Şimdi Ara

Kasım'da da Araç Almayın. Daha Çok İndirim Gelecek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
15.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %15 ÖTV indirimi yeterli değil. Zaten ÖTV indirimi fiyatlara tam olarak yansıtılmıyor. Ayrıca %60 ÖTV'si olan araçlara indirim gelmedi.
    Ekim ayında %76.5 daralma oldu. Kasım'da da araç satışı olmazsa markalar kendi kârlarından kısmak zorunda.
    İnsanlarımız biraz sabretse, araç almayı bir ay ertelese markalar indirim yapmak zorunda kalacak.

• Araç alınmamaı gerektiğine katılıyorum ama "almayın da bayiler daha fazla indirim yapsın" cümlesine katılmıyorum.

Bayiler yapabileceklerini yapıyorlar zaten. Euro kuru ve ÖTV hesaba katıldığında bayilerin verdiği fiyatlar normal.

O cümlenin doğrusu şöyle olmalı: "almayalım da ÖTV daha da düşürülmek zorunda kalınsın, hatta tamamen kaldırmak zorunda kalsınlar."
  • hyundai hala fiyatlarını açıklamadı gerçi açıklasa ne olacak zamdan önceki fiyatları copy paste yapıp geçiyorlar 2 ay önce neyse şimdide o olacak
  • ötv indirimi işe yaramaz. kredi faizleri uçtu, maaşlar enflasyon ve döviz karşısında eridi. e şimdi atıyorum sen 180bin liralık C segmenti aracın fiyatını ötv indirimiyle 160bin yapmışsın. ne farkedecek? hiç. o aracın reel değeri 100bin lira. bu fiyatı 100bin yapabilir misin? işte o zaman satışlar normale döner.
  • Katılıyorum bence de kasımda araç almayın. forumdaki konularda gördüğüm kadarı ile firmalar ötv indiriminin çoğunu cebe indirmeye çalışıyor. kasımda da ekime benzer satış rakamları olursa aralık-ocak ve şubatta fiyatlarda gerçek indirimleri görebiliriz.
  • Bu dolar kuru ile 160bin liraya c segmenti satışına alışmalıyız. Ocaktan sonra işçi maaşlarına gelen zammı karşılamak için araç fiyatları daha da artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaşlara da %25 zam gelsin o zaman düşünürüm. %40enflasyon olan piyasada maaşa %6 zam geldi. Kış geldi 4 gün kısık seviyede yanan doğalgaz 100lira geldi kışın bakalım hayırlısı.

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    işçiyi düşünen yok hocam patrona zam yapıcakmısın diyorum bu sene zam yok diyor. Geçen sene %4 yapmıstı. Patron 2 senede 2 ev aldı iyi projelerden - bende astra j alabildim onuda krediyle halen ödüyorum. 2 sene önce asgari ücretin 2,5 katı alıyordum şimdi 2 katı asgari ücrete zam gelcek 1,5 katına düşecek maaşım eriyor. işten çıkmak istiyorum, işte yok bu zamanda mecbur sessiz duruyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 2 Kasım 2018; 14:4:31 >
  • Millet dişini sıksa ÖTV'siz araç alacakta o kadar sabır gösterebileceklerini sanmıyorum... Hafif ticarilerde satış patlaması olacak gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

işçiyi düşünen yok hocam patrona zam yapıcanmı diyorum bu sene zam yok diyor geçen sene yüzde 4 yapmıstı. Patron 2 senede 2 ev aldı iyi projelerden - bende astra j alabildim onuda krediyle halen ödüyorum. 2 sene önce askeri ücretin 2,5 katı alıyordum şimdi 2 katı askeri ücrete zam gelcek 1,5 katına düşecek maasım eriyorum işten cıkım diyorum iş bulamıcam bu zamanda mecbur sessiz duruyoruz.

Askeri ücret ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Düzeltim. herşey böyle düzelse değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 2 Kasım 2018; 14:7:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

düzeltim. herşey böyle düzelse değilmi

Keşke... Kızmadınız değil mi ?

• johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ne kızması :) biraz hızlı yazdığım için olabiliyor.
  • Hep ve hala anlık düşünüyor halkımız. Ne güzel!!

Sen o ÖTV düştüğünde arabayı aldin diyelim, sonra ne olacak ? Akaryakıt kullanmayacak misin ?
    Arabani değiştirmek istemeyecek misin ?

Heh.. şimdi bir nefes al bakalım düşünmeye başladın. Demek ki yanlis neredeymis ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 2 Kasım 2018; 14:15:8 >
  • Aralığı beklemek her türlü daha mantıklı. Zaten ötv indirimi devam ediyor. Aceleci olmaya gerek yok.
  • Seçim olmasaydı,, derdim ki koşun bayilere,, bence Aralık beklenir,, hem mevduat faizi alır hem döviz düşer hemde yeni modeller gelir,, ama seçim var vergi afları, kaçak yapı afları herşey mevcuttur,, büyük ÖTV indirimleri gelebilir,,

Bu ilk ÖTV adımı bizede patladı 2.elde aracı satamadim bende ÖTV düşeceğini sezerek satar sıfır alır diyordum,, geçen ay alanlara yazık oldu,, fazla kişide alamamış zaten,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 2 Kasım 2018; 14:28:35 >

• Araç alınmamaı gerektiğine katılıyorum ama "almayın da bayiler daha fazla indirim yapsın" cümlesine katılmıyorum.

Bayiler yapabileceklerini yapıyorlar zaten. Euro kuru ve ÖTV hesaba katıldığında bayilerin verdiği fiyatlar normal.

O cümlenin doğrusu şöyle olmalı: "almayalım da ÖTV daha da düşürülmek zorunda kalınsın, hatta tamamen kaldırmak zorunda kalsınlar."
  • Kardeşim elinizde bı kanıt olmadan bu kadar net ifadelerle insanları yönlendirmeyin. Belki daha çok gelecek indirim orası ayrı konu ama gelmediği zaman çok ah alırsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İndirim zaten 31 Aralık a kadar devam edecek. Ben Kasım da alınmamalı diyorum.

Kasım daki rakamlara bakılarak Aralık ta yeni hamleler yapılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut ÖTV indirimi için bile yıl sonuna kadar deniliyor. Son 10 yıldır her marka ortalama 4/5 bin tl yeni yıl zammı ile başlıyor.

Yatırım tavsiyesi değildir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.