Şimdi Ara

Kamyon ve Tırlar için güvenlik tamponu - Crash Test Videoları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Videoda kamyon ve tırlarda bulunması gereken güvenlik tamponun (adı nedir bilmiyorum) ne kadar önemli olduğu açıkça görünüyor, umarım ülkemizde de böyle bir zorunluluk olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tspeedy -- 30 Ağustos 2013; 23:38:43 >

• Yasal bir düzenleme olmazsa, bu durumun tır şoförlerinin umurunda olacağını sanmam.
  • Dorse üreticileri ve firma sahiplerinin ilgilenmesi gerekir bu konu ile sonuçta şoför kendi cebinden ödeyip takacak değil o şeyi.Zaten yeni üretilen dorselerin çoğunda var bu sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tassa -- 31 Ağustos 2013; 0:03:27 >
  • yok boyle birsey acilen tum tir ve kamyonlarda zorunlu olmasi lazim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • acilen bu duruma çare lazım. devlet yasa çıkarmalı
  • 24 haziran 2018 günü yine böyle bir kaza yaşandı düzcede, gencecik iki insan hayatını kaybetti.

bu sistem zorunlu olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten en sag serıtte 150 km ıle gıdıp arabaları sıkıstırıyorlar frenlerıde yok gıbı gıdıyorlar
  • Bizmkilerde de oluyo ama göstermelik midir nedir, kaza anında kendine hayır etmiyor, özellikle hafriyat dorselerinde var.
  • Bu konuda konu açmıştım baya cevap yazan bilgili arkadaşlar olmuştu. Aslında zorunlu ülkemizde ancak denetimi yok. Muayeneye girerken takılması zorunluymuş. Ancak çoğu kişi o demirin ağırlığı falan sebebiyle söküp kaldırıyormuş. Konuyu bulursam buraya ekleyeceğim.
    https://forum.donanimhaber.com/kamyonlarin-arka-kisminin-asagi-kadar-olmamasi--131697396#131697396

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 28 Haziran 2018; 9:25:4 >
  • Zaten zorunlu ama takan kim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cam filmi gibi hayati (!) bir konu olmadığı için devletimiz umursamıyordur.
  • ben bu kamyona arkadan girenlerin önemli bir kısmının intihar amaçlı olduğunu düşünüyorum , en sağdaki tırın altına 150 yle girmek normal insanların yapacağı bir iş değil
  • güncel araçların özellikle abs, esp sistemleri sayesinde frenleme anında direksiyon kontrolü kaybolmadığından eskisi kadar tır arkası kazalar olmasa da bu sisteme önem de verilmeli, ünlü bilinir biri bu nedenle ölmediği sürece de kamuoyunda bir baskı oluşmayacaktır, ayrıca şunu ağırlık yapıyor diye çıkartacak zekaya sahip araç sahibi veya şoförün acilen ehliyeti alınıp mekanik birşey kullanması yasaklanmalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.