Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
16
Favori
91.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Albani hocam bu platform cihazlari hakkinda ne dusunuyorunuz? Dt ds nin cihazlarini inceleme sansiniz oldu mu? Goruntu olarak bahsettiginiz kati ve techniye gore bir kiyas yapabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o ilk yazdığım durumlar panel ile ilgili olan bazı klasik sorunlardır,sana kısmen bahsetmiştim+
    diğer bahsettiğin durum ise örneğin yayının camera/keskinlik v.s ayarlarıyla ilgilidir video-drive çok yüksek olursa bunlar panelden bir şekilde falsolu aktarılıyor!
    yani bu durum o zaman panel den elbette bağımsızdır,bu sorunlar PDP ler de az olur veya pek olmaz gibi ama TFT-LCD ler de daha fazla belirgindir!

DS nin kutuları dandik
    DT fena sayılmaz ve bazıları da oldukça iyi,biz de en son kayıtlı serisi olan 7100Plus var ve güzel sayılır ama bunların Kati/Techni veya sıkı Receiver larla alakası yoktur!
  • albani kullanıcısına yanıt
    Albani hocam, sahibinden sitesi kathrein 910 ilanı var ikinci el 175 tl istiyor şu an d smart modül ile kullanılıyormuş bir sıkıntısı yok diyor sahibi. Bu model nasıldır tavsiye edrmisiniz?
  • 910 en eski serisidir! ama SD&HD resim kalitesi güzeldir,Kati ler de bu hep böyle idi zaten,ancak 910 lar için o zaman enigma2 uygulaması çıkmıştı ama
    genel de hep sorunlu idi,bir türlü stabil olamadı diye hatırlıyorum,ancak org.image ve FTA olarak kullanılacaksa sorun olmaz+
    ancak görmeden de almamak lazım,cihaz çünkü çok eski model sanırım 2006/07
  • Hocam ilan bu adreste,

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-kathrein-ufs-910-202156849/detay/

Yeni filbox modül aldım ilk etapta tv nin kendi cı girişinden kullanacağım, sarmazsa modüllü bir cihaz alacağım. Bu cihazda ilgimi çekti. Benim kullanımım sadece modül olur, şu an filbox ,olursa ilerde d smart modül sıkıntı olur mu bilmiyorum.
  • albani kullanıcısına yanıt
    Albani hocam merhabalar,
    sony 55w995 led tv kullanıyorum.
    halen tv nin dahili uydu alıcısını ve kablo tv kullanmaktayım.
    uydu kanallarını daha net gösterir diye harici uydu receiver araştırıyorum.
    Kathrein 932sw/HD+ uydu alıcısı ilanı var. Almam yönünde tavsiye eder misiniz, yoksa televizyonun dahili uydu alıcısıyla devam mı etsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agazul -- 1 Nisan 2015; 13:57:25 >
  • merhabalar,
    salondaki Technisat digicordera kaydettiğim programları, daha sonra başka odadaki Samsung smart tv üzerinden kablosuz olarak izleyebilirmiyim?
    digicorder ethernet kabloyla, tv ise wifi üzerinden aynı internet ağına bağlı olacak.
    samsung tv'de kayıt yapacak için usb hdd ararken aklıma geldi bu.
    böyle bir yöntem var mıdır, dlna bu işe mi yarar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agazul

Albani hocam merhabalar,
    sony 55w995 led tv kullanıyorum.
    halen tv nin dahili uydu alıcısını ve kablo tv kullanmaktayım.
    uydu kanallarını daha net gösterir diye harici uydu receiver araştırıyorum.
    Kathrein 932sw/HD+ uydu alıcısı ilanı var. Almam yönünde tavsiye eder misiniz, yoksa televizyonun dahili uydu alıcısıyla devam mı etsem.

Tatmin ama nasıl tatmin?

Alacağın cihaz kullandığın tv den nasıl daha net gösterecek? Sonuçta yine tv ye bağlamayacak mısın?
    Tv hdmı girişinden gelen görüntüyü kendi işlemeyecek mi? Haa tv nin pvr özelliği yok pvr nedeniyle
    uydu alıcı alıyorum ya da ccam filan dersen amenna ama ben henüz tv nin kalitesini aşan harici bir uydu cihazı görmedim.

Olmazsa sen al bir tane bak bakayım, teori çürürde öyle birşey varsa da öğremiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: korcin

merhabalar,
    salondaki Technisat digicordera kaydettiğim programları, daha sonra başka odadaki Samsung smart tv üzerinden kablosuz olarak izleyebilirmiyim?
    digicorder ethernet kabloyla, tv ise wifi üzerinden aynı internet ağına bağlı olacak.
    samsung tv'de kayıt yapacak için usb hdd ararken aklıma geldi bu.
    böyle bir yöntem var mıdır, dlna bu işe mi yarar?

DLNA bahsettiğiniz durum için uygun bir özellik. Sizdeki Technisat modelinde de DLNA var diye biliyorum.
  • Albani hocam bi arkadaş 150 tlye kathrein ufs 80 hd satıyor .Ne dersiniz görüntü kalitesi falan iyimidir bu cihazın.Sanırım emu-biss falan yok
  • agazul A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, galiba tv niz 55w955B
    bende 55w905A kullanıyorum 932, 935, techni gibi birçok cihaz ile kullandım, sony deki SD kanallardaki rezillik malum bunu ancak herhangibir kati ile (ufs80 hariç) olabilecek en iyi düzeye getirebilirsiniz 55" olması ve sony olması SD lerde keyif kaçırıyor. sony 55" de dahili uydu ve harici uydu arasındaki farkı göremeyenler hiç boşuna pahalı tv almasınlar ucuzundan alsınlar nasıl olsa o da gösteriyor. benim salona çift lnb kablosu geldiği için birini dahili tunere diğerini de harici cihaza takıp ekranıda PAP yaptığınızda yani iki aynı kalanı yan yana ekrana getirdiğinizde çözünürlük keskinlik yanıltıcı olabiliyor ama renk üretimi detay konusunda farkı görebiliyorsunuz. HD kanallarda durum zaten malum, kati yi tavsiye ederim sony niz için. olurda dsmart modül alırsanız 932 de sorunsuz kullanmıştım.
  • Sony için de ben de bir katkı yapayım;eski den paneller de DVB-S yokken(dahili uydu alıcı) Sony ler de normal bir Receiver ile de SD ler oldukça tatmin ediciydi!
    Daha sonra panele DVB-S desteği gelince bu işin tadı SD ler de değişti! hala da öyle sayılır;ama bizim millet abartmayı acaip sever,şimdi Sony den SD ler süper yahu
    diyen bir dolu insanlar görebilirsiniz aynı şekil de diğer markalar için de SD lere süper derler ama hemen hepsi bana göre vasat hatta kötüdür!

Tek istisna Pany PDP lerin SD lerdeki çok üstün halidir

Arada fark yok veya pek belli değil diyenler(özellikle SD ler de) @sabit arkadaşın da yazdığı üzere haybeye Receiver filan almasınlar,zaten iyi Receiver öyle çok bol değil!
    SD ler de yine çoğu aman aman değil!

Burada aslında iki kriter var basitçe

1-Receiver SD kalitesi ki bu anlam da artık günümüz HD-Receiver ları bu konuda çoğunlukla iyi değildir!

2-Panelin SD kalitesi(bura da en iyisi yine Pany PDP lerdir;gerçi bunun kendi DVB si de çok iyidir ama panele ext.Receiver bağlarsanız yine Pany PDP ler SD ler de çok iyidir
    ama Pio PDP olursa zaten yazmaya bile gerek yok ve son olarak Tosh ların da SD leri belki de hemen hepsinden çok daha iyidir!

İşin SD ayağı biraz sakat durumdur sizin anlayacağınız,SD lere fazla bel bağlamayın ya da gidin 100 kağıt verin bizim efsane Humi den ırcı5400z cihazı alın takın panele

Not;SD ler için benim bildiğim ve gördüğüm bu konuda özel olarak çalışmış tek bir üretici vardır>>>"Toshiba" eski den beri HDREady den başlayarak bu herifler SD leri
    her zaman en iyi üreten paneller çıkardılar FHD zamanın da yine böyle oldular önce "RES+" tekniğini geliştirdiler ardından CEVO Engine ile de bunu daha üste çıkardılar
    Ancak Tosh da artık Dükkan kapatıyor!

Sonuç olarak bu paneller "HD" üzerinedir,Receiver lar da öyle,dolayısıyla SD ler de uçan-kaçan bir resim alamazsınız teknik olarak! ebat büyüdükçe 48/50 den itibaren
    SD ler de yine düşme olur!! UHD paneller de daha düşüyor!

Ben açıkçası bir çok Sony panele gidiyorum 46/55/65 v.s olarak ama SD leri bana göre hala aman aman olamıyor üstelik Kati/Techni gibi cihazlar ile!! ancak elbette
    dahilisinden iyi veya çok çok iyi ama beni hala kesemiyor,SD lere fazla bel bağlamayın;işi de bilmiyorsanız veya geçmişte çok sıkı cihazlar da kullanmadıysanız,haybeye
    para verip bilmediğiniz tanımadığınız pahalı cihazları alıp takmayın ltf+

++

Ben bu ara da geçen gün arada çıkarıp taktığım efsane Humi 5400 cihazımı Tosh 42lik panelime taktım,bir süre böyle kullanır sonra yine kaldırırım Techni vardı
    bu panel de,5400 ü taktım görüntü kalitesi netlik/keskinlik v.s olarak pek farketmedi çünkü Techni de SD ler de çok çok iyi,ama iş "doğru resim üretim" kalitesine
    gelince Humi epeyi fark atıyor demiyeyim ama yine de bir fark atıyor özellikle Siyahlar neredeyse referance oldu ki bu panel IPS !!!(siyahları biraz zayıftır)
    RGB de cihaz kendini acaip gösteriyor! siyahlar tam siyah hale geliyorki bu değerler hem Kati den hem de Techni de bile biraz daha iyi! diğer bildiğim cihazlardan da daha iyi
    zaten bazen arkadaşlara kurulum test için giderken 5400 ile panele ilk bunu bağlayıp özellikle Colour/Tint/Sharp/Bright ayarlarını yapıyorum!

Hayırlı Ramazanlar olsun herkese

Saygılar

CAN

• Albani hocam iyi akşamlar ben sony kdl-40ex500 lcd tv kullanıyorum hd lerde görüntü çok güzel fakat sd görüntülerde size katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekiner57 -- 20 Haziran 2015; 18:28:15 >
  • ufs 913e oscam nasıl yüklenir bilgisi olan varmı...tf talimatları uygulamama ragmen bir türlü beceremedim
  • satılık technisat isteyen olursa.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-technisat-digit-isio-s1-twin-lnb-tuner-pip-229226485/detay/

SATILMIŞTIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 21 Eylül 2015; 16:01:50 >
  • slm arkadaşlar sizinle şöyle bir bilgiyi paylaşmak istiyorum kathrein 916 kullanıyorum ve bu sabah açtığımda yeni yazılım diye bi yazı geldi ekrana günceleyi okeyledim cihaz güncelendikten sonra açılıp kapandı açıldığı zaman cihazın çok hızlandığını fark etim kanal geçişleri menü hızı süper bişey oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boys818181

slm arkadaşlar sizinle şöyle bir bilgiyi paylaşmak istiyorum kathrein 916 kullanıyorum ve bu sabah açtığımda yeni yazılım diye bi yazı geldi ekrana günceleyi okeyledim cihaz güncelendikten sonra açılıp kapandı açıldığı zaman cihazın çok hızlandığını fark etim kanal geçişleri menü hızı süper bişey oldu :)

Hazır sizi bulmuşken sorayım, Kathrein 916 da Türkçe karakter problemi var mı? 916 alma arefesindeyim, Technisat Digicorder'da bu problem olduğu için sorma gereği hissettim.
  • doğrudur türkçe karaktar problemi azda olsa var ama umrumda bile değil açıkçası :) çünki zaten karakter hatası olmuş olsa bile anlatılmak istenen zaten yine okunuyor .
  • boys818181 kullanıcısına yanıt
    hocam çok anlamıyorum Kathrein 916 ile biss şifreliler açılıyor mu? emu falan söylüyorlar yükleniyor mu?
  • maalesef kathrein hiç bir cihazı beiss için uygun değil . kathi alıcaksanız tek amacınız yüksek görüntü kalitesi ve hızlı kanal geçişleri olmalı . bu anlamda süper bir cihaz . wi fi özeliği ve buna bağlı bir çok özeliğide mevcur ancak ben aktif olarak kullanmıyorum . zaten panasonik plazma kullanıcısıyım elimde bulunan 2 plazma tv minde dahili recevırı mevcut vede dahili receverları çok başarılı .. elimde bulunan diğer bir panasonik 42et50 (800) hz tv im için almıştım tek kelime ile memnunum .
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.