Şimdi Ara

Motor suyu ? antifiriz olayı (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar R125 motoruma su eklicem fakat nasıl eklemeliyim ( SADECE SAF SU MU ? YOKSA SAF SU VE ANTİFİRİZ İLAVE EDİP Mİ ? Saf su dediğiniz ne oluyor normal satın aldığımız kaynak suyu mu ? antifiriz dediğiniz de bu cam suyuna koyulan Mavi renkle olan sıvı mı ? lütfen yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Koskoca forumda bilen kimse yok mu

• Su kullanmamanızı öneririm,
    Suyun 100 derecede kaynayan bir yapısı olduğundan, radyator ve hortumlarını çatlatır, kireçlenme ve korozyona yol açar.
    Radyatör için soğutma sıvıları mevcut. Evans, Ipone, Castrol vs gibi bilindik markaların soğutma sıvılarına bir göz atın derim, bu ürünler su içermez ve kaynama dereceleri çok yükseklerdedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: differentone

Su kullanmamanızı öneririm,
    Suyun 100 derecede kaynayan bir yapısı olduğundan, radyator ve hortumlarını çatlatır, kireçlenme ve korozyona yol açar.
    Radyatör için soğutma sıvıları mevcut. Evans, Ipone, Castrol vs gibi bilindik markaların soğutma sıvılarına bir göz atın derim, bu ürünler su içermez ve kaynama dereceleri çok yükseklerdedir.

Bahsettiğiniz bu dimi hocam , bunun tamamını radyatör sıvısını koyucam değil mi ?

Motor suyu ? antifiriz olayı (YARDIM)

• Evet bu tür ürünler ancak paylaştığınız arabalar için sanırım,
    internette aratın, "motosiklet soğutma sıvısı" adı altında bir çok sonuç çıkacaktır,
    motul, ipone iyi markalardır.
    tamamını derken, eğer haznesinde azalma tespit ettiyseniz takviye amaçlı full çizgisine kadar doldurun,
    tamamen boş ise başka bi sıkıntı olabilir, hortumlarda patlak çatlak falan.
  • Motorda sıkıntı varsa soğutma sıvısı eksiltiyorsa ekleme ile olmaz. Bence kendi başınıza işler yapmak yerine motosikleti servisine veya iyi bir ustaya gösterin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Keşke kullanma kılavuzu kullansak.

https://ownersmanuals2.com/yamaha/yzf-r125-2015-kullan-m-k-lavuzu-67541

Link'in gittiği sayfa taşınmış hocam :(

Ben de aynı şeyi diyecektim. Kılavuza baksak.

Soğutma sıvısı eklemek, motor almış, kullanan adamın yapamayacağı şey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: xpug

quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Keşke kullanma kılavuzu kullansak.

Link'in gittiği sayfa taşınmış hocam :(

Ben de aynı şeyi diyecektim. Kılavuza baksak.

Soğutma sıvısı eklemek, motor almış, kullanan adamın yapamayacağı şey değil.

Tıklayınca girmiyor, kopyalayınca giriyor. Tuhaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre D -- 6 Şubat 2017; 18:34:23 >

• Yedek deposundan su takviyesi yapiliyor radyatörü açmayı deneme saf su aküye katılır normal çeşme suyu koyabilirsin antifriz de kirmizi renktedir mavi olan camsil silecek deposuna koyulur.birde neden eklemek istiyorsun eksik mi var devamli tahliyeden atmami yapiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çeşme suyu falan koyulmaz kireçsiz su konur

Ayrıca 5 litre koyacaksan bunun 2.5 litresi antifriz 2.5 litresi kireçsiz içme suyu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.