Şimdi Ara

Kitap Okumak Zaman Kaybı . (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
4.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zihnin Geleceği

Kendini neden bu kadar harab ediyorsun knk, çok ciddi bir sağlık sorunun mu sürekli hissetiğin? Bu tarz birşey bende yaşadım insan sıkıntı, stresten kafayı yiyor. O zaman kitap okuyamazsın işte okumak istemez sürekli boş beleş eğlenceli şeylerle zaman geçirmeye çalışırsın.
    knk harap ne demek perişan oldum artık bir günüm bile mutlu geçmiyor hep dert hep sıkıntı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muzun içinde gelen böcek

ne derdin var?
    hayatla ilgili dertlerim var.

• Sıkıntın, derdin ne zaman geçecek diye düşüneceğine ya icraata geç ya da boş boş oturmaktansa bir şeyler yap kafan dağılsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

hayatla ilgili dertlerim var.

Alıntıları Göster
    tamam işte dertlerini anlat belki biri tavsiyesiyle yardımcı olur.
  • Tutunamayanlara basladim. 5 bölümü bitirdim ama devam etmeyecegim. Sürükleyici heycanli kitaplar güzel oluyo ama. Okudugun kitaba bagli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

Sıkıntın, derdin ne zaman geçecek diye düşüneceğine ya icraata geç ya da boş boş oturmaktansa bir şeyler yap kafan dağılsın.
    bende bunu kendime diyiyorum ama olmuyor işte .

• quote:

Orijinalden alıntı: Muzun içinde gelen böcek

tamam işte dertlerini anlat belki biri tavsiyesiyle yardımcı olur.

Alıntıları Göster
    eywAllah hocam düşünmeniz yeterli daha önce konu açmıştım bir kaç kişi tavsiye vermişti.

• thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Ne tarz sıkıntıların var bilmiyorum ama şunu unutma herkesin binbir türlü sıkıntısı var. Kimi yeni doğan bebeğine mama ve bez parası yetiştirmeye çalışır; kiminin annesi ya da babası yaşlı ve hastadır onlara bakmaya çalışır; kimi işsizdir iş arıyordur ama bulamıyordur. Bir yerde "derdin kadarsın" diye okumuştum. Ona göre yaşamak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

Ne tarz sıkıntıların var bilmiyorum ama şunu unutma herkesin binbir türlü sıkıntısı var. Kimi yeni doğan bebeğine mama ve bez parası yetiştirmeye çalışır; kiminin annesi ya da babası yaşlı ve hastadır onlara bakmaya çalışır; kimi işsizdir iş arıyordur ama bulamıyordur. Bir yerde "derdin kadarsın" diye okumuştum. Ona göre yaşamak lazım.
    aynen hocam herkesin bir derdi var Allah hiç kimseye taşıyamayacağı dert vermesin sagolun motive için.

• Kitap Okumak Zaman Kaybı .

Bu istatistik çok yeni 2019’da yayınlandı.

Kitap okuma oranı yükseldikçe yeteneklerimizi keşfetme ihtimalimiz artıyor.

Yukarıdaki grafik gayet açıklayıcı değil mi?

Afrika ülkelerinin bile gerisindeyiz... (Çalışma şartları, hayat ve ekonomi bizden daha kötü yerler) (Kötü Ekonomi tembelliğin bir sonucudur, nedeni değildir)

Kitap okumuyoruz peki ne yapıyoruz?

Aşağıdakiler hem sorun hem kontrol edilmesi halinde doğrudan çözümdür.

1) Dünyanın en çok video izleyen milletiyiz, tabi genelde içeriği faydasız videolar Survivor gibi...

Kitap Okumak Zaman Kaybı .

2) Dünyanın en az spor yapan milletiyiz. O nedenle neredeyse her üç kişiden biri Obez. Çok çalışıyor olsaydık veya aç olsaydık obezite bu kadar yüksek olabilir miydi?

3) Bilgisayar konusunda en beceriksiz milletlerin başında geliyoruz, bilgisayarları sadece televizyon ve diziler için kullanıyoruz, bir de sosyal medya, oyunu da unutmamak gerek.

4) Televizyonu en çok izleyen milletlerden biriyiz... %95 ne demek?

5) Zamanımızın büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçiriyoruz, toplama vurunca gençlerin neredeyse tamamı gününü neredeyse tamamını sosyal medyaya ayırıyor. Çalışkan ülkelerde bu tam tersi...

6) Oysa dünya ülkeleri yıldan yıla daha çok kitap okumaya zaman ayırıyor.

Biz yıldan yıla daha az kitap okuyoruz bu neredeyse hiç demek oluyor.

Not: Ülkeden şikayetçiysek sorunu ve çözümü kendimizde arayalım çünkü ülke dediğimiz hepimiziz.

Aslında Cumhuriyetimizin kuruluşunda sorunlar ve çözümler zaten belliydi...

• Kitap okumuyorum, okuyanlardan da hoşlanmıyorum. Ha sanat eseri niteliğinde olanlara saygım sonsuz. Ama aşk romanı okuyan insan, kitabı okudum kişisel gelişimime katkı sağladı diyemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Be All My Sins Remembered

Kesinlikle katılıyorum. Kitap okumuyorum, eksikliğini de hissetmiyorum.
    Kitap okumayan eksik kalmış olmaz. Kitap, okuyan kişiye fazladan bir şeyler katar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobsantino -- 23 Eylül 2019; 6:50:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma bossun boş. Derdin çoksa forumda işin ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

Kitap okumuyorum, okuyanlardan da hoşlanmıyorum. Ha sanat eseri niteliğinde olanlara saygım sonsuz. Ama aşk romanı okuyan insan, kitabı okudum kişisel gelişimime katkı sağladı diyemez.
    Kitabın türü ne olursa olsun zekayı geliştirir, kurgu, bağlam ve anlam bütünlüğü olan kelime ve cümlelerin beyinde resmedilip anlaşılması IQ seviyesini yükseltir.

İspatını isterseniz buyurun.

İşte kitap okuyarak meydana gelen beyin gelişimi.

• Amaç yüzeysel bilgi öğrenmekse bence dijital çağda video izleyip her şeyi öğrenirsin orada haklısın son yıllarda benim de okuma alışkanlığım iyice azaldı. İlkokuldan beri ayda hiç olmazsa 2-3 kitap bitirirdim şimdi bir kitap yeri geliyor aylarca rafta kaldığı oluyor, ama derinlemesine bir araştırmanın içine gireceksen bırak eve kitap almayı o kütüphaneye gideceksin.
  • Kitap okumadığın için dert sahibisin zaten

• Anlasilan yanlis kitaplari okuyorsunuz :) . TIPKI hayatinizda yanlis olmasi gibi .

Kendine birseyler kataca kitaplara bakmak lazim.

Once kendini bir hic bos oldugunu kabul etmekle baslayacaksin....
  • Okuduğun kitabı sırf başkaları ile muhabbet esnasında kullanacaksan zaman kaybı tabi ki. Ama kitap bakış açını, düşünce tarzını değiştirir. Belki de o başından aşkın olan dertlerine çözüm bulmanda faydası dokunur

• zaman kaybı olan cok sey var zaten.kitap okumak hobidir cokta anlam yuklememek gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.