Şimdi Ara

Kiralık Superbox (Sınırsız Paket)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 3 aydır kullanmakta olduğum superbox cihaz ve paketimi kiralamak istiyorum.

Paket 210 tl ancak kiraladığım kişiden 150 tl alacağım.

20 ay daha taahhüt süresi var.

zorunlu edit: arkadaşlar cihazı iade ettim artık yazmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzenix -- 31 Temmuz 2022; 21:54:58 >

• Kiraladığınız kişi sizin adınıza kayıtlı GSM hattı ile internette suç işlediğinde 150 TL ile kurtulamazsınız. Başınız fena ağrır.

• Çok iyi fiyat talipide olur ama kimseye güvenme bence 150tl içerde 30gün yetmez size..
  • 150 tl için değmez devroluyorsa devir et

• Devir olmuyor maalesef, kira sözleşmesi gibi karşılıklı bir sözleşme ile garanti altina alinabilir. Yoksa son care taahhüt bozulacak ve tüketici heyetinde uğraşacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuzenix kullanıcısına yanıt
    Sözleşmeyi oku, yeni bir adres gösterirsrn ve o adreste çekmiyor yani alt yapı yoksa cayma bedelsiz iptal hakkı veriliyor. Adsl vdsl fiberde öyle ama superbox ı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaptikBirHataKomiserBey

Sözleşmeyi oku, yeni bir adres gösterirsrn ve o adreste çekmiyor yani alt yapı yoksa cayma bedelsiz iptal hakkı veriliyor. Adsl vdsl fiberde öyle ama superbox ı bilmiyorum

Ben bu durumu yaşadım ancak verdiğiniz bilgi kısmen doğru kısmen de yanlış. Sözleşmede tam tersi yazıyor, yani hizmetin sadece ilk alınan adreste verileceği, taşınma durumunda yaşanacak çekim problemlerinden Turkcell'in sorumlu tutulamayacağı yazıyor. Ben ilk aldığımdan itibaren 7 ay sıkıntısız kullandım, taşınınca yeni evde doğru düzgün çekmiyordu. İptal etmek istedim 689 TL cayma ücreti (kullandığım ayların indirimleri + kurulum ücreti) talep ettiler. Baya uğraştım ama hiçbir türlü kabul etmediler, bu maddeyi öne sürdüler sürekli. Sözleşmede böyle bir madde var ama 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu'nun 58.madddesi olan Satış Sonrası Hizmetler maddesine aykırı dedim ama takmadılar bile. Ben de ücreti ödeyip Tüketici Hakem Heyeti'ne verdim dosyayı, 6 ay sonra lehime karar çıktı ve karar çıktıktan 2 ay sonra da paramı geri aldım. Devlet hizmet veremiyorsan cayma ücreti almadan iptal edeceksin diyor, istisnası yok.

• Tşkrler benim dediğim doğru işte ama turkcell kendi kafasına göre sözleşme düzenlemiş. Bende üşenmedim sözleşmeyi okudum. Sözleşme tek taraflı turkcell in hak ve mağduriyetlerini savunuyor. Bu sözleşme başlı başına hatalı zaten. Böyle bir sözleşme olamaz.

Konu sahibide bunları okuyordur umarım.
  • Arkadaşın kiralamaya niyeti yok. Taahhütüm bittiği için talip oldum, beş gün önce özelden mesaj attım. Lafta Pazartesi günü yani ( üç gün önce ) kararını bildireceğini söyledi. Hala bir şey yazmadı. Belki vazgeçmiş olabilir ama İnsan nezaketen bir cevap verir. Bende bu nedenle taahhütümü ( hat yenileme işlemini ) boşuna beklettim.

• Bilen Biri kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel yazmışsınız. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaptikBirHataKomiserBey

Tşkrler benim dediğim doğru işte ama turkcell kendi kafasına göre sözleşme düzenlemiş. Bende üşenmedim sözleşmeyi okudum. Sözleşme tek taraflı turkcell in hak ve mağduriyetlerini savunuyor. Bu sözleşme başlı başına hatalı zaten. Böyle bir sözleşme olamaz.

Konu sahibide bunları okuyordur umarım.

Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize hocam. Ama sözleşme okunurken bir yandan Tüketiciyi Koruma Kanunu'na bakılmasında fayda var, çok fazla çelişen madde var. Turkcell çoğu insanın bakmayacağını bilerek kafasına göre maddeler koyuyor. Bir de Tüketici Hakem Heyeti 6 aydan önce karar çıkarmadığı için herkes vermeye üşeniyor.

Arkadaşın da dediği gibi 150 TL yaşanabilecek sorunlar karşısında çok az bir rakam. Ben olsam kiralamazdım.

• evime internet bağlatmak istiyorum fakat alt yapı problemı yasıyorum hala devıretmek ıstersen devır alabılırım

• İçeri girdinmi foruma bakamazsın yanlız. Kapattır kurtul.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sınırsız mi ?

• Port gelene kadar alabilirim eve memurum

• hdevrim4069 H kullanıcısına yanıt

Akşam yoğun saatlerde kaliteli istsyonları kaldıramadığı için hızı 2mbps ye düşürüyorlar .Bulaşmayın bence

• Varsa taahhüt sonuna kadar vermek isteyen kullanabilirim faturaları odememde sıkıntı yok sonunda cihazı kargolarım tekrar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.