Şimdi Ara

Klima Suyunun Saksı Bitkilerine Etkisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
32.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bildiğiniz üzere yaz sıcakları hız kesmeden bunaltmaya devam ediyor. Bende zamanımın büyük bir kısmını evde geçiriyorum ve klima sürekli çalışıyor. Klima suyunu biriktirip bitkilere döküyorum. Geçen gün suyu koklamaya çalıştım fakat kokusu hiç de hoş gelmedi. Sizce klima suyunun bitkilere bir zararı var mıdır? Bilen arkadaşlardan bu konuya açıklık getirmelerini istiyorum.

Saygılar

• klima suyu saf sudur.o yuzden sorun yaratıyo olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykts

klima suyu saf sudur.o yuzden sorun yaratıyo olabilir.
    ne tarz bir sorun yaratabilir. Sizce klima suyunu vermemem mi gerekir? Sadece 2 kere verdim klima suyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: enico

ne tarz bir sorun yaratabilir. Sizce klima suyunu vermemem mi gerekir? Sadece 2 kere verdim klima suyunu

Alıntıları Göster
    o kerede gözlem yaptınız mı sorun varmı
  • quote:

Alıntıları Göster
    iinde mineral yoktur. sadece dibi ıslak olur saksıların ayrıca o koku serpantinlerin alüminyum-bakır kokusudur
  • klima suyunu bitkilere dökme fikrini kim verdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

iinde mineral yoktur. sadece dibi ıslak olur saksıların ayrıca o koku serpantinlerin alüminyum-bakır kokusudur

Alıntıları Göster
    perpada klima sularını bitkilere dökmeyin yazardı bende hep merak ederdim mesajım bvulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helgin

perpada klima sularını bitkilere dökmeyin yazardı bende hep merak ederdim mesajım bvulunsun

Alıntıları Göster
    Saf su olduğu için mineral yoktur. Ondan olabilir onun dışında bir sorun olmamsı lazım. Bitkilerin şikayeti nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

klima suyunu bitkilere dökme fikrini kim verdi?

klima suyunu bitkilere dökme fikrini kimse vermedi. benım aklıma geldi ama pek de iyi bir fikir değilmiş. Bundan sonra dökmeyeceğim. Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
  • quote:

Klima suyunun içerinisinde neden aliminyum bakır bulunur. ?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Sadece saygılar yazısını okudum birşey diyemeyeceğim bb.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Şöyle bir açıklama yapılabilir. Eğer ki klima suyu saf ise, yani sadece H2O'dan oluşuyorsa saksıya döktüğünüz zaman, bitkiniz mineralsizlikten ölür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Hawk

Şöyle bir açıklama yapılabilir. Eğer ki klima suyu saf ise, yani sadece H2O'dan oluşuyorsa saksıya döktüğünüz zaman, bitkiniz mineralsizlikten ölür.

Alıntıları Göster
    la sanki suyun litresi 5 tl anasını satayim.ac musluktan dok bi surahi.niye kastın kendini bukadar.
  • quote:

Alıntıları Göster
    içinde japon balığı beslemeyi dene suyun saflık derecesini ölçelim.
  • sallayan sallayana

sudaki minarellerin bitkiyle ne alakası var. bitki topraktaki minarelleri alır. bunun içinde suyu kullanır. suyun saf olması bir şeyi dğeiştirmez. önemli olan klima suyunun için de bitkiye zarar verecek kimyasal kirliliklerin olmamasıdır. asit veya metaloksit içeren bir su bitki için zararlı olabilir misal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 26 Ağustos 2011; 20:29:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

sallayan sallayana

sudaki minarellerin bitkiyle ne alakası var. bitki topraktaki minarelleri alır. bunun içinde suyu kullanır. suyun saf olması bir şeyi dğeiştirmez. önemli olan klima suyunun için de bitkiye zarar verecek kimyasal kirliliklerin olmamasıdır. asit veya metaloksit içeren bir su bitki için zararlı olabilir misal.
    klima montajı yapan eleman çiçeklere döküünce klima suyu çiçek ölür demişti ama açıklama yapmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

klima montajı yapan eleman çiçeklere döküünce klima suyu çiçek ölür demişti ama açıklama yapmadı

Alıntıları Göster
    Su mu yokk
  • quote:

Alıntıları Göster
    Dar gelirligin alemi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Dar gelirligin alemi yok

Alıntıları Göster
    gemide klima günde 2 ton su yapiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marinerocyp

gemide klima günde 2 ton su yapiyordu.

benim klima günde max 15 lt su yapıor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.