Şimdi Ara

Kitap Okumak Zaman Kaybı .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
1
Favori
4.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendim için konuşuyorum benim kitap okumaya ayıracak vaktim yok zaten benim derdim bana yetiyor birde kitap mı okuyacağım daha dün sırf bu yüzden 2 üye ile tartıştım hemen cahil dediler böyle tipler işte milletin ne yaşadığını bilmeden kitap okumayana bu gözle bakıyorlar kitaptan 2-3 kelime öğreniyorlar kendilerini Einstein sanıyorlar orda burda millete cahil ergen filan derler anca siz kitap okumaya devam edin ben hayatım ne olacak bu sıkıntılarım derdim ne zaman geçecek diye düşünüyorum benim hayatım kitap gibi zaten hadi eywAllah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 23 Eylül 2019; 1:9:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu istatistik çok yeni 2019’da yayınlandı.

Kitap okuma oranı yükseldikçe yeteneklerimizi keşfetme ihtimalimiz artıyor.

Yukarıdaki grafik gayet açıklayıcı değil mi?

Afrika ülkelerinin bile gerisindeyiz... (Çalışma şartları, hayat ve ekonomi bizden daha kötü yerler) (Kötü Ekonomi tembelliğin bir sonucudur, nedeni değildir)

Kitap okumuyoruz peki ne yapıyoruz?

Aşağıdakiler hem sorun hem kontrol edilmesi halinde doğrudan çözümdür.

1) Dünyanın en çok video izleyen milletiyiz, tabi genelde içeriği faydasız videolar Survivor gibi...

2) Dünyanın en az spor yapan milletiyiz. O nedenle neredeyse her üç kişiden biri Obez. Çok çalışıyor olsaydık veya aç olsaydık obezite bu kadar yüksek olabilir miydi?

3) Bilgisayar konusunda en beceriksiz milletlerin başında geliyoruz, bilgisayarları sadece televizyon ve diziler için kullanıyoruz, bir de sosyal medya, oyunu da unutmamak gerek.

4) Televizyonu en çok izleyen milletlerden biriyiz... %95 ne demek?

5) Zamanımızın büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçiriyoruz, toplama vurunca gençlerin neredeyse tamamı gününü neredeyse tamamını sosyal medyaya ayırıyor. Çalışkan ülkelerde bu tam tersi...

6) Oysa dünya ülkeleri yıldan yıla daha çok kitap okumaya zaman ayırıyor.

Biz yıldan yıla daha az kitap okuyoruz bu neredeyse hiç demek oluyor.

Not: Ülkeden şikayetçiysek sorunu ve çözümü kendimizde arayalım çünkü ülke dediğimiz hepimiziz.

Aslında Cumhuriyetimizin kuruluşunda sorunlar ve çözümler zaten belliydi...

• Olm onemli kitaplarsa niye bosa zaman kaybi olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum. Kitap okumuyorum, eksikliğini de hissetmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Be All My Sins Remembered

Kesinlikle katılıyorum. Kitap okumuyorum, eksikliğini de hissetmiyorum.
    dün bana sırf bu yüzden linç girişiminde bulundular. benim tonlarca derdim var birse kitap mı okuyacağım.

• Bende eksiden kitap okumanın zaman kaybı olduğunu ve gereksiz olduğunu kendimce nitelendiriyordum. Taa ki kitap okumaya başlayıncaya kadar o kadar çok keyif alıyorum ki insanlarla oturup sohbet etmekden daha keyifli geliyor. Herkesin düşüncesi farklı tabi :)) Film , dizi , oyun ve kitap okumak benim için 4 element oldu. :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Bende eksiden kitap okumanın zaman kaybı olduğunu ve gereksiz olduğunu kendimce nitelendiriyordum. Taa ki kitap okumaya başlayıncaya kadar o kadar çok keyif alıyorum ki insanlarla oturup sohbet etmekden daha keyifli geliyor. Herkesin düşüncesi farklı tabi :)) Film , dizi , oyun ve kitap okumak benim için 4 element oldu. :)))
    hocam benim gibi berbat bir hayat yaşasanız dertleriniz sıkıntılarınız olsa emin olun elinizi kitaba sürmezsiniz.

• thebiqboss kullanıcısına yanıt
    8 yaşımda kansere yakalandım bundan uzun süre önce de kanseri yendim hatta bu forumda paylaştım ekşi sözlükte bir başlık açıldı. Zorlu kemoterapi ve radyoterapi üstüne zorlu hayat şartları ve psikolojik sıkıntılar üzerine gerçek dünyadan kopmuşluk tramvası. Yaşım 22 yeni yeni topluma karıştım. Artık elini kitaba sürebilirsin.
    Hocam bende sizin aksinize moralim bozuk olduğunda daha fazla kitap okurum. Okumak beni sıkıntılarımdan biraz da olsa uzaklaştırıyor.

• Kitap okuyorum zamanımı kitap okuyarak kaybettiğim için memnunum hadi yallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zihnin Geleceği

Hocam bende sizin aksinize moralim bozuk olduğunda daha fazla kitap okurum. Okumak beni sıkıntılarımdan biraz da olsa uzaklaştırıyor.
    hocam benim sıkıntıdan hiç bir şey yapasım gelmiyor kitap okusam bile 2-3 satır okur gene sıkılırım.

• Sefa baba be yapistirdi cevabi o degilde her gunum sizlerle geciyo kemik kadro olduk

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Kitap okuyorum zamanımı kitap okuyarak kaybettiğim için memnunum hadi yallah.
    sakin ol şampiyon . :D

Kendini neden bu kadar harab ediyorsun knk, çok ciddi bir sağlık sorunun mu sürekli hissetiğin? Bu tarz birşey bende yaşadım insan sıkıntı, stresten kafayı yiyor. O zaman kitap okuyamazsın işte okumak istemez sürekli boş beleş eğlenceli şeylerle zaman geçirmeye çalışırsın.

• Felsefi makale okumak değil ama

• Belki dertlerini çözebilecek kitaplar okursan zaman kaybı olmaz? Örn, kişisel gelişim, ekonomik vb. Roman okumak dizi film gibi faydası az

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.