Yüzbaşı
06 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 386 (Bu ay: 57)
Gönderileri

Şu video çıktı karşıma, bir izleyin değişim var mı?

https://www.instagram.com/reel/CoFxbNADkUK/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bugün kağıdım bitti

En son korona zamanı almıştım d&r dan

O zamanlar güzel kupon kampanyası olurdu beleşe alırdım

Bugün kağıt alayım dedim

İlk girdiğim sitede 305 TL gördüm :S

2 sene önce 18.90 a aldığımın aynısı

Resim kağıtları da 40-50 TL olmuş tanesi

www.timeturk.com
Değişiklik ulusalcıları rahatsız etti - Timeturk Haber
https://www.timeturk.com/tr/2010/11/10/degisiklik-ulusalcilari-rahatsiz-etti.html

13 sene önce yazmışlar, bugün tablonun ne kadar net olduğu açık değil mi?

Benim anlamadığım gerçek Chp liler nasıl bu duruma ses çıkarmadı? Aradan 13 sene geçmiş hala ses çıkaran yok.

Biz ses çıkarınca akp trolü oluyoruz. Daha geçen hafta hesabım ceza aldı dh de.

Ben dh ye 2008 üyesiyim, o zamanlar liseliydim. Ekran kartı videosu izlerdim dh de. Yıl oldu 2023. 1 yıllık hesabı olan adam geliyor beni aktrol ilan ediyor.

Bu sol gericiler herkesten daha tehlikeli.

Genç: "PKK bağlantılı olan Nuşirevan Elçi'yi neden başdanışmanınız yaptınız?"

Kemal Kılıçdaroğlu: "CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?"

Bu adam başa gelirse neler olacağını şimdiden tahmin edebilmek zor değil.

şimdi burdan birileri yine çıkıp diyecek akp trollü vs ama seçimlerde yapacağım şey aynen bu olacak.

Bin tane sorunla beni hayatımı berbat eden partiye basacam oyu.

Nedeniyse apaçık ortada. Seçimi tekrar kaybeden sol gericilerin Chp den temizlenip bir sonraki seçime Ulusalcı bir Chp ile girmek.

Bu sol gericiler başa gelirse Akp den farkı kalmayacak. Afgan paki gitsin desek ırkçı olacaz, iyi iş bulalım desek solcu değiliz diye, tuncelili değiliz diye bulamayacaz. kürdlere ne kadar ayrıcalık tanıyacakları belli değil.

En iyisi tası tarağı toplayıp defolup gitmek bu ülkeden ama onu da yapamazsam hayatımda ilk kez gidip Tayyibe basacam oyu.

2 hafta önce gözlüğümü garanti kapsamında onarım için atasuna verdim. Gözlüğün sorunu boyasının soyulmasıydı. Değişim yapılacağı mesajı geldi. Mağazaya gittiğimde bana 550 tl lik değişim hakkı tanıdıklarını söylediler. 550 TL benim 2020 de gözlüğü aldığım fiyat. Aynı marka gözlükler şimdi 1400 TL civarından başlıyor. Kabul etmedim. Eski gözlüğümü de geri vermiyorlar. Tamir onarım bile istemediğimi, sadece gözlüğümün geri verilmesini istedim ama kendi gözlüğümü bile geri vermiyorlar. Gözlüğümü çaldılar ve bana ederinin 3 te birini teklif ediyorlar. Bundan sonra bir daha alışveriş yapmayacağım bir mağaza daha listeye eklenmiş oldu. Siz siz olun, bu hırsızlardan ürün almayın.

29 yaşımdayım. Hasta olsam bile doktora gitmiyorum. Niye peki

10 sene önce dişime dolgu yapıldı özel muayanede

Dolgudan 2 sene sonra dişim tekrar ağrıdı. Doktora gittim doktor röntgeni görünce bakışı değişti. Ne var dedim kanal tedavisi için özele gitmen lazım dedi.

Özele gittim, yine röntgen çekildi. Meğer benim ilk yapılan dolgu taşırılmış ve sağlam dişim kökten çürümüş.

4-5 kere kanal tedavisi için gidip geldim. Dişime iğne saplayıp röntgene olmuyor doktor. Tam 19 kere ağzımın röntgeni çekildi.

Sonra diş tedavim tamamlandı. Doktordan rapor istedim hatalı tedavi yüzünden dişimin çürüdüğü için vermedi. Ben dedi meslektaşımın mesleğiyle oynamam dedi. Doktor bizim sağlığımızla oynarken iyi ama. Avukata gittim, avukat güldü bana. Hatalı tedaviden adamın eli kolu kesiliyor onlar bile doğru düzgün bişey kazanamıyorlar dedi. Doktor arkadaşlara danıştım, dolgu taşmasının kansere kadar sorun çıkarabileceği, kafa röntgeninin tehlikeli olduğu, para için 19 kere röntgen çekildiğini söylediler.

Gözlük numaram değişecekti, devlet hastanesine gittim. Doktor makinede ölçtü, reçeteyi yazdı. Benim numaram 1.75 di, doktor bana 4.5 yazdı. Ya dedim gözlük takıp cam değiştirmeyecek misiniz dedim. İstiyorsan sen al kendin dene dedi çıktı gitti odadan. Mecbur özele gittim. 5 dk lık muayene için gerçekten yüksek bir ücret ödedim 2.25 yazıldı numara.

3 sene kadar önce yataktan çıkamayacak kadar hasta oldum, doktora gittim. Kan testi vs yaptı faranjtsin dedi ilaç yazdı yolladı. Faranjit boğazla ilgili yazıyordu nette, benim boğazımda hiçbir sorun yoktu. Doktor arkadaşa yolladım kan testini ve şikayetlerimi. Arkadaş kesinlikle farenjit değil dedi. Bana yazılan ilaçlardan bir tanesi bazı ülkelerde yasaklanmış bir ilaç. Hiçbir ilacı kullanmadım, kendi kendine geçmesini bekledim.

Bu doktor olayı değil ama yine yazayım. Elimden yaralandım, dikiş atılacak kadar açık yaram vardı. Hastaneye gittim. Masada bekleyen görevli almış eline telefonu ben umrunda bile değilim. 4-5 kere bakar mısınız dedim en sonunda baktı. Sen niye maske takmıyorsun diye bana bağırmaya başladı. Elim kan içinde, benim maske takacak halim mi kalmış dedim. Bana gerizekalı diye bağırmaya başladı kadın. Sonra güvenlik geldi beni ittiriyorlar dışarıya. En son maskeyi taktık içeri girdim, doktor yok. Doktoru bekledim dikiş atılacak dedi. Dikiş atılacak yere gittim sıra var. Sıra bitti, dikişimiz atıldı. Daha dikişten sonra 2 saat daha hastanede yok tetanoz aşısı, yok bilmem ne doktoru dönüp durdum. Oraya gidiyorum yok aşı yeri, buraya gidiyorum yok. Odayı buluyorum içerde kimse yok.

Ha bütün bunlara doktor tarafından kötü muamele edilmeyi saymıyorum bile. İnsan gibi bile konuşmuyor birçoğu.

Evet şu anda doktorlar belki emeklerinin karşılığını alamıyor, uzun saatler boyunca çalışıyor strese giriyor. Ama bu onları masum yapmıyor. Birçoğunun gözünde senin sağlının çok da önemi yok. Benim bugüne kadar yaşadıklarım bana bunu gösterdi. İnternette istediklerini yazsınlar çizsinler. Ben kendim ne yaşadığıma bakarım. Suçlusu doktor mudur, devlet midir yoksa bizim kendi insanımız mı suçludur bilemem. Ama bugün geldiğimiz noktada ülkede sağlık büyük soru işareti haline geldi. Yarın birgün ciddi bir sağlık sorunu yaşasam ne yapacağımı bilmiyorum. Ne doktora güveniyorum, ne de sağlık sistemine.

https://www.hepsiburada.com/corsair-co-9050096-ww-icue-sp140-rgb-pro-140-mm-lighting-node-core-kontrolcu-ile-birlikte-2-li-paket-p-HBV00000SZXAV?magaza=Hepsiburada

Fan ihtiyacım vardı, fiyatı iyi gibi aldım. Başka yerlerde fiyatı 650-1000 TL arası

Fanlar Pwm değil, yani hız ayarı çok sağlıklı olmayabilir.

Kutu içeriğinde rgb kontrolcü çıkıyormuş.

Aralık 2021 de 179 kwh tüketimle 143 tl gelen fatura şimdi 352 geldi

aynı kullandığımı varsaysam 254 tl gelmesi lazımdı (150 kwh a olan kdr kısım %50 olarak)

ama bana %146 zam lı gelmiş

kapıda fatura da yok. işcepten gördüm faturayı

beyler bu böyle gitmez. her ay böyle fatura nasıl ödenir

evde tek yaşıyorum 2+1

ne fırın çalıştırdım ne başka bişey. sadece kattle var çok elektrik çeken

Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Wall-e
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 1 sa.
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.346
İkinci El Bölümü Mesajları: 288
Konularının görüntülenme sayısı: 163.578 (Bu ay: 5.120)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.255 (Bu hafta: 8)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.