Binbaşı
03 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 139 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba, Bosch camasir makinemizin ic kazaninda catlak var. Catlak olan yerdeki metal kafiften ele takiliyor. Camasirlari yirtmasiyla farketmistik. Bir kere epoxy yapistirici ile kapattim, 2 ay sonra tekrar etti. Sonra kornis silikonu ile kapladim, 4-5 ay idare etti. Kaplama amacli kullandigim bu malzemeler zamanla asindigindan sorun tekrar ediyor. Garanti yok. Ic kazan metaline onarim icin kaynak yapan yerler var mi, bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Merhaba, aracın vakımını ilk defa yetkili servia dışında yaptırdım. Malzemeleri internetten aldım. Triger kayışı, v kayışı, mazot filtresi dahil filtreler, yağ, devirdaim pompası aldığım malzemeler. Filtreler fiyatından ötürü şaşırtmayarak sahte çıktı ancak en kötü muadil ürün gibi olur diyerekten şansımı deneyip taktırdım. Yağı ilk defa farklı yağ kullandırttım. Motul 5w30 Eco Nergy aldım.

300 km oldu yaklaşık, motor daha gürültülü gibi geliyor. Sanki motora ek başka parça da takırdıyor. Tam tarif edemeyeceğim. Rölanti devri sabit. Performansta belirgin bir düşüşlük yok. Yağ seviyesi yeni farkettiğim üzere maksimumun 1 cm üstü.

8 yaşındaki aracı da yetkili servise götürüp söğüşlenmek istemedim daha fazla. Hata mı ettim bilmiyorum.

Triger gerginliği otomatik ayarlandığından bununla ilgili problem olma ihtimalini eledim

Ustaya gitmesine gideceğim tekrardan ancak adamlar sadece sök taktan anlıyor. Şöyle gerçekten işinin ehli, üslubu düzgün bir usta tanımıyorum.

Buradan sizlerden en azından bir fikir alırsam tembihleye tembihleye yaptırırım. Sizce ilk olarak filtrelerin hanglerini orijinali ile değişeyim? Ya da yağ veya kayışlardan kaynaklanabilir mi? Ne de olsa serfitikası uygun bir yağ ve orijinal kayışlar kullandım.

Bu arada ilk aldığım günden beri rölantide koltuktan hissedilecek kadar bir titreme var araçta. Kronik olduğunu duymuştum. 5 yıldır bende. Motor kulakları değişse yine tekrarlamayacağının garantisi yok. Çok da ucuz olmayan şeyler. Bunu da halletsem güzel olurdu.

Focus 3 1.6 tdci

Merhaba, laptop için İstanbul Anadolu yakasında chipset değişim yapabilecek yer tavsiyesi istiyorum. Mümkünse laubalili konuşmayan, absürt fiyat çıkartmayan ve yaptığı iş özenli olan bir yer arıyorum. Merdiven altı esnaf tercihim değil. Böyle bir yer varsa tavsiye ederseniz sevinirim.
Merhaba, Asus GL502VT laptopumun 303 sürümlü bios yazılımı hatalı olduğundan anakart brick oldu. Ch341a cihazı ile 300 sürümünü atmaya çalıştım ancak işlem başarılı olmasına rağmen bilgisayar açılmıyor. Güç tuşuna basınca güç ışığı ledi yanıyor veya şarj cihazını bağladığımda ilgili led yanıyor ancak başka bir şey olmuyor. İlk brick olma işleminden sonra bu ledler dahi yanmıyordu.

Cihazın biosu Uefi. Bios yazılım dosyası adı GL502VT-AS.300 şeklinde. Sonunda .bin, .rom, veya .cap yok ancak dosya türüne capsuled Ami bios yazıyor bazı araçlarda. Bundan ötürü Cap to bin uygulamalarını da denedim ancak sonuç alamadım. Gerçi .bin haline getirilmiş dosyayı açınca da capsuled Ami bios yazıyor.

Bios çipi Winbond 25Q64FVSIQ

Ami biosların recovery modu (usb içerisinde .rom dosyası + ctrl home) da devreye girmiyor.

Biosu programlayabilseydim Mac adresi vs de uçacak mıydı onu da bilmiyorum

Yetkili servis bu işe el atar gibime gelmiyor, anakart onarımı yapan yerlere de güveneyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba, laptopumun batarya ışığı yeşil yanıp sönüyor ve ekran gelmiyor. Hdd ve fanlar çalışmakta.

Bataryasını değiştirdim ve sata ssdlerde açılmama sorunu olan yeni Bios'u yükledikten sonra nvme ssd ile sistemi çalıştırdım. Sonrasında test amaçlı Gta V 'i açtım. Birkaç dakika sonra sistem dondu ve power tuşunu basılı tutup kapatmaya zorladım. Şimdi ise yukarıdaki şekilde olmakta.

Caps tuşunun ışığı basmama rağmen sönmüyor. Ekranlık bir iş değil buradan yola çıkarsak.

Bataryayı Alixpress'ten aldım. Gta yı açmadan önce pil seviyesi %92 idi.

Netten araştırdım ancak hep turuncu ışık yanıp sönmesiyle alakalı içerikler var. Yeşil yanıp sönmenin ne anlama geldiğini bulamadım.

Sizce;

1) pil anakarta zarar verdi

2) hatalı Bios bir soruma yol açtı

hangisi ve onarım için nereye göndermemi tavsiye edersiniz?
Merhaba, laptopumda bulunan i7 6700hq işlemci thermal throttle a uğruyor. Macun olarak Arctic Mx4 kullanıyorum. 1 sene önce sürdüğüm macunu iki buçuk hafta önce yeniledim. İlk gün max 88, ilk hafta sonunda max 92, iki buçuk hafta sonunda max 99 dereceyi gördüm. Sıcaklıklar nispeten yüksek olduğundan mıdır, macun performansını çok çabuk kaybediyor.

6 ay kadar benzer performansta kullanabileceğim, 90 lı derecelere ayak uydurabilen termal macun önerebilir misiniz?

Heatsink bakır olduğundan sıvı metal de düşündüm ancak zamanla metalle tepkimeye girip yok olabiliyor duyduğum kadarı ile. Bu galyum elementi bakırla tepkimeye girmiyorsa uzun ömürlü olması gerekirdi sanki

Düşündüklerim arasından Mastergel Maker Nano ve Thermal Grizzly Kryonaut da kısa ömürlü deniliyor.

Laptop u masada soğutmasız kullanıyorum.
Merhaba, Galaxy Note 9 kullanıcısıyım. Yaklaşık bir aydır Yandex, Chrome ve Opera tarayıcılarında sayfada aşağı yukarı sürükleme yaparken ciddi bir kasma sorunu yaşıyorum. Başlangıçta olmuyor, kasmaya başladım mı birkaç dk kasıyor-birkaç saniye düzeliyor gibi bir düzensizlikle yaşıyorum bu sorunu. Tarayıcıların kendileri, diğer uygulamalar, telefon arayüzü, oyunlar gibi diğer kısımlar yağ gibi akıyor web sayfaları haricinde. Samsung un kendi tarayıcısında bu sorun hiç olmuyor ilginç bir şekilde. Çözümünden çok sebebini merak ediyorum bu gıcık sorunun. Ana konuda kimse yaşamamış bu sorunu herhalde ki kimse dönüş yapmadı.

Hard resetle falan uğraşmaya üşendiğimden ve kesin çözüm olmayabileceğinden yapmak da istemiyorum açıkçası. Son sistem güncellemelerinden dolayı ortaya çıkmış bir hata olsa başkaları da yaşardı aynı sorunu herhalde.

Telefon 128gb lık model, Android 10 Nisan güncellemesi kurulu. Root yok. Goodlock ve birkaç uygulaması kurulu.
Merhaba, lastikçi bijon somunlarını havalı tabanca ile sıktıktan sonra + şeklindeki anahtar ile iki eliyle son güç sıktı. Hatta belim ağrıdı falan dedi. 110 N/m gibi bir torkta sıkılması gerektiğini biliyorum ancak iki tekeri sıktıktan sonra farkettim ve cahil esnafa laf anlatmak ölüm. Neyse diğerlerine de bir şey demedim. Yaklaşık 50 km yaptım sonrasında. İçim rahat etmiyor. Tork anahtarları da pahalı bayağı. Yetkili serviste bir tekrar sıktırsam mı acaba?
Merhaba, Asus Gl502vt laptop umda 300 versiyonlu BIOS yüklü. Aylar önce 303 versiyonu çıkmıştı. O zaman yüklediğimde açılışta Rog logosunda kalıyordu. Sadece bilgisayarı kapatıp açabiliyordum. BIOS a falan girmek mümkün değildi. Pili çıkarıp BIOS resetlediğim halde aynı idi. Sonra ssd mi çıkartıp başka içerisinde Windows kurulu m.2 ssd taktığımda pc açılmıştı. Benim ssdyi diğer laptopa taktığımda o da Windows dahil komple açılıyordu.

Şimdi tekrar deneyeyim dedim, yine aynısı oldu. Ssdyi çıkartıktan sonra BIOS a girip eski sürümü flashlayıp tekrar aynı sistemi kullanabilirim ancak bu sorunun sebebi nedir sizce? Yeni sürüm hatalı ise neden başka Windows"lu ssd sorunsuz çalışıyor? Ssd veya içerisindeki yüklü işletim sistemi sorunluysa neden eski sürümde sağlıklı çalılıyor? Ya da neden başka bilgisayarda yine sağlıklı çalışıyor?

Benim ssd m.2 sata Samsung 850 Evo 250 Gb

Diğer ssd m.2 Nvme ve markasını unuttuğum bir ssd

Aynı sorunu yaşayan biri Teknoseyir'de benzer bir konu açmış ancak eski sürüme dönerek sorunu çözdüğünü belirtmiş.

https://teknoseyir.com/durum/1128430

Merhaba, kışlık lastiklerin kauçuğunun kurumasını engellemek yağ sürüp streçleyip sakladığını söyleyen biri vardı forumda diye hatırlıyorum. Sizce mantıklı mı?

Karanlık, serin saklayacak ortamım var. Bunun haricinde yukarıdaki işlem ile lastik hamurunun özelliğini kaybetmemesi sağlanabilir mi?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.605
İkinci El Bölümü Mesajları: 53
Konularının görüntülenme sayısı: 18.020 (Bu ay: 1.701)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.885 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.