Şimdi Ara

Karter yağ kaçağı. Resimli. Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
42.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1.3 Palio dizel aldım. Alırken farketmedik. Karter de yağ kaçağı var. Karter sökülmeden çözümü varmı. Çok eski bir kaçak ve her yere zamanla dağılmış.. dışardan müdahale mümkün mü? ( Karter değilse nereden kaçırıyor olabilir)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dynamic kote 100
  • Karter sökülüp temizlenip üzerine sıvı veya kauçuk contası düzgünce yerleştirilip tekrar takılacak.

Daha önce sökülmüş ve yukarı da saydığım işlemler düzgün yapılmadığı için yağ kaçağı var.
  • Önce bi yıkatın güzelce nereden kaçak olduğu veya terletme yaptığını görün ondan sonra sonuca göre hareket edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

Önce bi yıkatın güzelce nereden kaçak olduğu veya terletme yaptığını görün ondan sonra sonuca göre hareket edersiniz.
    mantıklı olan bu. teşekkürler
  • Parkettiğiniz yerde damlama görmüyorsanız ve motor yağ eksiltme yapmıyorsa kafaya takmayın. Boşu boşuna masraf etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Parkettiğiniz yerde damlama görmüyorsanız ve motor yağ eksiltme yapmıyorsa kafaya takmayın. Boşu boşuna masraf etmeyin.
    Ustada bana bişey yapmaya gerek yok. Bu kadar olur dedi. Yağ eksilme yok. Yere damlayan yok. Ama motor etrafında pislik oluyor işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamirciler genelde yeni contada taksa yağ kacağı olur cünkü her vidayı aynı sıkamıyorlar 1 vidayı fazla sıksan conta eziliyor o aradan yağ kacırıyor. tork anahtarı ile sıkılması lazım aslında
  • fazla damlamıyorsa hiç uğraşmayın derim.
  • Usta doğru demiş çoğu yüksek model arabada bile var. Şanzıman motor terleme ve yağ kaçağı yapıyor. Modelden modele fark ediyor büyük ihtimal bu aracın 15 yaşına yakın boşuna masraf yapma. Eksiltme yapmıyorsa sorun değil.
  • önce balata sprey ile temizledim. yıkadım. sonrada dışardan sıvı conta çektim. ( aslında dışardan çekilmez biliyorum) ama şu an çok az bir terleme var. sanırım sorun olmayacak
  • İmkanınız varsa cıvatalarını kontrol etseydiniz. Veya yukarıdan bir yerden yağ gelip aşağıda aracın altından esen rüzgar ile her yere kaçak varmış gibi bulaşma durumu olmasın.

Motorun göğüs tarafında yağlanma vardı merak ettim temizledim yine oldu. Meğer külbütör kapağı cıvatalarından 2 tanesi gevşemiş. Sıktım temizledim şimdi tertemiz.
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    civatalara baktım hepsi sıkı. karter olduğuna eminim. yukardaki resmin bir tanesine dikkatli bakınca belli ediyor. temizledikten sonrada baktım. karterden geliyor. uzun zaman ellenmemiş ondan çok pislik olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.