Şimdi Ara

Kafa derimdeki bu şeylerin çaresini bilen var mı?(ss li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
4.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Askerde saçlarimin köklerinde böyle sivilce benzeri şeyler cıktı.Bazen hiç olmuyor bazen çok sık oluyor.Doktora gidiyorum şampuan verip gönderiyor.Saclarim uzundu bugün 5 numaraya kestim sonuç böyle . Umduğumdan daha kötü bir durumla karşılaştım.Bu hastalığı geçiren ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.Saygilar

Edit :
    Arkadaşlar güneş iyi gelir diye saçı kestirnistim daha kötü oldu .Son durum bu maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 17 Nisan 2020; 20:13:38 >

• isilik gibi olmuş hocam. bizim arkadaşın sırtında ve kafasında bu tarz şeyler vardı. hastanede karaciğerinde bir sorun çıkmıştı. yediklerine dikkat et.
  • Muhtemelen egzama dostum.
  • mor yakut kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandan beridir var .6 ay önce kan kahlili vermiştim karaciğer iyi demişti doktor
  • Untertail U kullanıcısına yanıt
    Çözümü yok mudur acaba?
  • Bende askerdeyim ve bende de çıkıyor, etlerden ya da şapkadan olduğunu düşünüyorum hocam, her gün yıkıyorum, et yemeyi çok azalttım bir sıkıntı kalmadı şuan.
  • Kafa derimdeki bu şeylerin çaresini bilen var mı?(ss li)

İnanır mısın benimde askerde kafam böyle olmaya başlamıştı ve ayrıca bugün ben de saçlarımı kısa kestim. Sonuç hüsran tabi konu iyi denk geldi..
  • Tıraştan sonra bende de böyle oluyordu. Bir kaç gün sonra kayboluyordu.
  • OssuranFil O kullanıcısına yanıt
    Askerde olduğuna eminim .Titiz de bir insanım. Ama bir türlü geçmedi
  • Chelonian kullanıcısına yanıt
    Durum aynı
    Askerde oldu buna eminim .Sapka sebep olmuş olabilir .Clear mentollu sampuani iyi geliyor ama yoketmiyor .Neyin nesi cozemedim
  • dermatit olabilir
  • Cilt doktoruna görün. O demeden bir şey yapma. Belki bir şeye alerjin vardır.
    Geçmiş olsun
  • sıkıntı stresin tetiklediği seboroik dermatit olabilir.
  • Kaşınıyor mu kabuk gibi mi? Kaşınıyor ve kabuk yapıp dökülüyorsa seboreik dermatit. Seboreik dermatit ise cildiyemin önerdiği sabunu önerebilirim. Otaci kükürtlü sabun yaz nete çıkar. Ben 2 senedir kullanıyorum sorunumu çözdü.
  • En iyi fikri vereyim. Önceden referans alarak iyi olduğunu düşündüğün bir dermatologa görün. Çare bulamazsa iç hastalıklarına görün.

Donanımhaber okuma yazma problemi çeken üyelerin olduğu bir platform. Doktor bile muayene etmeden bir şey diyemez durumdayken bu okuma yazma problemi olan arkadaşların sağdan soldan duyduğu şeyleri vücudunda deneme.
  • Yağlı Egzama, eğer saçın çok yağlanıyorsa. Benim kulağımda da çıkıyor. D vitamini eksikliği ve stresli yaşamın sonuçları. Ekstradan yüzün çok yağlıysa (ilişkili diye yazıyorum) seboreik dermatit'te olabilir. Kombo olarak hepsi var bende. Hepsini çözen efsane bir ilaç vermişti doktor. Çok ama çok kötüyken sıfırladı. Aradan 1 yıl geçmedi tekrar başladı ama dediğim gibi çok stres ve d vitamini, ekstradan da genetik yatkınlık sebep olabilir.
    İlaçların adları: Betnovate Saç Losyonu ve Betnovate Losyon.Kafa derimdeki bu şeylerin çaresini bilen var mı?(ss li)Kafa derimdeki bu şeylerin çaresini bilen var mı?(ss li)

Not: Saç Losyonu daha etkili, kafana damlattığın an yakar. Sabret. UYARI: DOKTOR TAVSİYESİ OLMADAN KULLANMAYINIZ.

• Evreleri şöyle:
    Önce etrafi şiş sivilce gibi çıkıyor.Tararken felan o esnada denk gelirse ciddi anlamda canımı yakıyor . Sonra ise kuruyor kabuk bağlıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 17 Nisan 2020; 7:5:48 >
  • Özel hastanede gittim kac defa .Anlamiyorlar .Virus işi bitsin araştırma hastanesine gidecem artık
  • Fovane kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    D vitamini eksikliğim var doğru. Sac derim de cok yağlı. Bu ilacı deniyeyim buradaki doktora sorarak .Çok teşekkür ediyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.