Şimdi Ara

kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
8
Favori
37.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otostart.com'da güzel kampanya var. Oraya da bakın.
  • leonum için 205 55 R16 ölçülerinde kış lastiği almayı düşünüyorum. Goodyear Ultragrip8 için 200 tl fiyat aldım, 2 yıl boyunca ücretsiz sökme takma ve ilk yıl ücretsiz rot balans fiyata dahil. Fiyat nasıl sizce, ayrıca konfor(sessizlik ve yumuşaklık) ve kış performansı olarak lastikten memnun kalırmıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtbc -- 3 Ekim 2012; 16:43:38 >
  • Bugün Sivas'ta, 175-65-r14 ölçülerde, Petlas için 100, Lassa için 115 tl fiyat aldım. Aracı 1 yıl kullanıp değiştiriceğim için,Petlas'a yönelmeyi düşünüyorum. Nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizza

Bugün Sivas'ta, 175-65-r14 ölçülerde, Petlas için 100, Lassa için 115 tl fiyat aldım. Aracı 1 yıl kullanıp değiştiriceğim için,Petlas'a yönelmeyi düşünüyorum. Nasıl ?

lassa, petlastan kat kat üstün bir lastik değildir.
    100 tl petlas snowmaster iyidir.
    her ikiside liste fiyatı 120 tl .
    petlas %20 indirim yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtbc

leonum için 205 55 R16 ölçülerinde kış lastiği almayı düşünüyorum. Goodyear Ultragrip8 için 200 tl fiyat aldım, 2 yıl boyunca ücretsiz sökme takma ve ilk yıl ücretsiz rot balans fiyata dahil. Fiyat nasıl sizce, ayrıca konfor(sessizlik ve yumuşaklık) ve kış performansı olarak lastikten memnun kalırmıyım?

goodyear ug8 bir numaralı kış lastiği. çok isabetli bir tercih.
    yakıt tasarrufu, konfor ve sessizlik için 195/60/16 tercih edebilirsiniz.
  • Sevgili Arkadaşlar ben Kütahya'da yaşıyorum. LAstik ölçüleri 185/60/15 olan aracım için kış lastiği almayı düşünüyorum yaptığım araştırmalarda goodyear ug8 continental ts830'un öne çıktığını gördüm ancak geçen gün bir bayi pirelli snow control 3 için su tahliye kanalları olduğundan sulu kar ve ıslak zeminlerde diğer lastiklerden çok daha başarılı olduğunu söyledi. Sizler ne dersiniz sizce hangi markayı tercih etmeliyim. Özellikle tavsiye edecğiniz bir marka varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRm

3 kış boyunca Michelin Alpin A3 kullandım. Tavsiye üzerine 2010 kışında Goodyear Ultragrip 7 aldım. Şu an yeni kıs lastiği almayı düşünsem Ultragrip 8'den başkasına bakmam. Testleri açıp incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Paranızı bilinmeyen markalara vermeyin, ilk etapta güzel görünse de zaman ilerledikçe sizi aldığıniza pişman edecektir. Otostart.com'da avea'lılara 4 lastıkte 120 TL indirim var, orayı incelemeden lastik almayın derim.

Otostart a işler nasıl yürüyor?
    Kargo ücreti ne kadar?
    Sökme takma işleri ve sübap gerekirse ne oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: ahmtbc

leonum için 205 55 R16 ölçülerinde kış lastiği almayı düşünüyorum. Goodyear Ultragrip8 için 200 tl fiyat aldım, 2 yıl boyunca ücretsiz sökme takma ve ilk yıl ücretsiz rot balans fiyata dahil. Fiyat nasıl sizce, ayrıca konfor(sessizlik ve yumuşaklık) ve kış performansı olarak lastikten memnun kalırmıyım?

goodyear ug8 bir numaralı kış lastiği. çok isabetli bir tercih.
    yakıt tasarrufu, konfor ve sessizlik için 195/60/16 tercih edebilirsiniz.

Normal lastik ölçüleri 205/55/16, sizin dediğiniz ölçülerde (195/60/16) lastik sıkıntı yaratmaz mı? Hem yanak kalınlığı değişecek hem tabanı sonuçta. O ölçüleri seçmemin ne yararı olur sizce?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizza

Bugün Sivas'ta, 175-65-r14 ölçülerde, Petlas için 100, Lassa için 115 tl fiyat aldım. Aracı 1 yıl kullanıp değiştiriceğim için,Petlas'a yönelmeyi düşünüyorum. Nasıl ?

lassa, petlastan kat kat üstün bir lastik değildir.
    100 tl petlas snowmaster iyidir.
    her ikiside liste fiyatı 120 tl .
    petlas %20 indirim yapmış.

Teşekkürler. Petlas alayım o zaman.
  • 205/55, 195/60 ile denktir.
    (çok az miktar, 0,3 - 0.4 cm ; 195/60 ın yanağı yüksektir)
    kış lastiklerinde orjinal lastiğe denk gelecek şekilde tabanı bir ebat daraltmak tavsiye edilir.
    kar ve buz da kızaklama ve patinaj , sürtünme ve yakıt ve ses azalacaktır,
    konfor artar.
    belki bir miktar kuru hava da ki viraj kabiliyeti olumsuz etkilenebilir.
    zaten leon ve golflerin alt donanım paketleri normaldede 195 taban kullanıyor.
  • quote:

205/55, 195/60 ile denktir.
    kış lastiklerinde orjinal lastiğe denk gelecek şekilde tabanı bir ebat daraltmak tavsiye edilir.
    konfor artar.

BAHSETTİĞİNİZ ÖLÇÜLERDEKİ ULTRAGRİP 8 E ÇOK YÜKSEK FİYAT VERDİLER, HERALDE 205/55/16 DÜŞENECEĞİM YİNE.
  • quote:

205/55, 195/60 ile denktir.
    konfor artar.

Dediklerinde haklısın fakat kutup şartlarında yaşamıyoruz, Türkiye için gereksiz.
  • goodyear ultragrip 8 için

140 tl peşin - 145 tl taksitli satış fiyatı buldum.

bir kaç yerden daha fiyat aldım fakat fiyatlar çok oynak, aynı lastik 165 tl, 185 tl ye de var
    bu marka için daha ayrıntılı bi özellik mi var ?

sorduğum ebat 185/60/15
  • fanatik25,
    goodyear ULTRAGRİP serisinde silika hamur yapısı ve müşteri memnuniyeti çok üst düzeyde.
    15 jant için 150-170 tl gibi fiyatlar makul, 150 nin altında bulursan hiç kaçırma, 165-170 tl nin üzeri yüksek.
    ................
    biturbo,
    tavsiyelerimin kutup la felan hiç alakası yok, sanki çivili lastik ve zincir tavsiye ettik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

Kış Lastiği konusunda
    http://otostart.com/lastik
    sayfalarında kapsamlı bir çeşit bulabilirsiniz.

Eğer Avea hatlı bir cep telefonundan OTOSTART yazarak 5060'a mesaj atarsanız 2 lastik için 40 4 Lastik için 120 TL indirim yapan bir kupon telefonunuza geliyor. 10 Ekim'de fırsat sona eriyor. Hatırlatmakta fayda var.

Bir çok markanın kış lastiğini sitede bulabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saat içinde Good Year, Sava, Dunlop ve Debica kış lastikleri de sisteme eklenmiş olacak.

Buna ilaveten İstanbul ve Ankara'da lastik saklama hizmetini de otostart.com'dan satın alabiliyorsunuz. Bunun için Montaj / Kargo seçeneği sorulduğunda MONTAJ seçmeli ve montaj şehri olarak İstanbul ya da Ankara belirlemelisiniz.

Herkese iyi alışverişler.

(Avea'dan 5060'a mesaj atarak aldığınız kupon aynı zamanda yedek parça satın alırken de size avantaj sağlıyor. Bilginize.)

Merhaba,

Otostart sitesini inceledim. Avea ile iyi bir indirim oluyor. Ben goodyear ug8 ve debica frigo 2 arasında kaldım. (205/55/16) ikisi arasında yaklaşık 50 TL fark var. Siz hangisini tavsiye edersiniz aracım vw jetta 1.6 tdi ve Gemlik'te oturuyorum. Ayrıca lastikleri şimdi takarsak erken mi olur Gemlik/Bursa için?
  • Gönül michelin ister tabii..

Fakat 96 97 li senelerde 7 serisi bmwmiz vardı. Aracın üstünde Dunlop lastikler vardı. İnanılmaz derecede güzel lastiklerdi. Fakat arabayı sıfır aldığımız için ve o zamanlar bayii ye sormayı akıl edemediğimiz için nerden alındığını bilmiyoruz.

Şuan bulamıyorum dunlop lastiği. Nereler satıyor bu lastiği bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Gönül michelin ister tabii..

Fakat 96 97 li senelerde 7 serisi bmwmiz vardı. Aracın üstünde Dunlop lastikler vardı. İnanılmaz derecede güzel lastiklerdi. Fakat arabayı sıfır aldığımız için ve o zamanlar bayii ye sormayı akıl edemediğimiz için nerden alındığını bilmiyoruz.

İstanbulda otuyorsanız dolapdereden pangaltına çıkan caddede dunlop mağazası var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stompanato -- 4 Ekim 2012; 13:12:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

quote:

İstanbulda otuyorsanız dolapdereden pangaltına çıkan caddede dunlop mağazası var...

Teşekkür ederim, fiyatları hakkında bir bilginiz var mı peki?

Ben buradaki lastikçilere sorduğumda bana Aurora lastik verdiler. İkisi de güney kore de yapılıyor Dunlop'u aratmaz dediler.

Doğru mudur?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

quote:

Teşekkür ederim, fiyatları hakkında bir bilginiz var mı peki?

Ben buradaki lastikçilere sorduğumda bana Aurora lastik verdiler. İkisi de güney kore de yapılıyor Dunlop'u aratmaz dediler.

Doğru mudur?

Rica ederim, fiyatlar hakkında bilgim lakin yakın sayılırım. fırsat bulduğumda ( Bu gün muhtemel ) mağazadan kart alır size iletişim numaralarını yazarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaxq

quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

Kış Lastiği konusunda
    http://otostart.com/lastik
    sayfalarında kapsamlı bir çeşit bulabilirsiniz.

Eğer Avea hatlı bir cep telefonundan OTOSTART yazarak 5060'a mesaj atarsanız 2 lastik için 40 4 Lastik için 120 TL indirim yapan bir kupon telefonunuza geliyor. 10 Ekim'de fırsat sona eriyor. Hatırlatmakta fayda var.

Bir çok markanın kış lastiğini sitede bulabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saat içinde Good Year, Sava, Dunlop ve Debica kış lastikleri de sisteme eklenmiş olacak.

Buna ilaveten İstanbul ve Ankara'da lastik saklama hizmetini de otostart.com'dan satın alabiliyorsunuz. Bunun için Montaj / Kargo seçeneği sorulduğunda MONTAJ seçmeli ve montaj şehri olarak İstanbul ya da Ankara belirlemelisiniz.

Herkese iyi alışverişler.

(Avea'dan 5060'a mesaj atarak aldığınız kupon aynı zamanda yedek parça satın alırken de size avantaj sağlıyor. Bilginize.)

Merhaba,

Otostart sitesini inceledim. Avea ile iyi bir indirim oluyor. Ben goodyear ug8 ve debica frigo 2 arasında kaldım. (205/55/16) ikisi arasında yaklaşık 50 TL fark var. Siz hangisini tavsiye edersiniz aracım vw jetta 1.6 tdi ve Gemlik'te oturuyorum. Ayrıca lastikleri şimdi takarsak erken mi olur Gemlik/Bursa için?

aracınıza en az 2-3 yıl binmeyi düşünüyorsanız hiç tereddütsüz UG8 alınız.
    soğuklar gelmeden şimdiden alın ki fiyatlar yükselmeden.
    ama takmak için bu ayın çıkmasını bekleyebilirsiniz,
    ..........
    aslında 4 tane 15 inç kapaklı jant ile birlikte 195/65/15 de alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.