Şimdi Ara

Kırmızı Sinyal Lambalı Araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muayeneden geçiyorlar mı bilmiyorum ancak trafikte görüldüğü yerde polis tarafından araca el konulmalı. Yasal düzenlemesini bulamadım. Ben ömrümde böyle saçma sapan bir hareket görmedim. Yasal mıdır? Değilse gördüğüm her plakayı ihbar edeceğim.

Gündüzleri beyefendiler sinyal mi veriyor, fren mi yapıyor belli değil. Araçların stop lambaları bozuk olabiliyor. Teki mi çalışıyor, sinyal mi bu derken trafiği katlediyorlar. Ayrıca göz alışmış, sinyal için sarı ışık arıyor. Araç sürerken öndeki aracın ışıklarına göz ucuyla, geniş açıyla bakılır. Kırmızı dışında yanıp sönen sarı renk, arkadaki sürücünün dikkatini çok kolay çeker. Sinyal olduğunu anlamak için oraya dikkat vermek gerekiyor. Gündüz farları açıksa da daha zor belli oluyor.

Akşamları da, arka farlar da kırmızı olduğundan, sinyal verip vermediğini anlayabilen beri gelsin.

• Bazı amerikan araçlarında sinyali direk stop lambasından yananlar gördüm. Ilginç bir özellik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçiriyorlar bende de vardı zamanında ama şimdi transparan folyo çektim
    turuncu luğu yinede görünüyor göremiyorsan o senin sorunun sinyalden başka yanıp sönen lamba mı var?
  • Sinyal versinler de ben kırmızı yanmasına da razıyım. Sinyal kullanan adam bulmuşsun sarısını arıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wraith Todd -- 11 Kasım 2016; 17:59:32 >
  • %90 amerikan araçları tamda bahsettiğiniz gibi sinyal stoba bağlı

• Bugün yolda Saleen Mustang gördüm o da ayni şekilde stoptan sinyal veriyordu garipsedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

geçiriyorlar bende de vardı zamanında ama şimdi transparan folyo çektim
    turuncu luğu yinede görünüyor göremiyorsan o senin sorunun sinyalden başka yanıp sönen lamba mı var?

Var. Kiminin stoplar da yanıp sönen cinsten. O da olmasa frene kısa kısa basan sürücüler de var. Turunculuk falan yoktu gördüklerimde. Komple kırmızı dış kaplama, farlar yanıyor kırmızı arada yanıp sönen aynı tonda kırmızı. Sağ şeritte ve siz soldasınız. Öncelikli dikkat önünüz. Sağ şeride göz ucuyla bakılır. Kırmızının içinde yanıp sönen kırmızı, kırmızının içinde yanıp sönen cırtlak sarı kadar dikkat çekmez 70-80 km' lik seyir hızında.

GÜndüz zaten güneş ışığında zor seçiliyor. Bu yüzdendir bagaj veya iç stop lambası zorunluluktur. Arka stopların yanıp yanmadığı gece ışık kırılmalarından, arka farlar da açıksa çok net kestirilemez. Ortadaki stop da yanarsa fren yapıldığı anlaşılsın diye. Sinyal rengi keyfi olarak turuncu seçilmemiştir. Bir dikkat edersiniz, iki dikkat edersiniz. Zırt pırt kısa aralıklı fren yapan araç kuyruğunun olduğu trafikte, sinyal gibi yanıp sönen stoplar arasından, bir başka yanıp sönen sinyal kırmızısını seçmekte zorlanmak pilotaj sorunu değildir.

• O da bir şey mi? Ben aracın sürekli fren lambalarını yaktıranı gördüm. Adamın fren yaptığı anlaşılmıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Hureyre

Bazı amerikan araçlarında sinyali direk stop lambasından yananlar gördüm. Ilginç bir özellik.

Çok faydalı bir özellik.
    Bazı araçlarda sinyali öyle minik yapıyorlarki gece yanan stoplarda kayboluyor.

• sen abdde olsan her gun kazaya karisirsin anlasilan. neredeyse hic bir aracta harici sari sinyal lambasi yok. sinyal verdiginde kirmizi yanan stoplardan sinyal verdigin yondeki yanip sonuyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.