Şimdi Ara

Kız arkadaşım soğuk davranmaya başladı(25 Aralık Edit Geldi!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
13
Favori
25.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BehlülHaznedar

Yani öyle güzel bir kız değil sürekli talipleri olacak ahım şahım bir tipi yok ben kafalarımız uyuştuğu için kendisine bağlandım

benim anlamadığım benimle kendisinden kat kat güzel kızlar flörtleşmek istediği zaman benim daha hiçbir şey yaşanmadan direkt olarak sevgilim olduğunu belirtmemle

Bu kızların sevgililerinden daha güzel biri kendileriyle flörtleşmek istediği zaman hemen atılması onu kabul edip aylardır yıllardır sevgili olduğu insanı silip atması normal mi?

Ve neden erkekler de başka birilerini bulup yeni heyecan yaşayabilecekken böyle bir şey istemeyip yıllarını beraber geçirmek istiyor da kızlar istemiyor kafalarında ne geçiyor ilginç gerçekten
    İğrençlik tam da bu noktada, gerçekten tiksiniyorum çoğundan. Namusuyla hayatını yaşayanlara lafım yok hatta büyük saygı duyuyorum öyle ilişkilere.

• Başka birini bulmuş sana olan ilgisi azalmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    yapacak bir şey yok %99u böyle bize düşen geriye kalan %1 den birini bulabilmek ha bulamazsak ne olur yalnız yaşar yalnız ölürüz en azından kafamızda bir dert olmaz.
  • quote:

Yani öyle güzel bir kız değil sürekli talipleri olacak ahım şahım bir tipi yok ben kafalarımız uyuştuğu için kendisine bağlandım

benim anlamadığım benimle kendisinden kat kat güzel kızlar flörtleşmek istediği zaman benim daha hiçbir şey yaşanmadan direkt olarak sevgilim olduğunu belirtmemle

Bu kızların sevgililerinden daha güzel biri kendileriyle flörtleşmek istediği zaman hemen atılması onu kabul edip aylardır yıllardır sevgili olduğu insanı silip atması normal mi?

Ve neden erkekler de başka birilerini bulup yeni heyecan yaşayabilecekken böyle bir şey istemeyip yıllarını beraber geçirmek istiyor da kızlar istemiyor kafalarında ne geçiyor ilginç gerçekten
    Sorun da burada ya işte. Erkekler aşık olur erkekler sever erkekler üzülür. Kadınların ki de tamamen gösteriş, yalan dolan. Sen daha iyisini bulur aldırış etmez yine sevdiğinle yoluna devam edersin, o arkasına dahi bakmaz. Bu yüzden hep köpek çekenler değerli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BehlülHaznedar B kullanıcısına yanıt
    Yav gençsiniz yazmayayım dedim de bu mesajına dayanamadım. Kendine ne aciyorsun bu kadar üzülmeye değmez rahat ol. Çok sevecegin sana saygı duyan birini bulursun . Akıllı ol acınacak hale düşme olmazsa olmasın. Olacaksa bile böyle davranirsan olmaz

• başkasını bulmuş
  • arz talep meselesi. bir kıza bin kişi yazarsa kafası karışır tabi,(instagramda kız profili açarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz) türk kızı hep daha iyisini arıyor,bu yüzden ilişkilerini demo olarak kullanıp alfa sürüme geçene kadar buna devam eder.

kız zaten yurt dışı planları falan yapıyormuş,evlendiğinizde onu yurt dışına götürecek maddi gücün olmayacaktı muhtemelen,her türlü tekmeyi yiyecektin yani
  • Yedeğe almış, sonu iyi gelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıntılı okumadım ama tanışma, flört, sevgili olma gibi zamanlar zaten bu tür durumlar için değil mi? Kız belki seni istemediğini farketti, senin açından da ileride bunu öğrenmekten iyi olacaktır muhtemelen. Ama edepsizliği şu noktada, ayrılacaksan adamı al karşına söyle, dalga geçmenin, uğraştırmanın manası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stubbornpride -- 8 Aralık 2019; 21:26:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

O sana ayrılalım demeden senin ona bu teklifi yapman daha iyi olur.O zaman tekrar kıymete binersin.

Muhtemelen okuduğu üniversitede senden daha iyi durumda birisini gözüne kestirmiştir.Senide cepte gördüğü için yani evlenmeye,çocuk yapmaya vs yakın olduğun için senden sıkılmıştır.Genelde Türk kızları ancak iş ciddiye bindiğinde 30'a merdiven dayayınca,üniversite bitince vs ciddileşiyor ve buldukları birisiyle hiç abartısız ''nefes alsın yeter'' modunda evleniyorlar.Yeter ki kimse onlara ''evde kaldın'' demesin.

Kısacası okul hayatında dolaştığınız hiçbir kıza ciddi gözle bakmayın.Eğlenin geçin.Size ne kadar ''Birkaç aya kalmaz nişanlanırız,birkaç yıla kalmaz da evleniriz.Evlendikten birkaç yıl sonrada çocuk yaparız.Oturma odamız şöyle olsun,evimiz şu genişlikte olsun,şuradan ev tutalım'' gibi sözler söyleyip aklınızı bulandırsalarda bunun ciddi olmama ihtimalini her zaman aklınızın bir köşesinde tutun.Yani iş gerçekten ciddiye binip aileler tanışıp,sözdür nişandır olayları olmadan kendinizi kaptırmayın derim.Hatta nikah masasına oturuncaya kadar ''Bu iş her an bozulabilir'' kafasında da olun.Malum neler görüyor neler duyuyoruz.Tam evliliğin arifesinde gelin kızlarımız ''Ayy ben senle yapamam kusura bakma'' deyip herşeyi bozabiliyor ortada öyle sap gibi kalıyorsunuz.Üstüne bir de o kadar masraf boşa gidiyor.Dahası bir de bu durumu eşe dosta akrabaya anlatmak var ki ölme eşeğim ölme...

Demem o ki nikah masasına oturup imzalar atılma anına kadar aklınızda her zaman bir şüphe olsun.Şüphe duymak iyidir.En azından iş hüsranla sonuçlanırsa insan kendini daha çabuk toparlar.Sana da tavsiyem hanım kızımız madem böyle seni iğneleyici laflar sokuyor,senle ilgilenmiyor seni görmezden geliyor ondan önce ''Senden sıkıldım.Buraya kadarmış'' deyip terket gitsin.Zira yakında bu sözü sana o söyleyecek.Kızı gerçekten bu yaptığına pişman etmek istiyorsan ondan önce sen onu terket ve onun narin egosuna darbeyi indir.Sonra büyük ihtimalle peşinde dolanacaktır fakat bu seferde asla yüz verme ve geri dönme.Ülkede o kadar bekar kız var.Dert etme kafana uygun seni sevip seni anlayabilecek kafa dengi birisi ilaki karşına çıkar...
    Üstad iyi yazmışsın da konu sahibi arkadaş eğer şu kısımda tersini yaparsa konudaki tüm yorumlar heba olacak

"Sonra büyük ihtimalle peşinde dolanacaktır fakat bu seferde asla yüz verme ve geri dönme."

Benzerini yaşadım. Bittikten sonra iyiki bitmiş diyorsun. Şöyle tüm hayatını birlikte yaşamayı hayal ettiğin kadın bu mu olacak? Iyyy. Hah, tam istediğim karaktere sahip dediğin kadın mı bu? Cevabı evet olsa bu konuyu açmana gerek kalmazdı.

Bu arada Türk kızları için GENELLEME yapan arkadaşlara sesleniyorum:

Evet, haklısınız

• quote:

yapacak bir şey yok %99u böyle bize düşen geriye kalan %1 den birini bulabilmek ha bulamazsak ne olur yalnız yaşar yalnız ölürüz en azından kafamızda bir dert olmaz.
    %1 ini bulsak bile onunda peşinde bi ton adam var. Veya kimisi çoktan kapıldı. Birazda kısmet işi bence ama çok kafaya takmamak lazım aynen. Bizi zaten bu yola iten hormonlarımız malesef. Yoksa bir kız için bu eziyetlere katlanılmaz. Dertsiz başımıza dert alıyoruz malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stubbornpride

Ayrıntılı okumadım ama tanışma, flört, sevgili olma gibi zamanlar zaten bu tür durumlar için değil mi? Kız belki seni istemediğini farketti, senin açından da ileride bunu öğrenmekten iyi olacaktır muhtemelen. Ama edepsizliği şu noktada, ayrılacaksan adamı al karşına söyle, dalga geçmenin, uğraştırmanın manası yok.
    Hayır, bak burada kasıtlı olarak kadının erkeği kendine bağlaması, "duygularıyla oynamak" dediğimiz şey var. Ardından kısacık zamanda 180 derece dönebilecek kadar değişkensen bir zahmet bunu yapmayacaksın. İşte biz buna "karaktersizlik" diyoruz. Normal olan bir durum yok.

• Eee ne demişler deveyi diken insanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynisini birebir yasadim. Ayrilmayi teklif edin aninda kabul edecektir eminim. Sizin ayrilmaniz butun sucu size yuklemek icin herseyi yapiyor suan. %50 baskasini bulmus %50 ihtimalle de sizi sevmedigini anlamis umursamiyor. Bana ikisi de olmustu 2-3 ay sonra boyle davranmaya basladi 3 ay daha zorlaya zorlaya devam ettirdim hic bir zaman duzelmedi. Ayrildiktan bir kac ay sonra da hemen baska birini buldu. Gecmis olsun bunlardan uzak durun psikolojinizi bozar.
  • Kelise kullanıcısına yanıt
    Ayrilsak suclu biz olucaz ayrilmasak elbet o ayrilacak.

Ee madem her turlu ayriliyoruz en azindan ilk ben soyler onun egosunu tatmin etmesini önlerim. Başka bir 3.seçenekte yok gibi zaten

• Bu ağustos ayında 3 senelik ilişkim benzer şekilde son buldu. Son 3 ay soğuk davrandı seni seviyorum diyince ben de demeye başladı. Sonra mesaj geldi sana böyle davranmamı hak etmiyorsun diye. Halbuki bırak ben düşünem neyi hak ettiğimi. Sonra ayrıldık. Ayrılıktan 1 ay sonra buluşmak istedi buluştuk ama değişen bir şey olmadı. Şimdi ayrıyız ama hala özlüyorum. Arada mesaj atmak istiyorum ama biliyorum bir şey değişmicek. Ama dediğiniz gibi aşk bitiyor ister istemez sevgi kalıyor. Ama ona yetmedi sanırım bu benden zaman istedi bense o zamanı vermedim veremezdim de dünyanın en saçma şeyi bu zaman istemek hele 3 sene sonunda neyse hocam seni çok iyi anlıyorum hazırla kendini benim gibi sigaraya başlama

• Tek suçu kopya çekmek kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi ama birebir aynisi bir iltifatimdan sonra artik tm filan diyor ardindan da ya ben sana cok kotu davraniyorum galiba diyor. Farkli hayatlar ayni sonuclar ne olacagi cidden çok belli

• İnsanoğlu nankördür fazla ilgi her zaman ters teper ilgi konusundaki dengeyi tutturman lazım hocam hele ki bir kadın sizi çantada keklik olarak gördüğü zaman sıkıntı oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de ilişkilerimde soğuk davrandım hep. Ne zaman 6-8 ay oldu sıcak davranmaya, aşkımı göstermeye başladım hepsi soğudu. Hiç zorlamadım ben de zaten. Sen de zorlama. Soğuduysa bırak gitsin. Zorla tutmanın manası yok, tutamazsın da zaten. Gitmek isteyen, gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evo9ix

İnsanoğlu nankördür fazla ilgi her zaman ters teper ilgi konusundaki dengeyi tutturman lazım hocam hele ki bir kadın sizi çantada keklik olarak gördüğü zaman sıkıntı oluyor.
    katılıyorum bir hatun seni nasıl olsa bu garanti beni köpek gibi seviyor diye düşünmeye başladığı an değerin yerlere iner hatunun hiçbir ilgisi kalmaz. hatunda öyle bir imaj kalmalı ki onun için vazgeçilmez olmadığını bilmesi gerek hani ayrılsakta sorun değil hemen birini bulurum hissiyatını vermek gerek. bunları hisseden kadın seni elinde tutmak ister yoksa çöp..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.