Şimdi Ara

Klimasız araca klima taktırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
3
Favori
83.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Klimasız binek araçlara sonradan klima taktırmak mümkün mü?

Nerede yaptırabilirim ve maliyeti ne kadar olur?

• klima motorunu motora nasıl ekleyeceksiniz?

Triger gibi o da kayışlı düzenekte... belki aynı aracın, aynı motorlu klimalı olanından çıkma parçalarla ayarlayabilirsiniz... Ayrıca klima radyatörü de var... çok maliyetli olablir. o kadar uğraşacağınıza satıp klimalı alın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

en kralı split klima zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

en kralı split klima zaten

Alıntıları Göster
    Yapılır, özellikle eğer klimalı modeli varsa uygun parçalar monte edilir ve olur.

2.000 tl den aşağısı zor gibi.

Ancak...

Araç içi yalıtımında güncellenmesi lazım, yoksa soğutmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Yapılır, özellikle eğer klimalı modeli varsa uygun parçalar monte edilir ve olur.

2.000 tl den aşağısı zor gibi.

Ancak...

Araç içi yalıtımında güncellenmesi lazım, yoksa soğutmaz.

Alıntıları Göster
    klimalı modeli vat hatta araçta klima düğmeside var basınca yanıyor ama kliması yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

klimalı modeli vat hatta araçta klima düğmeside var basınca yanıyor ama kliması yok

Alıntıları Göster
    Bende de 2005 Albea var kliması yok fakat takılabilir mi? takılırsa kaç paraya malolur acaba? bilgisi olan yazabilir mi? firma adı verirseniz de iyi olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: canercp

Bende de 2005 Albea var kliması yok fakat takılabilir mi? takılırsa kaç paraya malolur acaba? bilgisi olan yazabilir mi? firma adı verirseniz de iyi olur :)

Alıntıları Göster
    Pert araçların parçlarını alıp montaj yaptırabilirsiniz. En ucuzu bu olur ama çalışma garantisi olmaz, sonuçta çıkma parça. Eğer servisten sıfır taktırmaya kalkarsanız 2000den ağız açarlar artık Allah ne verdiyse artar o fiyat. Mevcut aracı satıp klimalısını almak daha ucuza gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Pert araçların parçlarını alıp montaj yaptırabilirsiniz. En ucuzu bu olur ama çalışma garantisi olmaz, sonuçta çıkma parça. Eğer servisten sıfır taktırmaya kalkarsanız 2000den ağız açarlar artık Allah ne verdiyse artar o fiyat. Mevcut aracı satıp klimalısını almak daha ucuza gelir.

Alıntıları Göster
    valla arabanın pertide bulunmazki 99 model daewoo lanos
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

valla arabanın pertide bulunmazki 99 model daewoo lanos

Alıntıları Göster
    Çok pahalıya mal olacaktır ve tam randımanla çalışmaz bu nedenle satıp klimalı bir araca o parayı vermek daha mantıklı.
  • Takılırmıs araba almadan once ustaya sormustuk ama arabanın radyotoru yada baska bısıyenı bozuyormus oyuzden onermedı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete321

Takılırmıs araba almadan once ustaya sormustuk ama arabanın radyotoru yada baska bısıyenı bozuyormus oyuzden onermedı
    Aslında bir ara peltierle yapılabilecek ve aküden beslenecek bir klima düşünüyordum ama peltier normal klimaya göre 5-6 kat daha verimsiz çalıştığını öğrenince vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Aslında bir ara peltierle yapılabilecek ve aküden beslenecek bir klima düşünüyordum ama peltier normal klimaya göre 5-6 kat daha verimsiz çalıştığını öğrenince vazgeçtim.

Alıntıları Göster
    En verimli çalışanlar arabanın donanımında opsiyon olanlarmış.
    Zamanında eniştenin 2001 berlingo ya taktırmıştık pek verimli değildi klimayı açınca hararet hemen yükselirdi
  • Kayis degisecek, radyator degisecek, radyator fani buyutulecek, kompresor, tesisat (borular vs) ilave elektrik tesisati. Cikma parcalarla 2000 liraya mal olur. Onemli olan araban ne? Motoru bu yuku kaldiracakmi? Hararet icin ilave onlem alinmasi gerekecek. Yakit tuketimin artacak. Ama olmaz diye birsey yok.
  • En ideal çözüm elindekini satıp klimalısını almak..
    Emin ol...
  • Zamaninda ben Renault Broadway otomatil aracıma klima taktırmıştım. Orjinalinde yoktu hiçbir modelinde.. Baya iyi sonuç verdi aracı uzun yıllar kullandım.. tık demedi.. yani evet yapılıyor, sorunsuz bile olabiliyor!

• Üzücü ama hortlamadan önceki son yorumda dolar kuru 1,8093 TL  

• Daha da üzücü haber son yorum yapıldığında dolar kuru 8 TL. Güncel kur 27 TL civarı

• phenom41 P kullanıcısına yanıt

ilk konu açıldığında 1.87  

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.