı ve özellikleri şu şekilde ;

7424 'ün tanımı ve özellikleri ;

7356 'nın tanımı ve özellikleri ;

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Sevgili Serkan abi

senin paylaştığın linklere bakarken şu ilan dikkatimi çekti

http://www.alibaba.com/product-gs/1298941235/Enigma_2_fast_speed_cloud_ibox.html

Cloud ibox2 Powered by a 600Mhz Broadcom MIPS CPU, 4G DDR 3RAM and 2G flash. 3D,PVR ready,
    Supported officially by OpenPLi, OpenAAF and the ViX Team.
    support 3D ,3G,USB,WIFI,HBBTV,Youtube,IPTV,Emu firmware. web tv, more than 7000ch iptv stream
    ing all
    over the world

Abi sence bu mümkün mü ?

ve de performanslı mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: emreelci

Sevgili Serkan abi

senin paylaştığın linklere bakarken şu ilan dikkatimi çekti

http://www.alibaba.com/product-gs/1298941235/Enigma_2_fast_speed_cloud_ibox.html

Cloud ibox2 Powered by a 600Mhz Broadcom MIPS CPU, 4G DDR 3RAM and 2G flash. 3D,PVR ready,
    Supported officially by OpenPLi, OpenAAF and the ViX Team.
    support 3D ,3G,USB,WIFI,HBBTV,Youtube,IPTV,Emu firmware. web tv, more than 7000ch iptv stream
    ing all
    over the world

Abi sence bu mümkün mü ?

ve de performanslı mıdır?

Bu cihazlardan haberim var. Ancak bu cihazların performansı hakkında hiç bir fikrim yok.

Çünkü bu cihaz, herhangi bir cihazın klonu değil.

Cloud Ibox II cihaz hakkında tek bildiğim, Broadcom 7358 işlemci bulunmaktadır. Bu işlemci tek çekirdekli bir işlemci... Dolayısı ile bu cihazlara yüklenen enigma2 yazılımlar tek çekirdekli yapıya göre düzenlenmesi gerekir diye düşünüyorum. Black Hole image'ın tek çekirdekli yapıya göre olan image'ı var. Ancak Black Hole'de sonradan çift çekirdekli işlemciye image'lar çıkarmaya başladılar.

Eğer image team'ler, bu Cloud Ibox II cihazlara uygun yazılım çıkarıyorlarsa mesele yok. Konuya bu açıdan bakarsak, siz önce image'lar bu cihazlara göre hazırlanıyor mu? Bunu araştırın isterseniz. Ondan sonra alıma geçmeniz mantıklı olur.

Enigma2'lerde IP TV uygulamaları, android 'li cihazlara göre biraz ağır kalır. Ama uydu işlevleri yönünden de, adnroid'li cihazlar, bu cihazların gerisinde kalır. özellikle bu cihazlarda görüntü kalitesi, android'li cihazlara göre çok daha iyidir.

Yalnız sizden ricam, klon Vuo Solo2 başlığına başka cihazların değerlendirmesini almayalım. Bu nedenle bu konu ile başka soru sorulmaması dileğiyle...

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Sevgili arkadaşlar,

Özel mesajlardan başımı alamayınca, Klon Vuo+ Solo2 cihazların satıcı link'lerini açık alandan yayınlamaya karar verdim.

Cihazlara aynı klon Dreambox'larda olduğu gibi, modifiye edilmiş yazılımlar yüklenebilir ancak.

Burası GreatDVB fabrikasıdır. Skype ile görüşüp direkt sipariş verebilirsiniz ;
    http://www.greatdvb.com...nux-os-blackhole-images

Burası szskyway fabrikadır. Bu cihazda kart okuyucu var. Modül girişi yok. Bu nedenle çok hesaplıdır ;
    http://www.szskyway.en....Receiver_VU_SOLO_2.html

szskyway 'ın alibaba link'i ;
    http://www.alibaba.com/..._Enigma_2_Linux_OS.html

Bir başka satıcı ;http://www.alibaba.com/..._twin_tuner_VuPlus.html

Bir başka satıcı ;http://www.alibaba.com/...lo_2_linux_vu_solo.html

* Tüm satıcılar mail gönderip, irtibata geçip, paypal, Westhern Union, Money Gram gibi ödeme araçları ile ödeme yapabilirsiniz.

* Alibaba 'daki satıcıların tamamı, talep edilmesi halinde fatura bedelini düşük yazabilirler. Gümrük sorunu olmaz yani...

* Kargo İşleme Merkezlerinde incelenmesi halinde en fazla 7 Euro TRT bandrolü ödersiniz. Gönderilerinizi devlet postası ile gönderilmesi isteyiniz. Bu şekilde gönderi ücreti düşük olur.

* Yurtdışından gelen ürünlerin 1 yıl garantisi olur. Ancak ürünün sonradan arızalanması halinde, gönderme ve alma işleri masraflı olur. Bu nedenle ürünleri garantisi yokmuş gibi düşünmelisiniz.

Cihazların fiyatları, özelliklere göre, 70 ila 170 dolar arasında değişmektedir.

Saygılar, sevgiler.

Merhaba;

szskyway firması ile görüştüm tarzanca bir ingilizce ile :))) VU solo2 henüz üretilmemiş 1 ay sonra piyasa çıkacaklarını söylüyorlar ve üretim başlayınca sizile irtibata geçeceğiz şeklinde bilgi veriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: 007jbond

quote:

Sevgili arkadaşlar,

Özel mesajlardan başımı alamayınca, Klon Vuo+ Solo2 cihazların satıcı link'lerini açık alandan yayınlamaya karar verdim.

Cihazlara aynı klon Dreambox'larda olduğu gibi, modifiye edilmiş yazılımlar yüklenebilir ancak.

Burası GreatDVB fabrikasıdır. Skype ile görüşüp direkt sipariş verebilirsiniz ;
    http://www.greatdvb.com...nux-os-blackhole-images

Burası szskyway fabrikadır. Bu cihazda kart okuyucu var. Modül girişi yok. Bu nedenle çok hesaplıdır ;
    http://www.szskyway.en....Receiver_VU_SOLO_2.html

szskyway 'ın alibaba link'i ;
    http://www.alibaba.com/..._Enigma_2_Linux_OS.html

Bir başka satıcı ;http://www.alibaba.com/..._twin_tuner_VuPlus.html

Bir başka satıcı ;http://www.alibaba.com/...lo_2_linux_vu_solo.html

* Tüm satıcılar mail gönderip, irtibata geçip, paypal, Westhern Union, Money Gram gibi ödeme araçları ile ödeme yapabilirsiniz.

* Alibaba 'daki satıcıların tamamı, talep edilmesi halinde fatura bedelini düşük yazabilirler. Gümrük sorunu olmaz yani...

* Kargo İşleme Merkezlerinde incelenmesi halinde en fazla 7 Euro TRT bandrolü ödersiniz. Gönderilerinizi devlet postası ile gönderilmesi isteyiniz. Bu şekilde gönderi ücreti düşük olur.

* Yurtdışından gelen ürünlerin 1 yıl garantisi olur. Ancak ürünün sonradan arızalanması halinde, gönderme ve alma işleri masraflı olur. Bu nedenle ürünleri garantisi yokmuş gibi düşünmelisiniz.

Cihazların fiyatları, özelliklere göre, 70 ila 170 dolar arasında değişmektedir.

Saygılar, sevgiler.

Merhaba;

szskyway firması ile görüştüm tarzanca bir ingilizce ile :))) VU solo2 henüz üretilmemiş 1 ay sonra piyasa çıkacaklarını söylüyorlar ve üretim başlayınca sizile irtibata geçeceğiz şeklinde bilgi veriyorlar

GreatDVB firması üretiyor. Ağustos başındaki fuara gittiğimde, orayı da ziyaret etmiştim. Birde orası ile görüşün isterseniz...

Esasında szskyway firması da üretiyordur. Şu sıra perakende açılmak istemiyor olabilirler. Zira belli müşterileri var ve o müşterileri ile münhasırlık ilişkileri var. Münhasırlık anlaşmaları sona ermeden göndermek istemiyor olabilirler yani...

Bir diğer özelden sorduğunuz konu ise, geçmiş mesajlarına bakarsanız, android cihazlara ait link'leri de bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• Transcoding'i genelde Vu+ kullanıcıları başarılı buluyor; özellikle son yazılımlar ile...

Benimde almayı düşündüğüm bir cihazdı ama sizin söyleminiz kafamı karıştırdı...

Duo2 mi almalıyız yani?

Amacım sağlıklı bir şekilde, 3G üzerinden iPad/iPhone'dan izleyebilmek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 27 Ekim 2013; 21:48:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Transcoding'i genelde Vu+ kullanıcıları başarılı buluyor; özellikle son yazılımlar ile...

Benimde almayı düşündüğüm bir cihazdı ama sizin söyleminiz kafamı karıştırdı...

Duo2 mi almalıyız yani?

Amacım sağlıklı bir şekilde, 3G üzerinden iPad/iPhone'dan izleyebilmek...

Kafa karışacak bir şey yok.

Sırf kafa karışmasın diye, bu başlıkta yukarıdaki mesajlarda, solo2 ve duo2 'nin işlemci özelliklerini resim olarak ekledim ki, kullanıcılar farkı görüp anlayabilsinler diye...

Cihazın yayınını kablosuz bağlantı ile izlemek ayrı bir konu, transcoding ayrı bir konu...

Transcoding; cihaz içinde çözümlenen şifreli bir kanalın, cihazın Ethernet çıkışından internet iletimi vasıtası ile bir başka engima2 'li cihazda izlenebilmesi imkanıdır. Yani kullanıcı, kendi cihazı içinde çözümlediği şifreli herhangi bir yayını, internet bağlantılı bir başka IP 'deki cihaza iletebiliyor.

Tabi cihaz transcoding yaparken, yoğunlaşmış görüntü verisini upload ettiği için, bu işi işlemcinin gücü marifetiyle yerine getirmektedir.

İşte ben fuarda iken, solo2 'ye transcoding yaptırdılar ve biraz takılmalar gördüm. Bu nedenle solo2 'nin transcoding performansını beğenmedim. Belki bize Show yapanlar becerememiş te olabilir.

Duo2 ile transcoding performansı nasıldır, görmedim. Ancak duo2 'nin işlemcisi daha yetenekli olduğu için, transcoding 'i düşünenlerin, duo2 ile başlaması daha mantıklı olur diye bir öngörüde bulundum.

Umarım yeterince açık ve anlaşılır anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 27 Ekim 2013; 22:01:52 >

• Serkan bey sizin önerileriniz ve araştırmalarınız gerçekten çok değerli bu açıdan beğeni ile takipçinizim. katkılarınıza teşekkürler
    Serkan bey Klon Vuo Sulo 2 cihazları internetten inceledim kafama takılan tek konu yazılım sorunları nasıl çözülebilir , örneğin blackhole yeni yazılımı çıktı bu yazılım çıkınca nasıl adapte edebiliriz cc cam olmadan bu cihazlar pek fonksiyonel değil ip tv yeni numara ama oldukça önemli benzer şekilde bu cihazlarda XBMC gibi programların uygulamaları nasıl olabilir. Ben üreticilerin sitelerini çok zayıf buldum bu konularda sizden gelecek yeni yorumlar çok önemli. Ben şu anda ATLANTA HD BOX kullanıyorum ama bu aralar özellikle XBMC uygulamalarına merak saldım ve ikinci bir cihaz düşünüyorum . Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Serkan bey sizin önerileriniz ve araştırmalarınız gerçekten çok değerli bu açıdan beğeni ile takipçinizim. katkılarınıza teşekkürler

Serkan bey Klon Vuo Sulo 2 cihazları internetten inceledim kafama takılan tek konu yazılım sorunları nasıl çözülebilir , örneğin blackhole yeni yazılımı çıktı bu yazılım çıkınca nasıl adapte edebiliriz cc cam olmadan bu cihazlar pek fonksiyonel değil ip tv yeni numara ama oldukça önemli benzer şekilde bu cihazlarda XBMC gibi programların uygulamaları nasıl olabilir. Ben üreticilerin sitelerini çok zayıf buldum bu konularda sizden gelecek yeni yorumlar çok önemli. Ben şu anda ATLANTA HD BOX kullanıyorum ama bu aralar özellikle XBMC uygulamalarına merak saldım ve ikinci bir cihaz düşünüyorum . Selamlar.

Cihaz klon olduğu için, orijinal yazılım önce modifiye edilmesi gerekiyor. Cihazın çok satması isteniyorsa, yazılımlar da sürekli modifiye ediliyor zaten... Yani herşey satış öngörüsü üzerinden şekillenmektedir. Bu cihazların fiyatları uygun olduğu için, alan kişi sayısı çok fazla... Yani klonlar için yazılım desteğinin sürekli olacağını tahmin edebiliriz.

Broadcom işlemcili cihazlarda, işlemci + enigma2 kullanımı nedeniyle, IP TV uygulamaları, android 'li cihazlara göre biraz yavaş kalmaktadır. Flash program desteği bu cihazlara verilemiyor. Verilemeyince, IP TV uygulamaları biraz yavaş kalmaktadır.

Malum android işletimli cep telefonlarında IP TV uygulamaları uzun zamandan beri var. İşte android işletimli uydu cihazlarını bu sayade gördük. Ama android'li uydu cihazlarının, uydu bölümlerine ait yazılım ve kullanımı, enigma cihazlar gibi kullanışlı değil...

Vuo cihazlarda XBMC 'yi yakından incelemedim. Ancak yukarıda açıkladığım nedenle, XBMC uygulaması da enigma'lı vu'larda yavaş kalacaktır. Böyle olduğu bilindiği içinde, Vu XBMC uygulaması için ayrı bir cihaz çıkardı galiba...

Bu arada enigma işletimli Vu cihazlar ile Android 'li cihazların görüntü kalitesi kıyaslanmaz bile... Android'li cihazlarda, HD yayın, abartısız SD gibi...

Kısaca; hangi alana ilgi duyuyorsanız, cihaz seçimini ona göre yapmalısınız. ( Enigma2 yada android )

Kullandığınız HD box ile android 'li cihazların görüntü kalitesi birbirinin aynısıdır diyebiliriz. Kendi cihazınızın görüntü kalitesinden memnunsanız android'li cihaz alıp, XBMC uygulamalarından etki bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Android'li cihazlar için şu an için iki tüner desteği yoktur. Cihazlarda display yoktur. Yazılımlarında osilasyon son derece yüksektir. Yani stabilite yoktur. v.s. v.s...

Benim bu konularla ilgili genel düşüncem; internete gireceksem PC'den girerim. Uydu yayını izleyeceksem, uydu cihazı ile izlerim. İnternet'ten TV'ye bağlı bir şekilde film izleyeceksem, bu işe uygun cihazlarla izlerim.

Tercihlerinizi bu mantık üzerinden şekillendirirseniz, alacağınız cihaz en azından bir işi en iyi yapacağından, mutsuz olmasınız. Yoksa o muydu? bu muydu? derken cebelleşip durursunuz.

Kolay gelsin.

• Üstadım

verdiğin linklerde modül girişi olmayan sadece kart okuyuculu 80 $ olan cihazdan almaya çalışıyorum ama elemanlar hep ofline şu an bir arkadaşım Schenzen de haftaya dönecek kargoyu ona yönlendireceğim ekonomik olsun diye o getirecek ama alibaba üzerinden ve kendi siteleri üzerinde de satıcıya ulaşamıyorum

Bir tavsiyen var mıdır
  • Valla hocam, bu çinliler nevi şahsına münhasır insanlardır.

Yani kontak kurmalarını beklemekten başka çare yoktur.

Bende başka adresleri yok maalesef...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.