Şimdi Ara

Klima Suyunun Saksı Bitkilerine Etkisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
32.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enico

quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

iinde mineral yoktur. sadece dibi ıslak olur saksıların ayrıca o koku serpantinlerin alüminyum-bakır kokusudur

Klima suyunun içerinisinde neden aliminyum bakır bulunur. ?

Babam böyle güzel pasta yapmayı nereden öğrendi?
  • balık suyu dök acayip etkili oluyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

iinde mineral yoktur. sadece dibi ıslak olur saksıların ayrıca o koku serpantinlerin alüminyum-bakır kokusudur

Klima suyunun içerinisinde neden aliminyum bakır bulunur. ?

serpantinler metalden yapıldığı için suya kokusunu verebilir demek istemiş.
  • Saksılara dikkat ettiyseniz altları hepsudur buda say suyu koklerın cekmedıgıdır, kokuda alm-bkr kokusudur. Zararlı olabılecgı kanısı varrdır yapraklarda oksıjen yanmasından kaynaklanan sarılıklar ve koklerde problemler olusur nedense ulkemızle altenetıf ılaclar duyumlarla olusuyor klıma sularını ıcen bobreklerını curutmek ısteyen cık kısı cıkıyor
  • serpatin ne oluo acaba ?
  • klima suyu minarel yönünden eksik olduğu için bitkiyi hiç beslemez sadece toprağı ıslanır . sadec klima suyuyla sulama yaparsanız hiç sulanmıyormuş gibi bitki ölür.

klima suyundaki kokuda havadaki toz ve klima iç ünite evaparatöründe oluşan bakterilerin kokusudur.

klima suyunu mutlaka biyerde değerlendirmek isterseniz ütüde kullanabilirsiniz kireçsiz olduğundan çamaşırlarda leke bırakmaz ütünün tabanında beyaz lekeler olmaz.
  • yardımlarınız ıcın tesekkurler
  • quote:

serpatin ne oluo acaba ?

bende bilmiyodum yaz google görsellere bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXaeL91

Saf su olduğu için mineral yoktur. Ondan olabilir onun dışında bir sorun olmamsı lazım. Bitkilerin şikayeti nedir?

Bitkilerin şikayeti nedir?
  • quote:

serpatin ne oluo acaba ?

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutum9

quote:

serpatin ne oluo acaba ?

+1

http://lmgtfy.com/?q=serpantin

• quote:

Orijinalden alıntı: ABREC

balık suyu dök acayip etkili oluyor.

içinde ölü balık bekletilen su faydalı olur mu bitkilere. örnegin bir pazar mangalı için tansastan alınan levrekler suyunu kaybetmesın dıe su ıcerısınde bekletılır. bu suyun bıtkılere faydası olur mu?
  • biz yıllardır döküyoruz çiçeklere bi sorun yok
  • Konuyu hortlattım ama konu başlığındaki soruyu gerçekten bende merak ediyorum. Sebebim ise; 2.kat bir daireye yeni taşındım. Klimayı kurmak istediğimiz odanın yanında balkon var fakat gideri tam ters köşede. Klima giderini oraya uzatma şansım yok aynı balkona yan odadan da dışarı açılan bir kapı var o engel oluyor. 2.kattan zemine gönderme şansım da yok tam bina girişine denk geliyor. Projeyi çizen mimara ayrıca selamlar olsun. Bu sebeplerden dolayı balkona en yakın yere gelecek şekilde büyükçe bir saksı koymayı düşündüm ve bende merak ediyorum. Süs bitkisine zarar verir mi? Veya biber, feslikan nane gibi yenilebilecek türde ki bitkiler ve onu yiyenler olumsuz etkilenir mi acaba?

• Ütü yapın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araciniz varsa, silecek suyu yapin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarım saat tartışmışsınız bulamamışsınız. Kurumakta olan çiçeğe dök bakalım ne olacak ?

Ben döktüm canlandılar.

Bu kadar basit !

• Esnaf_TV kullanıcısına yanıt

5tlye yaklasti yil 2022 😆😆

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enico kullanıcısına yanıt

Bitkisel veya hayvansal atıklar mikroorganizmalar tarafından çürütülmeye tabi tutulmadan,fermentasyon,mineralize olmadan hiç bir bitki tarafından alınamazlar. Suyun içerisinde ölü balık bekletirseniz sadece fitotoksiteye neden olursunuz buda bitkiler için zehirleyici bir ortam oluşturur,bitkilere faydası olmaz.Unutmayın inekten taze çıkan dışkı bile dışarıda yığın halinde 1 yıl çürümeye yani fermentasyona bırakılıp bitkilerin alabileceği forma getirilmesi sağlanıyor,taze taze atılsa hiçbir faydası olmaz çünkü azot(n) miktarı çok fazladır bu yüzden bitki bunu kullanamaz ve içindeki zararlı bakteri ve mantarlar bitkiyi zehirler. Tavsiyem internetten sıcak kompost yapımını öğrenin sonrasında fermente olmuş malzemeyi şerbet yoluyla seyrelterek 1/3 oranında bitkilerinize verebilirsiniz.

• Klima suyuyla çiçeğe falan dökülmez öldürürsünüz.Yerleri sularsın vs...anca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.