F

Yüzbaşı
18 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Araç almak istiyorum.

Şuanki aracım için de konu açmış değerli fikirlerinizi almıştım. https://forum.donanimhaber.com/arac-teslim-alindi-superb-siparisi-verildi-86-ya-tsi-dsg-passat-mi-tdi-dsg-superb-mi--81602329

Bu sefer A4 Desing ve Passat Highline arasında kaldım. Araç benzinli ve otomatik olacak. 235 bin teklif aldım. İki araç aynı fiyat diyebiliriz.

A4'ün artısı 150'lik motoru (Passat 125) ve torkunun 250 (Passat 200) olması, elektrikli açılır tavan.

Passat'ın artıları anahatsız giriş, ısıtmalı ön cam yıkama sistemi, mobilite lastikler, masaj özellikli elektrikli sürücü ve ön yolcu koltuğu, ahşap kaplama, dijital gösterge, alarm, aynaların hafızalı ve kararmalı olması, farların adaptif olması, jantların 18 olması.

Hangisini tercih etmeliyim? Hangisinin prestij algısı daha iyi? 2-3 sene sonra hangisi daha çok değerlenir? Veya diğer konular.
Lütfen farklı araçlar tavsiye etmeyiniz.
%15 ÖTV indirimi yeterli değil. Zaten ÖTV indirimi fiyatlara tam olarak yansıtılmıyor. Ayrıca %60 ÖTV'si olan araçlara indirim gelmedi.
Ekim ayında %76.5 daralma oldu. Kasım'da da araç satışı olmazsa markalar kendi kârlarından kısmak zorunda.
İnsanlarımız biraz sabretse, araç almayı bir ay ertelese markalar indirim yapmak zorunda kalacak.
Showroom ziyaretlerimde Ford'da Mondeo göremedim. Neden olmadığını sorduğumda satış temsilcisi artık Mondeo'nun gelmeyeceğini, Türkiye'de satışının durdurulduğunu söyledi.
Sıfır veya ikinci el düşünenler varsa bilgisi olsun.
15 Ağustos'ta güncellenen fiyat listesine göre Passat 1.6 TDI DSG Highline opak renk 304,400 TL oldu.
https://binekarac2.vw.com.tr/apps/fiyatlar/2017-fiyat-listesi.aspx
Yahu neden 3 şeritli yolları insanlar iki şeritli algılıyor? En sağ şeritten gidince insanlar kendini aşağı mı görüyor anlamıyorum.
Öyle zaman oluyor ki genelde en sağ şeritten gidiyorum. Bomboş oluyor. Sol şeritlerde beklesem sollamak için zaman ve hız kaybı oluyor.
Şehirlerarası yollarda 120-135 arası giderim. Buna rağmen hep en sağdan giderim. Sollayacağım zaman çıkıyorum. Ama insanlar neden ortadan ve soldan gidiyor en önemlisi arkadan geleni görüyor buna rağmen çekilmiyor, sinir oluyorum!
Dikkat! Fiyatlar net fiyattır. ÖTV ve KDV eklenmelidir.

Superb Elegance TDI DSG+opsiyon (82+4) ile Passat Comfortline TSI DSG+opsiyon (77+9) aynı fiyata geliyor. Opsiyonlarla iki aracın da donanım seviyesi aynı oluyor. Tek fark Superb'in dizel olması. Aynı donanımda Passat'ın dizeli ise 94 bin.
Senede 12.000 km yapıyorum. TDI'ın hantallığından dolayı aslında TSI istiyorum, keşke Superb'in TSI Elegance ı olsaydı. 140'lık motorundan dolayı Octavia da kafamı karıştırmıyor değil. Opsiyonlarla TSI DSG 72500'e geliyor. Ama D sınıfından da vazgeçmek istemiyorum. Önümüzdeki sene Passat'ın kasa değiştireceği söyleniyor. Sipariş vermek istiyorum ama bir türlü karar veremedim. Sizce hangi aracı tercih etmeliyim?
Passat'a yeni bir donanım seçeneği daha gelmiş: Exclusive. Ayrıca 500 TL de zam yapılmış.
Comfortline'a ek olarak
-Ahşap iç dekor 'Tamo Creme Silk-Mat' (Highline'da Ahşap iç dekor 'Ceviz')
-'Nappa' deri döşeme (Highline'da 'Alcantra / Vienna' deri döşeme)
-230V güç soketi (orta konsolda) (Highline'da yok)
-7,5 J x 17 'Salamanca' alüminyum jantlar (Highline'da 7,5 J x 17 'Michigan' alüminyum jantlar)
-Ön çamurluklarda 'Exclusive' amblemi
-Ön kapı içlerinde ışıklandırmalı 'Exclusive' marşpiye kaplamaları
-Elektrikli 12 yönde ayarlanabilir ön koltuklar, sürücü tarafı hafızal
-Elektrikli arka cam perdesi, manuel arka yan cam perdeleri (Highline'da yok)
-Isıtmalı ön koltuklar
-Isıtmalı arka koltuklar (Highline'da yok)
-Isıtmalı silecek fıskiyeleri
-Karartılmış arka ve arka yan camlar
-Lastik basınç kontrol sistemi
-Mobilite lastikleri (patlamaya karşı direnci arttırılmış lastikler) (Highline'da yok)

Passat 1.4 TSI Comfortline 64.300 TL
Passat 1.4 TSI Exclusive 69.900 TL
Passat 1.4 TSI Highline 76.700 TL (Ambiyans aydınlatması, LED arka stop lambaları, Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar, Bi-xenon farlar, Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi)
Volkswagen, Golf modeli için Bora versiyonunun ardından tekrar, satılan CC modelinin daha ucuz versiyonu olacak olan Golf CC adı ile sedan bir karoser üretmeye hazırlanıyor. Golf'ün 4 kapılı bu sportif modeli, CC armasını takacak ve abisi Passat CC gibi tıpkı bir coupe gibi tasarlanacak.
Sahip olacağı sportif görüntünün yanı sıra daha güçlü motor seçeneklerine de sahip olacak otomobil 120 beygirlik 1.4 turbo benzinli ve 148 beygirlik 2.0 turbo dizel motora sahip olacak. Volkswagen'in Golf CC için 220 beygir güç üreten 2.0 litrelik TFSI motor seçeneğini GTI modeli ile sunup sunmayacağı da henüz netlik kazanmış değil.
Volkswagen'in Golf CC hareketinden korkması gerekecek modellerin ise Mercedes-Benz CLA ve Audi A3 olacağı düşünülüyor.
Rakiplerine karşı fiyat avantajına sahip olacağı kesin görünen Golf CC'nin rakipleri ile mücadelesini diğer klasmanlarda da görmek gerekiyor.
(Alıntı)
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 302
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 33.529 (Bu ay: 141)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 131 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.