Şimdi Ara

Seramik kaplama mı yoksa şeffaf kaplama mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
8.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, sıfır araçlarda seramik kaplamayı mı yoksa yoksa şeffaf kaplamayı mı önerirsiniz.

Hangi marka yaptırmak gerekir.

Şeffaf kaplama için İstanbul da önerebileceğiniz yer var mı?

• Şeffaf kaplama derken folyoyu kastediyorsanız, aracınız gerçekten pahalı ve türünde başka örneği yoksa öneririm, ancak yapan çok çok iyi olmak zorunda. Aksi halde boyada falçata izleri, kabarma/kalkmalar, sökülürken vernik (clear coat) katmanının da sökülmesi (en kötüsü de budur) olması kaçınılmaz.

Ortalama bir araçsa, seramik yeterli diye düşünüyorum. Şeffaf folyo (PPF) çizilmelere karşı da koruyacaktır, seramiğin koruduğu iddia edilse de basınçlı çiziklere karşı korumuyor, daha çok hare ve kimyasallara karşı koruyacaktır.

• Aracin renkli ise seramik yap geç
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt

merhabalar, şeffaf kaplama olarak PPF düşünüyorum. PPF marka ve yer olarak ne önerirsiniz.

• beyaz renkli

• gidip oto yıkamacılara yıkatmayıp ya da petrolde kostik basmayıp kendin seramik kaplamaya uygun yıkayacaksan seramik yaptır. yoksa boşa para verme

• up

• Arkadaşlar bu konuda bende ikilemde kaldım, anladığım kadarıyla ppf kaplama daha sağlam koruyor taştan, kuş pisliğinden v.b. ama burda net olmayan durum bir süre sonra bu film netliğini kaybedip sararma mı yapıyor kesin?

Kaliteli bir kaplama yapılsa sararma yapmadan uzun yıllar gider mi?

Ben sadece kaputa düşünüyorum.

• Detailing Dükkanı 216'yı ppf ve cam filmi için düşünüyorum.
  • munans kullanıcısına yanıt

yasin arkadaşın ekibinin yaptığı işler güzeldir. Gözün arkada kalmaz.

• mdindas kullanıcısına yanıt

Yasin arkadaş kimdir hocam?

• Streç film bence en ucuzu tavsiye ederim

• Gazli bez oneririm. Carptiginda darbeyi de emer. Eczaneden alirsan pahaliya gelir. Ecza deposunu ara toptan al ucuza gelir.

Camlari da renkli flaster bantla kaplayabilirsin
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt

Cem Yılmaz özentisi mi bu  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.