Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
16
Favori
91.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boys818181

maalesef kathrein hiç bir cihazı beiss için uygun değil . kathi alıcaksanız tek amacınız yüksek görüntü kalitesi ve hızlı kanal geçişleri olmalı . bu anlamda süper bir cihaz . wi fi özeliği ve buna bağlı bir çok özeliğide mevcur ancak ben aktif olarak kullanmıyorum . zaten panasonik plazma kullanıcısıyım elimde bulunan 2 plazma tv minde dahili recevırı mevcut vede dahili receverları çok başarılı .. elimde bulunan diğer bir panasonik 42et50 (800) hz tv im için almıştım tek kelime ile memnunum .

peki. sadece yüksek kalitede görüntü ve hızlı geçiş için hangi modeli almalıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kathrein 916 ve 925
  • selam arkadaşlar bütün technisat cihazlarda dsmart sorunu varmı TechniSat TechniStar S 3 ISIO almayı düşünüyorum yurtdışından. kullanan elinde bu cihazdan olanlar yanıtlarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatter

selam arkadaşlar bütün technisat cihazlarda dsmart sorunu varmı TechniSat TechniStar S 3 ISIO almayı düşünüyorum yurtdışından. kullanan elinde bu cihazdan olanlar yanıtlarsa sevinirim

Ben Technisat Digit Isio S1 kullanmıştım. D-smart 10970 frekansındaki kanallar açılmıyordu. Onun haricinde D-smart problemi yok. Görüntü kalitesi güzel ve stabil bir uydu alıcı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

quote:

Orijinalden alıntı: chatter

selam arkadaşlar bütün technisat cihazlarda dsmart sorunu varmı TechniSat TechniStar S 3 ISIO almayı düşünüyorum yurtdışından. kullanan elinde bu cihazdan olanlar yanıtlarsa sevinirim

Ben Technisat Digit Isio S1 kullanmıştım. D-smart 10970 frekansındaki kanallar açılmıyordu. Onun haricinde D-smart problemi yok. Görüntü kalitesi güzel ve stabil bir uydu alıcı.

ilginiz için teşekkürler. Ben de dsmart modül üyeliği var yeni yılda bitecek su an benim için en önemli kanallar 10970 frekansındaki kanallar. o yüzden şimdilik technisat ı şimdilik ertelemek lazım.
  • merhaba arkadaşlar eşim Almanya da büyüyüp yetiştiğinden evimizde Alman kanalları nı izlemek ihtiyaç dolu bundan dolayı aparmanımızın çatısını Uydu Anten sistemi kurdurcaz anlaşılan Astra(Turksat-Thor/Hotbird) kesin olacak ?

Yurtdışı bazlı sitelerden server desteği almayı ve IPtv olanağını kullanmak istiyorum bunu istememdeki sebep geniş yelpazede kanala ulaşmak ünlü platformlardan yayın alabilmek bu yüzden uydu alıcısı ihtiyacım da var? Hangi cihazları önerirsiniz eşim şuan yurtdışında(Avusturyada) olduğundan makul bi fiyata alma olanağım olabilcek fırsatı değerlendirmek istiyorum ?

Kathrein, Technisat gibi cihazlar kalite açısından iyi gibi ama benim ihtiyaçlarıma hitap edebilcekmi ?

Ya da Barbone PC ile Technisat Skystar 2 TV kartı ile ekstra çanak maliyetine girmeden İP TV desteğiyle hem PC hem Uydu alıcısı ihtiyacımı görebilirmiyim hali hazırda Merkezi Sistem Yayını var uydudan?

TV: SAMSUNG UE48H6470 3D
  • @mek

Techni&Kati sana uymaz,bahsettiğin işleri yapmak adına!

Her ne kadar Kati-916 "server" işini yapsa bile,diğer bahsettiğin IPTV ve bir sürü diğer işleri yine yapmaz! dolayısıyla bunları ele ama bunlar en iyi cihazlar dır her anlamda(görüntü den
    bahsediyorum sadece)

"PC" ile bahsettiğin olay ise en güzel olanıdır! ama buna Çanak-uydu sistemini de bağlaman gerekiyor,olmuşken tam olsun IPTV ye fazla takılma yada kullandımı daha önce
    veya gazamı geldin sağdan-soldan duyarak Ayberk in sitesine git,IPTV desteği için

Çanak olarak Astra 19,2/Astra,23,5/HotBird tek çanakla 3 uyduyu alabilirsin,sanırım 1/2 uydu daha buraya girebilir! ama nerede yaşıyorsun sanırım TR desin değilmi??

"işin ucuzuna" değil de,kalitesine ve uzun vadeli kullanımına ve ilgili elemanları da buna göre paraya kıyarak almanı tavsiye ederim

CAN++
  • @albani

Gerekli aydınlatıcı cvpların için teşekkür ederim, Ankara'da yaşarım eleman yönünden sıkıntım yok işinin ehli kişilere yaptırcağım arada tabiki yaptırmadan önce ben önceden bir araştırma yapıp her halikarda sağlam bir sisteme sahip olmak istiyorum.

Barbone PC sistem çok aklıma yatıyor yine de 300 Eur 'dan fazla bi maliyeti olacak gibi , bi dezavantajı TV kartı takılıpta kulllanan pek kimse yok genelde XMBC, PopCornTime gibi uygulamalarla film ve diziler için tercih ediliyor.

Dediğin gibi IP TV belki günümüz şartlarının şişirilen bir balonu belki satıcılar bu yüzden senelik abonelikten ziyada aylık tercih ediliyor tam oturmuş olmamasında Card Sharing ise geçmişi var en azından tabiki sağlam güvenilir sağlayıcı bulduktan sonra peki sizin daha farklı cihaz önerileriniz var mı? Ya da farklı bir sistem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mek38

@albani

Gerekli aydınlatıcı cvpların için teşekkür ederim, Ankara'da yaşarım eleman yönünden sıkıntım yok işinin ehli kişilere yaptırcağım arada tabiki yaptırmadan önce ben önceden bir araştırma yapıp her halikarda sağlam bir sisteme sahip olmak istiyorum.

Barbone PC sistem çok aklıma yatıyor yine de 300 Eur 'dan fazla bi maliyeti olacak gibi , bi dezavantajı TV kartı takılıpta kulllanan pek kimse yok genelde XMBC, PopCornTime gibi uygulamalarla film ve diziler için tercih ediliyor.

Dediğin gibi IP TV belki günümüz şartlarının şişirilen bir balonu belki satıcılar bu yüzden senelik abonelikten ziyada aylık tercih ediliyor tam oturmuş olmamasında Card Sharing ise geçmişi var en azından tabiki sağlam güvenilir sağlayıcı bulduktan sonra peki sizin daha farklı cihaz önerileriniz var mı? Ya da farklı bir sistem?

-işin çanak çömlek kısmını Ankara da halledersin sorun olmaz ama Astra 19,2/23,5 için oradan kaçlık çanak gerekir onu bilmiyorum,bu konular da DH yi salla geç TF ye takıl
    işin o kısmı için yeterli elemanlar+bilgiler v.s vardır orada

-Barbone/HTPC ve hatta PC v.s işleri biraz geri de kaldı ama benim için bunlar hala çok geçerli dir PC nin yerini hiç bir şey tutamıyor,çünkü istediğin altyapıyı ve sistemi
    v.s kurabiliyorsun ve "kumanda" her zaman senin elinde oluyor ben tavsiye ederim güzel bir sistem kurmayı ama rakam yükseklere çıkabiliyor+Techni DVB-S/S2 de alacaksın
    (veya ext.USB en çalışan da alabilirsin bunun için!) Techni en iyisi ama başkaları da var tabiki; dvbsat.org sitesine bakarsın bunlar için

-diğer bahsettiğin ext.MediaPlayer cihazları ise son yılların gözdeleri ve artık bunlar "IN" oldu diğer işler OUT oldu
    ben 6 tane MP cihazı aldım ve şutladım,geçenler de 7.cihazı Çin den ısmarladım şimdi yolda bu da çok ucuz bir alternatif(M-195 diye bir marka daha doğrusu çakma Çin malı
    M195 demişler sankim Silah modeli gibi yaw bunlar üç kuruşluk cihazlar ama al elinde bulunsun,işte anlayan dostlarımız çok övdüler! $ 65 kağıda aldım AliExpress den

-IPTV için sen bizim Aybek Hocanın sitesine gel,üye ol,adam bu işler de TR de en iyisidir ama "pahalıcıdır"! ucuz işlere bakmaz kendileri Ayberk sana da selamlar hayırlı işler
    bir de millet server+IPTV filan derken çoğu insanın nereye baktığını sanırım anladın

CS işinde Ayberk yine iyidir ama pahalıdır! forumu olduğu için hizmeti farklıdır ve güzeldir karşında her zaman için adam gibi muhatap bulursun!

Bu işlerin Konya sokak/Karaköy/Çankaya(İzmir) ayaklarını geç bir kalem

-Hocam ben çok fazla alternetif sunmam çünkü bilmiyorum,bir de işten anlayan adam ile anlamayanları da ayırmak gerekiyor özellike bu tür atraksiyon yapılan cihazlar da
    şimdi "bilen adam" için hiç sorun olmaz ama "bilmeyen adam" için hemen her şeyi sorun olur!

Bu işin Teknik Doktoru Kamaxx Hoca dır ama adamı "şutladılar" beni de geçmiş te TF den şutladıkları gibi

+++

Ben PC işine ciddi tarafım,en azından bir Notebook ile de hemen her şeyi aşarsın! +DVB Card da alırsın(ext.USB bağlantılı) Uydu işide halledilir böylece,çanağı çömleği de
    alt yapı olarak kurudursun ya bismillah deyip yola çıkarsın ama her bir şeyi ilk günden kuramayabilirsin,onları da zaman içinde halledersin bence acele etme

kolay gelsin

CAN++
  • albani kullanıcısına yanıt
    Albani hocam bu oledler ne zaman yaygınlaşır. Ufak ebatlı modelleri de çıkar mı? Oled varken hala led niye çıkartıyorlar

Hocam bana kalırsa gelmeden şutla . çok para vermişsin

M-195 dual core . mali 400 GPU lar h.264 1080p güya ama vigica c60s wetek atlanta gibi gerçek 720p
    Çok daha ucuza Quad Core mali 450 alabilirsin H.265 deniyor ama gerçek h.264 1080p kotarır.

"CPU: Realtek RTD1195 ARM Cortex A7
    GPU: Dual core mali 400, support 4K H.265 decode " şişirme
  • nasılsa alıştım bu tip cihazları şutlamayı

dönüp dönüp,benim Tosh BD ile MP işini hallediyorum hala,geçen cihaz denk gelmedi bana daha!
    H265 ile işim olmayacak! takılmıyorum buna,benim işlemim SD ve HD720/1080 dir,ıvır-zıvır veya Andro olması v.s bunlarla da hiç işim olmayacaktır,bir tek "resim kalitesine" bakacağım
    gerisi zaten hikaye benim için baktım açmıyor aynen şut,alıcısı nasılsa çok var

HEVC/H265 decoding işini de bir tek Uydu için arıyorum! onu da Yılbaşı gibi Techni den en yeni çıkan serisi STC+ alarak halledeceğim+

https://www.technisat.com/de_DE/DIGIT-ISIO-STC+/352-10905-10701/

ancak Kati ve Humi yi de 4k Receiver olarak takip ediyorum,bunlar da olabilir!
  • bu tür cihazları biliyorum ve günümüz de moda olmaya başladı bile! ama okuduğum yabancı kaynak "kullanıcı yorumları/testleri" v.s beni pek açmadı ve zaten pahalı!
    ben Desktop ile çoğu şeyi zaten yapabiliyorum k i eski olmasına rağmen,şimdi yeni bir sistem toplayacağım+

yaw bu işin Çin de bokunu çıkardılar artık,3/5 tane ana üretici var(her iş de olduğu üzere) malları bunlar çıkarıyor! piyasaya bin tane "marka" olarak çıkıyor

bu cihazların hiç birisi "resim kalitesi" anlamın da işe yaramazlar çünkü işlevleri ve hitap etme dalları çok farklı! "ıvır-zıvır" aklınıza ne gelirse,bu tür atraksiyonları
    yapma içindir bu cihazlar!

Tosh un da yanından filan geçemez!

Not;BD lerin her zaman resim kalitesi bu tür cihazlardan iyi veya çok çok daha iyidir çünkü bu cihazların da işi budur! ama her BD değil tabiki genel olarak
    ise BD ler bu anlam da yine de çok daha iyidir!
    hocam android alıyon windowsu beğenemiyon ..
    tamam bu intel 5i 4200 gpu .. seneye intel i7 çıkartsınlar nvidia koysunlar o zaman bakalım itiraz edebilcen mi

şaka maka i5 de 15watt harcama beni cezbetti .. kafamda karıştı seneye nvidia gpu çıkarmı cıkar . beklicem .telif hakkı benim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihtc

en net görüntü bizde yeminnnen . bi üflerim feleğin şaşar .
    Atlanta G3 , G4 veya G5 al her derde deva . kapış kapış gidiyo. Yannız CE sertifikası yok
    Garantili 4K görüntüsü var . Hacı yemini.
    cennetin anahtarı Atlantada

Atlantayı senin gibi biri temsil ediyorsa vay milletin haline 😊 , sana iyi üflediler galiba bütün mesajlarında tuturmussun bi üfleme gidiyor , dikkat et üflerken agzına bişeyler sokarlar mazallah 😝😝😝

• Arkadaşlar kathrein 916 youtube girmiyor bi mesaj veriyor anlayamadım sebebini bilen varmı acaba
  • peki daha önce YouTube varmıydı veya açılıyormuydu??

benim cihaz Kamax Hoca durduğu için cevap veremiyorum! gerçi ben YT ye buradan bakmam ama,sanırım YT desteği kesilmiş de olabilir!
    örneğin bir süre dir 913 ile de YT açılamıyor!! bu durum bazı paneller için de söz konusu örneğin benim Tosh panel de epeyi zaman dır YT
    açılmıyor ve zaten üzerine gelince uyarı gelip YT desteği kesilmiştir diyor

sanırım bunlar YT veya diğer kurumlar ile anlaşma bazın da yayınlarını verdikleri için belli bir süre sonra lisans süresi dolunca yayın da gidiyor!
    916 da hatırlamıyorum ama 913 de ben YT yi eski den arada baktığım zaman açılıyordu+
  • I.Browser ,Youtube , e-mail ,IPTV vs. vs. konularında uzmanlaşmış üç işletim sistemi var.
    Linux ,Windows ,Mac-OS .
    Bunların haricindeki Enigma ve Android vs uydu alıcılarıdan bu işleri beklemek safdillik olur .
    Uydu alıcısı kendi asli görevini yapacak .Diğerleride kendi görevlerini .

Her şeyden önce klavye mause dahi uydu alıcılarında herhangi bir Linux dağıtımı kadar dahi rahat kullanılamaz .

Boş verin youtube çıkmayı versin . Evdeki PC nizden TV ye aktarı verin sizde
  • haramidereli H kullanıcısına yanıt
    AH Bİ BİLGİSAYARIM OLSAYDI,O DA YOKKİ ÇOCULAR HAŞAT ETTİ BENDE KATİ 916 DAN DİZİLERE VS BAKIYORDUM NEYSE
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.