Şimdi Ara

kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
8
Favori
37.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Good year extremeden başka tanımam tam kış sartları için yapılmış cok ama cok güzel tavsiye ederim
  • Continental ts800

Ug8 den daha iyidir...Ayrica otostart bana pahali geldi..Avea indirimi ile bile anca normal fiyat oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel servisteki bir arkadaşımız normal şartlarda Pirelli, kış şartlarında Petlas yeterli diyordu. Yani hiç daha fazlasına kaçmaya gerek yok diye bahsediyordu. Ben Continental beğeniyorum ama onun içinde yorumu kötü idi
  • benim şuan 4 tane sıfır alma imkanım yok koyacak yerde yok önler mevsimlik önlere takacam yeterli olurmu beyler ankara ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

evet aynı lastikler ama benim ebatlar da 195/60/15. bir iki yeri daha aradım rast gele, fiyatlar genelde aynı. indirim istiyorsak toplu olarak almaktan başka çözüm yok gibi. Ben gene de yarın o 155 lira fiyat aldığım bayiye uğrayıp konuşacağım zaten yolumun üzeri olacak yarın birebir toplu alım durumu, inatla pazarlık ve lastik tarihlerine bakacağım. sizden de haber bekliyorum o zaman. yoksa bana 155 lira fiyat eğer ki lastikler yeni ise uygun geldi çünkü ebatlarım 195/60/15 biraz değişik.

hocam ne yaptın konuştun mu fiyat araştırması sonuçlarını paylaşırmısın.
    Ayrıca burası iyice karıştı
    continental
    michelin alpin

ug8 iyi değil diyenler tel kırıyor diyen bile oldu. Şaşırdık kaldık, hadi hayırlısı....

• quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

quote:

evet aynı lastikler ama benim ebatlar da 195/60/15. bir iki yeri daha aradım rast gele, fiyatlar genelde aynı. indirim istiyorsak toplu olarak almaktan başka çözüm yok gibi. Ben gene de yarın o 155 lira fiyat aldığım bayiye uğrayıp konuşacağım zaten yolumun üzeri olacak yarın birebir toplu alım durumu, inatla pazarlık ve lastik tarihlerine bakacağım. sizden de haber bekliyorum o zaman. yoksa bana 155 lira fiyat eğer ki lastikler yeni ise uygun geldi çünkü ebatlarım 195/60/15 biraz değişik.

continental
    michelin alpin

ug8 iyi değil diyenler tel kırıyor diyen bile oldu. Şaşırdık kaldık, hadi hayırlısı....

Telefonda 155 dedi yerinde ise de 160 dan asagi inmedi, bir de zorla baska lastikler vermeye calisti, cogu yer de bunu yapti kizdim acikcasi adama guvensem tavsiyelerini dikkate alacagim da herkes alakasiz tavsiye ya da vaz gecirmeye calisinca sinirlendim. Onu alma diyorlar neden diyorum cunku x marka diyorlar gel de sinir olma.

Bir de lastik yasini soruyorum cogu yer yeni diyor o kadar amac da belli parayi alacaklar dandirik eski bir lastigi kalalayacaklar ne halleri varsa gorsunler dedim 600 liralik urun alacaksin nasil bir rahatlik nasil bir umursamazlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 10 Ekim 2012; 9:02:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

benim şuan 4 tane sıfır alma imkanım yok koyacak yerde yok önler mevsimlik önlere takacam yeterli olurmu beyler ankara ?

2 senedir 2 adet Kumho ile Ankarada idare ettim..Geçen sene fena yağdı, o zaman fazla çıkamadım..Ama genel olarak idare ediyor..

Bu sene 2 tane daha alacağım 4 lerim...İyi 2 tane lastik alın, yeter..:Eğer yokuş vs fazla yoksa özellikle, rahat idare edersiniz..En kötü 1-2 gün belki kullanamazsınız arabayı

Ama hız yapmamanız lazım, arkalar savurabilir, ona dikkat etmek gerek

Lastik olarak kafamda birkaç model oluştu

Continental TS800
    Nokian W+
    Good Year UG8
    Pirelli Sottorenzo

Artık hangisini en uyguna alabilirsem onu alacağım

2 tane kar lastiğim var 185 / 65 / 14..Arkalara takacağım

Bu yeni iki taneyi 175 / 65 / 14 alsam önlere taksam sorun yaratırmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 10 Ekim 2012; 9:11:12 >

• yazlıklarım petlas, kışlıklarım lassa.
    yerli malı yurdun malı zihniyeti ile yerli malı kullanmaya çalışırım daaima.
    kışlık lassaları erzurumda kullandım.
    elazığ-erzurum arası çok çetin koşullarda yolculuk yaptım.
    hiç zincir takmamı gerektirmedi.
    her iki markayıda gönül rahatlılığı ile önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

yazlıklarım petlas, kışlıklarım lassa.
    yerli malı yurdun malı zihniyeti ile yerli malı kullanmaya çalışırım daaima.
    kışlık lassaları erzurumda kullandım.
    elazığ-erzurum arası çok çetin koşullarda yolculuk yaptım.
    hiç zincir takmamı gerektirmedi.
    her iki markayıda gönül rahatlılığı ile önerebilirim.

bende bi kış lassa kullanmıştım kışlıkları. snowways ti yanlış hatırlamıyorsam. çok çok iyidiler. şimdi bu kış için petlas snowmaster aldık bakalım ne çıkacak sonuç.
  • Benim de şahsi tavsiyem Goodyear UG8'dir.

Düşük yanaklı, 16, 17" ve 18" jantlı arabalara sahip olanlar için de bu sene yeni çıkan UG8 Performance alabilirler. Ben kendi aracıma UG8 Performance alacağım.

225/45/17 370 civarına bulunabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

quote:

continental
    michelin alpin

Telefonda 155 dedi yerinde ise de 160 dan asagi inmedi, bir de zorla baska lastikler vermeye calisti, cogu yer de bunu yapti kizdim acikcasi adama guvensem tavsiyelerini dikkate alacagim da herkes alakasiz tavsiye ya da vaz gecirmeye calisinca sinirlendim. Onu alma diyorlar neden diyorum cunku x marka diyorlar gel de sinir olma.

Bir de lastik yasini soruyorum cogu yer yeni diyor o kadar amac da belli parayi alacaklar dandirik eski bir lastigi kalalayacaklar ne halleri varsa gorsunler dedim 600 liralik urun alacaksin nasil bir rahatlik nasil bir umursamazlik.

Alıntıları Göster
    quote:

Zaten türkiyede şöyle bir uygulama almış başını gidiyor ;

Bir marka üzerinde araştırma yapıyorsunuz ve istediğinizi almaya gittiğinizde o markayı değil, elinde aynı benzer özellikleri taşıyan ürünü alıp çıkıyorsunuz. Çünkü aynı muadili satmak daha kolay, markanın fiyatı zaten yüksek, yan ürünün sürümünden kazanılıyor vs.. vs...

Ayrıca dediğiniz üzere bir açıklayıcı bilgi alamazsınız, sanki bilgi alsanız o ürünün pazarlamacısı olacakmışsınız gibi eksik bilgiler ile " abi bunu al bu daha iyi bundan bi dünya sattım hiç bi sorunu yok" şeklinde cevaplar ile geçiştirilirsiniz.

Ürün yelpazesi o kadar çok ki hangisi iyi hangisi kötü bilemiyoruz, herkes aldığı ve kullandığı markayı övüyor diğer markanın işe yaramazlığını anlatıyor, biz ise ortada bir sağa bir sola bakıyoruz. Şimdi bu kadar şecenek arasında neye karar vermemiz gerekiyor ise ona karar verip alıp kullanmalıyız diye düşünüyorum ki bu durumda da onu yapacağım.
    Bir marka üzerinde yoğunlaşıp bayi ile görüşüp iyi yada kötü alacağım. Tecrübe kısmını işte o zaman anlamış olacağım..

Düşüncesi olan, yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

quote:

benim şuan 4 tane sıfır alma imkanım yok koyacak yerde yok önler mevsimlik önlere takacam yeterli olurmu beyler ankara ?

2 senedir 2 adet Kumho ile Ankarada idare ettim..Geçen sene fena yağdı, o zaman fazla çıkamadım..Ama genel olarak idare ediyor..

Bu sene 2 tane daha alacağım 4 lerim...İyi 2 tane lastik alın, yeter..:Eğer yokuş vs fazla yoksa özellikle, rahat idare edersiniz..En kötü 1-2 gün belki kullanamazsınız arabayı

Ama hız yapmamanız lazım, arkalar savurabilir, ona dikkat etmek gerek

Lastik olarak kafamda birkaç model oluştu

Continental TS800
    Nokian W+
    Good Year UG8
    Pirelli Sottorenzo

Artık hangisini en uyguna alabilirsem onu alacağım

2 tane kar lastiğim var 185 / 65 / 14..Arkalara takacağım

Bu yeni iki taneyi 175 / 65 / 14 alsam önlere taksam sorun yaratırmı ?

yorumun için teşekkürler şimdilik fazla yokuş olan bi yer yok işe gidip gelirken konya yolu balgat gidip geldiğim yok zaten yokuşlu bi yere asla çıkmam zaten

bunun dışında senin lastikler içinde bence aynı boyutta al derim farklılık yaratmasın bence

• Şu an Groupon'dan 9 TL'ye 100 TL'lik indirim satın alınabiliyor.

Elbette sayı sınırlı. İlgili arkadaşlara duyurulur. Montaj dahil kış/yaz lastikleri için en uygun fiyatlar.

http://otostart.com/lastik

Groupon İndirimi için :
    http://www.sehirfirsati.com/deals/tum-turkiye/otostarcom-lastik-araba-alisveris/11819791

• quote:

hiçbir sorun olmaz kardeş iki lastik işini görür gerisi senin şöförlüğüne bakar Ankara'da iki kışlık lastikle 2 kış geçirdim hiçbir sorun yaşamadım. bu kış iki tane daha alacağım eskileri arkaya yeniler öne takıp keyfime bakacağım.
    ondan sonra doğru elmadağ kayak merkezine mangal yakmaya
    kar üstünde mangal yakmasıda ayrı bir zevk biliyorsundur

• quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

quote:

hiçbir sorun olmaz kardeş iki lastik işini görür gerisi senin şöförlüğüne bakar Ankara'da iki kışlık lastikle 2 kış geçirdim hiçbir sorun yaşamadım. bu kış iki tane daha alacağım eskileri arkaya yeniler öne takıp keyfime bakacağım.
    ondan sonra doğru elmadağ kayak merkezine mangal yakmaya
    kar üstünde mangal yakmasıda ayrı bir zevk biliyorsundur

aynen elmadağda güzel olur mangal yakmak

• arkadaşlar ben anlaştım gibi. pirelli alacağım galiba.bayi de avea ve türk telekom un kampanyası var. %20 indirim var. lastik ölçülerim 205/55/r16. 190 tl fiyat verdiler. bayramdan sonra takarız diye anlaştık gibi. üretim tarihlerini falan da kontrol ettim 32/12, yani ağustos üretimi. takma ve balans da dahil. fiyat sizce de iyi değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omergenc23

arkadaşlar ben anlaştım gibi. pirelli alacağım galiba.bayi de avea ve türk telekom un kampanyası var. %20 indirim var. lastik ölçülerim 205/55/r16. 190 tl fiyat verdiler. bayramdan sonra takarız diye anlaştık gibi. üretim tarihlerini falan da kontrol ettim 32/12, yani ağustos üretimi. takma ve balans da dahil. fiyat sizce de iyi değil mi?

astra h için en uygun kışlık lastik;
    195/60/16 veya
    4 tane 15 jant ile birlikte 195/65/15 dir.
    mercedes C 180k bile 195/60/16 kullanırken, astra h için 205 taban çok geniş;
    yazın fark edemezsiniz ama geniş taban kışın aracınızı yorar, ses ve yakıt fazladır,
    ıslak zeminde suyun üstünde kontrolsüz yüzme daha fazla olur,
  • 225/45/17 lassa kışlık aldım toplam 1300 TL.mart ayında almıstım.pazar gunu acilen almak zorunda kalmıstım.ıyı kıde almısım karın ustunde afyon dan ıspartaya gıttım masallahı var.bılseydım ıstanbul da cok önceden alırdım.1 ay sonra takıcam yıne.cok cok memnunum kıslık lastıklerden...
  • Bu gun goodyear ug8 aldım getirdim eve, havalar 7 nin altına dussun taktırıcam.

sokme,takma,balans,nitrojen dahil 210 tl ye geldi.

aklımda pirelli yada michelin alpin a4 vardı, oyle yola cıktım ama, alpin a4 e en dusuk 245 tl, pirelli ye de 190 tl fiyat aldım, testlerde ug8 de alpin a4 le kafa kafaya oldugunu hatırladıgımdan, toplamda 140 tl cepte kalsın dedim.

pisman olmam umarım
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.