Yüzbaşı
10 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 144 (Bu ay: 6)
Gönderileri

Öncelikle ülkede sorunsuz kargo firması olmadığı gerçeğini bildiğimi beyan edeyim.


HepsiJet adlı firma İstanbul'da hızlı teslimat yapıyor olabilir. Ama Anadolu'da ağı, diğer taşıma firmaları kadar gelişmemiş. Bunu anlamak için büyük araştırmalar yapmaya gerek yok. Bu yüzden teslimatlar çok fazla gecikmeye başladı. A transfer merkezinde inmesi gereken paketi B transfer merkezine götürüp geri A transfer merkezine getirdikleri bile oldu. Şimdi de aynı satıcıdan aynı gün arka arkaya verdiğim siparişten birini teslim ettiler ama diğeri hâlâ yolda görünüyor. Satıcı iki siparişi de aynı anda HepsiJet'e teslim etmesine rağmen durum bu.


Şöyle özetleyeyim, Hepsiburada'dan verdiğim siparişlerin tarafıma teslim edilme süresi diğer bütün kargo firmalarına göre en az bir gün gecikiyor. Ben bir gün diyorum ama araya hafta sonu vb. tarih girerse bu üç güne kadar çıkıyor. Haliyle Hepsiburada'dan sipariş vermemeye gayret etmeye başladım.


HepsiJet'in geç teslimat sorununu bir tek ben yaşamıyorumdur diye düşünüyorum. Her siparişimden sonra HB'den gelen memnuniyet anketine "kargo sorunu" sebebiyle sıfır puan veriyorum. Belki bir farkındalık oluşturur.

Tablet konusunda hiç bilgi sahibi değilim.


Alınacak tableti yetişkin kullanacak. Oyun oynanmayacak. Genel olarak tarayıcı üzerinden internet sitelerine girilecek. Birkaç alışveriş uygulaması ile mesajlaşma uygulaması kullanılacak. Bein Connect, Youtube vb. video izleme uygulamaları kurulacak.


Android sürümü yükseltme konusunda destek sağlayan bir ürün olmalı. Alınca iki yıl sonra çöpe atmak istemiyorum.


Ortalama 1.000 TL'lik bir ürün arıyorum.

CardFinans ve QNB First bireysel kredi kartlarınızla 16-31 Temmuz tarihlerinde internetten yapacağınız her yurtiçi 150 TL ve üzeri alışverişinize anında 10 TL, toplamda 50 TL'ye varan ParaPuan hediye! 


 • Kampanya 16-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında geçerlidir. 
 • Elektrik, Doğalgaz, Fuel Oil,Su, Temizlik, Kıymetli Taşlar ve Madenler, Saatler ve Mücevherat, Mücevher, Kol Saati, Saat ve Gümüş Takı Dükkanları, Doğrudan Pazarlama- Sigorta Hizmetleri, Doğrudan Pazarlama-Seyahatle İlgili Hizmetler, Sigorta Satışı, Sigortalama ve Primler, Mahkeme Masrafları - Nafaka ve Çocuk Yardımı, Para Cezaları, Kefalet ve Senet Ödemeleri, Vergi Ödemeleri, Kamu Hizmetleri, Posta Hizmetleri-Sadece Devlet Yönetimindeki, Kamu İşlemleri harcamaları kampanyaya dahil değildir. 
 • Kampanyaya, bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuzdan harcama yapmadan önce ETICARET yazıp 2273’e SMS göndererek, Çağrı Merkezimizden, ATM'lerimizden ya da QNB Mobil'den kayıt olabilirsiniz. 2273’e gönderilecek her SMS, operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilir.
 • Kampanya kapsamında kazanılan ParaPuan’lar 31 Ağustos 2021’ye kadar kullanılabilecektir.
 • Bir müşteri kampanyadan, sahip olduğu farklı QNB Finansbank bireysel kredi kartları ile yararlanabilecek olup, tüm bu kartlar ile toplamda en fazla 50 TL değerinde ParaPuan kazanılabilecektir. 
 • Enparacom ve Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartlarınızla yapacağınız harcamalar kampanyaya dahil değildir.
 • Kampanya kapsamında ek kartlarla yapılan harcamalardan kazanılan ParaPuan’lar, asıl kart sahibinin kampanyaya dâhil olduğu kartına yüklenecektir.
 • Aynı gün aynı işyerinde yapılan işlemlerden yalnızca ilki kampanya kapsamında ödül kazanır.
 • Her müşteri kampanyaya yalnızca bir kez katılım gösterebilir.
 • Alınan ürünlerin iade edilmesi halinde, iade edilen ürünün tutarıyla orantılı olarak kazanılan ParaPuanlar geri alınır. ParaPuanlar harcanmış ise, ilgili tutar harcama yapılan kredi kartına ParaPuan borcu olarak yansıtılır.
 • ParaPuanla yapılan harcamalar, toptan satış ve ticari kullanımlar kampanyaya dahil değildir.
 • Kampanya diğer kampanyalar ile birleştirilemez.
 • Kampanya kapsamında satın alınan ürünlerle ilgili olarak yaşanabilecek her türlü sorun, itiraz ve şikâyetler ilgili üye işyerlerinin şikâyet hattına iletilebilir.  


www.cardfinans.com
Temmuz ayı boyunca internetten yapacağınız alışverişinize 50 TL ParaPuan CardFinans'tan! | CardFinans
https://www.cardfinans.com/kampanyalar/temmuz-ayi-boyunca-internetten-yapacaginiz-alisverisinize-50-tl-parapuan-cardfinanstan-37230

Öncelikle belirtmek isterim ki bugüne kadar güvenlik kamerası ile hiç işim olmadı. Bir konuyu çok merak ediyorum.


Güvenlik kamerası görüntülerini hesap makinesi ayarında bir telefon ile çekip paylaşmak, yasal zorunluluk mu? Hangi habere baksak hepsinde telefon ile çekilmiş. O da iğrenç çekilmiş.


Yalnızca Emniyet vb. kurumların mahkeme gibi resmi durumlar için paylaştığı görüntülerin telefonla çekilmediğini görüyoruz.


Kamera görüntüsünün bir kısmını kayıt dosyasından harici bir belleğe çıkarmak, teknik olarak gerçekten aşırı mı zor? Sıradan bir kullanıcı bunu yapamaz mı?

Araştırdığım kadarıyla kripto borsaları doğrulama yapmak için kimlik kartının fotoğrafını istiyormuş. Ama bu konuda hassas biriyim. Banka hesabımdan TL gönderip kripto para almak ve kripto paramı sattığımda da parayı banka hesabıma TL olarak çekmek istiyorum. Sadece bu işlemleri yapacak biri için kimlik kartını paylaşmadan hesap açmak mümkün mü? Öyleyse bilinen borsalardan hangilerinde mümkün?

TL yüklenmediği için birkaç gün önce iptal edilen faturasız Turkcell hattını tekrar açtırma ücreti güncel olarak ne kadar? Mağazaya gitmeden, internet üzerinden faturasız hat sipariş etme imkanı var mı?

200 TL üzeri her harcama 20 TL, toplam 80 TL indirim veriyor.


Kampanya bana SMS ile bildirildi.


Degerli Musterimiz, TEB Sade Kartinizdan size ozel 80 TL Indirim! 19-31 Mart tarihlerinde TEB Sade Kartiniz ile yapacaginiz 200 TL ve uzeri her alisveris harcamanizda 20 TL, toplamda 80 TL Indirim kazanmak icin SADE1 yazip 4616'ya gonderin. Indirim 2 Nisan tarihinde ekstrenize yansitilacaktir.

TV'de, internette sürekli TikTok adını duyuyordum. Gençlerin klip tarzı videolar çekip yayımladığı bir uygulama olarak biliyordum. Uygulamayı hiç indirmemiştim. Dün indirdim. Keşfet kısmından yaklaşık 15 dakika kadar çeşitli videolara baktım.


On beş dakika sonra uygulamayı kaldırdım. TikTok'u keşfettikten sonra vardığım kanaat, benim bu yüzyıla ait olmadığım idi.


Ergen olarak adlandırılabilecek kitlenin saçma sapan videolar çekmesi bir noktaya kadar kabul edilebilir ama anneler, babalar ve diğer yetişkinlerin düştüğü durumu görünce gerçekten hayret ettim. İzlediğim videoları çekmek için gram zeka taşımaya gerek yok.


Sokakta yanlışlıkla dönüp baksan "karıma / kızıma ne bakıyorsun" diye kavga çıkaracak tiplerin karıları / kızlarıyla sersefil hallerde videolar çekip paylaşmasına ayrı bir şaşırdım.


TikTok'u çekici kılan nedir? Yetişkin insanların bile bu denli meyletmesinin sebebi nedir? Ailelerinizdeki yetişkinler de TikTok çekiyor mu?


Konunun biraz tartışılmasını istiyorum.

150 TL-1.000 TL arası tek çekim internet alışverişinize 3 taksit, ayrıca her ay 150 TL üzeri ilk internet alışverişinize 15 TL indirim fırsatı!


Finansbank İnternet şubesinin kampanyalar bölümünde "İnternet Kampanyası" adıyla geçiyor. Kampanya katılım ücreti aylık 8 TL olarak yansıyor. 15 TL indirim veriyor ama 8 TL ücret kestiği için elimize 7 TL indirim geçiyor. Buna ilave olarak yasaklı sektörler haricindeki harcamaları 3 taksite bölüyor. Dilediğiniz zaman kampanya katılımınızı "mobil uygulama" üzerinden iptal edebiliyorsunuz.


Aralık ayında başka bir kampanya ile birleştirmek için FİX karta bağlı sanal kart ile katıldım. İnternetten yaptığım ilk harcamayı 3 taksite böldü ama 15 TL indirim yansımadı. Sonra başka bir harcama daha yapmam gerekti. Bu ikinci harcamaya hem indirim hem taksit yaptı.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f1/b1/e4/f1b1e4c5b3fa6d9cecb3c5c43b9117b6.png&t=0&width=480&text=1

Evde hayvan besleyen kişilerin hayvansever olarak adlandırılmasını bir türlü anlayamıyorum. Hangi hayvan olursa olsun o hayvanın doğal ortamı ev midir? Kuş kafeste, balık fanusta, kedi/köpek apartman dairesinde yaşamak için mi programlanmıştır? Bir hayvana ev ortamında çok iyi bakılması, onu oraya ait kılar mı? Bir insanı mağaraya veya bir ağacın tepesine kapatıp onun beslenme ve sağlık ihtiyaçlarının mükemmel şekilde karşılanması, insanseverlik olur mu?


Modern zamanda yalnızlaşan insanlar sırf kendi mutluluğu için hayvanları maskot/oyuncak/arkadaş niyetine ev içine alıyorlar ve bir de kendilerini hayvansever olarak pazarlıyorlar. Fiziksel olarak güçlü bir insan, güçsüz bir insanı zorla kendi ülkesindeki evine götürüp mükemmel şekilde beslese ona iyilik mi yapmış olur; yoksa o kişiyi çevresinden, kültüründen, geleneklerinden kopardığı için ona kötülük mü yapmış olur?


Bence hayvansever kişi, hayvana suni destekler vermek yerine hayvanın doğasına zarar vermeyen kişidir. Hayvan, doğasında çok daha mutlu yaşayacaktır. Tabiatına uygun şekilde beslenecek, dönemine uygun şekilde çiftleşecek, av/avcı olarak doğanın dengesinin sorunsuz şekilde işlemesine katkı sunacaktır.

Hakkında
Konum: Ankara
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 591
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.106
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.051
Konularının görüntülenme sayısı: 277.988 (Bu ay: 1.610)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.772 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.