Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2521. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25192520252125222523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jemjem

Bosch a da baktım ama klimayı klimacıdan almaya karar verdim. İklimsa cok güven veriyor...plus serisi cok pahalı beni aşıyor malesef

Boschun klimasınıda Bildiğim kadarıyla MİDEA yapıyor....

• yimust kullanıcısına yanıt

Üstad 6 yıllık klima için yine de çok değil bence. Tabi ki inverter klima candır orası ayrı.

• the flying dutchman kullanıcısına yanıt

evet oda evin odalar bölümünde görev yapıyor, nerde eski vestel, nerde yeni vestel....

Hocam son bir manevra ile sigma plus SGM12INVDMH aldım :) ama bu sefer iyi araştırdım. H plusın yeni seri , G plusın eski seri , T comfortun yeni seri , S comfortun eski seri , R comfortun en eski seri ... H serisini 5300 e bağladım bayiiden..yarın geliyor..Aradığım tüm özelliklere sahip. Tam bir f/p resmen.. Baya yordu bu iş ama içim rahat bir alışveriş oldu..+330 TL ye + 3 yıl garanti ve +200 TL ye WİFİ aparatı ile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jemjem kullanıcısına yanıt

nihayet doğruyu yaptın, güle güle kullanın; aynı klimayı oğluma taktırdık, 300 tl de ek garanti olmuştu, uzun mesafe soğutma etkisi var.

Benim boscha kaçmam diğer emektar vestel klimamın dışında Tüm eşyalarım Bosch, klimada bosch olsun dedim.Ondan...

Mitsubishi heawey de iyi klima ama sabancının sattıklarından değil....asıl R32 gazlı olanları linkini verdiğim firma getiriyor, montajınıda o firma yapıyor.....

Yalnız aman aman, klimanın montajında en az 15 dakika vakum u yaptır, 5mt boru hakkın var, mesafe kısa olda dahi 5 mt.boruyu döşettir, boru bakırdır, iklimsa bakır boru kullanıyor.....çok uzun mesafe deyipte boruyu kestirme, fazlasını dış ünitenin etrafına toplasınlar.....borunun uzun olması klimanın perpormansını kısaltmaz, artırır .

• Tamam hocam. Zaten vakumlama en az 15 dk olayından haberim var.. ama boru olayını bilmiyordum ona da dikkat edeceğim, teşekkür ederim

Hocam Sendeki modeli FTXZ35N mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: the flying dutchman

Ururu Sarara ile Ağustos faturam normalden 100 lira daha fazla geldi. Yoğun kullanım, 22 derece ve otomatik fana sabit bir şekilde kullandım. Verdiğim en mantıklı karar oldu.

12.000 btu 21.000 tl , bu klima gerçekten bu parayı edermi, kaç yılda kendini amorti eder....

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

12.000 btu 21.000 tl , bu klima gerçekten bu parayı edermi, kaç yılda kendini amorti eder....

Alıntıları Göster

Eder, ettiğini düşündüğüm için tercih ettim zaten. Ben 16500 tl'ye aldım. Bu şekilde elektrik sarfiyatı yaparsa diğer klimaların elektrik sarfiyatını düşünürsek bir kaç yıla kendini amorti eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Hocam Sendeki modeli FTXZ35N mi?

Evet hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: joney1st

Peki hocam 5 kademeli filtreleme sisteminin içeriği hakkında bilgi var mı

Alıntıları Göster

Toz Filtresi, CatechinFiltre, Koku Giderici Filtre, Gün Işığı Filtre

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

konu bununla alakalı olmasın;Mehmet.Akif

www.vestel.com.tr
    Vestel’den Evlere Güneş Gibi Doğan Gün Işığı Teknolojisi | Vestel
    https://www.vestel.com.tr/kampanya/gunes-gibi-dogan-teknoloji

Evet hocam bu özellikten bahsediyorum

Yeni nesil olunca ne artısı var?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Hocam kışın ısınma amaçlı kullanacakmısın?

Performans nasıl acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Hocam kışın ısınma amaçlı kullanacakmısın?

Performans nasıl acaba?

Kullanacağım hocam. Çok merak ediyorum. Kağıt üstünde ısıtma değerleri soğutmadan daha iyi gözüküyor. Apartman merkezi sistem. Yöneticinin kazanı açıp kapatma saatlerinden çok rahatsızım.

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

Yeni nesil olunca ne artısı var?

ısıtma soğutmada R32 gaz daha üstün, R32 ile R410 gazı internette araştırın, ....

Performansları çok yakın. Açıkçası gaz tipinden ziyade klima modelinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Klima modelleri benzer fiyatlar da aynıysa r32 alınır. Ancak r410 lu model fiyat avantajı sağlıyorsa 410lu tercih ederim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

Performansları çok yakın. Açıkçası gaz tipinden ziyade klima modelinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Klima modelleri benzer fiyatlar da aynıysa r32 alınır. Ancak r410 lu model fiyat avantajı sağlıyorsa 410lu tercih ederim.

ilk edapta öyle gözüksede, uzun vadede enerji tasarrufu ön plana çıkıyor, verdiğiniz R410 gaza göre fazla parayı enerji tasarrufu ile amorti edersiniz, ...klimaların R32 ye dönmeleri bu yönde,..yoksa R410 a devam ederlerdi....

Hocam bende ısınma amaclı almıştım İlk cıktıgı zamanlarda halen kapalı kutu kurulumu bekliyor iş güç derken kurdurmaya sıra gelmedi.ısınmada iyi ve ekonomik ise kurdurmayı düşünüyorum aksi halde klima kullanımını bir kenara bırakıp satmayı düşünüyorum.Isınmadaki deneyimlerini bekliyorum hocam teşekkürler.

• Arkadaşlar Samsung 12000 lik klima seçimi yardımcı olur musunuz . Samsung diyorum çünkü değişim kararım var 2020 yada 2021 model sunacaklar . Fakat windfree modeli ile ilgili su damlatma ve ses problemi şikayetleri okudum Şikayetvar da

• 
Sayfa: önceki 25192520252125222523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.